Muke po displayu

poruka: 15
|
čitano: 5.725
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Muke po displayu

screen mi stalno ima flickering, može li se to popraviti?

LG monitor

nadam se da neču morat bacit cijeli monitor

evo snimka da vidite o čemu se radi:

 
0 0 hvala 0
8 godina
online
Re: Muke po displayu
Iskljuci freesync, advaced sync ili slicno.....
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Muke po displayu
Damir22 kaže...
Iskljuci freesync, advaced sync ili slicno.....

 možda ne mora isključit freesync ili što već ima

nekad je dovoljno ograničiti fps grafe u postavkama za 2-3 niže od maksimalnog refresha monitora, recimo ako je monitor 144hz, staviti u postavkama grafe 141-142fps kao maksimalni

meni je nestao problem s flickeirngom na aoc q27g2 kad sam u nvidia postavkama ograničio maksimalni frame rate na 140, a freesync premium nakon toga radi odlično s nvidia grafom

8 godina
online
Muke po displayu

Naravno, moze i to, no, ukoliko je flickering i u desktopu, aplikacijama, limitiranje fps ne pomaze.....

 

I ja sam imao problem, ne toliko izrazen, ali primjetilo se, u igrama je npr sve bilo ok, ali desktop i app nisu.

 

Iskljucivanjem enchaced sync (acer nitro monitor), sve je ok, desktop radi normalno, igre rade normalno.

 

Jedino sto sam uspio dijagnosticirati je, kad npr pokrenes igru, refresh rate u svakom momentu odgovara fps-u, dok recimo u desktopu "divlja", u jednom trenu je 60hz, u drugom je 165, u trecem 90.... zanimlivo, na win10 ovakav problem nisam imao, tek prelaskom na win11 se pojavio. Mozda je i nova verzija drivera kriva, no.....

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Muke po displayu

stvar je u tome da mi se to pojavljuje i na drugim uredjajima kad spojim monitor, i s drugim kablovima takodjer.

jel moguce da je stvar u monitoru?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Muke po displayu
dankogrg kaže...

stvar je u tome da mi se to pojavljuje i na drugim uredjajima kad spojim monitor, i s drugim kablovima takodjer.

jel moguce da je stvar u monitoru?

Ako si probao druge kablove i druge uređaje, metodom eliminacije ispada da je do monitora. Jedino zajedničko što mi pada na pamet je struja. Probaj kod nekog drugog ako imaš mogućnost... ono zadnja slamka spasa.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Muke po displayu

prije je dobro radio, a nedavno sam novi pc nabavio al to nema veze, mora t ću očito u LG servis to nosit di ce mi popravak prenaplatit‚.

5 godina
offline
Re: Muke po displayu
dankogrg kaže...

screen mi stalno ima flickering, može li se to popraviti?

LG monitor

nadam se da neču morat bacit cijeli monitor

evo snimka da vidite o čemu se radi:

 Isti problem imao kolega koristio je VGA u HDMI adapter koji je sklon takvim problemima, ako koristis taj adapter, moguce i da je do njega.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Muke po displayu

odnio sam ga na servis

nadam se da me neće oguliti

7 godina
neaktivan
offline
Muke po displayu

Majstor kaze da je otisao panel, zamjenski dodje 330€, a monitor me sam dosao 370

moze li se prodat radi dijelova il nesto?

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Muke po displayu

više fakat neznam kom da vjerujem.

upravo sam odnio na popravak monitor službenom serviseru, koji kaže da će me skuplje doć popravak od kupnje novog. pa sam ga prodo preko njuškala ko neispravnog.

dački koji su kupili su rekli samo da je trebalo prespojit jedan čip i sad radi super.

 

7 godina
offline
Re: Muke po displayu
Šta? Da te ovlašteni servis htio oderati k'o zeca za kvar za kojeg vjerojatno i sami znaju da se može riješiti lemilicom i 10 minuta vremena??

Nečuveno.

/s
7 godina
neaktivan
offline
Re: Muke po displayu

n ekuzim, zas nisu napravili 10 min posla,

dao bih minimu 50 €

7 godina
offline
Re: Muke po displayu
Zato što ti za novu ploču mogu uzeti 100+
9 godina
offline
Re: Muke po displayu
dankogrg kaže...

n ekuzim, zas nisu napravili 10 min posla,

dao bih minimu 50 €

 Zato što nisu servis u punom značenju te riječi... vrhunac im je zamjena (preskupih) dijelova. Ne radi panel - mijenjaj panel, ne radi utor na ploči - mijenjaj ploču...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice