Istekla Windows licenca

poruka: 9
|
čitano: 4.275
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Istekla Windows licenca

Sinoć me računalo informiralo da želi restart ili će ono samo to učiniti u određeno vrijeme. Restartovao sam računalo, a kasnije se pojavila poruka da mi Windows licenca uskoro ističe, te da odem u postavke. Kliknuo sam na tu opciju, ali računalo me nije odvelo do postavki. Imam Windows 10 Enterprise, verzija 21H2, instaliranu 30.11.2020. godine. Interesira me što ako mi Windows licenca istekne? Hoću li moći surfati i koristiti instalirane programe? Pretpostavljam da bih trebao kupiti licencu, ali ovo računalo je vrlo staro pa bi neki drugi način za produženje njenog rada bio bolji. Sjećam se da su se spominjali neki crackovi koji su legalni. Na YouTubeu sam našao ovaj video. Što mislite o ovome? 

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Istekla Windows licenca
zombie kaže...

Sinoć me računalo informiralo da želi restart ili će ono samo to učiniti u određeno vrijeme. Restartovao sam računalo, a kasnije se pojavila poruka da mi Windows licenca uskoro ističe, te da odem u postavke. Kliknuo sam na tu opciju, ali računalo me nije odvelo do postavki. Imam Windows 10 Enterprise, verzija 21H2, instaliranu 30.11.2020. godine. Interesira me što ako mi Windows licenca istekne? Hoću li moći surfati i koristiti instalirane programe? Pretpostavljam da bih trebao kupiti licencu, ali ovo računalo je vrlo staro pa bi neki drugi način za produženje njenog rada bio bolji. Sjećam se da su se spominjali neki crackovi koji su legalni. Na YouTubeu sam našao ovaj video. Što mislite o ovome? 

 

 Ne komplikuj. JEdino sto ce se desiti da ti u donjem desnom uglu desktopa pise da win nije licenciran i ne mozes promijenuti wallpaer koliko mi se cini... Imas krekova koliko hoces....

Ja koristim Ratiborus KMS Tools i radi perfektno i za win i za office iako oboje imam legalno....

13 godina
offline
Re: Istekla Windows licenca
Posmatrač kaže...

 Ne komplikuj. JEdino sto ce se desiti da ti u donjem desnom uglu desktopa pise da win nije licenciran i ne mozes promijenuti wallpaer koliko mi se cini... Imas krekova koliko hoces....

Ja koristim Ratiborus KMS Tools i radi perfektno i za win i za office iako oboje imam legalno....

 Ne moraš ni to, samo guglaj windows activate github script, doslovce jedna linija u powershellu.

Say hello to my little friend
15 godina
offline
Re: Istekla Windows licenca
zombie kaže...

Sinoć me računalo informiralo da želi restart ili će ono samo to učiniti u određeno vrijeme. Restartovao sam računalo, a kasnije se pojavila poruka da mi Windows licenca uskoro ističe, te da odem u postavke. Kliknuo sam na tu opciju, ali računalo me nije odvelo do postavki. Imam Windows 10 Enterprise, verzija 21H2, instaliranu 30.11.2020. godine. Interesira me što ako mi Windows licenca istekne? Hoću li moći surfati i koristiti instalirane programe? Pretpostavljam da bih trebao kupiti licencu, ali ovo računalo je vrlo staro pa bi neki drugi način za produženje njenog rada bio bolji. Sjećam se da su se spominjali neki crackovi koji su legalni. Na YouTubeu sam našao ovaj video. Što mislite o ovome? 

..

 -licencu ent ne možeš kao osoba kupiti, to je za kompanije-organizacije (ugovor + godišnje licence), kao mali korisnik možeš home-pro, retali licencu.. a google ti da odgovor kao i moguće cijene od recimo 3$ do 199$..

-što se dogodi... ništa, tj od w10 je ms odlučio to 'dati free', nema trial-a, nema ograničenja tj jedino ograničenje je za customizaciju-izgled desktopa.. win radi, bez aktivacije, jednako.. tj možeš bez keya, skinuti install s ms stranice, bez keya instalirati, bez keya koristiti.. radi. Svakako bolje nego ideja o crackovima i sl. .. 

-tj jedini 'problem' koji ima smisla pokušati riješiti je promjena s ent licence na 'običnu-normalnu' kao pro-home.. moguće, možda nađeš na yt klipić, možda google da odgovor, realno brže je instalirati od nule ali ako to ne želiš.. ili alternativno, kako si pribavio prvi put, tako ponovo pribaviš-produžiš licencu.. npr u firmi, dovoljno je računalo jednom u 6mj spojiti na njihov server (veće kompanije, imaju i aktivacijski..) tj to je direktno povezano s tipom licence i osiguračem, ugrađeno u srž osa, radije ne čačkaj crackovima tj svakim upgrade-updateom to može biti skršeno i mada ms već nekoliko godina 'daje đabe' win ipak ne daje baš toliko, štiti svoje interese i zna kako..

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Istekla Windows licenca
Kupi ključ za 20 kn i nemaš frke doživotno za taj PC.
Ne kužim čemu komplicirati i riskirati s nekakvim crackovima, kada je key 3 eura.
3 godine
offline
Istekla Windows licenca

Enterprise win jedino ide preko volume licensinga. Nikakakvi ključevi s ebaya.

 

Googlaj KMS_VL_ALL sa mdl foruma.

 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Istekla Windows licenca

Kako windows licenca istječe ?

Kakav je to key na ograničeno vrijeme ?!

 

Ne čuh još za to.

@gkelekov Da nije bilo domovinskog rata, Hrvatska bi sada bila 3-4 godine bliže ostatku svijeta !
 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Istekla Windows licenca
Zaporožac kaže...

Kako windows licenca istječe ?

Kakav je to key na ograničeno vrijeme ?!

 

Ne čuh još za to.

 to je upravo takav key-licenca, vremenska, uobičajena za kompanije-institucije, tako npr hr plaća licencu, godišnju (obično ugovor na 4g.) koja tad paušalno uključuje sva računala + paket soft kao office za škole i sl. odnosno tema započinje s enterpriseom ... pa to je upravo takva licenca.

-''kućne'' retail, su jednokratne, aktiviraš jednom, trajno .. osim što se licenca može izgubiti, tj nije više važeća ako prekršiš uvjete.

-razlika? npr ent. mada na prvu zvuči nelogično, isplati se, jer tako imaš više u paketu, ne samo os koji bi sam za sebe bio beskoristan nego i office kao najvažniji uredski desktop paket i VStudio.. + za razliku od jednokratne licence, vremenska automatski daje pravo korištenja svake nove verzije softwarea pri čemu je zapravo važan office, višestruko skuplji od win licence kao i ciklusi izlaska verzija mso svake 3 god novi i ako želiš novi plaćaš.. a ako imaš ovakav tip licence, koristiš-plaćeno.. itd.

-to nisu licence za obične korisnike, kućne ili male firme.. za njih je retail u maloprodaji.

-cijena paketa se ugovara-pregovara, država-kompanije.. pa do nižih paketa, ms je velik, usa je velika.. za njih su male-srednje-velike kompanije s nulom više nego za naš pojam.. recimo 50.000 djelatnika, kao i milijarde prometa.

-u pravilu se isplati za firmu koja ima više računala, treba server+client-win+mso (kao visio i studio) i tad je godišnji paušal jeftin, kao recimo sama cijena server licence i kroz period od 5-10g je isplativo tj isplativo je s više računala + tad se ima pristup-licenca za sav novi-najnoviji soft u paketu kao vs+mso..

 

+ ne zaboraviti, izuzetak u povijesti-pravilu-softbizu.. da je ms za win10 dozvolio aktivaciju s licencom-keyem od prethodnih w7-8, jedini primjer u povijesti (inače uobičajeno imati popust za novu verziju-nadogradnju ali ne đabe)... a to radi iz svojih budućih interesa-planova, tj dijeli đabe dok priprema teren-uvjete za prelazak na naplatu usluge, ne softa i pogotovo ne JEDNOKRATNO nego upravo vremenski, mjesečno-godišnje, pri čemu će soft biti 'đabe', win-mso.. ali ćeš plaćati uslugu-cloud gdje će se sve nalaziti. Plaćaš-imaš, ne plaćaš-nemaš.. kao mobitel, 10€/mjesec.. du-d-math...

-prije-povijest.. kao konkurent se nudio linux, koji je ostao kao statistička greška na 2% desktop juzera.. a ms je ugradio lin-subsys, tj msu je nevažno koji ćeš os koristiti, koji browser, koji će služiti samo inicijalnom spajanju na cloud-uslugu, dvostruko-korist, jer tad ne brinu o supportu, održavanju, krpanju problema, netko drugi to radi, dok oni naplaćuju uslugu .. a soft postaje free kao foss-stalmanov, ali ne đabe :) ..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Istekla Windows licenca

Imaš enterprise verziju koja se mora reaktivirati svakih x mjeseci. Čemu čuđenje?

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice