Smrzavanje Računala

poruka: 173
|
čitano: 51.425
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Smrzavanje Računala

Ma kompatibilan je ram, zašto ne bi bio, DDR3 je DDR3. Samo sam ti htio dati link od proizvođača.

 

Kažeš vaditi procesor i njima odnjeti, no što ako je peoblem u matičnoj? Mislim da jetrebalo oboje reklamirati...

Glupost nikad ne dolazi u malom pakiranju. Stupidity never comes in small packages.
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Smrzavanje Računala

Mislim da bi lagano podizanje napona na memoriji ( 1.55V) riješilo problem. Imao sam sličnih iskustava i sa Intelom i AMD-om.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Smrzavanje Računala

već sam ga izvadio i već sam u zagrebu s njim, a kihoty je rekao da nije u mbo problem ako je najnoviji bios snimljen... :S nadam se da ću imati više informacija sutra. hvala na trudu u svakom slučaju ;)

http://www.last.fm/user/kuleee
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Smrzavanje Računala

pokkušao sam dignuti ram na 1.6V i opet ista stvar...

http://www.last.fm/user/kuleee
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Smrzavanje Računala
kuleee kaže...

pokkušao sam dignuti ram na 1.6V i opet ista stvar...

Pravac servis,kompa {#}

13 godina
offline
Smrzavanje Računala

odnio sam komp u protis, opisao što se događa i naveo postupke kojima sam došao do zaključka da je procesor upitan. naravno, tip mi je rekao da još nije bilo amd-ovih neispravnih procesora i da je puno veća vjerojatnost da je u pitanju matična ploča, a ne procesor. uglavnom javiti ću sve što saznam, kroz nekih 2-3 tjedna će me obavijestiti ako je problem u procesoru... trebao sam odmah odnijeti i matičnu, ali sam bio jeb*no lijen ju vaditi :)

 

 

http://www.last.fm/user/kuleee
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Smrzavanje Računala

upravo sam obaviješten da sam dobio novi procesor! idem po njega, pa javim navečer sve detalje :) u svakom slučaju hvala 191x7 i Don Kihoty ;)

http://www.last.fm/user/kuleee
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Smrzavanje Računala

Eto ga, prvi slučaj u zadnjih ohoho da sam našao nekoga kome je otišao nov novcati procesor.

Glupost nikad ne dolazi u malom pakiranju. Stupidity never comes in small packages.
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Smrzavanje Računala

ovi u protisu su isto bili začuđeni, svi su očekivali da će se ispostaviti problem u mbo. i sad ja dolazim tamo i kažem "ostavio sam procesor na popravku prošli tjedan..." i dolazi tip "ipak je bio procesor! ovo nam se još nije dogodilo" :D ujutro mi je stigao mail bez previše objašnjavanja "status popravka: zamjena - novi uređaj", samo sam to htio vidjeti... hvala još jednom stari ;)

http://www.last.fm/user/kuleee
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Smrzavanje Računala

E sorry kaj ti se ubacujem u temu, mene muči problem da se komp jednostavno smrzne, NIKAD U IGRI , samo u browseru ili korištenju windowsa (:D, sve osim igranja igrica). Imam widows 7 ultimate, a Avast stalno nešto pronađe, obriše i opet nešto nađe....

 

I za originalni windows mi piše da je piratski !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PUC GA MEDO
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Smrzavanje Računala
probaj jednostavno mstnut nove windows i drugi antivirus
Danijel Crkvenac
16 godina
offline
Re: Smrzavanje Računala
kuleee kaže...

ovi u protisu su isto bili začuđeni, svi su očekivali da će se ispostaviti problem u mbo. i sad ja dolazim tamo i kažem "ostavio sam procesor na popravku prošli tjedan..." i dolazi tip "ipak je bio procesor! ovo nam se još nije dogodilo" :D ujutro mi je stigao mail bez previše objašnjavanja "status popravka: zamjena - novi uređaj", samo sam to htio vidjeti... hvala još jednom stari ;)

Svakako javi kako radi kad stigne i sve fino ugradiš. :)

Glupost nikad ne dolazi u malom pakiranju. Stupidity never comes in small packages.
13 godina
offline
Smrzavanje Računala

evo piknuo sam novi proc unutra, još uvijek sam poprilično euforičan, reinstalirao sam windowse i snimio sve drivere i software koji koristim... sada ću ići pokrenuti prime95 prvo i onda onaj prokleti occt :D inače samo da pohvalim brzinu servisa u protisu, tj u nekoj od firmi, jer rečeno mi je da ću čekati od 2-3 tjedna, a i na forumima sam čitao da su ljudi čekali i duže...

http://www.last.fm/user/kuleee
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Smrzavanje Računala
jurek95 kaže...

E sorry kaj ti se ubacujem u temu, mene muči problem da se komp jednostavno smrzne, NIKAD U IGRI , samo u browseru ili korištenju windowsa (:D, sve osim igranja igrica). Imam widows 7 ultimate, a Avast stalno nešto pronađe, obriše i opet nešto nađe....

 

I za originalni windows mi piše da je piratski !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sta tocno avast nadje?

i skeniraj mbam-om skini ga, uradi update pa quick scan.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Smrzavanje Računala
Reinstalacija Windowsa, jedino rješenje...
13 godina
offline
Smrzavanje Računala

ok occt radi već 3 min i sve je ok :D s obzirom na to da nije izdržao ni 10 sekundi inače, sada sam presretan :D ah, eto sve je ok, ovo je moja posljednja poruka (nadam se!) u ovoj temi, jer ja sam svoje probleme riješio ;)

 

bok!

http://www.last.fm/user/kuleee
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Smrzavanje Računala
kuleee kaže...

ok occt radi već 3 min i sve je ok :D s obzirom na to da nije izdržao ni 10 sekundi inače, sada sam presretan :D ah, eto sve je ok, ovo je moja posljednja poruka (nadam se!) u ovoj temi, jer ja sam svoje probleme riješio ;)

 

bok!

 Nadam se kako si riješio probleme, sretno i uživaj u novom kompu

Bdw kako si riješio auxtin temp u cpuid?

I meni lupa velike vrijednosti na istoj mbo

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.5.2011 22:17 (Tiby).
13 godina
offline
Smrzavanje Računala

nisam se time ni zamarao, taj aux temperatura mi je i dalje daleko preko 100°C tak da me to ne dira, jer očito nešto ne štima u mjerenju... :D ako ti se da s tim zafrkavati, sjeti me se dok nađeš riješenje :)

http://www.last.fm/user/kuleee
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Smrzavanje Računala
PCGamerX kaže...
Reinstalacija Windowsa, jedino rješenje...

Jel to za mene ? Mario napravit ću ovo šta si reko.

 

EDIT: Evo naprimjer sad se smrznuo, morao sam ga baš resetirat i jel normalno da kad zašteka nemogu palit i gasit caps lock i num lock lampicu ?

PUC GA MEDO
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.5.2011 8:27 (jurek95).
13 godina
neaktivan
offline
Smrzavanje Računala

Malwarebytes' Anti-Malware 1.50.1.1100

www.malwarebytes.org

 

Verzija baze podataka: 6605

 

Windows 6.1.7600

Internet Explorer 9.0.8112.16421

 

18.5.2011. 8:36:09

mbam-log-2011-05-18 (08-36-09).txt

 

Tip provjere: Brza provjera

Provjereni objekti: 146580

Vrijeme trajanja: 5 minuta, 11 sekundi

 

Zaraženi procesi u memoriji: 0

Zaraženi moduli u memoriji: 0

Zaraženi ključevi u registru: 0

Zaražene vrijednosti u registru: 0

Zaraženi podaci u registru: 0

Zaraženi direktoriji: 1

Zaražene datoteke: 0

 

Zaraženi procesi u memoriji:

(Zloćudne stavke nisu otkrivene)

 

Zaraženi moduli u memoriji:

(Zloćudne stavke nisu otkrivene)

 

Zaraženi ključevi u registru:

(Zloćudne stavke nisu otkrivene)

 

Zaražene vrijednosti u registru:

(Zloćudne stavke nisu otkrivene)

 

Zaraženi podaci u registru:

(Zloćudne stavke nisu otkrivene)

 

Zaraženi direktoriji:

c:\Users\Jura\local settings\application data\bron.tok-12-1 (Worm.Brontok) -> Quarantined and deleted successfully.

 

Zaražene datoteke:

(Zloćudne stavke nisu otkrivene)

PUC GA MEDO
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Smrzavanje Računala
Brontok je užasan gad. Kladim se da ne možeš pristupiti registryu i slično. Stavi Kaspersky antivirus i probaj proskenirati. Ne vjerujem da će ići lako, zbog toga prvo Hijackthis i daj vamo log.
Glupost nikad ne dolazi u malom pakiranju. Stupidity never comes in small packages.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Smrzavanje Računala

mogu uci u registry, ali cu reinstalirat winse svakako jer se nakupilo previše gluposti

 

PUC GA MEDO
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Smrzavanje Računala

Pozdrav, opet ja. Nažalost.

 

Nisam odmah htio ovdje cviliti u vezi problema sa kompom nego sam pokušavao sam pronaći uzrok. Naime događa se da mi se računalo smrzne (bez BSOD-a) i jedina mi je opcija ga prisilno restartati. Nema nekog pravila kada se to dogodi, znalo mi se dogoditi prilikom ulaska u windowse, u trenucima kada se podižu svi servisi i programi, zna se dogoditi tokom surfanja, a zna se dogoditi i tokom igranja (igram samo DOTA 2 i ponekad CoH). U posljednjih 2 mjeseca sam napravio minimalno 5 potpunih instalacija windowsa. Pokušao sam sa Windowsima 8, ista stvar, sve se samo smrzne. Ponekad prođu 3-4 dana bez ikakvih problema, ponekad u danu dođe do 2-4 smrzavanja, što si možete samo zamisliti koliko je iritantno. Osim što sam reinstalirao Windowse nebrojeno puta i usput (naglašavam!) imam apsolutno sve i jedan legalan komad softwarea na računalu, uključujući Windowse (antivirus Kaspersky), napravio sam i ove korake:

  • Provjeravao temperature procesora i grafičke kartice, sve je uredno. Imam dobar cable management i airflow, kućište je čisto.
  • Obavio sam OCCT nekih 45minuta bez problema
  • Obavio sam HDTune test, SSD i WDGreen ne pokazuju nikakve probleme
  • Obavio sam Memtest86+ u čak 13 passova, bez problema
  • Naišao sam na neke ljude po netu koji su imali takav problem pa su ga neki otklonili disableanjem pojednih drivera. Pratio sam to i disableo "drugi" driver od zvučne. U Device Manageru sam imao pod Audio dva drivera: Realtek i AMD (slika dolje (!!), koja nije moja nego je sa neta, ali je ta situacija). Ja sam disableao taj ATI audio driver, ali nije pomoglo. Taj driver je u slučaju povezivanja HDMI kablom za prijenos zvuka, što ja ne radim, ali možda dolazi u konflikt s Realtek driverom. Uglavnom, nije pomoglo te se računalo i dalje smrzava
  • Pokušao sam izmjeniti SATA kablove na HDD-u i SSD-u sa novim novcatim kablovima iz dućana, nije pomoglo
  • Provjerio sam verziju BIOS-a u utorak, te ustanovio da je i dalje ova Beta verzija 1.02 od prije godinu i pol (provjerite stranicu prije u ovoj temi) koju ste mi preporučili da probam dok sam prije imao poteškoća... Uglavnom, našao sam na službenoj stranici novi 1.10 star 3 mjeseca te sam njega flešao, no ni to nije pomoglo jer mi je jučer 2 puta crknuo komp, a prije toga je 4-5 dana radio kako treba i već sam se ponadao da je to bio razlog

 

Nemam više inspiracije niti ne znam što da dalje radim ili testiram. Svaki komentar i prijedlog su dobrodošli, a meni laiku sve mi djeluje kao na neispravnu matičnu ili (opet) procesor

 

{#}

prepičkavanje staklenkom ajvara ljudi koji pišu komentare poput LOL - tribute to Bojko
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Smrzavanje Računala

uradi kako piše u ovom postu pa da pogledamo o čemu se radi

 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Smrzavanje Računala
prepičkavanje staklenkom ajvara ljudi koji pišu komentare poput LOL - tribute to Bojko
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Smrzavanje Računala
kuleee kaže...

otvori oTL i ovo kopiraj u przano polje

 

:OTL

MsConfig:64bit - State: "startup" - Reg Error: Key error

[2012.11.24 18:32:38 | 001,503,262 | ---- | C] (Microsoft Corporation) -- C:\Windows\SysWow64\temp.00B

[2012.11.24 18:32:38 | 000,831,562 | ---- | C] (Microsoft Corporation) -- C:\Windows\SysWow64\temp.005

[2012.11.24 18:32:38 | 000,614,474 | ---- | C] (Microsoft Corporation) -- C:\Windows\SysWow64\temp.006

[2012.11.24 18:32:38 | 000,552,991 | ---- | C] (Microsoft Corporation) -- C:\Windows\SysWow64\temp.002

[2012.11.24 18:32:38 | 000,421,919 | ---- | C] (Microsoft Corporation) -- C:\Windows\SysWow64\temp.004

[2012.11.24 18:32:38 | 000,380,445 | ---- | C] (Microsoft Corporation) -- C:\Windows\SysWow64\temp.007

[2012.11.24 18:32:38 | 000,315,466 | ---- | C] (Microsoft Corporation) -- C:\Windows\SysWow64\temp.003

[2012.11.24 18:32:38 | 000,151,626 | ---- | C] (Microsoft Corporation) -- C:\Windows\SysWow64\temp.009

[2012.11.24 18:32:38 | 000,053,322 | ---- | C] (Microsoft Corporation) -- C:\Windows\SysWow64\temp.00A

[2012.11.24 18:32:38 | 000,030,992 | ---- | C] (Microsoft Corporation) -- C:\Windows\SysWow64\temp.008

[2012.11.24 18:32:37 | 000,241,695 | ---- | C] (Microsoft Corporation) -- C:\Windows\SysWow64\temp.001

[2012.11.24 18:32:35 | 000,924,432 | ---- | C] (Microsoft Corporation) -- C:\Windows\SysWow64\temp.000

[1 C:\Program Files (x86)\*.tmp files -> C:\Program Files (x86)\*.tmp -> ]

 

:Commands

[purity]

[emptytemp]

[Reboot]

 

klik na RUN FIX

 

log koji dobiješ kopiraj

 

 

u event logu ti se često javlja ova greška

 

Error - 16.12.2012. 15:36:54 | Computer Name = kule-PC | Source = EventLog | ID = 6008

Description = The previous system shutdown at 20:35:45 on ?16.?12.?2012. was unexpected.

 

jedno od objašnjenja za tu grešku je:

 

If you are using a Windows evaluation copy, this error means that the evaluation period has expired. See M250920 for more details.

 

 

13 godina
offline
Smrzavanje Računala

Koristim Windowse na taj način u zadnjih par mjeseci, otkada su mi krenuli problemi. Znači samo ih instaliram i reinstaliram ponovno nakon 20-25 dana, jer original nemam pa se na taj način provlačim. Doduše sada je to bilo i češće.

 

Uglavnom evo i log

 

http://speedy.sh/8gqm2/12172012-202105.log

prepičkavanje staklenkom ajvara ljudi koji pišu komentare poput LOL - tribute to Bojko
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Smrzavanje Računala
kuleee kaže...

Koristim Windowse na taj način u zadnjih par mjeseci, otkada su mi krenuli problemi. Znači samo ih instaliram i reinstaliram ponovno nakon 20-25 dana, jer original nemam pa se na taj način provlačim. Doduše sada je to bilo i češće.

 

Uglavnom evo i log

 

http://speedy.sh/8gqm2/12172012-202105.log

pa da, račnalo je uredno i čisto od malwarea....mislim da ti je ona greška glavni problem, i da moraš pronaći drugačiji način aktivacije :)

13 godina
offline
Smrzavanje Računala

Događao mi se taj problem i uz normalno aktivirane Windowse, nažalost. Ali ajde pokušati ću opet pa ćemo vidjeti

prepičkavanje staklenkom ajvara ljudi koji pišu komentare poput LOL - tribute to Bojko
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Smrzavanje Računala

Jedino što meni trenutno pada na um je jedan od onih memorijskih problema koje je teško dijagnosticirati, što memtest86+ prolazi a recimo Prime95 Blend ruši nakon 10ak (ili više sati).

Evo Linus je imao problema;

https://www.youtube.com/watch?v=NZhHlX6JMvg  

https://www.youtube.com/watch?v=PDl27PXVraM

Twitter @191x7 za pomoc oko racunala i preporuke hardvera...
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.12.2012 18:26 (191x7).
Moj PC  
0 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice