Sony Ericsson XPERIA X10

poruka: 1.007
|
čitano: 352.513
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sony Ericsson XPERIA X10".
12 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson XPERIA X10

sony ericsson x10i neće da se upali niti da se poveže s računalom gori stalno dok je u njemu baterija ona zelena lampica i kad stisnem paljenje ona blica ovaj mi je prijatelj govorio da je možda izbrisan softwer i da je se raklimao utor od usb-a i punjača pa ako netko može pomoć 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony Ericsson XPERIA X10
tihun1945 kaže...

sony ericsson x10i neće da se upali niti da se poveže s računalom gori stalno dok je u njemu baterija ona zelena lampica i kad stisnem paljenje ona blica ovaj mi je prijatelj govorio da je možda izbrisan softwer i da je se raklimao utor od usb-a i punjača pa ako netko može pomoć 

 

Dali ga možeš spojiti u flash modu? U uputstvima piše kako ali u kratko - držiš "BACK button" dok ga uključuješ u USB, za to vrijeme mobitel mora biti ugašen.

I possess a skill to google.
12 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson XPERIA X10

nisam pokušavao nikako to..... 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Sony Ericsson XPERIA X10

Decki, koji je najbolji (najbrzi) rom za X10?

 

Curin mobitel ima official 2.3, UI se vuce ko krepana macka.

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony Ericsson XPERIA X10
tnakir kaže...

Decki, koji je najbolji (najbrzi) rom za X10?

 

Curin mobitel ima official 2.3, UI se vuce ko krepana macka.

 

Mislim da je više stvar kernela, a onda ROM-a, koliko vidim, na otključanom bootloaderu, sa Doomkernelom više manje sve leti. Ja koristim Wolfbreak-ov, jer je u principu prerađeni stock 2.3 (samo bez nepotrebnih sr*nja). Brzinom je neusporedivo naspram stock 2.3...

I possess a skill to google.
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.12.2011 11:10 (Minoza).
15 godina
offline
Re: Sony Ericsson XPERIA X10
Minoza kaže...
tnakir kaže...

Decki, koji je najbolji (najbrzi) rom za X10?

 

Curin mobitel ima official 2.3, UI se vuce ko krepana macka.

 

Mislim da je više stvar kernela, a onda ROM-a, koliko vidim, na otključanom bootloaderu, sa Doomkernelom više manje sve leti. Ja koristim Wolfbreak-ov, jer je u principu prerađeni stock 2.3 (samo bez nepotrebnih sr*nja). Brzinom je neusporedivo naspram stock 2.3...

Nisam bas na TI sa tim. Dakle, kad ga rootam i stavim Wolfbreakov rom, sa njim dobijem i novi kernel ili?

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
14 godina
offline
Sony Ericsson XPERIA X10

Da i ne... Uglavnom, za početak trebaš Flash tool, sa tim alatom možeš štošta; otključat bootloader (i zaključat ponovo ako treba), root/unroot, recovery instalacija itd... Na jednom mjestu sve što ti treba za rad sa uređajem.

 

http://androxyde.github.com/Flashtool/

 

Ovdje imaš vodič za korištenje:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=928343&highlight=flash+tool

 

 

Makar... sve ti bude više manje jasno... spojiš mob u flash modu i vozi... klikneš što želiš i pratiš on-screen uputstva (root, xrecovery...)

 

 

 

E sad, što se tiče kernela, sa ovim zadnjim WB-ovim ROMom dolazi DoomLordov kernel ali samo full OC verzija. Da pojasnim, Doom ima 3 verzije kernela:

 

-bez OC-a (OC = overclock)

-medium OC

-full OC

 

Idealno bi bilo full OC, i tu verziju kao što sam i rekao WB uključuje uz svoj ROM ali nekima to ne radi onda jer se ne clocka svaki uređaj jednako dobro (kao i desktop CPU jel...), ja sam zasebno fleshao medium OC, sada razmišljam da probam i full OC.

 

Ovdje imaš Doom-ov thread pa ti vidi kaj ti odgovara:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1253853&highlight=flash+tool (scrollaj do DL linkova), vidjet ćeš da su zasebno i WiFi moduli za svaku verziju, njih isto treba fleshati, ali zasebno, ne odmah nakon kernela (znači prvo upališ mob sa novim kernelom, pustiš da se "slegne" malo, pa tek onda WiFi module).

 

Ovdje imaš WB-ov thread sa njegovim ROM-om:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1192988&highlight=flash+tool

 

Ako se odlučiš za full OC onda možeš direktno iz WB-ovog threada sve, uključeni su i WiFi moduli.

 

I possess a skill to google.
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Sony Ericsson XPERIA X10

Ok, sad jos samo curu moram nagovorit na ovo :P

Prosli put kad sam joj radio upgrade pobrisao sam joj cijeli mob, a nisam napravio backup :)

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Sony Ericsson XPERIA X10

Ja mislim da cu polako odustat od ROM-ova.Imam jako malo downloada.Izgleda da x10 sve vise odlazi u proslost.

Jedan od zadnjih.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Sony Ericsson XPERIA X10

Koliko vidim, najbolje idu ROMovi za unlocked BL, možda da probaš u tom smjeru. Također, malo tko želi hrpu specifičnih feature-a, ljudi žele dobru podlogu koju mogu sami modificirati prema svojim željama i potrebama. Mislim da je zato WB-ov ROM popularan, daje ti dobru bazu, a sve što kasnije poželiš, možeš sam dodati, od izmjena UI-a do raznih aplikacija. Budući da si išao na specifičan izgled i funkcionalnost sa svojim ROMom, automatski si suzio publiku kojoj je taj ROM interesantan.

 

Nemoj me krivo shvatiti, tebi svaka čast na ROMu! Nadam se da ćeš još razvijati, samo mislim da je možda bolje ići ka jednostavnijem i funkcionalnijem ROMu, nego razvijati nešto sa cool Samsung featureima (koji niti nisu svima cool), a da istovremeno nemaš u topicu niti "work/doesn't work" listu, koju bi svakako trebao imati.

 

Btw. ICS se porta na X10, toliko o tome da ide u prošlost. {#}

I possess a skill to google.
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.12.2011 12:26 (Minoza).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson XPERIA X10

držim tipku back na x10i i povežem ali ništa se ne događa jeli moguće da mi je otišo i usb dock na mobu 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony Ericsson XPERIA X10
tihun1945 kaže...

držim tipku back na x10i i povežem ali ništa se ne događa jeli moguće da mi je otišo i usb dock na mobu 

 

Trebala bi se upaliti zelena lampica, uređaj se ne bi trebao upaliti. Ako se lampica ne pali, onda je moguće da je USB dock otišao.

I possess a skill to google.
12 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson XPERIA X10

da ali dok god je baterija u njemu ona gori samo kad stisnem paljenje ona blica 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony Ericsson XPERIA X10
tihun1945 kaže...

da ali dok god je baterija u njemu ona gori samo kad stisnem paljenje ona blica 

 

U principu, možeš probati sa Flash toolom, spojiti u flash modu i vidjeti dali ga Flash tool prepoznaje, gore sam kolegi dao link na flash tool.

I possess a skill to google.
12 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson XPERIA X10

HVALA idem odam skinuti samo mi recite još dali su ista usb kbla u nokie i sony ericsson i dali se mogu koristit

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony Ericsson XPERIA X10
tihun1945 kaže...

HVALA idem odam skinuti samo mi recite još dali su ista usb kbla u nokie i sony ericsson i dali se mogu koristit

 

Radi se o microUSB kablu, dakle ako Nokia koju imaš koristi microUSB onda jesu... Usporedi ih jednostavno... ako izgledaju isto onda su isti... Doduše, postoji i miniUSB pa obrati pozornost na to:

 

http://www.intomobile.com/images/2007/05/27/motorola_razr2_v8img_3995.jpg

 

miniUSB lijevo, microUSB desno na slici

I possess a skill to google.
12 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson XPERIA X10

ovo kablo može sad skidam flash tool i probat ću ako ne mogne onda je vjerovatno otišao usb utor na mobu...... a jeli mi se treba šta pojavit na kompu pošto ja nisam nikad ga ni uključivao i dali su potrebni ikakvi driveri ili ne

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony Ericsson XPERIA X10
tihun1945 kaže...

ovo kablo može sad skidam flash tool i probat ću ako ne mogne onda je vjerovatno otišao usb utor na mobu...... a jeli mi se treba šta pojavit na kompu pošto ja nisam nikad ga ni uključivao i dali su potrebni ikakvi driveri ili ne

 

Dosta je ovako nespretno objašnjavati budući da nisi to nikada radio, ne znam kako barataš sa engleskim ali gore sam stavio i link na upute kako se koristi Flash tool. Možda bi bilo najbolje da posjetiš nekoga tko je već upoznat sa fleshanjem i slično, u najgorem slučaju servis... moguće da mobitel uopće nije "zabrickan", nego neka glupost koja se lako rješava, a na kraju si tek napraviš problem i zabrickaš ga zbog neznanja.

I possess a skill to google.
12 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson XPERIA X10

vidjet ću samo hoće li se šta dogodit ali stvarno mi neide u glavu zašto cijelo vrijeme svijetli zelena lampica znači dok god je barterija u njemu a kad stisnem paljenje ona blica 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony Ericsson XPERIA X10
tihun1945 kaže...

vidjet ću samo hoće li se šta dogodit ali stvarno mi neide u glavu zašto cijelo vrijeme svijetli zelena lampica znači dok god je barterija u njemu a kad stisnem paljenje ona blica 

 

Možeš pogledati na netu što točno simbolizira to blicanje, ako blica crvena, to je koliko znam jedan oblik bricka ali se može riješiti, a sad, zelena, ne znam što to točno znači.

I possess a skill to google.
12 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson XPERIA X10

probao sam s flashom ali ništa se ne događa izgleda da su mi dobro rekli da mi je stvarno otišao dock od usb {#} 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson XPERIA X10

tražio sam ali ništa nepiše svi mi govore da je softwer pao 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson XPERIA X10

sutra ga nosim na servis nema druge 

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Sony Ericsson XPERIA X10

jesi probao izvadit bateriju pa je vratit. ako ti nakon toga odmah gori lampica - servis.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson XPERIA X10

jesam vadio sam bateriju i dalje gori ona zelena šta vi mislite šta bi moglo bit

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Sony Ericsson XPERIA X10

Ne znam ovako na daljinu. Ako ti je pod garancijom nosi na servis.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson XPERIA X10

nema garancije nikakve odnio sam ga jutros u servis a otprilike šta može bit

12 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson XPERIA X10

danas donešen sa servisa i nema nisu napravili ništa otišli neki kontakti na ploči i jedino novu ploču da nađem a to je teško pa ako netko zna dali ima igdje 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Sony Ericsson XPERIA X10

najjeftinije ces proci i najmanje zivaca izgubiti ako taj mobitel bacis u smece. ako poznajes nekoga ko ima isti pokloni mu bateriju a sebi kupi novi mob.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson XPERIA X10

oprostite imam jedan problem na X10 : kad pristekam USB kabel u nju nece mi se pojaviti ono gdje mogu birati (povetivanje s računalom, punjenje i jos nesta) kako da to rijesim?

Anthony
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice