Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti... izdvojena tema

poruka: 1.319
|
čitano: 471.980
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Unix kaže...

Bold - streamaj sa PC-a preko (W)LAN-a umjesto da kupuješ disk.

Jos bolje, pod pitanje : Trebam kablom ga spojit ili Wifiem? Kolika bi bila brzina tad? i dali bi utjecalo na internet, prepostavljam da ne.

I koliko bi me ispalo nakraju sve?

Hvala {#}

12 godina
neaktivan
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Fake_Alert kaže...
Unix kaže...

Bold - streamaj sa PC-a preko (W)LAN-a umjesto da kupuješ disk.

Jos bolje, pod pitanje : Trebam kablom ga spojit ili Wifiem? Kolika bi bila brzina tad? i dali bi utjecalo na internet, prepostavljam da ne.

I koliko bi me ispalo nakraju sve?

Hvala {#}

R-Pi nema ugrađen WiFi, moraš kupiti USB WiFi stick ako želiš bežićno. Brzina varira ovisno o udaljenosti i ostalim parametrima. Isto tako za LAN, samo što se spaja žicom (ne trebaš ništa drugo kupovati, sve je već na samom RPi).

Vi neznate tko sam ja, ja neznam tko ste vi i ne zanima me.
14 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Unix kaže...

R-Pi nema ugrađen WiFi, moraš kupiti USB WiFi stick ako želiš bežićno. Brzina varira ovisno o udaljenosti i ostalim parametrima. Isto tako za LAN, samo što se spaja žicom (ne trebaš ništa drugo kupovati, sve je već na samom RPi).

Pardon zamjenio sam WDTV i ovo. Dobro zicu imam. Koliko onda moram uloziti? RPI 400 kn, tipkovnica i mis cca 50-80 kn, napajanje dali trebam? Neku kutiju za njega.

Suma?

12 godina
odjavljen
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Buhaha kaže...
Arnold Layne kaže...
Buhaha kaže...
Arnold Layne kaže...

vise ti se isplati uzet wdtv pa si miran i bez brige 

može li na wdtv xbmc ?? 

Mislim da ne može da ga još nisu portali koliko vidim tako da za mene ne dolazi u obzir ako ne može xbmc 

Trenutno čekam da mi dođe  XIOS DS Media Play ako sve bude ok dolazi za 40 dana

zasto ? 
Kaj xbmc ima tak posebno ? 

Svašta ;) pregooglaj malo i pogledaj i na youtube pa vidi, a možeš ga i instalirati za probu.

Meni naprimjer na Rpi radi super spojen na tv cak mi radi upravljane sa daljinskim od tv 

Probo sam ga zato i pitam :) stvarno ne vidim prednost naspram WDTV sa nekim costum rom-om

Fake_Alert kaže...
Arnold Layne kaže...

vise ti se isplati uzet wdtv pa si miran i bez brige 

WDTV je 750 kn dode, RPI me dode 400 kn + napajanje (?) + HDD od 1 tb kupim + neku jeftinu tipkovnicu ili mis i bolje me ispadne jer je to prakticki mini PC i mogi na Wifi i preko TV-a na YouTube tocno?

Moze li mi netko samo reci koliko ukupno trebam investirat u RPI?

Koji kupit?

Dali treba napanje? ( Kupio bi neku jeftinu tipkovnicu i mis, stavio externi HDD na njega od 1 tb, i koristio ga samo za YT i gledanje full HD filmova na TV-u.

 

imas ga za 450kn u oglasniku

Po meni je on bolji izbor ,ali ovisi ako hoces striktno samo za to onda da WDTV je po meni bolji ,ali ako ti se sviđa igranje sa tim i ostale mogucnosti onda Pi je ono sto trebas :)

 

http://revohd.com
15 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Arnold Layne kaže...
Buhaha kaže...
Arnold Layne kaže...
Buhaha kaže...
Arnold Layne kaže...

vise ti se isplati uzet wdtv pa si miran i bez brige 

može li na wdtv xbmc ?? 

Mislim da ne može da ga još nisu portali koliko vidim tako da za mene ne dolazi u obzir ako ne može xbmc 

Trenutno čekam da mi dođe  XIOS DS Media Play ako sve bude ok dolazi za 40 dana

zasto ? 
Kaj xbmc ima tak posebno ? 

Svašta ;) pregooglaj malo i pogledaj i na youtube pa vidi, a možeš ga i instalirati za probu.

Meni naprimjer na Rpi radi super spojen na tv cak mi radi upravljane sa daljinskim od tv 

Probo sam ga zato i pitam :) stvarno ne vidim prednost naspram WDTV sa nekim costum rom-om

Fake_Alert kaže...
Arnold Layne kaže...

vise ti se isplati uzet wdtv pa si miran i bez brige 

WDTV je 750 kn dode, RPI me dode 400 kn + napajanje (?) + HDD od 1 tb kupim + neku jeftinu tipkovnicu ili mis i bolje me ispadne jer je to prakticki mini PC i mogi na Wifi i preko TV-a na YouTube tocno?

Moze li mi netko samo reci koliko ukupno trebam investirat u RPI?

Koji kupit?

Dali treba napanje? ( Kupio bi neku jeftinu tipkovnicu i mis, stavio externi HDD na njega od 1 tb, i koristio ga samo za YT i gledanje full HD filmova na TV-u.

 

imas ga za 450kn u oglasniku

Po meni je on bolji izbor ,ali ovisi ako hoces striktno samo za to onda da WDTV je po meni bolji ,ali ako ti se sviđa igranje sa tim i ostale mogucnosti onda Pi je ono sto trebas :)

 

Zbog ovoga http://www.appletvhacks.net/2012/05/11/top-10-best-xbmc-add-ons-for-apple-tv-1-and-apple-tv-2/

12 godina
odjavljen
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

uvjeren :D

Preko toga Hulu ne radi kod nas ? 

http://revohd.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Arnold Layne kaže...

imas ga za 450kn u oglasniku

Po meni je on bolji izbor ,ali ovisi ako hoces striktno samo za to onda da WDTV je po meni bolji ,ali ako ti se sviđa igranje sa tim i ostale mogucnosti onda Pi je ono sto trebas :)

 

Zasto ne uzet onda RPi i koristit ga za HTPC? Sta mu fali? Bas mi se igra sa time i da naucim nesto novo posto na linuxu nikad nisam radio, uostalom WDTV je samo za jednu stvar a RPi moze za vise. Mene samo zanima koliko cu morati ulozit u RPi?

15 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

modmypi.com

RPi + case 37€

4port hub za napajanje 10€

shipping 6€ (prošao sam bez carine i poreza)

 

plus.ba

Transcend SD 8GB Class 10 8 €

1.5m 1.4 HDMI 3.5 €

UTP kabal sam imao

 

TOTAL:  64.5 €

 

TV podržava CEC, pa mi tastatura i miš ne trebaju.

Sve ide preko SSH-a.

Sadržaj streamam sa laptopa preko sambe.

Moj PC  
2 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Ne mora značiti da RPi može vrtiti sve što i Apple TV. Sve zavisi od kodeka. Za na primjer MPEG2 je potrebno kupiti licencu od 1.5 GBP.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
nedIm kaže...

Ne mora značiti da RPi može vrtiti sve što i Apple TV. Sve zavisi od kodeka. Za na primjer MPEG2 je potrebno kupiti licencu od 1.5 GBP.

kak se RPi nosi sa Bluray steamom (m2ts od 30gb ~45Mpbs bitrate ) to je kasljucalo i na WDTV meni 

http://revohd.com
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.11.2012 13:45 (Arnold Layne).
15 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Do sada sam probao samo <2GB x264 mkv BD ripove, tako da iz iskustva ne znam šta da očekuješ od tako monstruoznog fajla, ali sam čitao da bi sve veće od 15GB moglo zapinjati. Imaš varijantu i da transkodiraš video na mašini s koje stramaš (Plex DLNA server npr.).

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
nedIm kaže...

Do sada sam probao samo <2GB x264 mkv BD ripove, tako da iz iskustva ne znam šta da očekuješ od tako monstruoznog fajla, ali sam čitao da bi sve veće od 15GB moglo zapinjati. Imaš varijantu i da transkodiraš video na mašini s koje stramaš (Plex DLNA server npr.).

Ma imam doma bluraye pa da gledam u orginalnoj kvaliteti ,a za transkodiranje znam to sam radio na ps3 preko PS3 media servera

http://revohd.com
16 godina
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Poslao sam mail u altpro sa upitom da li su rpi-evi koje prodaju 256 ili 512 MB (u slučaju da imaju zalihu nekim čudom) i koja od onih šifara je šifra samog uređaja. Kažu da su to sada 512MB rpi-evi i da se čeka 3-4 tjedna na isporuku. Ono što me malo iznenadilo je da imaju šifru koja im uopće nije u cjeniku i da koštaju više nego oni postojeći u cjeniku. ukratko, šifra 2191863 i košta 359,43kn+PDV/kom.

Što su digli cijenu za ove sa 512 MB rama? {#}

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Solo761 kaže...

Poslao sam mail u altpro sa upitom da li su rpi-evi koje prodaju 256 ili 512 MB (u slučaju da imaju zalihu nekim čudom) i koja od onih šifara je šifra samog uređaja. Kažu da su to sada 512MB rpi-evi i da se čeka 3-4 tjedna na isporuku. Ono što me malo iznenadilo je da imaju šifru koja im uopće nije u cjeniku i da koštaju više nego oni postojeći u cjeniku. ukratko, šifra 2191863 i košta 359,43kn+PDV/kom.

Što su digli cijenu za ove sa 512 MB rama? {#}

 

 

Uh to je skoro pa isto kao da ti dolazi izvana pa ti naplate sve pristojbe :) 

Ja imam jedan sa 256mb i to mi je dosta sad sam u potrazi za nešto boljim uređajem np. http://cubieboard.org/ bi me zadovoljio.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Solo761 kaže...

Kažu da su to sada 512MB rpi-evi i da se čeka 3-4 tjedna na isporuku. [...] šifra 2191863 i košta 359,43kn+PDV/kom.

 

 

Vrijeme isporuke isto, a cijena dupla. Pravi hrvatski biznis, nema šta.

 

Preskočite ove domaće lihvare s maržom od 100% po primjerku i naručite direktno od RS.

Ako imate sreće proći ćete upola jeftinje, ako pak nemate sreće bit će svejedno jeftinije čak i ako ako naletite na najnadrkanijeg carinika.

16 godina
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Ili se ženska zeznula pa napisala cijenu sa PDV-om? Cijena za stari raspberry je cca 363 sa kada na ono iz njihovog kataloga dodaš PDV. Trebao bih pitati, malo mi čudno da je baš toliko skuplji, tj. da se tako potrefi. A opet da baš ne ispadnem glup... :D

 

Ja još mjerkam. Raspberry mi izgleda simpa, osim što me malo brine ono što su u BUG-u napisali, da u X-ima nema nikakvu akceleraciju prikaza pa malo trokira :/. Gledao sam malo alternative i hackberry mi izgleda zanimljivo. I dobavljivo što je još jedna prednost :D. Raspberry ima relativno veliki community, to mu je prednost. Npr. za cubieboard ili hackberry na ebay-u nemaju ništa, za raspberry ima hrpa stvarčica :).

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Pozdrav, razmišljam o kupovini RPi za HTPC, namjeravam staviti XBMC, imam ovaj daljinski, da li itko zna bi li on radio s ovom kombinacijom...

 

LC Power RC1000MCE

 

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.11.2012 14:21 (Smooth Operator).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Ipak sam pitao i dobio odgovor da će krajem tjedna ići update cjenika onda će valjda biti "službeno". Mislim da ga je bolje naručiti online nego ovako. I brže ga dobiješ. Mada se još uvijek mozgam oko hackberry-a... Je da je 70 dolara (86 sa poštarinom), ali je dobavljiv, cubieboard je isto zgodan, ali tko zna kada bi bila isporuka.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Može li mi neko kome radi CEC da uploada ~/.xbmc/userdata/peripheral_data folder?

Hvala.

 

CEC na Archu proradi tek nakon što mišem uđem u postavke CEC-a, iako tamo ništa ne mijenjam.

Na Raspbmcu i Openelecu radi out-of-the-box, ali nemam viška kartica za isprobavanje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
nedIm kaže...

Može li mi neko kome radi CEC da uploada ~/.xbmc/userdata/peripheral_data folder?

Hvala.

 

CEC na Archu proradi tek nakon što mišem uđem u postavke CEC-a, iako tamo ništa ne mijenjam.

Na Raspbmcu i Openelecu radi out-of-the-box, ali nemam viška kartica za isprobavanje.

Sa kojim TV-om ti radi CEC? Ja imam Panasonic TX-P42S30E, nisam ga uspio pokrenut (vrtim RASPBMC).

Rvat katolik!
15 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Imam LG 32LH5000. Na svemu osim Archa radi bez ikakve konfiguracije, samo neke tipke nisu prepoznate. Back ne radi, ali sam ga remapirao na Stop.

Jesi li siguran da kabal podrzava CEC?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
nedIm kaže...

Imam LG 32LH5000. Na svemu osim Archa radi bez ikakve konfiguracije, samo neke tipke nisu prepoznate. Back ne radi, ali sam ga remapirao na Stop.

Jesi li siguran da kabal podrzava CEC?

E vidis, to nisam provjerio. Koji standard podrzava CEC?

Rvat katolik!
15 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Ne znam tacno, ali moj TV je 1.3a iz 2009. Pokreni cec-client pa vidi sta kaze.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Solo761 kaže...

Poslao sam mail u altpro sa upitom da li su rpi-evi koje prodaju 256 ili 512 MB (u slučaju da imaju zalihu nekim čudom) i koja od onih šifara je šifra samog uređaja. Kažu da su to sada 512MB rpi-evi i da se čeka 3-4 tjedna na isporuku. Ono što me malo iznenadilo je da imaju šifru koja im uopće nije u cjeniku i da koštaju više nego oni postojeći u cjeniku. ukratko, šifra 2191863 i košta 359,43kn+PDV/kom.

Što su digli cijenu za ove sa 512 MB rama? {#}

 

 

  Da, digili su cijenu zbog 512MB RAM-a (ako sam dobro shvatio iz razgovora, nije mi baš lik bio najjasniji), navodno će početkom sljedećeg tjedna korigirati cijenu, ali je rekao da bi trebala biti nešto niža, a ne da će se vratiti na staru cijenu.

Ja sam svoj primjerak naručio danas u Primotronic d.o.o.  , očekivani datum dolaska na skladište u Englesku je 16.12. (iako je u trenutku narudzbe pisalo da ih ima na skladištu, što mi je zvučalo predobro da bi bilo istinito pa sam ih nazva), a onda treba još dan - dva da stignu u Hrvatsku.

Cijena je 256kn +PDV (ukupno 331,25kn) .

Sad preostaje samo čekati {#}

16 godina
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

A ovako nešto

 

http://dx.com/p/ug802-android-4-0-dual-core-network-multi-media-player-w-wi-fi-hdmi-tf-black-1gb-ram-4gb-153223

 

ima li neko, da li se to može programirati, izgleda da ima dobar hardver ugrađen

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
tnakir kaže...
flash6 kaže...
na pulse eight stranici, firme koja proizvodi CEC adaptere, imas openelec distru prilagodjenu za to. samba postoji i radi, iako je ja konkretno uopce ne koristim.

Ne nalazim distru za Rpi hw?

Nije tu navedena, ali odeš na OpenELEC stranicu, pa download, pa skroz na dnu official daily builds, pa si ovdje. Dalmatinac. Uglavnom, development build, što bi valjda trebalo biti OK :)

Gledam te!
15 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Veliki Brat kaže...

Nije tu navedena, ali odeš na OpenELEC stranicu, pa download, pa skroz na dnu official daily builds, pa si ovdje. Dalmatinac. Uglavnom, development build, što bi valjda trebalo biti OK :)

{#}{#}

Rvat katolik!
13 godina
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Ima li itko iz BiH da je kupio rpi? Odakle je najbolje uzeti, s obzirom na poštarinu i carinu?

 
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
nedIm kaže...

modmypi.com

RPi + case 37€

4port hub za napajanje 10€

shipping 6€ (prošao sam bez carine i poreza)

 

plus.ba

Transcend SD 8GB Class 10 8 €

1.5m 1.4 HDMI 3.5 €

UTP kabal sam imao

 

TOTAL:  64.5 €

Nisam platio ni feninga, poštar je paket donio na vrata nakon 8 dana.

Ni sličajno ne uzimaj preko RS-a, 100% ćeš platiti carinu i PDV, i još će ti DHL naplatiti 23 KM za carinsko posredovanje.

13 godina
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Ako ne preko RS-a, nego preko koga? Jeli itko kupovao u altprou?

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice