Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

poruka: 5.676
|
čitano: 1.006.853
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

jucer spojio mob i odjednom mi vise ne puno brzo, pise normalno punjenje i ako zelim brzo da spojim original punjac. da li je jos neko imao istih problema? i da li slati na servis punjac?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

vrijedi li kod nas garancija ako je mob rootan, a vraćen je na originalan firmware. kupljen u tele2

Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
Ja sam si uzeo ovu masku sa zastitom kamere i meni je dobra.
L
http://www.ebay.com/itm/131737276690
11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
I kakav je ovaj zadnji update od 77 mb?
I meni ga nudi (imam mob kupljen u Samsungovom ducanu, u biti mislim da imam verziju kao i Tele 2 jer mi je upravo tele2 bio namjesten kao pocetna stranica na netu kad sam prvi put otvorila tu aplikaciju).

Zasad mi super radi tako da ne znam da li da skinem update.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
Lennon12 kaže...

@dennocro

 

Ni meni. Slal ga dva put na servis, i evo jučer mi nije opće delalo jedno vrijeme punjenje, pa delalo normalno, i sad ne dela brzo punjenje i ne spaja na pc,samo kabelsko.

 

Nemam više živaca za njeg.

 nasao sam na youtube da je u kablu problem, pogledaj dal imas sve zice ko na ovom videu, nisam jos stigao al cu probati drugi kabel od drugog moba spojit i vidit dal ce brzo puniti, jer meni fali ta jedna zica

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.6.2016 21:28 (dennocro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
dennocro kaže...
Lennon12 kaže...

@dennocro

 

Ni meni. Slal ga dva put na servis, i evo jučer mi nije opće delalo jedno vrijeme punjenje, pa delalo normalno, i sad ne dela brzo punjenje i ne spaja na pc,samo kabelsko.

 

Nemam više živaca za njeg.

 nasao sam na youtube da je u kablu problem, pogledaj dal imas sve zice ko na ovom videu, nisam jos stigao al cu probati drugi kabel od drugog moba spojit i vidit dal ce brzo puniti, jer meni fali ta jedna zica

 

  Cetvrti pin koji vam fali uopste nije vezan za punjenje, tako da znate. To je ID pin koji sluzi za razlikovanje host vs device konekcije. Vecina kablova koji dolaze uz uredjaje nemaju spomenutog pina.

11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
Almin94 kaže...
dennocro kaže...
Lennon12 kaže...

@dennocro

 

Ni meni. Slal ga dva put na servis, i evo jučer mi nije opće delalo jedno vrijeme punjenje, pa delalo normalno, i sad ne dela brzo punjenje i ne spaja na pc,samo kabelsko.

 

Nemam više živaca za njeg.

 nasao sam na youtube da je u kablu problem, pogledaj dal imas sve zice ko na ovom videu, nisam jos stigao al cu probati drugi kabel od drugog moba spojit i vidit dal ce brzo puniti, jer meni fali ta jedna zica

 

  Cetvrti pin koji vam fali uopste nije vezan za punjenje, tako da znate. To je ID pin koji sluzi za razlikovanje host vs device konekcije. Vecina kablova koji dolaze uz uredjaje nemaju spomenutog pina.

 imas pravo, nekim cudom danas mi je punio brzo.

16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
ERROR1911 kaže...

Ekipa, trebam preporuku maske koja bi štitila uređaj ali i okvir kamere s eBaya ili neke online trgovine

 

kajtemuci je dao link na zgodnu masku, ta totalno pokrije kameru. Jedino što mi izgleda kao potencijalni problem je da je plastika i preko tipki. Imam maske koje su takve i prilično su tijesne pa je skoro dovoljno staviti prst preko njih da se registrira stisak, pogotovo volume tipke kada upalim kameru, svako malo ih okinem dok držim mob. Istina, možda je ova malo labavija pa to nije problem.

 

Ja na kraju koristim ovu

http://www.ebay.com/itm/181872980543

 

Preko tipki su rupe tako da je što se toga tiče OK, nema više slučajnih pritisaka, kamera nažalost nije čitava prekrivena kao kod linka od kajtemuci, ali je rub kod kamere izdignut pa je ipak zaštićeno.

A uvijek postoji i ovo riješenje

 

http://www.ebay.com/itm/181857357085

 

prsten koji nalijepiš preko/oko kamere da bude zaštićena. Nema stakla, doslovno je samo aluminijski prsten.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
Meni ne smeta za tipke iako su prekrivene, i dosta je mekana maska nije ona tvrda pa zato i nemam nekakav problem sa tipkama.
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
kajtemuci kaže...
Meni ne smeta za tipke iako su prekrivene, i dosta je mekana maska nije ona tvrda pa zato i nemam nekakav problem sa tipkama.

 I ova moja je tanka (i mekana), ali malkice tijesna pa u konačnici bude napeta preko mobitela. Tipke je prelagano stisnuti što mi generalno nije bio problem, samo povremeno kada bi išao nešto slikati bi okino volume up pa bi ovaj seriju slika napravio. No kako rekoh, ta nije ista kao tvoja, preko kamere je samo rupa pa kamera nije uopće zaštićena tako da vrlo lako da nije istog dizajna i što se tiče tipki.

Ova što ima zaštitu nema taj problem jer su rupe preko tipki. Da sam naletio na tu tvoju kada sam naručivao kupio bih tu, na ovu svoju sam slučajno naletio i naručio zato što mi je izgledalo da je kamera zaštićena, da je rupa preko tipki sam skužio tek kada je došao :).

9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
PlayMaker10 kaže...
gorguc kaže...
Nisam radio OTA vec preko Odina. A kakve to ima veze?
Al ajde, buduci da je trenutno uzas, probat cu i preko Smart Switcha, nemam sto izgubiti.

 Smart Switch je službeni program, i taj program radi potpuni upgrade tj. skida cijeli firmware a ne kao OTA samo stvari tj. fileove koji su promijenjeni u samom update-u (Odin radi kao i Smart Switch ali ako nešto zezneš čisto sumnjam da garancija pokriva taj dio iako je Odin zapravo Samsungov software). Jednostavno napravi firmware initialization da ti pobriše sve sa mobitela i krene ispočetka naravno sa najnovijim updateom. Nije mi jasno kako netko može imat tolike probleme a svi imamo isti uređaj. Ja doslovno nikakvog problema, zapravo Samsung nikad nije bolje radio otkako je 6.0.1 došao. Ja uvijek idem na taj princip i nikad nisam imao problema, tako radim i na iPhoneu kada su svi imali problema sa Touch ID-em ja taj problem nikad nisam imao a vjerujem da je update preko iTunesa imao nešto s tim. OTA uvijek izbjegavam tako će i ostat, jednom sam napravio update na taj način i nisam imao ništa drugo osim problema. A koristim i T-Mobileov firmware koji je bio na uređaju i koji svi govore da je smeće a meni radi savršeno. I da stvar bude gora osim one početne T-Mobile poruke taj firmware nema ništa što se ne može maknut običnom uninstall funkcijom.

 

Evo jutros mi se ugasio sam od sebe, uzmem mob u ruke, mrtav. Paljenje na power tipku ništa, tek kombinacija power+home+vol down ga uspjela oživjet.

Definitivno je ovo kap koja je prelila čašu, ide novi sw gore, samo ne znam više koju verziju da stavim. Puknut ću zadnji T-Comov službeni, možda ovaj put pomogne.

11 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Molim još jednom, ako itko ima koje dojmove o zadnjem updateu od 77 mb?


 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
Rhaenys kaže...

Molim još jednom, ako itko ima koje dojmove o zadnjem updateu od 77 mb?


 Mislim da se možda za malo stabilizirala baterija. 

 

Za ostalo baš i neznam, ne vidim razlike. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
Jel dosao za tele 2 taj zadnji update od 77 mb
juka
11 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Lennon, puno hvala.
Ma najbitnije mi je da taj update ništa nije zeznuo.

 

 

Juka, ja sam kupila mobitel u Samsung dućanu, a ne u Tele2, i stigao mi je taj update negdje ovaj vikend.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
dennocro kaže...

jucer spojio mob i odjednom mi vise ne puno brzo, pise normalno punjenje i ako zelim brzo da spojim original punjac. da li je jos neko imao istih problema? i da li slati na servis punjac?

 Imas negdje u postavkama za ukljuciti i iskljuciti opciju brzog punjenja, pogledaj da li ti je ukljuceno. Meni jednom isto nije radilo, kad sam promijenila uticnicu mi je proradilo brzo punjenje pa probaj i to

11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
Korisnik1251 kaže...
dennocro kaže...

jucer spojio mob i odjednom mi vise ne puno brzo, pise normalno punjenje i ako zelim brzo da spojim original punjac. da li je jos neko imao istih problema? i da li slati na servis punjac?

 Imas negdje u postavkama za ukljuciti i iskljuciti opciju brzog punjenja, pogledaj da li ti je ukljuceno. Meni jednom isto nije radilo, kad sam promijenila uticnicu mi je proradilo brzo punjenje pa probaj i to

 ma bio je ukljucen, jer je dan prije punio brzo, sad nece, tj tada, i evo sad puni opet brzo.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
dennocro kaže...
Korisnik1251 kaže...
dennocro kaže...

jucer spojio mob i odjednom mi vise ne puno brzo, pise normalno punjenje i ako zelim brzo da spojim original punjac. da li je jos neko imao istih problema? i da li slati na servis punjac?

 Imas negdje u postavkama za ukljuciti i iskljuciti opciju brzog punjenja, pogledaj da li ti je ukljuceno. Meni jednom isto nije radilo, kad sam promijenila uticnicu mi je proradilo brzo punjenje pa probaj i to

 ma bio je ukljucen, jer je dan prije punio brzo, sad nece, tj tada, i evo sad puni opet brzo.

 Provjeri kabel, možda gubi kontakt negdje.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
Jel ima kakav nacin da deinstaliram neke sistemske aplikacije poput google play movie google play igre i tako dalje ali bez root-a?
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

@kajtemuci: Ne. Možeš ih disejblat, ali deinstalirat ne.

 

 

 

Update mog problema: napravio backup preko SmartSwitcha, zgazio sve, vratio backup (iako sam bio malo skeptičan hoće li to opet zaklat mob) i za sad radi pristojnije nego prije.

 

Ono što je zanimljivo: imao sam gore Francuza, sada stavio posljednji od T-Coma sa Sammobile i nema mi onog njihovog iritantnog zvuka kod paljenja i gašenja. Nije da mi smeta, ali da li je T-Com to napokon maknuo?

 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Nope, ja povukao najnovji tmobile i ima ta pizdarija (na koju sam zaboravio dok sam imao francuza) ali mi se neda sada stavljati neki drugi.

11 godina
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

kako kad sam na suncu da mi odma jako svijetli ekran, a ne tek nakon sto ga otkljucam i tad moram cekati jos par sek, a kad sam tek stavio novi software nije bilo tog problema, al uvijek se pojavi nakon nekog vremena?

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
dennocro kaže...

kako kad sam na suncu da mi odma jako svijetli ekran, a ne tek nakon sto ga otkljucam i tad moram cekati jos par sek, a kad sam tek stavio novi software nije bilo tog problema, al uvijek se pojavi nakon nekog vremena?

 To je normalno. Moras cekati dok senzor reaguje na svjetlost, treba mu cca jedna sekunda kada izvadis iz dzepa.

9 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Koiji je najbolji firmware za bateriju, trenutno imam mađarski i nakon sta sam reinstalirao softwer sa smart switchom baterija se pogorsala uzasno. Pa me zanima koji vi koristite a da je dobar?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
Almin94 kaže...
dennocro kaže...

kako kad sam na suncu da mi odma jako svijetli ekran, a ne tek nakon sto ga otkljucam i tad moram cekati jos par sek, a kad sam tek stavio novi software nije bilo tog problema, al uvijek se pojavi nakon nekog vremena?

 To je normalno. Moras cekati dok senzor reaguje na svjetlost, treba mu cca jedna sekunda kada izvadis iz dzepa.

 ma znam da mu treba, al mi ide na zivce, ocu da odma vidim ko je sta napisao dok je zakljucan jer mozda ne zelim odma procitati neke poruke. a dok je zakljucan i nakon nar sek se ne pojaca tek kad otkljucam

9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

 ma bio je ukljucen, jer je dan prije punio brzo, sad nece, tj tada, i evo sad puni opet brzo.

 Ma vidjela sam kasnije da si napisao da radi, sorry. Citala sam s moba pa sam zabrijala da si dva razlicita korisnika ☺

 

Uzela sam si novi mob i sad bih prodala S6 star 9 mjeseci. Mobitel radi najnormalnije i nema ostecenja. Ima prozirnu tpu masku od prvog dana i neki kineski dock s ebaya ali nemam fast charge punjac jjer je dosao s neispravnim a nisu mi ga htjeli zamijeniti. Koja bi bila realna cijena? Na njuskalu su 2200-2600 kn pa nisam sigurna koja bi bila realna cijena.... Naravno, cilj je da ga prodam cim brze ali be bih ni isla ispod cijene jer mi nije "za glavu" da ga prodam.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
Jel tko skuzio sto uzrokuje android system battery drain nakon sto se mob iskopca sa punjaca. Ne da mi se vise gasit i palit ga kad god ga punim. Mozda je netko skuzio?
juka
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Ja nisam, još uvjek ga resetiram nakon punjenja.

Kad će sljedeći update, možda se riješi. Bar se nadam.

9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
Treba isključiti pod backup and reset opciju "back up my data". Onda bi telefon trebao bez problema ući u deep sleep.
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Ja svaki put updateam na najnoviji firmware od T-Mobilea, trenutno stanje je ovakvo. Ja nemam problema s tim Android sustavom.

 
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice