Software za backup na mag. trake

poruka: 9
|
čitano: 3.170
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Software za backup na mag. trake

Dakle imam backup server na kojem imam tandberg uređaj za snimanje na mag. trake. Trebam backupirati drugi server na mreži direktno na traku. Imam Yosemite backup software koji uredno snima lokalno s tog servera gdje je uređaj za mag. trake, ali ne povlači mi podatke sa drugih servera.

 

Uglavnom, koji program bi bio dobar za tako nešto, da je jednostavan i pouzdan i da uredno snima sa mrežnih strojeva (u ovom slučaju sa samo jednog servera).

 

Hvala! Osmijeh

15 godina
neaktivan
offline
RE: Software za backup na mag. trake

Si probao sa programom BackUp? START > All Programs > Accessories > System Tools > Backup! Taj program bi ti trebao biti dovoljan, ima svoju svrhu.

s.t.a.l.k.e.r. aka automaton aka yamijima
16 godina
neaktivan
offline
Software za backup na mag. trake
- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
15 godina
neaktivan
offline
RE: Software za backup na mag. trake
stalker kaže...

Si probao sa programom BackUp? START > All Programs > Accessories > System Tools > Backup! Taj program bi ti trebao biti dovoljan, ima svoju svrhu.

 na žalost ne radi to što trebam jer mi je drugi server u drugom rangu IP pa ga ne vidi preko toga, to je prvi problem a drugi je što nema drivere za Tandberg uređaj za trake.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Software za backup na mag. trake
 daj mi samo reci molim te da ne instaliram bez veze, ima li drivere tj. podržava li Tandberg uređaj jer ne vidim nigdje tamo da se spominju mag. trake uopće?
16 godina
neaktivan
offline
RE: Software za backup na mag. trake
jendva kaže...
 daj mi samo reci molim te da ne instaliram bez veze, ima li drivere tj. podržava li Tandberg uređaj jer ne vidim nigdje tamo da se spominju mag. trake uopće?
 Inače koristim taj program i vidio sam da ima opciju backupa na trake (iako je nisam koristio). Ne znam detalje.
- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
16 godina
offline
RE: Software za backup na mag. trake
jendva kaže...

Dakle imam backup server na kojem imam tandberg uređaj za snimanje na mag. trake. Trebam backupirati drugi server na mreži direktno na traku. Imam Yosemite backup software koji uredno snima lokalno s tog servera gdje je uređaj za mag. trake, ali ne povlači mi podatke sa drugih servera.

 

Uglavnom, koji program bi bio dobar za tako nešto, da je jednostavan i pouzdan i da uredno snima sa mrežnih strojeva (u ovom slučaju sa samo jednog servera).

 

Hvala! Osmijeh

 Tvoja verzija Yosemite backup software-a je vjerojatno verzija za jedan server, imaš i Standard verziju.
Ja koristim Symantec Backup Exec (nekad se zvao Veritas Backup), imam više windows servera i jedan linux. Za svaki server ti je potreban i klijent, tako da može backup-irati i trenutno otvorene datoteke.
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.3.2009 11:21 (Perica).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Software za backup na mag. trake
Perica kaže...
jendva kaže...

Dakle imam backup server na kojem imam tandberg uređaj za snimanje na mag. trake. Trebam backupirati drugi server na mreži direktno na traku. Imam Yosemite backup software koji uredno snima lokalno s tog servera gdje je uređaj za mag. trake, ali ne povlači mi podatke sa drugih servera.

 

Uglavnom, koji program bi bio dobar za tako nešto, da je jednostavan i pouzdan i da uredno snima sa mrežnih strojeva (u ovom slučaju sa samo jednog servera).

 

Hvala! Osmijeh

 Tvoja verzija Yosemite backup software-a je vjerojatno verzija za jedan server, imaš i Standard verziju.
Ja koristim Symantec Backup Exec (nekad se zvao Veritas Backup), imam više windows servera i jedan linux. Za svaki server ti je potreban i klijent, tako da može backup-irati i trenutno otvorene datoteke.
 OK. Dakle ti imaš Symantec Backup Exec. Šta si instalirao na glavni server gdje radiš backup a šta na klijente? Dakle, meni je glavni server za backup (gdje imam mag. trake) windows 2003 server kao i drugi server kojeg trebam backupirati.

Što točno trebam slikuti za pojedini server.

Sorry što gnjavim Namigiva
16 godina
offline
RE: Software za backup na mag. trake
jendva kaže...
Perica kaže...
jendva kaže...

Dakle imam backup server na kojem imam tandberg uređaj za snimanje na mag. trake. Trebam backupirati drugi server na mreži direktno na traku. Imam Yosemite backup software koji uredno snima lokalno s tog servera gdje je uređaj za mag. trake, ali ne povlači mi podatke sa drugih servera.

 

Uglavnom, koji program bi bio dobar za tako nešto, da je jednostavan i pouzdan i da uredno snima sa mrežnih strojeva (u ovom slučaju sa samo jednog servera).

 

Hvala! Osmijeh

 Tvoja verzija Yosemite backup software-a je vjerojatno verzija za jedan server, imaš i Standard verziju.
Ja koristim Symantec Backup Exec (nekad se zvao Veritas Backup), imam više windows servera i jedan linux. Za svaki server ti je potreban i klijent, tako da može backup-irati i trenutno otvorene datoteke.
 OK. Dakle ti imaš Symantec Backup Exec. Šta si instalirao na glavni server gdje radiš backup a šta na klijente? Dakle, meni je glavni server za backup (gdje imam mag. trake) windows 2003 server kao i drugi server kojeg trebam backupirati.

Što točno trebam slikuti za pojedini server.

Sorry što gnjavim Namigiva
Doduše imam malo stariju verziju ali mislim da nebi trebalo biti neke velike razlike. Na glavni server instaliraš program, a iz njega možeš instalirati agenta na drugi server. Naravno za agenta moraš imati posebnu licenu, za backup-irati otvorene datoteke posebna licenca...
Edit:
Agent za drugi server ti treba samo ako želiš napraviti full backup servera, inače normalno možeš backupirati sherane directorije.
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.3.2009 12:32 (Perica).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice