Što učiniti sa virusom?

poruka: 6
|
čitano: 5.692
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Što učiniti sa virusom?

Za neke osobe će se možda ovo pitanje učiniti glupim i molim te osobe da ne pišu glupe poruke u ovoj temi.

Mene osobno nekad zbuni, što napraviti sa virusom. Sada koristim Aviru free i ona mi dadne puno opcija za napraviti i ja se najčešće mislim između "deny access" i "move to quarantine" a Avastu sam se bio mučio isto, dal da izbrišem ili u Virus Chest da stavim i sad me zanima što više preporučujete?

2 su pravila za uspjeh u životu: 1) Nikad ne reci ljudima sve što znaš.
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.2.2009 0:27 (zvons).
16 godina
online
Što učiniti sa virusom?

Ako je moguce prvo Delete ako je omogucena ta opcija pa ako to ne moze izbrisat virus onda  poslije Move Tu Quarantine iako ja uvijek radim Move To Quarantine s Avirom pa poslije obrisem to van iz Quarantine i to je to!!!Cool

Athlon 64 LE-1620 (3.0ghz) - Golden Orb 2 - Kingmax Mars 1GB ddr2 800 (960mhz) - Seagate Baracuda 160gb - Seasonic S12II 430w - Samsung SM 2232BW - Gigabyte MA790X - DS4 - Ati Crosfire HD 3650 x2
15 godina
offline
RE: Što učiniti sa virusom?
ma ja uvijek "move to quarantine". što je sugurno, sigurno...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Što učiniti sa virusom?
jurluk kaže...
ma ja uvijek "move to quarantine". što je sugurno, sigurno...
 Ja također.
Ubuntu 8.10 Interpid Ibex User (\__/) (='.'=) (")_(") This is Bunny. Copy and paste bunny into your signature to help him gain world domination.
16 godina
neaktivan
offline
Što učiniti sa virusom?

Ukoliko postoji sumnja da je virus lažno detektiran ili iz xy razloga, iz karantene (Virus Chesta) ga se da restorat nazad na lokaciju sa koje je maknut u karantenu...

 

P.S. Vjerojatnost da je file lažno detektiran (false positive) veća je ukoliko je korištena heuristika nego klasična signature detekcija, pa prema tome bi otprilike trebalo odlučiti karantena ili delete

mama ti je biljna uš
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.2.2009 9:04 ((s)izgoreo).
15 godina
neaktivan
offline
Što učiniti sa virusom?

Eto hvala svima,sad znam što da radim :)

2 su pravila za uspjeh u životu: 1) Nikad ne reci ljudima sve što znaš.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice