Ah ta škola...

poruka: 12.601
|
čitano: 1.630.914
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Ah ta škola...
Extra protection kaže...

svi ste pročitali samo prvu rečenicu....

zanima koja je na meni odgovornost što sam dao frendu ispričnicu? 

 Pitaj ovdje: http://www.legalis.hr/forum/forum.php

9 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
Extra protection kaže...

svi ste pročitali samo prvu rečenicu....

zanima koja je na meni odgovornost što sam dao frendu ispričnicu? 

 Krivotvorio si službeni dokument,jedino je pitanje tko ga je točno krivotvorio i kako se to može dokazati,u drugu ruku,kriva je i doktorica jer nije imenovala pacijenta na istoj.

12 godina
neaktivan
offline
Ah ta škola...

Šta ste tako spaljeni, kog briga cija je ispricnica i to, profesoru je glavno da ako ga neko dode provjeravat ima ispricnicu za dat,odnosno da sebe riješi problema. Kakvo izbacivanje iz škole, u kakve ste to škole išli, pa neznam šta moraš napravit da te izbace iz srednje..

Battlelog: gjurki
10 godina
neaktivan
offline
Ah ta škola...

Jel vi kužite da je krivotvorenje službenog dokumenta kazneno djelo u ovom slučaju je to liječnička ispričnica, te zbog toga učenik može kazneno odgovarati. 
Sve dobro prođe, ako nitko ne provjerava, ali sve je to prije bilo dobro jer se nije ništa provjeravalo. 
Od kada se primjenjuju e-dnevnici ministarstvo ima uvid u sve, tako i u opravdanje sati, ako im je nešto sumnjivo pošalju inspekciju koja provjerava svaki izostanak i ako se dokaže da je nešto nije u redu (krivotvorenje) i škola i ravnatelj i razrednik mogu kazneno odgovarati.

 

 

Ali sam rekao ovisi o ravnatelju, ako razrednik vidi da je lažna prijavi ravnatelju, a ravnatelj čini dalje što hoće (prijaviti dalje, suspenzija, izbacivanje, socijalna služba...)

Ako sam ti pomogao stisni HVALA ! LP! :)
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.6.2015 10:12 (TheMenstalist).
14 godina
offline
Re: Ah ta škola...
TheMenstalist kaže...

Jel vi kužite da je krivotvorenje službenog dokumenta kazneno djelo u ovom slučaju je to liječnička ispričnica, te zbog toga učenik može kazneno odgovarati. 
Sve dobro prođe, ako nitko ne provjerava, ali sve je to prije bilo dobro jer se nije ništa provjeravalo. 
Od kada se primjenjuju e-dnevnici ministarstvo ima uvid u sve, tako i u opravdanje sati, ako im je nešto sumnjivo pošalju inspekciju koja provjerava svaki izostanak i ako se dokaže da je nešto nije u redu (krivotvorenje) i škola i ravnatelj i razrednik mogu kazneno odgovarati.

 Ne vidim kako bi ravnatelj ili razrednik mogli odgovorati ako prime ispričnicu koja ja krivotvorena pod uvjerenjem da je prava. Ili kako bi uopće ministarstvo iz same evidencije izostanka moglo posumnjati da je ispričnica krivotvorena? Ministarstvo je i prije moglo imati uvid u sve, samo što su prije morali otići u školu i pogledati dnevnike, a sada imaju sve na jednome mjestu. Osim toga, čisto sumnjam da oni idu i gledaju ocjene i izostanke pojedinačnih učenika jer su izostanci i pravdanje izostanak uglavnom u nadležnosti škole i definirano statutom škole. Pa se npr. izostanci duži od par dana moraju pravdati na nekome vijeću (učiteljskom ili razrednom ne znam te procedure), pa oni još veći na nekom većem (možda školskom).

9 godina
neaktivan
offline
Ah ta škola...

Anyway,jel netko zna šta moram pripremit od papira da bih dobio stipendiju u srednjoj školi?

8 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...

stari moj, nemam pojma gdje si ti to sve pročitao, ali to je hrpa... metaboličkih ostataka.

Da se razumijemo, slažem se da je to blagi oblik kriminalnog djela, ali inspekcija?

Evo, četvrtu godinu završavam u gimnaziji, sve 4 sam imao eImenik. Niti jednom nije nikom došla nikakva inspekcija.

U većini slučajeva profesori te niti ne traže ispričnicu da bi ti u sustavu opravdali sat. A i ako traže ispričnice, čuvaju ih u nekakvom kaosu u kabinetu, i dobar dio ih se negdje posije.

Ali sustav je veoma netemeljit, nema gotovo nikakve kontrole, ministarstvo boli ona stvar za tvoje izostanke. Samo ih je briga za svoje BMWe i plaćice. Nažalost.

 

 

10 godina
neaktivan
offline
Ah ta škola...

ne znam jesi li primijetio, ali ta je rasprava završila prije 4 mjeseca :)

 

anyway, ima li još netko da je krenio u srednju ove godine? moram priznat da mi je već sad bolja od osnovne :)

11 godina
offline
Ah ta škola...

Pozdrav,evo mene stvarno dugo nije bilo. Što kažete na ovaj novi pravilnik u školama? Čujem postrožena pravila,a mogu reći da otkad su to uveli u mojoj školi još nije bilo p**darija . Al eto,nikad nije kasno!

Daniel
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2015 20:42 (Shumy).
14 godina
offline
Re: Ah ta škola...
Shumy kaže...

Pozdrav,evo mene stvarno dugo nije bilo. Što kažete na ovaj novi pravilnik u školama? Čujem postrožena pravila,a mogu reći da otkad su to uveli u mojoj školi još nije bilo p**darija . Al eto,nikad nije kasno!

 Daj reci kakav pravilnik za nas koji ne idemo vise da vam se smijemo.

EUNE: Ferritin
11 godina
offline
Re: Ah ta škola...
Ferritin kaže...

 Daj reci kakav pravilnik za nas koji ne idemo vise da vam se smijemo.

 A čuj,pravila su postrožena malo. Koliko sam ja razumio,ako te profesor uhvati s mobitelom navodno možeš ukor dobiti,no u to nisam siguran 100%. Kad gledam svoju školu imam osjećaj da je parodija na druge 

Daniel
11 godina
neaktivan
offline
Ah ta škola...

Ima 'ko kakvu prezentaciju o bilo čemu samo da je na engleskom jeziku ? :D Treba mi za faks .

11 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
S frendom sam raspravljao, jel ima skolski pedagog ovlasti "procesuirati" uvredu koja je nastala izvan skole?
Extra wurst
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
Ako je to 1 km od skole,ne ako je u krugu 100 m dvorista onda da
L.P
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
Nevezano za skolu i prostor oko nje, oko nekih poruka opet nevezanih za skolu. Samo idu u istu skolu pa su se vec par puta nesto zakacili
Extra wurst
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
A nista to pedagoge to ne zanima
L.P
11 godina
offline
Ah ta škola...

Ja vjerujem da djelatnici škole uglavnom ne obaziru pažnju na uvrede na njihov račun.točnije da se uglavnom prave da nisu čuli. Jedan je momak u mojoj školi nešta vrijeđao jednu profesoricu koja ga je kasnije toliko stisnula da je jedva prošao taj predmet. Uglavnom idu na tu taktiku...

John Rambo
10 godina
neaktivan
offline
Ah ta škola...

Jeli 3,47 vrlo dobar opci uspjeh ili dobar opci uspjeh?

12 godina
offline
Re: Ah ta škola...
BarunkoKiller kaže...

Jeli 3,47 vrlo dobar opci uspjeh ili dobar opci uspjeh?

 Dobar

http://25.media.tumblr.com/tumblr_makcziBKrN1ryi1myo1_500.gif
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
8ax kaže...
sad se mora prezivjet jos mjesec dana... Jos glazbeni dignem i imam 4.8...

 5 godina kasnije, 3.42, 2 ukora, pismena opomena, 380 izostanaka i borim se da ne padnem godinu u mrtvoj mat. gimnaziji

 

bilo bi žalosno da nije smiješno

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.5.2016 1:19 (8ax).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
8ax kaže...
8ax kaže...
sad se mora prezivjet jos mjesec dana... Jos glazbeni dignem i imam 4.8...

 5 godina kasnije, 3.42, 2 ukora, pismena opomena, 380 izostanaka i borim se da ne padnem godinu u mrtvoj mat. gimnaziji

 

bilo bi žalosno da nije smiješno

 samo pokazuje koliko su te ocjene iz osnovne prenapuhane... tamo triba uvest malu maturu pa vise nebi bilo poplave odlikasa u gimnazijama...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
Ma nisu mi niš ni poklonili i stvarno je intenzivna bila osnovna u odnosu na prosjek, al eto kad mi se neda učit ono kaj me ne zanima a gradiva je svake godine sve više...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...

...

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.5.2016 11:48 (8ax).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...

...

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.5.2016 11:48 (8ax).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
8ax kaže...
Ma nisu mi niš ni poklonili i stvarno je intenzivna bila osnovna u odnosu na prosjek, al eto kad mi se neda učit ono kaj me ne zanima a gradiva je svake godine sve više...

 

pa sto si upisa onda skolu koja te ne zanima? jer ne ide mi u glavu kako dodjes s 5 na 3 (i jos koji as u rukavu)... 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
Realno me zanimaju samo fiz/kem/mat koji i nisu problem al sve ostalo je bezveze, pogotovo hrv s testom iz lektire od 300-700str svaka 2tj, nadrkani profesori iz nebitnih predmeta itd.

Gimnaziju sam upiso jer nisam znao koji bi faks, sad znam da bi strojarstvo ili fiziku koji obadvoje nije neki visoki prag pa nebi trebao imat problema ak idem na pripremu za maturu.
10 godina
neaktivan
offline
Ah ta škola...

jel ima ikoji buduci prvas? mozda netko tko misli MIOC?

14 godina
offline
Re: Ah ta škola...
8ax kaže...
Realno me zanimaju samo fiz/kem/mat koji i nisu problem al sve ostalo je bezveze, pogotovo hrv s testom iz lektire od 300-700str svaka 2tj, nadrkani profesori iz nebitnih predmeta itd.

Gimnaziju sam upiso jer nisam znao koji bi faks, sad znam da bi strojarstvo ili fiziku koji obadvoje nije neki visoki prag pa nebi trebao imat problema ak idem na pripremu za maturu.

 Možda negdje van Zagreba

You have to be odd to be number one
14 godina
offline
Re: Ah ta škola...
8ax kaže...
Gimnaziju sam upiso jer nisam znao koji bi faks, sad znam da bi strojarstvo ili fiziku koji obadvoje nije neki visoki prag pa nebi trebao imat problema ak idem na pripremu za maturu.

 Prag na njima u Zagrebu nije baš ni nizak, no mislim da bi trebao moći ako odlično napišeš maturu. Ali u tom slučaju za maturu (mat A i fiz) nemoj se oslanjati na pripreme, već kreni već sad samostalno raditi. Mature iz tih predmeta su ipak za koju razinu ispod onoga što bi se trebalo raditi u školi pa bi uz kvalitetan samostalan rad trebao bez problema moći ostvariti 90+%.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
captain_soap_McTawish kaže...
8ax kaže...
Gimnaziju sam upiso jer nisam znao koji bi faks, sad znam da bi strojarstvo ili fiziku koji obadvoje nije neki visoki prag pa nebi trebao imat problema ak idem na pripremu za maturu.

 Prag na njima u Zagrebu nije baš ni nizak, no mislim da bi trebao moći ako odlično napišeš maturu. Ali u tom slučaju za maturu (mat A i fiz) nemoj se oslanjati na pripreme, već kreni već sad samostalno raditi. Mature iz tih predmeta su ipak za koju razinu ispod onoga što bi se trebalo raditi u školi pa bi uz kvalitetan samostalan rad trebao bez problema moći ostvariti 90+%.

 Već sam ih gledao dosta, izgleda ko zajebancija al opet je lagano greške napravit pogotovo sa stresom pod ispitom.

 

I sad sam u zadnjih mjesec dana ispravio 9 ispita iz mat 

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.6.2016 16:12 (8ax).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice