Nadogradnja Core 2 Duo E6550 na Core 2 Quad Q9400

poruka: 45
|
čitano: 7.798
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Nadogradnja Core 2 Duo E6550 na Core 2 Quad Q9
vizy kaže...

Ovo sa dorađenim Xeon procesorima mi se čini zgodnim jer se manje griju npr. Xeon E5450 od Q9650.

Cijena im je 23,35€+4€ trošak transakcije ili 219kn + dostava. Po 100kn baš i nisam vidio ili mi je promaklo...

 ja sam gledao E5430 i E5440 na ebay.co.uk, cijene su 7-12 funti + dostava

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja Core 2 Duo E6550 na Core 2 Quad Q9
nixass kaže...
terhardp kaže...
error_666 kaže...

 imam ti i ja Q9400 stoji bezze pa se mozemo dogovorit 

 Hvala lijepa na ponudi, no već sam kupio i ugradio Q9550.

 Kolko si platio ako se smije znati?

Na eBayu 4 core 771 xeoni idu po kakvih 100kn..

 Naravno, nije nikakva tajna. 450 kn. Znam da je moguće naći i po dosta manjoj cijeni, no trgovac s Njuškala od kojeg sam naručio mi je djelovao najozbiljnije. Gledao sam i preko Amazona, ali dealeri koji su imali spomenuti model u ponudi ne isporučuju u Hrvatsku. Konkretno, odlučio sam se baš za Q9550 budući da je to najjači model Intel Quad procesora koji ide na moju ploču prema specifikacijama.

11 godina
offline
Re: Nadogradnja Core 2 Duo E6550 na Core 2 Quad Q9
terhardp kaže...
nixass kaže...
terhardp kaže...
error_666 kaže...

 imam ti i ja Q9400 stoji bezze pa se mozemo dogovorit 

 Hvala lijepa na ponudi, no već sam kupio i ugradio Q9550.

 Kolko si platio ako se smije znati?

Na eBayu 4 core 771 xeoni idu po kakvih 100kn..

 Naravno, nije nikakva tajna. 450 kn. Znam da je moguće naći i po dosta manjoj cijeni, no trgovac s Njuškala od kojeg sam naručio mi je djelovao najozbiljnije. Gledao sam i preko Amazona, ali dealeri koji su imali spomenuti model u ponudi ne isporučuju u Hrvatsku. Konkretno, odlučio sam se baš za Q9550 budući da je to najjači model Intel Quad procesora koji ide na moju ploču prema specifikacijama.

 Po meni daleko previše, novi g4560 ide za doslovno par kuna više a popapa taj stari quad i u igrama i benchmarku a opet je novi te imate novu platformu za daljne nadogradnje

16 godina
offline
Re: Nadogradnja Core 2 Duo E6550 na Core 2 Quad Q9
450kn za taj procesor, dobro se prodavač usrećio sa prodajom. Mogao je lijepo uzeti e5450 za pun klinac manje para ili x5470
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
9 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja Core 2 Duo E6550 na Core 2 Quad Q9400

Jel se isplati nadogradnja sa e4600 na q6600 sa r7 250? 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nadogradnja Core 2 Duo E6550 na Core 2 Quad Q9

Ako je do cca 200kn procesor onda da, u suprotnom bolje uzeti xeona i napraviti bios mod. Pitanje je koju točno ploču imaš i koji ram imaš? Ako nemaš adekvatnu ploču ne isplati se jer ne možeš ići kako spada da iskoristis potencijal građe.

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.10.2017 11:23 (Patrick_cro).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja Core 2 Duo E6550 na Core 2 Quad Q9
Patrick_cro kaže...
Ako je do cca 200kn procesor onda da, u suprotnom bolje uzeti xeona i napraviti bios mod. Pitanje je koju točno ploču imaš i koji ram imaš? Ako nemaš adekvatnu ploču ne dolazi se jer ne možeš ići kako spada da iskoristis potencijal građe.

 Pitam da znam dal bi iskoristila grafu vise ili je ovaj procesor dovoljan,imam lc 95 i volim klokat a ovo nije bas dobar kloker. 

16 godina
offline
Re: Nadogradnja Core 2 Duo E6550 na Core 2 Quad Q9
Nema 775 procesora koji nije dobar clocker. Pitanje je koji ti matičnu imaš i koje rame? Jer badava ti kupovati jači procesor ako je ploča škart. Jer barem p35,p45 q38, q48 chipset?
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
9 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja Core 2 Duo E6550 na Core 2 Quad Q9
Patrick_cro kaže...
Nema 775 procesora koji nije dobar clocker. Pitanje je koji ti matičnu imaš i koje rame? Jer badava ti kupovati jači procesor ako je ploča škart. Jer barem p35,p45 q38, q48 chipset?

 maticna je sugava,ali mi se ne isplati kupovati novu.

G31,p35,g31.

A zbog toga sto je maticna sugava moram imati rame 2gb i 2x1 gb. To mi je jedini nacin da sam uspio iskoristiti 4gb sto je i max na maticnoj. 

16 godina
offline
Nadogradnja Core 2 Duo E6550 na Core 2 Quad Q9400

Imas 3 maticne? ako je tako ova sa p35 chipsetom je dobra za overclock. Najbolje provjeri koliki je max fsb na tim plocama. Spustis cpu mnozitelj na minimum i dizes samo fsb. Isto tako memoriju stavis na najmanji mnozitelj. e4600 ima multiplier 12 ako se ne varam i moze se dignuti preko 1ghz bez beda ako imas adekvatno hladenje

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja Core 2 Duo E6550 na Core 2 Quad Q9400

Znao sam da ces tako shvatiti,na cpuz pisu ti brojevi. Ali mislim da je pravi chipset g31,jer trenutno koristim integriranu pa tako pise na gpuz. 

Ne moze se dirati mnozitelj. Za voltaze ima samo auto high low,jedino za ram mogu mjenjati voltazu. 

Npr,ovaj sad e4600 ide na 2.99 iznad nece ni da je bog naredio,pokusao sam svasta mjenjati. 

Hladenje je lc 95.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Nadogradnja Core 2 Duo E6550 na Core 2 Quad Q9400

Mislim da ti fali osnove overclockinga

http://www.bug.hr/forum/topic/overclocking/overclocking-intel-procesora-dualquad/37913.aspx

Najbolje ovo prouci pa onda kreni sa oc, isto tako bi pomoglo da znas koji tocno ram imas i koju tocno plocu imas jer g31 je samo chipset makar je banana za overclock i na njemu ide fsb sigurno do 300 tako da ako imas brzi ram 800mhz onda bi lagano mogao oc taj proc preko 3ghz.

Mozes i pogledati neki youtube tutorial

 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja Core 2 Duo E6550 na Core 2 Quad Q9
Patrick_cro kaže...

Mislim da ti fali osnove overclockinga

http://www.bug.hr/forum/topic/overclocking/overclocking-intel-procesora-dualquad/37913.aspx

Najbolje ovo prouci pa onda kreni sa oc, isto tako bi pomoglo da znas koji tocno ram imas i koju tocno plocu imas jer g31 je samo chipset makar je banana za overclock i na njemu ide fsb sigurno do 300 tako da ako imas brzi ram 800mhz onda bi lagano mogao oc taj proc preko 3ghz.

Mozes i pogledati neki youtube tutorial

 

 Ne fali mi,g3258 koji je sad kod hrcka sam kloko na 4.0ghz. I radi 0-24. 

Kod frenda sam klokao prije nekoliko godina q6600  na stock cooleru na 3.2. 

Maticna je Asrock 4core1333 Glan/M. FSB 1333. 

Ali je mnozitelj zakljucan. Ram je 1gb 800Mhz kingston i ostala 2 no name 2 i 1 gb 800mhz. Nema mogucnosti podizanja voltaze osim na ramima. 

Mozda update bios-a pomogne? 

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.10.2017 11:54 (Kolacic).
16 godina
offline
Nadogradnja Core 2 Duo E6550 na Core 2 Quad Q9400

Jesi siguran da si istrazio sve opcije ploce? mora biti oc mode negdje i tamo se rikta omjer. Ne vjerujem da nema nikakvih mogucnosti oc ta ploca, stavi najnoviji bios ako nisi, i na tim skart plocama je fsb isao bez beda do 300 a i memorija je ok ako su svi stickovi na 800mhz. e4600 ima multiplier 12, 200*12 znaci default 2400mhz tako da nesto krivo radis. Pogledaj jer si napravio async mode jer mozda dizes i pcie zato i ne mozes oc preko toga. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja Core 2 Duo E6550 na Core 2 Quad Q9
Patrick_cro kaže...

Jesi siguran da si istrazio sve opcije ploce? mora biti oc mode negdje i tamo se rikta omjer. Ne vjerujem da nema nikakvih mogucnosti oc ta ploca, stavi najnoviji bios ako nisi, i na tim skart plocama je fsb isao bez beda do 300 a i memorija je ok ako su svi stickovi na 800mhz. e4600 ima multiplier 12, 200*12 znaci default 2400mhz tako da nesto krivo radis. Pogledaj jer si napravio async mode jer mozda dizes i pcie zato i ne mozes oc preko toga. 

 Sve sam istrazio. 

Async i sync sam probao. 

Mnozitelj je zakljucan. Jedino sto mogu mjenjati ram,znaci latencije i voltazu. 

Pokusao sam staviti bios novi iako to nikad nisam radio pokrenem i kaze mi no driver. 

Jel mozes ovako objasniti ili na pm kako da stavim bios. 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice