Sklapanje PC konfiguracija zaključana tema

poruka: 38.051
|
čitano: 3.438.760
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
Drky1991 kaže...

pozdrav...

 

planiram kupit nekakav monitor minimalno 24"" koji mi monitor preporučate

pitao sam u trgovini i preporučili su mi LED Dell U2412M  24"...dali se isplati uzeti taj monitor ili postoji neki bolji za te novce, ili mi se više isplati kupiti neki monitor za 3500 kn od 27" koji ima 3D prikaz

Kupi taj DELL, neces pozaliti ni ulozene lipe. IPS matrica sa odzivom 8ms, 16x10 omjer stranica (1920x1200). Odlican kako za rad tako i za igranje.

clock2much
13 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija

pozdrav drustvo,trebo bi neku konfiguraciju do nekih 5000 kn,monitor mis tipkovnica zvucnici mi netrebaju....kuciste moze bit najobicnije za 100kn....pa ako ima koja dobra dusa da proba sklopit nesto,bio bih mu jako zahvalan...pozz

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija

za lepan..solidan quad core,dobra maticna,8gb rama,super graficka,500gb hdd,kuciste si rekao da ti netreba neko,polumodularno napanje :D

12 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
lepan kaže...

pozdrav drustvo,trebo bi neku konfiguraciju do nekih 5000 kn,monitor mis tipkovnica zvucnici mi netrebaju....kuciste moze bit najobicnije za 100kn....pa ako ima koja dobra dusa da proba sklopit nesto,bio bih mu jako zahvalan...pozz

Evo jedna konfa. Dobar x4 CPU, vrhunska ploca sa 8+2 regulacijom i podrskom za CF na x16/x16 propusnosti, HD7850 Dual Fan kartica te solidno kuciste. Nisam stavljao smece od kucista iz razloga sto ti poslije ne bi stao bolji CPU cooler i sve bi se komponente zagrijavale (ovo kuciste ima 120mm fan straga, da ispuhuje vruci zrak).

clock2much
12 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
lepan kaže...

pozdrav drustvo,trebo bi neku konfiguraciju do nekih 5000 kn,monitor mis tipkovnica zvucnici mi netrebaju....kuciste moze bit najobicnije za 100kn....pa ako ima koja dobra dusa da proba sklopit nesto,bio bih mu jako zahvalan...pozz

Evo ako ti Intel platforma sa HD7850 grafickom, ma pogledaj uglavnom, ja bi to uzeo...

2 Uzmi ovu
2 Traži bolju za te novce
Intel Intel
15 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija

molim pomoć ljudi!

 

nova konfiguracija je otprilike složena samo je dilema koju uzet od ove dvije grafičke- Zotac gtx 670 AMP! ili radeon 7970 ghz??

e sad nisam siguran koja tocno dali gigabyte ili sapphire jer ne znam kojih ima u nasim trgovinama. jer imaju krive slike.

mozda od 7970 bi bilo najbolje ovu ali nisam siguran ako je imaju negdje?

 

 

MSi z77a g43

intel core i5 3570k 

8gb corsair vengeance 1600

wd 500 gb 

xfx 550w 

ukupno sa kučištem i grafom 8k+

iz otprilike 4 trgovine.

 

 

monitor je dell u2412m 1920x1200

 

gledao sam i ovu usporedbu gdje većinom pobijeđuje 7970 ghz ali po meni su to najveće

rezolucije gdje je najvise bitna memorija koliko ja znam, a premda sam ja na 1920x1200 mozda bi gtx AMP bio bolji izbo ili zbog modernijih tehnologija?

cak mozda poslje u obzir dođe oc s obzirom da ne namjeravam brzo kupovat novu grafu.

Skole
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija
Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
Haf932 kaže...

Ako ti nije problem u parama uzmi ovu HD7970...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
Master11 kaže...

Ako ti nije problem u parama uzmi ovu HD7970...

 Čitao sam negdje na netu da su Asusice DCII imale određenih problema, tako da ju ne bi preporučio. Nek pukne HD7970 GiGabyte WindForce ili čak AMP! GTX670. Moj izbor bi bila HD7970 zbog više VRAM-a koji dolazi do izražaja na 3x 27" monitora.

13 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija

Mozda OVDJE ? {#}

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
donator_bubrega kaže...
Master11 kaže...

Ako ti nije problem u parama uzmi ovu HD7970...

 Čitao sam negdje na netu da su Asusice DCII imale određenih problema, tako da ju ne bi preporučio. Nek pukne HD7970 GiGabyte WindForce ili čak AMP! GTX670. Moj izbor bi bila HD7970 zbog više VRAM-a koji dolazi do izražaja na 3x 27" monitora.

za grafu ne dajem vise od 3.5k a posto necu igrat na 3, 27"  monitora memorija kod mene ne bi trebala igrat vaznu ulogu...

zato sam mislio mozda da je gtx 670 AMP! bolji izbor zbog tvornickig visokih taktova ali koliko vidim vecina vas preporuca 7970

Skole
12 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija

mislim da ta je ta konfa ipak slabija ja i mateo smo slozili bolju konfu..bolje kuciste...proc koji se moze klokat i super matične i bolje napajanje

12 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
skočko kaže...
donator_bubrega kaže...
Master11 kaže...

Ako ti nije problem u parama uzmi ovu HD7970...

 Čitao sam negdje na netu da su Asusice DCII imale određenih problema, tako da ju ne bi preporučio. Nek pukne HD7970 GiGabyte WindForce ili čak AMP! GTX670. Moj izbor bi bila HD7970 zbog više VRAM-a koji dolazi do izražaja na 3x 27" monitora.

za grafu ne dajem vise od 3.5k a posto necu igrat na 3, 27"  monitora memorija kod mene ne bi trebala igrat vaznu ulogu...

zato sam mislio mozda da je gtx 670 AMP! bolji izbor zbog tvornickig visokih taktova ali koliko vidim vecina vas preporuca 7970

uzmi tu AMP!-cu neces se pokajati. Jako mocna kartica i miran si narednih nekoliko godina...

Novi Clan :D
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.8.2012 0:45 (FaRk).
11 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija

Koja materina?

 

Jučer gledam Intelov Core I5 2500 i koštao je 1600 KN.

 

Danas odem na net i taj isti proc je 1800 KN{#} !!!!!!

 

 

 

Pa jel moguće da je cijena preko noći mogla toliko otići?

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija

Evo jedne jeftine za gaming.

Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka..
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija

ovo ti je i5 2500K a ti si gledao valjda bez K

15 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
Mastodon kaže...

Koja materina?

 

Jučer gledam Intelov Core I5 2500 i koštao je 1600 KN.

 

Danas odem na net i taj isti proc je 1800 KN{#} !!!!!!

 

 

 

Pa jel moguće da je cijena preko noći mogla toliko otići?

 

 

Ti si gledao non K verziju koja se nemoze clockat

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
13 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija

Da li se uz OCZ Corexstream napajanje dobije i kabel?

 

Meni je došao PC, ali bez kabela za napajanje. Srećom imao sam ih u podrumu 4,5 komada.

 

Čisto da znam da li je propust ADMa ili je to uobičajeno.

CoD games unlike Counter Strikes are so popular because they quickly give a player a false impression of being good at something. CS is very unforgiving and demand a lot of time, nerves and skill...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
Vapor kaže...

Da li se uz OCZ Corexstream napajanje dobije i kabel?

 

Meni je došao PC, ali bez kabela za napajanje. Srećom imao sam ih u podrumu 4,5 komada.

 

Čisto da znam da li je propust ADMa ili je to uobičajeno.

Pa trebao bi dobit da?? 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
Vapor kaže...

 Koliko znam dobije se, čudi me što ga nisi dobio. najvjerojatnije njihov propust.

 

 

13 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija

Ne zamjeravam im baš kad su izdržali pilanje mog starog jer mu se nije sviđa način na koji je račun napisan.

CoD games unlike Counter Strikes are so popular because they quickly give a player a false impression of being good at something. CS is very unforgiving and demand a lot of time, nerves and skill...
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Sklapanje PC konfiguracija

šta kažete na ovu konfu (ako treba nešto promijeniti samo recite):

 

 

1 x Gigabyte 970A-DS3, AM3+
1 x Procesor AMD Athlon II X3 450, socket AM3, BOX , 1.5MB cache
1 x HDD WD 500GB, 5000AAKX, SATA 3, Buffer 16MB, 7.200 rpm , 8,9 ms
1 x DDR3 4GB (2x2GB) Corsair, 1333MHz, 240 DIMM, Unbuffered, CMV4GX3
1 x Napajanje CORSAIR 430W, CX Series CMPSU-430CXV2EU, 12cm vent
1 x Coolemaster Elite 310, MIDI, RC-310-SKN1-GP, MIDI, crno-srebrno
1 x DVD upisivač LG GH22NS, DVD±RW, 22x DVD±R ,8x DL , 40x CD-R
1 x Sapphire HD 7770, 1GB GDDR5 128bit, 28nm, DVI + HDMI + 2xDP, PCI

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija

Prvo si me pitao koje je bolje od 2 gotova racunala pa sam ti slozio puno bolju konfu. Za te pare neces dobit nista bolju konfu. 

12 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija

moze bolje reci koliki ti je buđet?

14 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
Je li moguće na novu matičnu (odn. novo računalo) spojiti stari monitor?
|| EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
skočko kaže...

za grafu ne dajem vise od 3.5k a posto necu igrat na 3, 27"  monitora memorija kod mene ne bi trebala igrat vaznu ulogu...

zato sam mislio mozda da je gtx 670 AMP! bolji izbor zbog tvornickig visokih taktova ali koliko vidim vecina vas preporuca 7970

 Ja bi išao na GigaByte HD7970 WindForce X3 jer se za te novce nađe nešto bučnija GTX670 AMP! koja je u rangu HD7970. Ako AMP!-ica opet dođe u Future za cirka 3.300Kn koliko je bila nedavno ako se ne varam, onda idi na nju.

15 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
tonchy kaže...
Je li moguće na novu matičnu (odn. novo računalo) spojiti stari monitor?

Vjerojatno misliš spojiti monitor na grafičku. Ako ti monitor ima vga izlaz (stari analogni tip) a grafička noviji (digitalni) dvi ulaz, možeš bez problema spojiti uz pomoć ovakvog adaptera.

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
11 godina
neaktivan
offline
Sklapanje Gaming konfiguracije
Pozdrav ljudi imam pitanje da li se isplati kupiti sa njuskala kompjutor za gaming ili da ga radije kupim u dučanu ako neko slučajno prati?
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje Gaming konfiguracije
Cr3ator kaže...
Pozdrav ljudi imam pitanje da li se isplati kupiti sa njuskala kompjutor za gaming ili da ga radije kupim u dučanu ako neko slučajno prati?

kupi u duacnu i miran si.

11 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija

Pozdrav svima

 

Evo ovako,namjeravam kupiti matičnu (ako mi netko može preporučiti neku koja podržava 1155lga socket a da je jeftinija),grafičku i procesor i sad me zanima koja od ovih knofiguracija je najbolja (bez da dobijem bottleneck).

 

Radeon 7850

Intel i5 2500k

 

ili

 

Radeon 7870

Intel i3 2100

 

 

ili

 

Radeon 7870

AMD Phenom II x4 965 BE

 

Molim vas da mi kažete koja je najbolja za igranje i koja će mi najduže trajat te koja se najviše isplati

 

Hvala.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.8.2012 22:25 (Jurassic Park).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice