Sklapanje PC konfiguracija zaključana tema

poruka: 38.051
|
čitano: 3.442.837
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
dcvetko kaže...

Pozdrav, zanima me također konfiguracija za oko 5000-6000 kn prije svega za igranje ovih najnovijih naslova na high postavkama, bez monitora. Ne kužim se baš u te stvari (matične, dobra napajanja, hlađenja,...) pa mi treba pomoć da mi preporučite neku kvalitetnu i aktualnu konfiguraciju ako ju je moguće složiti u tom cjenovnom rangu. Hvala!

adm.hr 

12 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
Fortex kaže...

Pozz svima, evo nedavno sam došao do nekakve love, pa bi zamolio da mi složite jednu konfu, budžet je 9k kuna,sa monitorom i bez SSD-a, unaprijed hvala.

Evo, s ovim s miran sljedeće 3 godine minimalno (mislim na igranju igrica na 1920x1080 na dosta visokim detaljima)...

EDIT: Evo sa većim monitorom, ali manjim kućištem, ali opet sve stane u njega...
EDIT_2: Evo i treće najisplativije verzije, 8550 kn sa jačom grafom od 7950 i 7970 u igrama (to treba naglasiti)...
Radije si uštedi 450 kn i potroši na nekaj pametnije ili si kupi neku periferiju još, ali mislim da ti je ovo najbolji izbor za igranje, ako ne kaniš OC-at... 

 

1 Intel v1
0 Intel v2
1 Intel v3
0 Traži nešto drugo...
Intel v1 Intel v1
Intel v2 Intel v2
Intel v3 Intel v3
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.8.2012 15:13 (Master11).
13 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
Fortex kaže...

Pozz svima, evo nedavno sam došao do nekakve love, pa bi zamolio da mi složite jednu konfu, budžet je 9k kuna,sa monitorom i bez SSD-a, unaprijed hvala.

izvoli...

12 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija

evo fortex prva konfa ti je ako ne mislis radit OC sa jacom grafickom i bolljim kucistem,a druga ti je sa malo slabijom grafičkom,ali zato mozes taj i5 lijepo clockat na toj maticnoj i hladnjaku

12 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija

ti se šališ?

stavis covjeku matičnu na kojoj nemoze klokati proc i jos onda i7,i to napajanje netnam dal ce izdržati nema veze sto je 600w i rekao je da netrena SSD a HDD treba i monitor se tu vec stavlja neki dell ili LG..ovo ti je dobronamjerno jer nije po meni ovo dobro složena konfa i da i sta ce mu blu ray citac od 670kn? nepotrebno

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.8.2012 14:11 (Doca15).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
Fortex kaže...

Pozz svima, evo nedavno sam došao do nekakve love, pa bi zamolio da mi složite jednu konfu, budžet je 9k kuna,sa monitorom i bez SSD-a, unaprijed hvala.

Izvoli:

 

Dobar Ivy bridge, sa Radeonom 7950 i dobrim monitorom.

Kalko1212 ingame
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
mxselotejp kaže...

Vjerojatno najgora konfa ikad slozena.

clock2much
16 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija

predobro slozeno za te pare ,fortex uzimaj ovo {#}

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.8.2012 14:52 (4mal).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
4mal kaže...

predobro slozeno za te pare ,fortex uzimaj ovo {#}

koju konfu? mogao si citirati..

''Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.'' (c) Čapek
16 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija

nadporuka...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
4mal kaže...

predobro slozeno za te pare ,fortex uzimaj ovo {#}

Fali još RAMa, ali ako samo doda još 4GB nece previse preci budžet. Danas je 4GB u kompu od 9k kn jednostavno smješno...

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
11 godina
protjeran
offline
Sklapanje PC konfiguracija

Fortex izvoli svoju IB konfu, kad skupis 600HRK jos ubodi kakav 60GB SSD.Jede sve sto bacis ispred nje, kartica je jaca od stock GTX680.

clock2much
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
Vegeta kaže...

Fortex izvoli svoju IB konfu, kad skupis 600HRK jos ubodi kakav 60GB SSD.Jede sve sto bacis ispred nje, kartica je jaca od stock GTX680.

 

Ja bih ipak uzeo 500W napajanje. Ovo je na granici.

13 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija

Taj XFX 450W drzi tu konfu ko od sale !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija

Bok ponovo

 

Evo ovako moderator je preselio temu na ovu pa ću tu pitati koju matičnu da kupim za Intel i5 2500k a da ne košta preko 850kn?I da li mi se isplati uzimadi SB ili IB?

 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija

odi na SB jer je clock per clock ;) za maticnu neznam ,npr neku z77 od asrocka...

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.8.2012 17:04 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija

i5 3570k i asrock z77 pro4 

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
Jurassic Park kaže...

 Idi na Ivyja, točnije i5 3570K, a AsRock Z77 Pro4 će odlično odraditi posao.

 

 

16 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija

lol krivo sam napisao :D IB tj.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
dcvetko kaže...

Pozdrav, zanima me također konfiguracija za oko 5000-6000 kn prije svega za igranje ovih najnovijih naslova na high postavkama, bez monitora. Ne kužim se baš u te stvari (matične, dobra napajanja, hlađenja,...) pa mi treba pomoć da mi preporučite neku kvalitetnu i aktualnu konfiguraciju ako ju je moguće složiti u tom cjenovnom rangu. Hvala!

Izvoli:

 

 

adm.hr adm.hr
11 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
zuper kaže...

i5 3570k i asrock z77 pro4 

 

donator_bubrega kaže...
Jurassic Park kaže...

 Idi na Ivyja, točnije i5 3570K, a AsRock Z77 Pro4 će odlično odraditi posao.

 

 

E jedini problem je lova jer ne mogu ići više od i5 2500k jer kupujem još grafičku i matičnu tako da ne mogu kupit i5 3570K ali me malo brine što mi je jedan "PC EXPERT" koji mi je došao čistiti viruse prije par godina kad nisam skoro ništa znao o kompjuterima i rekao je da je ASrock totalno smeće da je to najgora marka za matične i u ostalom mi je rekao da NIKAD ali NIKAD ne kupujem preko online-shopa tako da bi možda inače i imao malo više love ali ja kupujem u RSmagazinu ili u Linksu jer se u ostalim ne usudim kupiti.I još samo da pitam da li integrirana grafička ima performanse poput crossfirea znači da imam recimo HD 7850 i integriranu HD 4000 da li se one "mješaju" u smislu crossfirea ili je to kao "joj crkla mi je grafička al imam integriranu"?

 

12 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija

dvcpetko evo kolko sam shvatio ne mislis radit OC jer se bas nerazumijes vo ti jedna intel konfa,sa 4gb rama,500gb HDD i odlična grafikcka

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija

Pa taj PC EXPERT je idiot...ASROCK je jako dobra marka neznam sta ovaj melje..

12 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija

kao prvo reci mu da je glpu jer su Asrockice odlične ploče i ovo da ne kupujes preko online shopa je glupost narucis online preko ADM koji je puno jeftiniji od linksa oni ti slože konfu i besplatno dostave na kućnu adresu iznad 2000kn

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.8.2012 17:38 (Doca15).
11 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
Doca15 kaže...

kao prvo reci mu da je glpu jer su Asrockice odlične ploče i ovo da ne kupujes preko online shopa je glupost narucis online preko ADM koji je puno jeftiniji od linksa oni ti slože konfu i besplatno dostave na kućnu adresu iznad 2000kn

E ovako ja ti to gledam na nabava.net i onda gledam dućane i onda vidim npr. i5 2500k u Protisu 1746kn i onda na dnu popisa u Portiu dođe 2039kn i možeš mi sad reći u čemu je razlika?

13 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
Jurassic Park kaže...

 

 

E jedini problem je lova jer ne mogu ići više od i5 2500k jer kupujem još grafičku i matičnu tako da ne mogu kupit i5 3570K ali me malo brine što mi je jedan "PC EXPERT" koji mi je došao čistiti viruse prije par godina kad nisam skoro ništa znao o kompjuterima i rekao je da je ASrock totalno smeće da je to najgora marka za matične i u ostalom mi je rekao da NIKAD ali NIKAD ne kupujem preko online-shopa tako da bi možda inače i imao malo više love ali ja kupujem u RSmagazinu ili u Linksu jer se u ostalim ne usudim kupiti.I još samo da pitam da li integrirana grafička ima performanse poput crossfirea znači da imam recimo HD 7850 i integriranu HD 4000 da li se one "mješaju" u smislu crossfirea ili je to kao "joj crkla mi je grafička al imam integriranu"?

 

hd 7850 i hd 4000 se ne mogu mješati.

ADM ima i svoj dućan ako želiš osobno doći po komponente i cijena 2500k i 3570k kod njih je ista

 

EDIT: cijena u portio.hr i linksu je ista za cash i kartice

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.8.2012 17:58 (zuper).
14 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
softwaremaniac kaže...

Trebala bi mi jedna konfa za 2300 za svakodnevan rad, pa ako biste mogli nešto sklepati. Dućan nije bitan.

 

11 godina
neaktivan
offline
Sklapanje Gaming konfiguracija

 

1 x Procesor AMD Phenom II X4 965 Black Edition, socket AM3, BOX
1 x Gigabyte 970A-UD3, AM3+, AMD 970 SB950, 4x DDR3, USB3.0
1 x DDR3 8GB (2x4GB) Corsair, 1600Hz, 9-9-9-24, Blue, CMZ8GX3M2A1600
1 x HDD WD 1Tb, 1002FAEX , SATA 6 Gb/s, 64MB Cache, WD Caviar Black
1 x Napajanje XFX Core Edition 80+ 450W PSU - EasyRail technology
1 x Zalman Z9 PLUS mid tower case. 207(W) x 464(H) x 504(D)mm.
1 x Gigabyte HD7850 OC 2GB DDR5

5.775,00Kn

 

Da li je ovo super konfa za te pare i ako bi slucajno dodao drugi procesor jer neznam da li bi to radilo

Procesor AMD FX-Series X8 8150 3.6/4.2GHz,16MB,125W,AM3+

Manji HD mi treba 500 gb je dosta to mi predložite, i neznam da li mi treba ssd za bolji rad

I možda jaču grafičku ako se da na 3gb  da radi sa tim procesorom samo da nije preskupa ali da me drži na full high min 2 god

A za monitor Gaming neki 22 inc bi bio dosta !

I neznam nekakvi cd-dvd čitač šta več!

Neznam raditi OC i na to razmišljajte!Jedino ako se lako naučiti onda mogu googlat?

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.8.2012 18:18 (Cr3ator).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija

hd 7850 i hd 4000 se ne mogu mješati.

ADM ima i svoj dućan ako želiš osobno doći po komponente i cijena 2500k i 3570k kod njih je ista

 

EDIT: cijena u portio.hr i linksu je ista za cash i kartice

E hvala ali možeš mi reći što točno znači Iny Bridge zato jer meni PC treba skoro pa jedino za igranje i multimediju znam da ima neke veze sa OC ali ne kužim.Možeš mi reći ukratko?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice