Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 29.542
|
čitano: 6.337.747
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Rast mišića i visina

myp alpha men 90 tableta 

zma 90 tableta

omega 3 tablete 90 kom

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
16 godina
offline
Rast mišića i visina

Evo ja si uzeo Centravit. 90 kapsula 93kn, na popustu je. Imam dosta za 3 mjeseca, taman do sezone voća i povrća 

 

Jučer sam se srušio na poslu... Sad jel od previše treninga ili je nešto drugo bilo, ne znam. Nije mi se to desilo nikad.

 

EKG uredan, odmah po EKGu su vidjeli da imam i srce povećano i niže otkucaje od "normalnih" i pitaju bavim li se sportom. Glukoza isto uredna, jedino tlak pao dosta... 100/80 kad su mjerili, al to je već kad sam došao sebi.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.3.2017 16:19 (lllnuclearlll).
14 godina
offline
Rast mišića i visina

Valjda se može kupit šok zamrnuto povrće, za koje mnogi kažu da je i zdravije od onog koje se može kupit na tržnici, ako nije sezona.

16 godina
offline
Rast mišića i visina

Jedem ga, ali nije to dovoljno... Usput je i turbo skupo. Inače imam iz vrta dosta toga prek sezone, a sa smrznutim smo već pri kraju...

 

Uglavnom neće štetit jedna tableta dnevno uz ovo kako jedem... Ne vjerujem da mi fali, ali moglo bi jer sam počeo i jače trenirati.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.3.2017 17:59 (lllnuclearlll).
13 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
lllnuclearlll kaže...

Evo ja si uzeo Centravit. 90 kapsula 93kn, na popustu je. Imam dosta za 3 mjeseca, taman do sezone voća i povrća 

 

Jučer sam se srušio na poslu... Sad jel od previše treninga ili je nešto drugo bilo, ne znam. Nije mi se to desilo nikad.

 

EKG uredan, odmah po EKGu su vidjeli da imam i srce povećano i niže otkucaje od "normalnih" i pitaju bavim li se sportom. Glukoza isto uredna, jedino tlak pao dosta... 100/80 kad su mjerili, al to je već kad sam došao sebi.

 Frende moj, padat u nesvijest samo tako...nezz.

 

pazi da su ti obroci uredni i ujednačeni, i nemoj se forsirati. spavaj odmaraj :)

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
16 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
fila2208 kaže...

 Frende moj, padat u nesvijest samo tako...nezz.

 

pazi da su ti obroci uredni i ujednačeni, i nemoj se forsirati. spavaj odmaraj :)

 A iskreno prošli tjedan sam na treninzima primjetio pad energije. Recimo inače napravim u serijama 6*20-30 različitih sklekova uz ostale vježbe (P90X).

 

A prošli tjedan sam radio jedva 10-12, i onda na "ženske" do otkaza. Krenuo sam i na trčanje. bicikl cijeli vikend po brdima... Moguće da sam se preforsirao.

 

Sutra idem vadit krv, mokraću testirati i u petak na EEG za svaki slučaj me doktorica poslala. Uzet ću si pauzu malo sad ovaj tjedan, pa od idućeg tjedna opet lagano krenuti ako će biti sve u redu s nalazima.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.3.2017 17:54 (lllnuclearlll).
14 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

Napravia sam podužu pauzu do sad od teretane, pa sam se sad priključia 2 prijatelja i ponovo smo krenili.
Volia bi radit neke kružne treninge bar prvih 2-3 tjedna. Ako ima tko kakve savjete, pucajte. Svoje šta sam prije radio više ništa ne želim radit jer bi umra tako da ako može neki lagani početnički dok se ne vratim u formu neku :D

Najbolja muška klapa na području Zagreba i okolice :D https://www.facebook.com/klapa.bosket/
12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
lllnuclearlll kaže...

Evo ja si uzeo Centravit. 90 kapsula 93kn, na popustu je. Imam dosta za 3 mjeseca, taman do sezone voća i povrća 

 

Jučer sam se srušio na poslu... Sad jel od previše treninga ili je nešto drugo bilo, ne znam. Nije mi se to desilo nikad.

 

EKG uredan, odmah po EKGu su vidjeli da imam i srce povećano i niže otkucaje od "normalnih" i pitaju bavim li se sportom. Glukoza isto uredna, jedino tlak pao dosta... 100/80 kad su mjerili, al to je već kad sam došao sebi.

 Prije bih rekao da ti fali elektrolita (Na, K, Mg) jer vitamini uglavnom nikad ne nedostaju. Vitamini topljivi u masti, se lako otpustaju kad nedostaju i njih uvijek imas, jedino vitamin C koji se lako gubi mokrenjem. Vitamini su izuzetno rijetko u deficitu, jedino kod kronicnih alkoholicara i nekih drugih ekstremnih stanja. Kupis 1-2kg banana, jedes malo slaniju hranu i mislim da bi se trebao tlak trebao stabilizirati. Naravno uzimati puno tekucine.

16 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
lllnuclearlll kaže...

Evo ja si uzeo Centravit. 90 kapsula 93kn, na popustu je. Imam dosta za 3 mjeseca, taman do sezone voća i povrća 

 

Jučer sam se srušio na poslu... Sad jel od previše treninga ili je nešto drugo bilo, ne znam. Nije mi se to desilo nikad.

 

EKG uredan, odmah po EKGu su vidjeli da imam i srce povećano i niže otkucaje od "normalnih" i pitaju bavim li se sportom. Glukoza isto uredna, jedino tlak pao dosta... 100/80 kad su mjerili, al to je već kad sam došao sebi.

Uzmi tjedan-dva odmora od treninga.

Nece ti stetit, odmorit ces i doci ce jos veca glad za treningom :)

Xbox: Muskarcina
14 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
lllnuclearlll kaže...

Jedem ga, ali nije to dovoljno... Usput je i turbo skupo. Inače imam iz vrta dosta toga prek sezone, a sa smrznutim smo već pri kraju...

 

Uglavnom neće štetit jedna tableta dnevno uz ovo kako jedem... Ne vjerujem da mi fali, ali moglo bi jer sam počeo i jače trenirati.

 Stvarno nije skupo. 400g je 8-9kn a na akciji bude i 5kn. To je prepun duboki pijat povrća. Malo maslinovog ulja, soli i papra i eto zdrav prilog. Za nas četvero u obitelji dosta. Stavim još i 2 krumpira na kockice. To je spomenio ovaj jedan iz jedne teme pa mi je dao ideju a tu je i jedna medicinska sestra koja ja mislim da radi na analizi pa je baš ona rekla da je zdravije nego na tržnici. Sad van sezone uzmem i brokulu ili kaul kad je na akciji, bude komad 5-6kn, uzmem 2 komada i samo ih skuham pa začinim kao gore, dobije se super prilog. Osim toga nema ništa, možda blitva koji put ali toliko šugavo izgleda da je zaobilazim i idem na zaleđeno povrće. Taj zdravi prilog mi je bitan kad je glavno jelo piletina/ćevapi/šniceli.

 

Nisam pobornik tim trpanjem vitaminima i mineralima. Mislim ako sam normalno živio do sada bez toga, zašto bi to onda svaki dan uzimao, kao da sam bolestan pa svaki dan pit tablete. Da ne govorim da ako imaš rak pluća, vitamin A će eksponencijalno ubrzat rast tog raka. To je istraživanje koje je iznenadilo sve. Šta oni znaju koje su posljedice dugogodišnjeg konzumiranja vitamina i minerala u razini od 200-1000% RDA? Dobro, ti misliš nekoliko mjeseci to konzumirat pa nema veze.

11 godina
offline
Rast mišića i visina

Ja osobno izbjegavam svu vrstu voća , osim onog koje je domaće , zato što ako je dobra godina to voće bude tretirano 13 puta a ako je loša i do 24 puta , pa onda na kraju jedes koje kakve otrove a ne voće ... 

Al meni osobno kombinacija jagode i posni sir je bolesna kombinacija 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.3.2017 14:38 (Rucipe).
14 godina
offline
Rast mišića i visina

Rucipe kako listovi napreduju 

11 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
KIKI3ooo kaže...

Rucipe kako listovi napreduju 

 Kakvi listovi ? 

14 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Rucipe kaže...
KIKI3ooo kaže...

Rucipe kako listovi napreduju 

 Kakvi listovi ? 

 Pa jedno vrime si stavljao slike i forsirao listove

11 godina
offline
Rast mišića i visina

Da da haha ma sada radim jednom tjedno 3 serije i tjt . 

 

Jeste vidjeli da je sir u lidlu na akciji u subotu haha 

14 godina
offline
Rast mišića i visina

Voće jednostavno kupim i ne želim niti razmišljat o tome koliko ga prskaju. Banana, jabuka, limun van zime. Nemam izbora. Neko govori domaće ali i tu ga prskaju. Ima i slučaj da je jedan manijak je polivao blitvu vodom sa antifrizom da mu se ne zamrzne i jedini je imao blitvu dok ga nisu skužili.

14 godina
offline
Rast mišića i visina

Usput, idući tjedan je u pollea akcija na 1kg wheya bezukusnog, 2+1. U city centra koji put svratim pa ima ovaj jedan prodavač šta ga uvik pitam kad će akcije )

16 godina
offline
Rast mišića i visina

Ma uzimat ću te vitamine samo tu jednu kutiju, možda i svaka 2 dana, ne moram svaki... Kupio sam čist iz razloga jer sam počeo trenirati intenzivnije pa da mi nešto ne zafali, još ovo padanje u nesvijest me malo zaplašilo, pa reko neće škodit... Ne uzimam inače to.

 

jedem ja povrće, ali ni blizu u onom obimu kao kad je sezona.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.3.2017 15:57 (lllnuclearlll).
16 godina
offline
Rast mišića i visina

U zimskom periodu uzimam tablete multivitamina.

Voca vjerojatno ne jedem dovoljno, a kako su razne bolescine u zraku, posa, trening i manja djeca u stanu....derem po ovim tabletama do proljeca :)

Pauza opet do zime i tako u krug vec dugi niz godina.

Da kucnem u drvo (glavu), rijetko me kad i prehlada uhvati :)

Xbox: Muskarcina
10 godina
offline
Rast mišića i visina

Ne uzimam nikakve vitamine, sve dobivam iz voća i povrća.

Stručnjaci vele da se mogu uzimati i vitaminski dodadaci, al' da ipak naglasak treba biti na uzimanju na prirodni način, znači klopom samog povrća i voća.

Najbolje bi bilo domaće ili organsko iz bio shopa, al' ovo potonje je i obično skuplje.

Ali i ovo špricano, nije loše, jer ipak ima bolje specke, nego ovo kaj je u obliku tableta, industrijski proizvedeno, recimo...

 

Povrćem rokam svakog dana, voća isto tako. 

Što šarenije,  to bolje. Ne pretjerujem sa količinama, nego obično od svakog voća po jedan-dva komada.

To kaj nije sezona, ne spriječava me da ciljano kupujem voći i povrće, iako možda bilo ponešto skuplje.

Kupujem u klasi, da me dođe jeftinije, tako da se ne odričem ničega, iako nije sezona za to. O.K., ne tražim mušmule usred zime, al' jabuka, citrusi, banane, kiwi, grejp...to ga se uvijek nađe, kruške...

Tako i sa povrćem.

 

 Što je više moguće, gledam da uzimam domaće.

 

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
13 godina
offline
Rast mišića i visina

Ne jedem voće uopće, povrće ajde tak tak, samo meso i meso :)

 

ozbać, ne jedem voće uopće, banane eventualno :)

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Virty kaže...

Ne vidim sta je tu lose nosit whey u gym.

Kad zavrsim s treningom te obavim tusiranje, lagano idem doma i popijem whey.

Lipo i korisno.

 

Ali ne i neophodno. Radije popijem kad dodjem kuci, ak mi se vec pije. 

12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
lllnuclearlll kaže...
exer1234 kaže...
monsieur kaže...

To se desava jer su ljudi needucirani i misle da su proteini magicni praskovi. Obavezno prije nego se i krene vjezbat prva stvar je kupit proteine i onda krenit vjezbat. Da ne zaboravim ako ne popijes shake u roku 30 sekundi po zavrsetku treninga dabe si trenirao.

 E bas to.. 90% likova ni nema sredjenu prehranu, dakle ne znaju se hraniti,ali bitno da imaju whey, i da razmisljaju o BCAA.. lik ima 50kg s krevetom, i on razmislja o BCAA,, kod mene u teretani. Bitno da nosi rukavice kad trenira... 

Najjace mi je kad me pitaju dal pijem sta, dal pijem whey... digne mi se kosa na glavi, svasta bih rekao,, ali kazem, da, pijem ga ponekad

 

To su likovi koji su mrsavi vecinom, ne znaju trenirati, ili treniraju kao pickice, iste tezine su im danas kao i prije godinu dana ( citaj - djecje tezine , tipa 40kg bench press ), ali obavezno je da je na stolu shaker s wheyem, da bi ga mogao popiti odmah pri zavrsetku treninga 

 

Dobro, i ja sam bio takav, nosio sam whey u tertanu, i onaj sjednem i pijem da me svi gledaju, al ito je dok nisam imao blage veze o icemu.. mislio sam da sam faca sto ja pijem whey , a drugi ne.... A sad mi se gadi kad vidim nekog takvog. odi kuci, jedi, popij kuci ako vec moras piti, sta nosis u teretanu :D .... meni se to ne bi dalo, stavljat whey, pa nositi vodu, pa popiti, pa onda moras prati shaker kuci, jos ako zaboravis, usmrdi se..

Pa neki su vjerojatno udaljeni od teretane pol sata+ pa si ponesu... ne vidim u čemu je problem? A možeš i za vrijeme intenzivnog treninga ubaciti malo wheya u vodu.

 

btw. Ne treniraju svi da bi izgledali kao Hulk, neki treniraju radi održavanja kondicije i zdravlja... Osobno ne bih nikad volio izgledati previše nabildano, zato radim s manjim težinama. Sportska, atletska građa mi najbolje odgovara i najbolje mi to izgleda.

 

Dakle tijelo tipa razvijenijeg nogometaša, plivača, tenisača itd.

 

Nemamo svi iste ciljeve i teretana nije samo za bodybuildere

 Sad ga i ti usere..

 

ne zelis izgledati kao Hulk, zato dizes male tezine :D 

 

evo ja zelim izgledati kao hulk, dizem velike tezine ( za mene velike ), i opet ne izgledam ni 5% hulka.. a trudim se jebemu .. :D A mislio sam da to ide preko noci, povecas tezine,i sutra sam hulk... 

 

Kad su Arnoldu rekli da ne bi voljeli izgledati kao on, on im je rekao " ne bojte se, ni necete " ...  ;) 

 

 

KIKI3ooo

 

tako nekako

 

Whey je odlican izvor proteina, i konzumiram ga konstantno, ali kao izvor proteina, a ne kao nesto sto se mora popiti poslije treninga. Iskreno meni je muka od toga,, najgore mi sto poslije moram prati shaker, to mi je valjda nesto najgore sto postoji

 

Ali dobio sam iz engleske neki dobar protein ,tj okus cokolade, brutalan, kao prava cokolada, tako da mi sad i nije toliko zao

 

 

Glukoza poslije treninga, da, ako ces kasnije imati jos jedan trening, da ti brze popuni glikogen.. Ali ako si kao 99% ljudi, odtreniras, i sutra opet, nema svhre, taj glikogen ces ionako vratiti kroz ostalu hranu, a i taj glikogen koji si potrosio jer jako mala kolicina.... isto tako glukoza podize inzulin? podize je i whey.. .. kako god okrenes, stvar je o izboru pojedinca.

 

Dakle 50g uh iz glukoze ili rize, dodje ti na isto, samo sto ces glukozu unijeti za cas i nece te zasititi, dok riza hoce bar malo. Kao i whey.. 2 mjerice ili 200g mesa... 

 

 

12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
lllnuclearlll kaže...
KIKI3ooo kaže...

 Dobro, to je tvoje vjerovanje. 

 

Ti vjeruješ da whey, kao brzoopuštajući protein, treba piti odmah nakon treninga - i to s glukozom koja utječe na porast inzulina a on je odgovoran za popunjavanje glikogena i spremanje aminokiselina u mišićnu stanicu.

 

Moje mišljenje je da se nepotrebno opterećuješ sa tom brzinom razgradnje i inzulin spikeanjem jer je dobar dio te priče broscience. Najgore mi je što glukozom zadovoljavaš potrebu za UH umjesto da pojedeš složene UH koji su puni vlakana i mikronutrijenata pošto to radiš kod kuće. I kreatin nakon treninga...mislim svjedno je kad će se popit tokom dana.

 

Ja pojedem grah s tunjevinom i kapulom ili grah sa piletinom razrezanom na komadiće veličine graha. Začinjeno maslinovim uljem, solju i paprom. Plus 2 mjerice wheya sa vodom i malo kraša na kraju za zasladit se.

 

Jedan pak piletine od cca 500g i 2 velike limenke graha, svaka od 800g, je dovoljan za 4 obroka.

Za tunjevinu - 1 velika limenka graha od 800g sa 1 limenkom komada tunjevine (ne komadića) koja košta 12 kn (marka Marinero u Tommy-a) i to je dovoljno za 2 obroka.

Cca 10kn po obroku (ne računajući whey). Ovo je financijski i vremenski prihvaljivo za đake, studente a kamoli zaposlene.

Pa jedem ja i sve to što si nabrojao, ali nakon treninga popijem whey... Ne zato jer se brzo apsorbira, ne zato jer mislim da ću od toga biti Hulk, već zato što mi je to najjednostavnije, najlakše, najfinije, najjeftinije i osvježavajuće nakon treninga, a usput si dignem i dnevnu količinu unesenih proteina tim putem. Nadomjestak prehrani i to je to. Generalno kad se iscrpim ko konj na treningu nije mi odmah do konkretne hrane. Pogotovo ako radim HIIT ili nešto gdje krepam i nemam apetita nakon tog. Kreatin ubacim u taj obrok jer mi je tako najlakše, znam da ga ne moram piti nakon treninga, ali eto tu mi ga je baš zgodno ubaciti.

 

Sat-dva nakon toga pojedem neki pošteni obrok, nema mi smisla pretrpavati se tonom hrane odmah nakon treninga. Prehrana mi je raspoređena u 5 obroka dnevno. Po 25-30g proteina svaki i dobijem taman negdje 1.8 - 2 grama/kg proteina. A usput mi i to dođe kao svojevrsna nagrada nakon treninga jer inače ne jedem slatko, pa eto, ovo mi je užitak popiti 

 To je ok..

 

nemam nista protiv, nosi whey u teretanu, ali vecina ljudi to radi u krive svrhe, misle da se to mora,, inace nista.. bar 50% ljudi kod mene nosi shaker sa sobom .. krivo su informirani i to je to, i sam sam bio u toj fazi prije, ne krivim ja njih, nego krive informacije

 

Tako i ja, popijem whey poslije treninga, prvenstveno zbog toga sto mi ionako uvijek treba proteina iz praska, posto kroz hranu unesem nekih 80-100 g,  poslije treninga popijem 50tak g wheya, i jos prije spavanja ak mi zafali i to je to

 

 

12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
fila2208 kaže...
DuMe kaže...

Sad kad sam u fazi definicije,naručio sam si  AAKG. Imat ću pojačani treninzi i poboljšanu prehranu pa želim zadržati što više mišića. Ipak se glutamin i bcaa preporuča za ovakve stvari,ali ja želim tu pumpu i fokusiranost na treningu koji će mi dati arginin. Meni je taj osjećaj na treningu jako bitan u napretku. Javljam iskustva sa proizvodom

 Ja sam uzeo u prahu aakg, uzimam prije treninga uz kreatin. Nikakav osjećaj ni pumpa neam.

 Naravno da nemas

12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
icip kaže...

sto jesti kasno navecer, oko 11-12h? nazderem se za veceru koja je oko 6-7 a idem spavat oko 1h

 To ovisi o xx faktora, tako da, nitko ti ne moze reci konkretno. Mozes jesti nista, ako si zadovoljio kalorijski unos do tog obroka,a mozes jesti puno toga, i svacega, ako imas jos puno kalorija zaostatka.. jbg. kontas?? 

14 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
exer1234 kaže...  

 

Dakle 50g uh iz glukoze ili rize, dodje ti na isto, samo sto ces glukozu unijeti za cas i nece te zasititi, dok riza hoce bar malo. Kao i whey.. 2 mjerice ili 200g mesa... 

 

 Šteta je konzumirat glukozu kad svi rafinirani prehrambeni proizvodi sadrže masu šećera.

16 godina
offline
Rast mišića i visina

Ja se počastio "rođendanskim poklonom". Ostao mi neki kupon 10% popusta, a spazio da intersportu da imaju na akciji kovčeg s 20 kg, pa uzeo dva kovčega da kompletiram kolekciju. Tako sam sada nagomilao 160kg gusa samo u bučicama. Dakle ako je kome interesantno, relativno povoljna ponuda dok još imaju. U jednom paketu je u biti set za dvije bučice, ja sam morao prekombinirati, pa si to uzmite u obzir ako vam se čini dobar deal.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.3.2017 17:31 (overhaul).
16 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
exer1234 kaže...
Virty kaže...

Ne vidim sta je tu lose nosit whey u gym.

Kad zavrsim s treningom te obavim tusiranje, lagano idem doma i popijem whey.

Lipo i korisno.

 

Ali ne i neophodno. Radije popijem kad dodjem kuci, ak mi se vec pije. 

Nije nista neophodno, niti icu u gym, pa opet idemo.

Cemu cekat sa takvom poslasticom, pocastim se odmah nakon treninga :)

Xbox: Muskarcina
12 godina
offline
Rast mišića i visina

Poslastica ili nuzno zlo ... Kako kome

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice