Prehrana i treninzi // Pitanja & Odgovori

poruka: 58
|
čitano: 18.467
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Re: Prehrana i treninzi // Pitanja & Odgovori
Zodiak kaže...

Mislio sam reći da postoje načini da brže dobivanje mase, kao što postoji brži način za dobivanje snage.

Različiti pristupi treningu(ponavljanja i setovi). I slažem se s tebom što se tiče treninga, složene vježbe vladaju.

Koja http://www.18plusnightclubs.com/homepage/bostonssexiestbartenders_1.jpg Warhammer 40k Colonel Miles Quaritch is my hero
13 godina
neaktivan
offline
Re: Prehrana i treninzi // Pitanja & Odgovori
Om sory sta sam onako postupio u predhodnom postu Pisao sam u 1 ujtro preko moba jer nisam mogao zaspat od vrucine xD
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.7.2011 13:13 (Zodiak).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Prehrana i treninzi // Pitanja & Odgovori
Zodiak kaže...
Om sory sta sam onako postupio u predhodnom postu Pisao sam u 1 ujtro preko moba jer nisam mogao zaspat od vrucine xD

Ok onda, meni je slično ovdje.

Koja http://www.18plusnightclubs.com/homepage/bostonssexiestbartenders_1.jpg Warhammer 40k Colonel Miles Quaritch is my hero
13 godina
neaktivan
offline
Prehrana i treninzi // Pitanja & Odgovori

Zna li netko nekaj o "posnom siru"? Što je to ustvari, vrjednosti, kak izgleda pakiranje i cjena?

 

Rolling on the floor laughing until someone jump on me a makes me stop rolling on the floor laughing but then I do it again cuz it's awesome
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.7.2011 17:44 (ROFLOLMAO).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Prehrana i treninzi // Pitanja & Odgovori
ROFLOLMAO kaže...

Zna li netko nekaj o "postnom siru"? Što je to ustvari, vrjednosti, kak izgleda pakiranje i cjena?

 

  Posni sir, ne "postni"..

Google is your friend....http://www.fitness.com.hr/prehrana/nutricionizam/Posni-sir.aspx

16 godina
neaktivan
offline
Re: Prehrana i treninzi // Pitanja & Odgovori
ROFLOLMAO kaže...

Zna li netko nekaj o "posnom siru"? Što je to ustvari, vrjednosti, kak izgleda pakiranje i cjena?

 

http://forum.teretana.net/viewtopic.php?t=24687&postdays=0&postorder=asc&start=0

 

Evo pakiranja i cijene

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.7.2011 17:50 (Paolo2612).
12 godina
neaktivan
offline
Prehrana i treninzi // Pitanja & Odgovori

pozdrav svima, evo ovako sljedeći tjedan idem na odmor i bit ću tamo oko mjesec dana i htio bih to iskoristiti da malo nabijem mišićne mase( a posebno da ojačam prsa i ramena), pa bih vas zamolio da mi pomognete oko toga preko prehrane, proteina do treninga. Ovako visok sam oko 190 cm i imam 70 kg, i htio bih to popraviti barem 15 kg gore ( naravno ne sve u 1 mjesecu).
Prehranu sam ovako zamislio:
  doručak-jaja, šunka, paradajiz, tost, omlet sa sirom, te čaša mlijeka -- svaki dan nešto drugo
  ručak- meso ( teletina, piletina, puretina), pastrva, riža, tjestenina, kruh
  večera- svježi sir, tost, nemasni jogurt
između svakog obroka može ići i voće ali i nemora

a što se tiče treninga, razmišljao sam
  ujutro- trčanje ( 6 km ako ne i više ) , razgibavanje, te sklekovi raznih vrsta
  popodne- plivanje
  navečer- lagano razgibavanje i sklekovi

e sada sve bih to začinio proteinima, ali pošto baš neznam puno o tome, što vi predlažete koji bi bili najbolje usklađeni sa ovom prehranom i treninzima?
jeli dobar raspored prehrane i treninga?

hvala :) 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Prehrana i treninzi // Pitanja & Odgovori
sandox kaže...

 

fale ti zgibovi !!!

zaovakav trenig mislim da netrebaš uzimati proteinski prašak ako na to misliš.

makni sklekove i ostale stvari ujutro (osim trčanja) i nemoj svaki dan raditi iste vježbe.

pogledaj ovo možda ti pomogne: http://www.scoobysworkshop.com/vacationworkout.htm

 

 

Rolling on the floor laughing until someone jump on me a makes me stop rolling on the floor laughing but then I do it again cuz it's awesome
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.7.2011 20:06 (ROFLOLMAO).
13 godina
neaktivan
offline
Prehrana i treninzi // Pitanja & Odgovori

Evo mene sutra letam u obilazak teretana....vjerovatno ću u FitGym od Darka Belušića..

R.I.P EnlightenedPhoenix 24.6.2011
15 godina
neaktivan
offline
Re: Prehrana i treninzi // Pitanja & Odgovori
ROFLOLMAO kaže...
sandox kaže...

 

fale ti zgibovi !!!

zaovakav trenig mislim da netrebaš uzimati proteinski prašak ako na to misliš.

makni sklekove i ostale stvari ujutro (osim trčanja) i nemoj svaki dan raditi iste vježbe.

pogledaj ovo možda ti pomogne: http://www.scoobysworkshop.com/vacationworkout.htm

 

 

Scooby je legenda, da za njega nisam saznao prije godinu dana danas bih bio dosta slabiji nego što sam sad!!!!

 

Evo baci pogled na ove rutine, možda ti pomognu.

Koja http://www.18plusnightclubs.com/homepage/bostonssexiestbartenders_1.jpg Warhammer 40k Colonel Miles Quaritch is my hero
15 godina
neaktivan
offline
Re: Prehrana i treninzi // Pitanja & Odgovori
Hrvojestr kaže...
brane47 kaže...

Ovako, ja sam 193, a samo 81,82 kg.. (i to sam se jos i malo udebljao)

 

Inace, sam bio na 75 i nikako se nemogu udebljati, koliko god jeo, prije neka 2 mjeseca sam poceo vjezbati na multigymu kod kuce..

 

Zelim dobiti misicnu masu, ili barem masu..koliko i sto bih trebao jesti?Prije sam vjezbao svaki dan sat i pol..ali sam citao da se misici nestignu oporaviti, odmoriti, pa to bas i nema nekog ucinka..Pa sad svaki 2 dan..

 

Jet to ok?

Nije važno jesti puno !!! Zapamti to.Važno je jesti pravilno.Puno manjih obroka sa što manje praznih kalorija(ugljikohidrata) te povečati unos proteina(bjelančevina).Najbolje namirnice za to su ti pileća i pureća prsa(samo bijelo meso),tuna,posni sir,jaja,općenito riba,riža(suha,kuhana na vodi).

 

Treniraj tri puta tjedno,to je čist pristojno i za amatera prihvatljivo.Djelomično je točno da se mišić ne stigne oporaviti ;)

Jesi ti faking lud? Znaš li da su ugljikohidrati najvažnija supstanca iz koje stanice dobivaju energiju potrebnu za bilo što, tj. za rad stanice. Proteini su ti koji obnavljaju tkiva (mišića i sva ostala).

 

Za sportaša obrok bi se trebao sastojati prije treninga od 50% ugljiko hidrata, 25% proteina, a nakon treninga, 40% ugljikohidrata, 30% proteina.

Q9650 @ 3.0GHz | ASUS P5Q-E | 8GB @ 800MHz | Gainward GTX480 | 2x WD Caviar Black 640GB RAID 0 | Corsair HX850W | CM-690 |
15 godina
neaktivan
offline
Prehrana i treninzi // Pitanja & Odgovori

I zapamtite mišići rastu dok ih odmaramo ne kad ih vježbamo, znači prehrana + dovoljno odmora između vježbanja + dovoljno sna= rast mišića.

Koja http://www.18plusnightclubs.com/homepage/bostonssexiestbartenders_1.jpg Warhammer 40k Colonel Miles Quaritch is my hero
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.7.2011 22:32 (I.Kk).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Prehrana i treninzi // Pitanja & Odgovori
I.Kk kaže...

I zapamtite mišići rastu dok ih odmaramo ne kad ih vježbamo, znači prehrana + dovoljno odmora između vježbanja + dovoljno sna= rast mišića.

Što se tiće odnosa odmora/treninga i ugljikohidrata i kako da se pokrpaju gubici treniranjem pročitajte ovaj članak. Je da se odnosi na sport kojim se bavim, biciklizam, ali može poslužiti i za sve ostalo. LINK. Otprilike sam svaki dan na biciklu, radim između 2 i 4h duge treninge (tj. 65-120km), napori su enormni i držim se uglavnom ovog člnaka iz linka i nemam problema, već dva dana za redom radim 116km trening, a sutra je novi dan. ;)

Q9650 @ 3.0GHz | ASUS P5Q-E | 8GB @ 800MHz | Gainward GTX480 | 2x WD Caviar Black 640GB RAID 0 | Corsair HX850W | CM-690 |
15 godina
neaktivan
offline
Re: Prehrana i treninzi // Pitanja & Odgovori
Oly_E3 kaže...
I.Kk kaže...

I zapamtite mišići rastu dok ih odmaramo ne kad ih vježbamo, znači prehrana + dovoljno odmora između vježbanja + dovoljno sna= rast mišića.

Što se tiće odnosa odmora/treninga i ugljikohidrata i kako da se pokrpaju gubici treniranjem pročitajte ovaj članak. Je da se odnosi na sport kojim se bavim, biciklizam, ali može poslužiti i za sve ostalo. LINK. Otprilike sam svaki dan na biciklu, radim između 2 i 4h duge treninge (tj. 65-120km), napori su enormni i držim se uglavnom ovog člnaka iz linka i nemam problema, već dva dana za redom radim 116km trening, a sutra je novi dan. ;)

Moglo bi poslužiti.

Koja http://www.18plusnightclubs.com/homepage/bostonssexiestbartenders_1.jpg Warhammer 40k Colonel Miles Quaritch is my hero
14 godina
neaktivan
offline
Re: Prehrana i treninzi // Pitanja & Odgovori

evo ukratko za one koji se zele udebljati, trening vam treba trajati do 45 min jer poslje 45 min se otpusta kortizol takoder ne postoji trening za masu ni trening za smrsavit sve je u prehrani i kada ste na masi omjer izmedju UH i Proteina vam treba biti 50% 30% i evo vam jedna dobra str www.bodybuilding.com i takoder www.teenbodybuilding.com pa gledajte citajte i ucite

Pain is temporaily,glory is forever!!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Prehrana i treninzi // Pitanja & Odgovori
MegaZero kaže...

evo ukratko za one koji se zele udebljati, trening vam treba trajati do 45 min jer poslje 45 min se otpusta kortizol takoder ne postoji trening za masu ni trening za smrsavit sve je u prehrani i kada ste na masi omjer izmedju UH i Proteina vam treba biti 50% 30% i evo vam jedna dobra str www.bodybuilding.com i takoder www.teenbodybuilding.com pa gledajte citajte i ucite

Dobro se je udebljati samo glavno je da to većinom bude mišić ne salo.

 

Evo neki dobri program za one koji su samo zainteresirani za snagu powerlifting i link od foruma na kojem pišem.

 

http://www.t-nation.com/free_online_article/most_recent/who_wants_to_be_a_novice_you_do

 

http://stronglifts.com/

 

http://www.askscooby.com/index.php

 

I T nation preporučam za znanstvena istraživanja.

 

Evo posljednje, zapamtite ovo, morate pravilno naučiti kako raditi te pokrete, ako ne naučite nagomilati će te ozljede što će uništiti vašu fitness karijeru.

 

 

Koja http://www.18plusnightclubs.com/homepage/bostonssexiestbartenders_1.jpg Warhammer 40k Colonel Miles Quaritch is my hero
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.7.2011 14:00 (I.Kk).
12 godina
neaktivan
offline
Prehrana i treninzi // Pitanja & Odgovori

Ako neko oce da mi sastavi program treninga i prehrane nek se javi na PP. Sve cu napisat kad se javi. :D

Bolje džaba lezat,nego dzaba radit! xD
12 godina
neaktivan
offline
Prehrana i treninzi // Pitanja & Odgovori

Pozdrav! Sada sam navršio 15 godina. Inače se bavim košarkom. Za košarku mi je potrebna masa(ako ne i mišićna).

Ali problem je u tome što sam pomalo mršav. Imam 175cm uz 63kg. Išao sam u teretanu, no samo dva puta tjedno jer uz utakmice, treninge i školu nisam stigao, tako da nisam ''stvorio'' mišiće.

Možete li mi reći kako da dobijem na mišićnoj i tjelesnoj masi.

Također me zanima kako doma mogu raditi vježbe za mišiće bez kupovanja utega i uz koliko ponavljanja?

 

Hvala vam unaprijed.

13 godina
offline
Re: Prehrana i treninzi // Pitanja & Odgovori
The Riddle kaže...

Pozdrav! Sada sam navršio 15 godina. Inače se bavim košarkom. Za košarku mi je potrebna masa(ako ne i mišićna).

Ali problem je u tome što sam pomalo mršav. Imam 175cm uz 63kg. Išao sam u teretanu, no samo dva puta tjedno jer uz utakmice, treninge i školu nisam stigao, tako da nisam ''stvorio'' mišiće.

Možete li mi reći kako da dobijem na mišićnoj i tjelesnoj masi.

Također me zanima kako doma mogu raditi vježbe za mišiće bez kupovanja utega i uz koliko ponavljanja?

 

Hvala vam unaprijed.

samo 175cm za kosarkasa?

 

proteini.

griješiti je ljudski al je osjećaj božanski
12 godina
neaktivan
offline
Prehrana i treninzi // Pitanja & Odgovori

Može li malo konkretnije? Koju hranu bih trebao najviše jesti i slično, npr. posni(svježi) sir, piletinu...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Prehrana i treninzi // Pitanja & Odgovori
KKristijan kaže...
The Riddle kaže...

Pozdrav! Sada sam navršio 15 godina. Inače se bavim košarkom. Za košarku mi je potrebna masa(ako ne i mišićna).

Ali problem je u tome što sam pomalo mršav. Imam 175cm uz 63kg. Išao sam u teretanu, no samo dva puta tjedno jer uz utakmice, treninge i školu nisam stigao, tako da nisam ''stvorio'' mišiće.

Možete li mi reći kako da dobijem na mišićnoj i tjelesnoj masi.

Također me zanima kako doma mogu raditi vježbe za mišiće bez kupovanja utega i uz koliko ponavljanja?

 

Hvala vam unaprijed.

samo 175cm za kosarkasa?

 

proteini.

Chris Paul (jedan od najboljih košarkaša danas) je visok samo 183. Visina nije sve

A za košarku je vrlo važna mišićna masa, najlakše bi ti bilo da kupis dva utega od po 5kg i počneš vježbati s njima, ali ako baš ne želiš kupiti utege možeš uzeti dvije boce (5-6 litara) pune vode i podizati ih kao utege, trebao bi dobiti isti efekt.

12 godina
neaktivan
offline
Prehrana i treninzi // Pitanja & Odgovori

U zadnje vrijeme radim v ježbe za bicepse uz pomoć školske torbe napunjenom majčinim kuharicama(ukupna težina od 7 - 7,5Kg. Imate li još koje preporuke.

Nakon vježbanja šta mi je najbolje pojesti? Posni sir?

 

Molim da mi kažete kako dobiti i na tjelesnoj masi? Trebao bih udebljati ruke.

13 godina
offline
Re: Prehrana i treninzi // Pitanja & Odgovori
Somniume kaže...
KKristijan kaže...
The Riddle kaže...

Pozdrav! Sada sam navršio 15 godina. Inače se bavim košarkom. Za košarku mi je potrebna masa(ako ne i mišićna).

Ali problem je u tome što sam pomalo mršav. Imam 175cm uz 63kg. Išao sam u teretanu, no samo dva puta tjedno jer uz utakmice, treninge i školu nisam stigao, tako da nisam ''stvorio'' mišiće.

Možete li mi reći kako da dobijem na mišićnoj i tjelesnoj masi.

Također me zanima kako doma mogu raditi vježbe za mišiće bez kupovanja utega i uz koliko ponavljanja?

 

Hvala vam unaprijed.

samo 175cm za kosarkasa?

 

proteini.

Chris Paul (jedan od najboljih košarkaša danas) je visok samo 183. Visina nije sve

A za košarku je vrlo važna mišićna masa, najlakše bi ti bilo da kupis dva utega od po 5kg i počneš vježbati s njima, ali ako baš ne želiš kupiti utege možeš uzeti dvije boce (5-6 litara) pune vode i podizati ih kao utege, trebao bi dobiti isti efekt.

Pa stom visinom vecinom se igra point guarda,a njemu misicna masa nije bas bitna,vec tehnika i brzina.

istina,nemre bit pilić,ali sada,pokušavati izgledat kao howard +,shaq,lebron i ekipa...

griješiti je ljudski al je osjećaj božanski
12 godina
neaktivan
offline
Prehrana i treninzi // Pitanja & Odgovori

Alo... Imam 15 godina. Imam još vremena za narasti.

Kakve preporuke uz moj gornji Post?

12 godina
neaktivan
offline
Prehrana i treninzi // Pitanja & Odgovori

Jel mi netko moze preporuciti neki dodatak prehrani koji je izvor energije jer slabo jedem a bavim se nogometom.nezelim da uporabom nekog proizvoda dobijem na masi nego trazim neki izvor energije.Hvala unaprijed

feefake
13 godina
offline
Prehrana i treninzi // Pitanja & Odgovori

Tjestenina

griješiti je ljudski al je osjećaj božanski
13 godina
neaktivan
offline
Re: Prehrana i treninzi // Pitanja & Odgovori
feefae kaže...

Jel mi netko moze preporuciti neki dodatak prehrani koji je izvor energije jer slabo jedem a bavim se nogometom.nezelim da uporabom nekog proizvoda dobijem na masi nego trazim neki izvor energije.Hvala unaprijed


ugljikohidrati => riža, tjestenina, pahuljice

Rolling on the floor laughing until someone jump on me a makes me stop rolling on the floor laughing but then I do it again cuz it's awesome
15 godina
neaktivan
offline
Prehrana i treninzi // Pitanja & Odgovori

Slažem individualne planove prehrane i treninga.Moguće oboje ali i pojedinačno.Mogučnost privatnih treninga na području Zagreba.Svi upiti na PM :)

ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA // R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice