Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 29.806
|
čitano: 6.373.582
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
suspendiran
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
HowYesN0 kaže...
sporttest kaže...

kako ste upoznati sa suplementima za zdravlje zglobova

imam konstantnih problema sa koljenima(da bio sam u doktora i na fizikalnim terapijama) pa me zanima da li je itko probao hidrolizirani kolagen, ima li kakvih benefita od toga?

 evo kratko moje iskustvo:

https://forum.bug.hr/forum/topic/sport/bodybuilding-pocetnika-do-naprednih/52249.aspx?page=950&jumpto=6594418&sort=asc&view=flat

 

mene su boljela koljena neko vrijeme, lagana bol al stalno tu. probao ANIMAL FLEX, i ovaj NUTREND FLEXIT GOLD

 

možda malo skupo al meni pomoglo. kao da podmaziva hrskavicu u koljenu i prestalo boliti. i sad tu i tamo uzmem ovaj nutrend. sasvim ok.

sad si me zainteresirao

kojeg bi mi vise preporucio?
vidim na postu da si animal flex uzimao i da je tijekom uzimanaj bol nestala, da krenem sa tim?

8 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

da. sad ne znam što je točno bilo sa koljenima, ukratko kao noob na bench press udarao koliko ide i nakon nekog vremene počela bol u koljenima. to je trajalo 5-6mj, stalna lagana bol.

uzeo prvo animal flex i stvarno prošla bol. ovaj nutrend uvijek imam pri ruci, a i više ne guram leg press ko sivonja.

3 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

glukozamin 2g dnevno mi nakon 2tjedna smanji bol u laktovima za 70%, mislio sam da tripujem/placebo ali ostadoh bez njega i bol se vratila, opet kupio i ista stvar nakon 2 tjedna smanji bol, tako da za neke slucajeve definitivno moze pomoci

 

vidim da animal pak ima i glukozamina, tako da probaj svakako

13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Petar hw kaže...

glukozamin 2g dnevno mi nakon 2tjedna smanji bol u laktovima za 70%, mislio sam da tripujem/placebo ali ostadoh bez njega i bol se vratila, opet kupio i ista stvar nakon 2 tjedna smanji bol, tako da za neke slucajeve definitivno moze pomoci

 

vidim da animal pak ima i glukozamina, tako da probaj svakako

 u bilo kojem formatu, osobno kapsule, 2 dnevno. 

Mene drže pokretnim i bez bolova, par frendova se isto kune u njega.

 

I najjaeftinije kapsule, ima u THE za 10 tak eura.

 

odlična stvar, uz omega 3, klasika.

 

preporuke svima, preventivno,

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
ajimerej kaže...
Nit je normalno pojesti 500g ugljikohidrata, nit 200-300g masti a tako ni 200-300g bjelančevina. Nitko ne kaže da se to ne može i ok ako ti dođe nekad pa pojedeš veknu kruha (500g ugljikohidrata), kilu i pol janjetine (300g bjelančevina) ili teglicu masti popiti pa se ukakiti u gaće. Ali to je meni besmisleno tako krkati, osobno niti mogu toliko pojesti u danu, ako ti možeš svaka ćas 💪
Umjerenost kao i disciplina je jako bitna, jedi svaki dan tu veknu kruha i udebljaš se kao prasac, i zdravlje ćeš uništiti, moguće riskiraš dijabetes, pogotovo ako imaš genetskih predispozicija. Pojedi svaki dan onu količinu janjetine ili onu teglicu ulja vjerojatno ćeš dobit masnoću u krvi. Znanstveno je dokazano da uživanje u velikoj količini mesa izaziva rak, pogotovo prerađeno meso. E sad da prekomjerne bjelančevine pa čak i čisti whey ničemu ne škode, nema šanse.

Samo čemu riskirati zdravlje sa krkanjem mesine ili proteina kad znamo kolike su dnevne preporuke za sportaše, zašto ne držati se zdravih preporuka. Mislim da je bit vježbanja i sporta zdravlje i poboljšanje zdravlja. Ja se držim preporuka kojih se drže Pogačar, Ronaldo i Modrić.
OK bodybuilding zahtjeva više bjelančevina za održavanje tih masa, ali i mišića može biti previše, što jednoč reče Mirko Filipović "šta će mi veći mišići od ovih, samo mi smetaju za pokrete" . Također više se umaraš jer mišići troše mnogo kisika i sporiji su ti pokreti zato što su mišići teški.
Nit je prekomjerna nabildanost napeta suprotnom spolu.
Ali svatko je krojač svoje sudbine.

 Nitko ni ne tvrdi da je normalno, nije normalno ni bildat.. 

ali ako zelis maximalno povecati misicnu masu, onda moras unositi dovoljno proteina

 

Ne znam tko je pogacar, ali znam za modrica i ronalda, oni nisu bilderi nit iim je cilj povecati misicnu masu, tako da, prehrana za njih i za one koji treniraju za hipertforiju ne moze biti ista.. 

12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Petar hw kaže...

mrtvo ce izgraditi leđa kakva niti jedna druga vjezba nece, erektore i trap pogotovo

 

obicno, sumo, romanian, deadstop ili ne, bitno da se radi, i ne mora se cupati 1rm i 3x3 nego lijepo 3x10

 

 

 

a glede ozljede od mrtvog, svi se boje ozljede leđa ono kad cupas da te presjece i zavrsis u kolicima, ali to jos nisam vidio, prije cete otkazati nego se ozljeda leđa dogoditi. 

ozljeda koja jest realna od mrtvog je puknuce bicepsa kad se sipka vuce rukama, ruke na mrtvom trebaju biti skroz ispruzene, samo hvat aktivan. pun je youtube deadlift biceps tear videa, deadlift back injury nula videa. ali to ekipa koja vuce 250+kg, ako vucete 100-150kg bez brige

 istina, ali zato odradis rumunjsko i dobijes iste benefite, plus pogodis i lozu bolje

12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
BeLLicus kaže...

Ne, ne uzimam nikakve tablete za vitamine, samo zdrava u uravnotežena prehrana. Vitamin C ujutro 3 cijeđene naranče popiješ i dobar si. Svi kubure ove zime korona, gripa,prehlada svi bolesni 4 puta. Ja nisam kihnuo ove zime a kamoli šta drugo, dobar je i limun sa vodom bez šećera...

 

Evo sad nakon gyma noverški losos na tavi i pomes iz friteze na vrući zrak, zdravo ukosno i hrpa proteina. 400g lososa sam napravio.

 ova riba mi izgleda full sirova :D

 

inace da, na vruci zrak sve pecem.. ne zato sto ne zelim ulje, nego zato sto samo stavim vrijeme i sve sama obavi, ne moram nist paziti

12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Petar hw kaže...

kolika vam je razlika kosi vs ravni benc? 20kg svima?

 ovisi, ravni ne radim vise, tako da bi ravni sad sigurno bio puno slabiji... 

 

tj sta ja pricam ,nisam skoro 3 mj bio u teretani, nemam sta raditti u ovoj temi

12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
doky01akablava kaže...

Radi li netko full body workout 4-5x tjedno,kako izdržite intenzitet,koliko se forsirate na na vježbama ? 

 ne, moguc je ali volumen mora biti jako mali po treningu, recimo 1-2 vjezbe po 1 radna serija, vise od toga ne bih..

 

ian mccharthy je radio jedno vrijeme tako, i imao je top rezultate

3 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

ian mccarthy lolz koliko dugo nisam cuo za tog tutleka  on i "top rezultati" ne idu skupa, trenira 10god a i dalje skinny fat 

 

 

ekipica trenira tako fullbody sa 1-2 serije po misicu i cudi se sto ne rastu, jos ako se drze onog reps in reserve i ne idu do otkaza, jao. a onda kad vide onog sta razvaljuje misic i za 2god se izgradi - GENETICAR  

12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

zapravo je u to vrijeme izgledao jako dobro... 

sad izgleda nikako, ali ni ne trenira

 

dakle odgovor je bio da je moguce... ali volumen i intezitet se prilagodi.. i gdje je problem? :) 

 

mozes trenirati kako god zelis, i kako god TEBE veseli.. hebes trening ako ti je smor 

11 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

J rich project na youtubeu. Lik ima preko 40 godina, obiteljski čovjek i uz posao i sve super izgleda. A radi full body  i to zgib, dips, sklek i čučanj uglavnom. Tako da, može se. Nije svima cilj izgledati kao Schwarzenegger 

3 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

nije stvar u kolicini zeljene krajnje kolicine misicne mase nego brzine postizanja toga, recimo da vecina muskaraca zeli postici nesto ovakvo https://qph.cf2.quoracdn.net/main-qimg-855d2146263bde2f2238974fe99f1f67.webp

 

ako ti full bodyem treba 10 godina a bodybuilderskim splitovima sa gazenjem misica to postignes za 2god, treniraj splitovima jbt

 

i ne pricam napamet nego koliko sam samo godina potrosio na full body i upper lowere, onda jednu masu e hajde da probam kako treniraju oni najbolji (splitovima) mada me cijeli internet ubjeđivao suprotno, i narastao kao nikada do tada. natural.

11 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Kako izgleda taj split? Recimo doma vježbam, 4 puta tjedno po sat vremena, jer jedva i to stignem. Djeca, posao. I jel sad bolje full body ili split? A imam šipku, 100 kila utega, bučice, šipku za zgib, dips...

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.3.2024 14:28 (mmafan).
12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Petar hw kaže...

nije stvar u kolicini zeljene krajnje kolicine misicne mase nego brzine postizanja toga, recimo da vecina muskaraca zeli postici nesto ovakvo https://qph.cf2.quoracdn.net/main-qimg-855d2146263bde2f2238974fe99f1f67.webp

 

ako ti full bodyem treba 10 godina a bodybuilderskim splitovima sa gazenjem misica to postignes za 2god, treniraj splitovima jbt

 

i ne pricam napamet nego koliko sam samo godina potrosio na full body i upper lowere, onda jednu masu e hajde da probam kako treniraju oni najbolji (splitovima) mada me cijeli internet ubjeđivao suprotno, i narastao kao nikada do tada. natural.

 ovakav izgled postignes doma sklekovima i zgibovima, i da imas nizak bodyfat

12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
mmafan kaže...

Kako izgleda taj split? Recimo doma vježbam, 4 puta tjedno po sat vremena, jer jedva i to stignem. Djeca, posao. I jel sad bolje full body ili split? A imam šipku, 100 kila utega, bučice, šipku za zgib, dips...

 radio bih upper lower 2x ili gornji dio 3x a noge 1x, ili neka kombinacija, zapravo nebitno je, bitno je da se tebi svidja i da imas napretka

14 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Ima li gdje kod nas za kupiti ovakvu lat šipku?

16 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Genoxxx kaže...

Ima li gdje kod nas za kupiti ovakvu lat šipku?

 Ako si doma na sjeveru HR (okolica Varazdina, Cakovec, Koprivnica..) onda ti mogu donesti za vikend.

14 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
NEW_MAN kaže...
Genoxxx kaže...

Ima li gdje kod nas za kupiti ovakvu lat šipku?

 Ako si doma na sjeveru HR (okolica Varazdina, Cakovec, Koprivnica..) onda ti mogu donesti za vikend.

Ništa, iz Like sam

10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
HowYesN0 kaže...
sporttest kaže...

kako ste upoznati sa suplementima za zdravlje zglobova

imam konstantnih problema sa koljenima(da bio sam u doktora i na fizikalnim terapijama) pa me zanima da li je itko probao hidrolizirani kolagen, ima li kakvih benefita od toga?

 evo kratko moje iskustvo:

https://forum.bug.hr/forum/topic/sport/bodybuilding-pocetnika-do-naprednih/52249.aspx?page=950&jumpto=6594418&sort=asc&view=flat

 

mene su boljela koljena neko vrijeme, lagana bol al stalno tu. probao ANIMAL FLEX, i ovaj NUTREND FLEXIT GOLD

 

možda malo skupo al meni pomoglo. kao da podmaziva hrskavicu u koljenu i prestalo boliti. i sad tu i tamo uzmem ovaj nutrend. sasvim ok.

 Ja sam isto imao problema sa koljenima i otisao sam kod fizioterapeutkinje i rekla je da ti svi suplementi za tu hrskavicu na koljenu su marketinska prevara. Da jednom kad se ta hrskavica potrosi nije moguce da se obnovi. Jedino sto pomaze jest ojacati misice na nogama tako da se smanji teret na koljena. Otkrio sam takodjer da imam ravna stopala i da su mi se zbog toga koljena trosila vise nego sto su trebala, tako da odi svakako kod ortopeda mozda imas isti problem. Uglavnom problem sa koljenima mi se rjesio kad sam si prilagodio drugacije vjezbe u teretani, zbog nekog razloga kad god sam radio na spravama noge osjecao sam bol u koljenu te sam zbog toga sve sprave izbacio iz treninga i radim samo vjezbe sa utezima, sipkom i girjama. Isto tako bi prerporucio malo duzi odmor od gyma tipa dva tjedna. I dok radis vjezbe pokusaj ici na vise ponavljanja sa manjom kilazom nego na manje ponavljanja sa vecom kilazom

12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Genoxxx kaže...

Ima li gdje kod nas za kupiti ovakvu lat šipku?

 ova izgleda dosta lose, jeftino

ali obavit ce posao, nadam se

 

u proslom gymu sam imao, i pomaze kod hvata, podlaktice, ali da li je nesto magicno? nije

12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
The_K kaže...
HowYesN0 kaže...
sporttest kaže...

kako ste upoznati sa suplementima za zdravlje zglobova

imam konstantnih problema sa koljenima(da bio sam u doktora i na fizikalnim terapijama) pa me zanima da li je itko probao hidrolizirani kolagen, ima li kakvih benefita od toga?

 evo kratko moje iskustvo:

https://forum.bug.hr/forum/topic/sport/bodybuilding-pocetnika-do-naprednih/52249.aspx?page=950&jumpto=6594418&sort=asc&view=flat

 

mene su boljela koljena neko vrijeme, lagana bol al stalno tu. probao ANIMAL FLEX, i ovaj NUTREND FLEXIT GOLD

 

možda malo skupo al meni pomoglo. kao da podmaziva hrskavicu u koljenu i prestalo boliti. i sad tu i tamo uzmem ovaj nutrend. sasvim ok.

 Ja sam isto imao problema sa koljenima i otisao sam kod fizioterapeutkinje i rekla je da ti svi suplementi za tu hrskavicu na koljenu su marketinska prevara. Da jednom kad se ta hrskavica potrosi nije moguce da se obnovi. Jedino sto pomaze jest ojacati misice na nogama tako da se smanji teret na koljena. Otkrio sam takodjer da imam ravna stopala i da su mi se zbog toga koljena trosila vise nego sto su trebala, tako da odi svakako kod ortopeda mozda imas isti problem. Uglavnom problem sa koljenima mi se rjesio kad sam si prilagodio drugacije vjezbe u teretani, zbog nekog razloga kad god sam radio na spravama noge osjecao sam bol u koljenu te sam zbog toga sve sprave izbacio iz treninga i radim samo vjezbe sa utezima, sipkom i girjama. Isto tako bi prerporucio malo duzi odmor od gyma tipa dva tjedna. I dok radis vjezbe pokusaj ici na vise ponavljanja sa manjom kilazom nego na manje ponavljanja sa vecom kilazom

 Pa logicno, puno su bolji slobodni utezi sto se tice samog ukupnog zdravlja, jer se prenosi u stvarni zivot, i ne treniras samo jedan misicu u pokretu od A do B... 

2 godine
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

 

exer1234 kaže...

ajde kao da je problem unijeti 200g proteina... 1kg mesa i to je to

 

ajimerej kaže...
Toliko ni Pogačar ne krka proteina, zar nije to previše bjelančevina, tu možda može biti i posljedica na jetru, bubrege, čak i rak, ako se tako dugoročno unosi prekomjerno.
https://www.health.com/nutrition/how-much-protein-per-day

 

Kako ste od ugljikohidrata došli na proteine?

exer1234 kaže...
Ne znam tko je pogacar,

 

Tadej Pogačar, Primož Roglič, doesn't ring a bell?

 

exer1234 kaže...
ali znam za modrica i ronalda, oni nisu bilderi nit iim je cilj povecati misicnu masu, tako da, prehrana za njih i za one koji treniraju za hipertforiju ne moze biti ista.. 

 

Naravno da nije, zapravo svaki sport ima svoje i svaki pojedinac svoje individualne potrebe.

 

Magia Posthuma
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.3.2024 8:06 (Vampir001).
3 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

who the fuck su tadej i primoz?

12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

ne , ne znam tko su ta dva covjeka, niti me iskreno zanima

3 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

evo sad sam ih izguglo, dva biciklista. arimereju dragi, zasto se u bodybuilding temi referiras na bicikliste i guras se u raspravu sa "Ja se držim preporuka kojih se drže Pogačar, Ronaldo i Modrić." idi u bicikl temu kao sto rekoh

12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Ja radim već neko vrijeme street workout. Zgibovi, sklekovi, propadanja. Sad sam krenuo sa jačim programom i zadovoljan sam rezultatima. Jedino za noge koristim dvije bučice po 12 kg. U početku mi je bilo dosta teško ući u formu da bi izdržao trening. Sa vremenom sam uspio izdržati kompletne treninge. Uskoro ću imati 50 god, a volja za treniranje nikad veća. Hvala Bogu samo da zdravlje posluži da nastavim. Evo slika od jednog treninga kako izgleda plan.
6 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
@Vampir već neko vrijeme kužim da se uključiš u raspravu sa cca. mjesec dana zakašnjenjem jesi moreplovac, vojnik, astronaut? ;)
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Tadej_Poga%C4%8Dar
Isto je kolega lifter, da nećete vjerovati pro biciklisti imaju treninge u teretani i većinom rade noge. Pogodite što, dizanje nam daje snagu u nogama i jača kosti.

@Petre uključih se u temu kao što sam već spomenuo nekoliko puta, iz razloga što je jedan kolega na ovoj temi propagirao dozu bjelančevina na dan kao što cijelo selo u Africi ne pojede u danu. I radi zdravlja svih čitatelja teme se uključih, ajd još razumijem tko ide na bodybuilding natjecanja pa nek jede 400g bjelančevina ali ne razumijem takvo što raditi za rekreaciju. Kao što napisah prije, sport (tu spasa i bodybuilding) bi trebao imati svrhu poboljšati ljudsko zdravlje a ne ga ugroziti. U globalnu to bodybuilding i radi, jača mišiće, jača kosti, pravilno držanje, samopouzdanje, mentalno zdravlje. Zato i bildam ;) 💪🦿

Nabrojah Pogačara :) i Ronalda kao ultimativne sportaše koji su posvećeni dugogodišnjoj sportskoj karijeri, zdravom dugoročnom načinu prehrane i dugoročnim ciljevima.
Jest da su žgoljaviji ali imaju tijela isklesana i bez 200g bjelančevina na dan. Zar to nije neki dokaz da ne treba uzimati 200-300 grama bjelančevina?
https://i.pinimg.com/originals/40/a1/a4/40a1a4ab8ef2b39ad697e3088c23b29d.png
3 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

nikako da shvatis ili ne zelis prihvatiti da 200 ili 400g proteina dnevno nece naskoditi. ali obzirom na ustroj recenica "takvo sto raditi" i "da netko od citatelja nebi ugrozio zdravlje proteinima" vjerojatno ne budes to prihvatio jbg. vodi te taj neki osjecaj unutra >>ma sigurno steti<<.

 

da nisi slucajno onaj sto misli da u coli zero ima secera a mi ostali koji citamo deklaraciju 0g uh smo naivni? ako jesi, nemoj vise ovdje pisati molim te.

 

ali evo jos jednom zadnji put cu probati, od 2009. sam u teretani i slusam od hardcore bildera sta se sve radi, preko bodibilderskih foruma, uzivo intervjua pro bb koje sam placao 50eur/45min, tajnih telegram bodibilding grupa - nikada ali NIKADA se nisam susreo niti cuo za neku stetu po zdravlje od proteina. da je bio jedan slucaj rekao bih, ali NITI JEDAN

 

evo ronija, kroz cijelu karijeru 10+godina 600g proteina dnevno https://www.tiktok.com/@weylandcorporation/video/7301807770603392288

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.3.2024 3:45 (Petar hw).
6 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
@Petar Hw nikako da shvatiš da ne shvaćam ozbiljno to što netko na forumu napiše da ne škodi a struka kaže drugačije, kao i zdrav razum što kaže da sve u prevelikim količinama škodi.
Pogotovo netko koga su sprdali da uzima kemiju radi mišića, kemiju koja škodi zdravlju... i taj netko da me uvjerava u svoja iskustva o dugoročnosti i ne štetnosti. Znamo da će većina proći bez štetnih posljedica od uzimanja kemije ali bit će nažalost ljudi koji nisu te sreće.

Svakako da prekomjeran unos bjelančevina naše tijelo u pravilu dobro odstrani ali nisu svi super genetske dispozicije kao ti i takvi ljudi o kojima svjedočiš. Jbt. kod tebe se izgleda nikad nitko nije niti ozlijedio a kamoli razbolio nije, a oko nas ostalih svuda rakovi metastaziraju. Znaš li statistiku koliko ljudi oboli od raka?
Gle ako zdravstvena struka kaže da prekomjeran unos bjelančevina može dovesti ili dovodi do raka (što je vrlo teško dokazati zato što više faktora utječe na to), kako se usuđuješ opovrgavati takvo nešto i uvjeravati ljude u suprotno. Čak i uz shvaćanje da će većina imati sreće i neće oboliti, ima ljudi koje će bolest pokositi.

Meščini da si ti jedan od onih koji vjeruje nekome koji svjedoči da ne treba prati zube uopće zato što tamo nečiji djed u životu nije oprao zube a svi zubi su mu zdravi. Ali to su zapravo "super genetske" iznimke koje apsolutno ne potvrđuju pravilo, u zbilji onaj tko ne pere zube će ostati bez njih do svoje tridesete.
Opet ti pišem više vjerujem ovakvom članku za količine bjelančevina (kojeg sam u prvom postu zalijepio) nego tvom rekla/kazala iskustvu https://www.health.com/nutrition/how-much-protein-per-day

Čitajte ovako, nigdje ne tvrdim da će onaj koji konzumira prekomjerne količine nečega oboliti ali kao dugotrajna posljedica opterećenost organizma može biti opasna, čak za one koji imaju neke genetske predispozicije na bolesti i jeste opasno. I stoga po deseti put pišem zašto sam se uključio u ovu raspravu.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice