Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 29.540
|
čitano: 6.327.488
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
protjeran
offline
Rast mišića i visina

Jel ima tko iskustva sa onim spravama za zgibove što se okače na vrata bez ikakvog bušenja zida?

Npr. ovo: http://www.decathlon.hr/p/8353820_pull-up-bars-.html#/16-254-_

https://www.amazon.co.uk/Powerbar-assembly-Folds-Design-protectors/dp/B00376I6G4/ref=pd_sim_200_11?_encoding=UTF8&psc=1&refRID=X24S4PZR755SSR23TKV3

 

Bojim se da mi neće razvaliti okvir vrata, pa ako netko koristi da kaže mišljenje.

12 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

Rich Piana je bio jedan od pozitivniji bodybulidera ba BB sceni.
Čak je i u mnogim svojim videima govorio kako treba izbjegavati korištenje steroida i hormona rasta. Govorio je što se sve loše njemu događalo. Govorio je iskreno, nije ništa skrivao, čak je rekao da je steroide probao prvi puta s 15 godina.
Uz toliko kemije u sebi je opet bio normalan i neagresivan, za razliku od ovih bezmozgnih čamuga.

.

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.8.2017 17:58 (lithiumion).
12 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

Govorim da nesto nije dobro, ali i dalje upravo isto radim/koristim iako izgledam ko napuhana tikva i nemam veze sa zdravljem? Logika? Nema je. Ovu pricu o ''jedini koji ima muda'' itd. se moze prodat samo djeci i nadobudnim likovima koji se pale na takve stvari, sto je i cinio. Bodybuilding kao sport nema veze sa zdravljem posljednih 20 godina i ovo ce se dogadat sve cesce i sve vise jer ljudi jednostavno ne poznaju granice. Iako mi je u neku ruku zao obojice jer su ljudi prije svega, ali svatko odgovara za svoje postupke i ono sto cini sto su oni obojica znali i rezultiralo je nazalost tragicno.

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.8.2017 23:10 (monsieur).
14 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
monsieur kaže...

Bodybuilding kao sport nema veze sa zdravljem posljednih 20 godina

 stvarno ? koji to pro sport ima veze sa zdravljem  koliko ja znam bodybuilding je oduvijek bio sport gdje se ocjenjuje skladnost tijela , velicina ,tvrdoca bla bla ,nisam vidio kategoriju zdravlje, kao ni u nogometu, rukometu itd 

14 godina
offline
Rast mišića i visina

vjerujem da je ovo pitanje postavljeno već milijun puta u temi, ali evo.

 

Krenuo sam u 7. mjesecu  u teretanu (malo ozbiljnije, do sada sam uvijek uz pauze i lošu prehranu) i radio sam PPL 2x tjedno, znači 6 dana. Sad krećem na praksu u 9. mj i nakon toga opet počinje faks pa me zanima isplati li se prelaziti na fullbody 3x tjedno, ili da nastavim s ovim starim programom, donio mi je dosta dobre rezultate.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina

Rich Piana je koristio steroide vise od 30 godina. Siguran sam da sa svojih 15 godina kad je prvi puta uzeo steroide nije bio svjestan sto uzima i kakve ce to posljedice uciniti njegovom tijelu. Poslije kad je shvatio da je to pogresno, savjetovao je mnoge da ne pocinju sa koristenjem i da nije zdravo. A zasto on nije prestao? Ulozio je cijeli svoj zivot da postigne taj izgled koji je postigao i od toga izgleda i drustvnih mreza je zivio. Da je se skinuo sa svih supstancije koje je uzimao za godinu dana bi se prepolovio sa velicinom, ako ne i vise i time bi takodjer izgubio sve sponzore, tako da ima logike sto je kostantno nastavljao koristiti kemiju.

12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
loky4i4 kaže...
exer1234 kaže...

Dallas, sto se tice gusenja hranom, nije istina, Odrasla osoba da se ugusi s hranom?

 kakvu glupost si sad ispalio, strašno

 Zasto je glupost? Hranom se guse djeca, ili starci od 70+ godina. Odrasla osoba od 25 godina, ne.. 

Dakle, uzrok smrti moze biti gusenje hranom, ali do toga je doslo zbog drugih stvari, a ne iz cista mira, jeo covjek i ugusio se.. NEE.. Ne budite naivni

12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
lithiumion kaže...

Rich Piana je bio jedan od pozitivniji bodybulidera ba BB sceni.
Čak je i u mnogim svojim videima govorio kako treba izbjegavati korištenje steroida i hormona rasta. Govorio je što se sve loše njemu događalo. Govorio je iskreno, nije ništa skrivao, čak je rekao da je steroide probao prvi puta s 15 godina.
Uz toliko kemije u sebi je opet bio normalan i neagresivan, za razliku od ovih bezmozgnih čamuga.

.

 Cekaj, neagresivan? Pa lik je bio najvece govno na bb sceni. Ok, nitko ne zasluzuje smrt, i zalosno je to sto se desilo. Ali je bio govno. Samaranje mentalno bolesnog covjeka, samo jedan od primjera. 

12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
lithiumion kaže...

Rich Piana je koristio steroide vise od 30 godina. Siguran sam da sa svojih 15 godina kad je prvi puta uzeo steroide nije bio svjestan sto uzima i kakve ce to posljedice uciniti njegovom tijelu. Poslije kad je shvatio da je to pogresno, savjetovao je mnoge da ne pocinju sa koristenjem i da nije zdravo. A zasto on nije prestao? Ulozio je cijeli svoj zivot da postigne taj izgled koji je postigao i od toga izgleda i drustvnih mreza je zivio. Da je se skinuo sa svih supstancije koje je uzimao za godinu dana bi se prepolovio sa velicinom, ako ne i vise i time bi takodjer izgubio sve sponzore, tako da ima logike sto je kostantno nastavljao koristiti kemiju.

 njegova smrt nema veze s steroidima.. nego se predozirao narkoticima..

 

Steroidi (sve skupa) sami po sebi ne uzrokuju smrt, ali mogu uzrokovati druge faktore, koji mogu utjecati na smrt. Kao kod Dallasa, previse inzulina

13 godina
online
Re: Rast mišića i visina
exer1234 kaže...

 Zasto je glupost? Hranom se guse djeca, ili starci od 70+ godina. Odrasla osoba od 25 godina, ne.. 

Dakle, uzrok smrti moze biti gusenje hranom, ali do toga je doslo zbog drugih stvari, a ne iz cista mira, jeo covjek i ugusio se.. NEE.. Ne budite naivni

 Nisi ti dečko probao staru janjetinu žilavu...da nije bilo gemišta, ne bih ja ovo pisao, skoro se ugušio, tako da iz svog primjera mogu reći, svatko se može ugušiti hranom, a sad što je u pozadini Dallasove smrti ne bih ulazio.

Pustio bih ih da počivaju u miru, očito su neki loš why uzeli koji je kikl3oo preprodao jer njemu to nije dobro i on to ne uzima. 

 

u svakom slučaju, nek počivaju u miru, a ostalima nek budu upozorenje kad kreću takvim životom kakvim su narečeni živjeli.

 

ontopic: laganih 10 dana bez gym i kompleta gubitak volje. Kontam od 9mj krenut agresivno i strgat si tetive lagano, red je satrat se do sljedećeg ljeta .

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
14 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
fila2208 kaže...

 Nisi ti dečko probao staru janjetinu žilavu...da nije bilo gemišta, ne bih ja ovo pisao,

 haha zato ja ne jedem nista ak nemam pored sebe tekucine  naravno da se moze bilo tko ugusiti ,malo se ljuljaj na stolici i jedi ,pa kad ti "ude u krivi kanal" onda pricaj kako se ne mozes ugusiti

14 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
fila2208 kaže...

Pustio bih ih da počivaju u miru, očito su neki loš why uzeli koji je kikl3oo preprodao jer njemu to nije dobro i on to ne uzima. 

 Fila, nemoj me spominjat, i citirat, jedno 10-15-20 dana. Ili više ikad ako želiš... 

13 godina
online
Re: Rast mišića i visina
KIKI3ooo kaže...

 Fila, nemoj me spominjat, i citirat, jedno 10-15-20 dana. Ili više ikad ako želiš... 

 Haha dobro je bilo dok si isptiivao pitanja pa sam odgovarao, sad kad si pročitao dvije tri nutritivne tablice, kupio 2kg wheya postao si stručnjak.

 

Naravno da ću te citirati i pišati što hoću kad hoću., a ti ako ne znaš kako, iskoristi opciju ignoriraj autora, pa ti nitko neće kontrirati. 

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
14 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
fila2208 kaže...
KIKI3ooo kaže...

 Fila, nemoj me spominjat, i citirat, jedno 10-15-20 dana. Ili više ikad ako želiš... 

 Haha dobro je bilo dok si isptiivao pitanja pa sam odgovarao, sad kad si pročitao dvije tri nutritivne tablice, kupio 2kg wheya postao si stručnjak.

 

Naravno da ću te citirati i pišati što hoću kad hoću., a ti ako ne znaš kako, iskoristi opciju ignoriraj autora, pa ti nitko neće kontrirati. 

 A fila, to bi ti volio da sam te pitao ikad išta pitao. Nikad ni privatno ni u temi. Provjeri ako vidiš nešto u tom inboxu od pustih upita. Ne znam zašto bi te stavio na ignore, a što se tiče komentiranja, ima i drugih forumaša na forumu pa citiraj malo njih, šaraj malo...

13 godina
online
Re: Rast mišića i visina
KIKI3ooo kaže...

 A fila, to bi ti volio da sam te pitao ikad išta pitao. Nikad ni privatno ni u temi. Provjeri ako vidiš nešto u tom inboxu od pustih upita. Ne znam zašto bi te stavio na ignore, a što se tiče komentiranja, ima i drugih forumaša na forumu pa citiraj malo njih, šaraj malo...

 volio? Ne, volim kad čovjek dođe, kaže, ne znam i objasni mi, a ne ko ti, kažem, dva utega, tri tablice i profi bilder iz podruma.

 

Ako ti smetam ignore autora i bok ne vidim razlog, a uostalom nemoj si laskat, citiram sve i svakoga ako osjetim potrebu.

 

btw. evo samo par što mi se dalo iskopat, razna pitanja, na temu, prehranu, treninge...imena neću dati da se netko ne osjeti prozvan ili osramoćen.

To sve meni govori da valjda nešto po vašem mišlenju znam kad ste mi se odlučili obratit. Tada sam bio prije jako aktivan na temi, sad samo navratim tako da teško da ćete me dobit da išta odg jer i vidim pa zaboravim, samo eto, za kikija brata mog bildera nek vidi da ne pričam radi kurčneja nego ipak nisam neki troll koji pojma nema, valjda :)

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.8.2017 22:30 (fila2208).
16 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
zalman1 kaže...

Jel ima tko iskustva sa onim spravama za zgibove što se okače na vrata bez ikakvog bušenja zida?

Npr. ovo: http://www.decathlon.hr/p/8353820_pull-up-bars-.html#/16-254-_

https://www.amazon.co.uk/Powerbar-assembly-Folds-Design-protectors/dp/B00376I6G4/ref=pd_sim_200_11?_encoding=UTF8&psc=1&refRID=X24S4PZR755SSR23TKV3

 

Bojim se da mi neće razvaliti okvir vrata, pa ako netko koristi da kaže mišljenje.

 Aj da skrenem temu s prepucavanja.
Da, ja imam ovu decathlon. Ništa ne iščupa, nemaš straha - barem ako nisi dobrano preko 100 kg.
Radi kao poluga, tako da ti je najveći oslonac ova dolje horizontalna prečka, ja sam još stavio gumu na dio koji dodiruje štok, da se ne uništi ova spužva.
Trebao sam kupiti jednu i za more, iako sam se dolje snašao zgibovima po staroj višnji maraski:)

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
12 godina
offline
Rast mišića i visina

Može li netko preporučiti neku teretanu u Osijeku, da ima studentski popust. Ne treba ništa posebno, da se može normalan trening odraditi. Može i old school, čak štoviše, još i bolje.

 

I ako netko zna, kakva je teretana u sklopu studentskog centra, a i cijenu ne znam.

29.11.2010= Barcelona-Real Madrid 5:0
12 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

sta mislite o nixi? imao je prometnu nesrecu pa prica u ovom video o tome: 

 

mislim da stvarno je imao nesrecu, ali da preuvelicava stvari, slika se kako umire u bolovima i slicne gluposti.

13 godina
online
Rast mišića i visina

Nixa je digao dobru lovu na brosience, preseravanju i uzdizanju samog sebe. Klinci balkana trebaju role model koji im puni glavu glupsotima i to je uspjelo.

Sranje se desilo, najebao je, ali iz toga opet traži pozornost umjesto da bude ponizan.

 

Tko prati njega i njegove savjete primjenjuje u gymu, ako se već nije ozljedio, bude.

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
13 godina
offline
Rast mišića i visina

Evo da i ja malo podijelim rezultate, 81 kg na 184, ciljamo na 91.

6 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

Pozdrav , razmisljam da neposredno nakon treninga uz whey i kreatin koji uzimam , uzmem i dukatfit od 30g proteina ? Ali me muci sad sta sam procitao da je to mlijecni protein , a kolko znam to je kazen koji se apsorbira 6 do 8 sati , dok se whey u manje od 30 minuti apsorbira u krvotok , sad jel mi pametno uzimat tih 30g nakon treninga ili ? Posto znam da mlijecni protein se uzima prije spavanja (kazein) da dok spavamo hranimo organizam , sad oce li mi bit bacanje para za dukatfit nakon treninga ?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina

Sam sebi si odgovorio?

6 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina

Nisam jer sam procitao samo da je mlijecni protein ( kazein , sirutka ) a nigdje ne pise u kojem je postotku kazein a u kojem whey , tako da me muci , jer ako ima vise kazeina naravno da cu popit prije spavanja , sad ima li neko vise informacija o tom Dukat Fitu i ocu li bacit pare ako ga uz whey+kreatin popijem PWM ?

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.9.2017 17:03 (klasq).
12 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

Dukat fit je sve samo ne fit, marketinski trik. Pij kad god hoces i sta hoces sve ovisi o dnevnim potrebama, ali dost ti je whey sta ce ti vise poslije treninga. Dok dodes kuc pojedes jelo/popijes dukat fit ako vec hoces.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.9.2017 17:15 (monsieur).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina

Hvala , to sam i mislio , vjerojatno cu ga popit prije spavanja ili u toku dana kad necu moci jest zbog nekakvih obaveza :) hvala

14 godina
offline
Rast mišića i visina

imam 176cm i 74kg, cilj mi je moći napraviti 100 sklekova bez da mi treba neki odmor ili zaustavljanja nekog.

 

Trenutno mogu nparaviti 70 komada u roku 2 minute, prije sam imao 10 kg više i mogao sam napraviti do 60 skelka, a sad nakon što sam smršavio došao sam na 70 skleka, ima tko kakav savjet, jel bolje da ja nastavim mršaviti, da skinem još kojih 5 kg ili da samo radim serije 4 serije po 50 komada, što je po vašem mišljenju bolje? A usto bi volo poboljšat trčanje, trenutno mi je najbolje što mogu kilometar istrčat za 4:20.

Jedem samo voče, povrče i meso i ništa više, još se odvikavam od slatkiša pomalo, cilj mi je od sljedeće godine izbacit čokoladice i ostale stvari što imaju šečer u potpunosti..

12 godina
offline
Rast mišića i visina

Ako mršaviš, neizbežan je gubitak mišićne mase, a samim time i snage. Nemoj skidati kile, izbaci šečer i sve te gluposti, počni jesti kvalitetne proteine i rezultati će doći.

29.11.2010= Barcelona-Real Madrid 5:0
12 godina
offline
Rast mišića i visina

Koji whey koristite? Koja je Vasa preporuka kao best buy? Myp?

Liverpool is not just a football club,its way of a life.
16 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Bash kaže...

Koji whey koristite? Koja je Vasa preporuka kao best buy? Myp?

Skoro pa sve isto.

Gledaj da prođeš jeftinije.

Meni su best buy Myprotein i Superior Whey Core.

Xbox: Muskarcina
12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
klasq kaže...

Pozdrav , razmisljam da neposredno nakon treninga uz whey i kreatin koji uzimam , uzmem i dukatfit od 30g proteina ? Ali me muci sad sta sam procitao da je to mlijecni protein , a kolko znam to je kazen koji se apsorbira 6 do 8 sati , dok se whey u manje od 30 minuti apsorbira u krvotok , sad jel mi pametno uzimat tih 30g nakon treninga ili ? Posto znam da mlijecni protein se uzima prije spavanja (kazein) da dok spavamo hranimo organizam , sad oce li mi bit bacanje para za dukatfit nakon treninga ?

 Nisi nista sam sebi odgovorio.. 

 

Ne zamaraj se brzinom apsorbcije niti vrstom proteina..

 

Dukatfit je dosta neisplativ, 30g proteina za 10 kn , plus nesto masnoca i jos vise UH... 

 

za 4 kn kupis litru obicnog mlijeka koje takodjer ima 30g proteina.. Pa gledaj racunicu, gledaj da je dukatfit samo boljeg okusa, i vise cijene.. To je cisti marketing, kao 30 g proteina, wow,, a zapravo svako mlijeko je bogato proteinima, samo sto se to ne reklamira na taj nacin...

 

za tih 10 kn bolje uzmi nekog mesa, posnog sira, ili podebljaj wheya.. ovo je neisplativo... 

 

A s brzinom apsorbcije se ne zamaraj, to nek brine Phil Heatha

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice