Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 29.543
|
čitano: 6.338.564
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Veliki Brat kaže...

Ima jedna fora koju mi je buraz rekao, kaže išao je u teretanu s nekim tipom, lik ogroman. I frajer cijelo vrijeme priča kako nema rasta bez mesa i treba se trpat mesom i samo crveno meso... I tko bi rekao, tip s 45 godina umre od raka želuca (ili crijeva, ne sjećam se sad točno). Tako da, sve je to individualno.

 sigurno je bio ogroman od mesa i dobio rak od toga...

 

evo jedan jako informativan video na temu od Laynea:

 

11 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

A šta kažete na tekstove o štetnosti koje nose jaja, odnosno visini kolesterola u istima. Ja ih recimo jedem svaki dan, nema mi bolje hrane. Kažu da su 3 do 4 jaja tjedno zdrava, preko tih količina da su štetna :D. Toliko pojedem dnevno.

5 godina
online
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
mmafan kaže...

A šta kažete na tekstove o štetnosti koje nose jaja, odnosno visini kolesterola u istima. Ja ih recimo jedem svaki dan, nema mi bolje hrane. Kažu da su 3 do 4 jaja tjedno zdrava, preko tih količina da su štetna :D. Toliko pojedem dnevno.

 Nitko (ozbiljan) to više ne tvrdi, kolesterol je nužan, jaja su dobra, jedi ih po 8 ako hoćeš za obrok

 

Ono na što općenito valja pazit je unos zasićenih masti, napravi si lipidni panel jednom u 3 mjeseca (idealno) ili jednom godišnje (minimum):

ApoB (idealno) ili LDL (LDL jer je ApoB proxy za LDL) , HDL, trigliceridi

 

izračunaj omjere:

  • ukupni kolesterol (LDL+HDL) / LDL
  • trigliceridi / HDL

 

onda pogledaj gdje sjediš na tom rasponu, to su neki odokativni rizici za srčanu bolest

Ako si mlad, trebao bi ciljati da si debelo u zelenoj zoni za ove gornje omjere, i tako održavati

 

problem sa srčanim bolestima je što dođu bez upozorenja. Negdje je bila statistika da većina srčanih dođe kod ljudi koji nikad nisu imali "stezanje u prsima", preskakanje srca i sl. Jedini prediktor srčanog je stvaranje plaka na arterijama iznutra, a to ti doktor ne može pregledati. Zato misli sad na to da ti žena i djeca ne budu tužna za 20-30 godina 

3 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

ali zanimljivo je to koliko se ljudi boje mesa i jaja, imao sam klijenta nece jesti 4 jaja za veceru a tjedan dana kasnije mi javlja da se prezderao u cokoladama

 

ljudima se pali neki unutarnji feeling stetnosti za jaja i meso, a cokolade ili pivo preskacu taj osjecaj

4 tjedna
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Pozdrav ekipa, pratim temu vec duze vrijeme anonimno, tako da lurker sam moze se rec haha. Pa eto da se malo i ja ukljucim. Htio rec jel se pripremate za ljeto, a ljeto doslo vec, u zgu bar 😂 Sportski pozdrav 💪
3 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

dns spotao 15god curi benc 55x5

 

tko god ovdje ne moze toliko , sram vas moze biti 

8 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Kad smo već kod proteina.... Di smo rekli da ih je sad najbolje kupovati? 

8 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Prte kaže...

Kad smo već kod proteina.... Di smo rekli da ih je sad najbolje kupovati? 

 ne znam za najbolje ali ovi od cokolade su mi ok i jedni od jeftinijih(jos ako uzmes 4x1) , uzmi si prvo mali paket da vidis odgovara li ti okus.

https://shopbuilder.hr/koncentrati-proteina-sirutke-whey/builder-100-whey-1-kg-p16152

3 godine
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
HowYesN0 kaže...

koristi li ko peptide?

 nema ti od tog kruva za nabildavanje.

koristio sam bpc157 za bolni lakat i glezanj, mrvicu je bolje bilo nakon par dana. jel od toga ili bi bilo mrvicu bolje i od samog proteka vremena nezz

 

jos jedan koji mi privlaci paznju je ghrp6, navodno znacajno podize apetit, ali ne volim pricati o stvarima i metodama koje nisam iskusio na svojoj kozi

6 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Kako konzumirati 200-300 grama bjelančevina bez wheyja?

Inače šopam se jajima i mesom ali male šanse da pređem 100g bez whey. Jednostavno najedem se i ne mogu više. A sad da jedem čisto neki keto samo jaja i meso to mi je bezveze (ali tada bih uspio), jedem i dosta povrća, povrće treba ako puno treniramo pa se puno znojimo i gubimo minerale. I malo ugljikohidrata kruha, krumpira, riže (volim i to jesti, ukusano je jebemu).

Evo danas doručak 3 kuhana jaja, komad tvrdog sira, svježa paprika i malo suhog mesa uz to malo kruha, kao desert šnita kruha (ukupno 3 šnite) namaz od kikirikija i lino gold.
Među obrok malo orašastih plodova i banana.
Ručak riža sa šparogama i junetina, desert pola kockice čokolade (70% kakao).
Večera konzerva sardina, dosta cikle i dvije šnite kruha.

Sutra doručak kajgana sa šparogama (4 jaja)...
6 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Darujete li krv?
Nedavno sam darivao (da redovito darivam 🦚) i bio do mene neki lik (zato se sjetih pitati vas) njegov biceps je širine kao moj but 😅 ono gledam ga i sumnjam... svaka ćas ako je priroda i genetika, mislim rešpekt i uz ne dozvoljena sredstva 💪
Premda piše u papirima koje ispunjavamo da bodybuilderi koji uzimaju ne mogu se sjetiti dali spominju hormon rasta ili steroide uglavno ne smiju darivati krv, onako info me zanima?

Također piše i da muškarci koji su u životu imali spolne odnose s drugim muškarcima trajno ne smiju darivati krv, nisam na to mislio ako se netko našao u pitanju (Petre možda ti 😘😉 šala 🤣).
Fakat ne kontam iz kojeg razloga gejmeri trajno ne smiju darivati krv ali brijem da što ga primaju u guzu pa bolesti neke itd., baš me zanima 🤔?
7 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Darovana krv se svakako testira u bolnici prije nego li ide u zalihe. Testiraju se spolno prenosive bolesti, hepatitis i još dosta stvari kojih se ne mogu trenutno sjetiti. Zbog hepatitisa je pitanje na upitniku je li bilo tetoviranja unazad nekih 6 mjeseci ili tako nešto, a zbog HIV-a je li bilo spolnih odnosa s istim spolom.

Inicijalne testove odrade odmah na licu mjesta: željezo, šećer.

A sad da postoji grupa ljudi koja odmah u startu ne može dati krv... Ne vjerujem da sam to ikad vidio ili čuo. Osim ekipe koja je HIV pozitivna, ima hepatitis, anemiju ili leukemiju.
8 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
robogo kaže...
Darovana krv se svakako testira u bolnici prije nego li ide u zalihe. Testiraju se spolno prenosive bolesti, hepatitis i još dosta stvari kojih se ne mogu trenutno sjetiti. Zbog hepatitisa je pitanje na upitniku je li bilo tetoviranja unazad nekih 6 mjeseci ili tako nešto, a zbog HIV-a je li bilo spolnih odnosa s istim spolom.

Inicijalne testove odrade odmah na licu mjesta: željezo, šećer.

A sad da postoji grupa ljudi koja odmah u startu ne može dati krv... Ne vjerujem da sam to ikad vidio ili čuo. Osim ekipe koja je HIV pozitivna, ima hepatitis, anemiju ili leukemiju.

 određene skupine se smatraju visoko rizicnim te zbog toga "odmah u startu ne mogu"

krv kad se testira, pomješa se više donora iste krvene grupe i onda ide test, tako da ako je jedan od njih "neciste krvi" mora se bacati sve.
to je da se smanji trošak testiranja 

7 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
E vidiš, to nisam znao, hvala na informaciji.
3 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

zesce nakemijani bilderi znaju ispustati po 400-500ml krvi u lavabo ako su hemoglobin i hematokrit previsoki (krv postane gusta od aas)

13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
ajimerej kaže...
Kako konzumirati 200-300 grama bjelančevina bez wheyja?

Inače šopam se jajima i mesom ali male šanse da pređem 100g bez whey. Jednostavno najedem se i ne mogu više. A sad da jedem čisto neki keto samo jaja i meso to mi je bezveze (ali tada bih uspio), jedem i dosta povrća, povrće treba ako puno treniramo pa se puno znojimo i gubimo minerale. I malo ugljikohidrata kruha, krumpira, riže (volim i to jesti, ukusano je jebemu).

Evo danas doručak 3 kuhana jaja, komad tvrdog sira, svježa paprika i malo suhog mesa uz to malo kruha, kao desert šnita kruha (ukupno 3 šnite) namaz od kikirikija i lino gold.
Među obrok malo orašastih plodova i banana.
Ručak riža sa šparogama i junetina, desert pola kockice čokolade (70% kakao).
Večera konzerva sardina, dosta cikle i dvije šnite kruha.

Sutra doručak kajgana sa šparogama (4 jaja)...

 prvi obrok ok, ide tu i 4 jaja bez problema, u među obrok možes ubaciti npr. neki proteinski puding, zrnati, mozzarela i evo ti dodatnih 20-tak grama, a i to bi trebao biti jedan pravi obrok, a ne među obrok.

 

ručak ok, ovisi koliko je junetine, to se uvijek moze pojacati..

 

konzerva sardina isto tako, budimo realni to je slab obrok, mozda da dvije pojedes?  a i uz to opet mozes dodati posni/zrnati/mozzarela itd.

 

ovako gledajuci ovo je jelovnik za nekoga od 70-75kg, tako da ili imas problema sa apetitom ili tijelo nema potrebe za više..

 

sve to kosta, pa kako i svemu, kolko para tolko muzike, po meni je bolje pojacati svaki obrok nego recimo ubacivati neki novi

9 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Back day 

16 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

Svaka cast majstore!

Ja evo zapeo u bolnici na tko zna koliko, kaze voda oko srca. Nema liftanja za mene sad neko vrijeme.

Gledam te!
3 godine
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
BeLLicus kaže...

Back day 

 dobar.

hajd napisi brzinski kako izgleda taj back day, sto radis koje vjezbe i koliko radnih serija? koja je frekvencija tog back daya? odgovorio si prije par mj da radis push pull legs, jel pod back day smatras taj pull? imas li arm day i shoulder day posebno ili si nekad imao?

 

 

9 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Petar hw kaže...
BeLLicus kaže...

Back day 

 dobar.

hajd napisi brzinski kako izgleda taj back day, sto radis koje vjezbe i koliko radnih serija? koja je frekvencija tog back daya? odgovorio si prije par mj da radis push pull legs, jel pod back day smatras taj pull? imas li arm day i shoulder day posebno ili si nekad imao?

 

 

 Nekad sam radio push pull legs, sad vise nemam vremena za to. Sad ide chest i jedna vjezba za triceps na kraju treninga, onda back day i jedna vjezba za biceps na kraju treninga, leđa započinjem sa zgibovima 5 serija do otkaza u zadnje vrijeme stavljam još 10kg uteg, onda običan deadlift  160-180kg, onda veslanje sa šipkom, ono kad se naguziš pa vučeš latovima nezz kako se zove na eng, 80kg 4 serije do otkaza, onda na sajle jednoručno uhvatim kleknem na jednu nogu i istežem lat, 4 serije 30kg do otkaza, t bar na kraju 80kg 4 serije do otkaza. I to je to. Onda idu noge, pa ramena pa ruke subota i nedjelja odmor.

3 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

znaci dosta volumena i tipican bro split 1x tjedno, i ocekivao sam da je tako

3 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

ajmo znalci, smatrate li da moze zadnje rame raditi na behind the neck pressu sipkom?

 

naime raspravljao sam u jednoj bodibilding grupi gdje su jedni druge uvjeravali da je jedna od najboljih vjezbi za zadnje rame behind the neck press, ja sam cvrsto tvrdio da NIJE i nikako ne moze i dobio ban.

9 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Petar hw kaže...

ajmo znalci, smatrate li da moze zadnje rame raditi na behind the neck pressu sipkom?

 

naime raspravljao sam u jednoj bodibilding grupi gdje su jedni druge uvjeravali da je jedna od najboljih vjezbi za zadnje rame behind the neck press, ja sam cvrsto tvrdio da NIJE i nikako ne moze i dobio ban.

 Jel nije to vježba za srednje rame? 

14 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Kao kompleksni pokret (uključuje više zglobova) teško je reči da je to vježba za jednu od tri glave jedne mišićne skupine, kod tog pokreta je uključeno puno više mišića.

U teoriji, vlakna zadnjeg delta idu pod nekim kutem od 45 što znači da je za optimalni stimulans potreban i horizontalan i vertikalan pokret. Opet, ako i nije direktno pogođen npr. kod vertikalnog potiska, svakako sudjeluje kao stabilizator.

Kroz neke razgovore davnih dana kad sam bio aktivan u gymu, znam da su postojale teorije i objašnjenja zašto takav pokret nije optimalan sa aspekta zdravlja zglobova, odnosno čak se tvrdilo da je štetan u odnosu na npr. isti takav potisak s prednje strane (klasični military press).

WHITE STONES VARAŽDIN
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.4.2024 12:41 (Tincha).
13 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

u suštini ispred ili iza je slična vježba slično gađa, no nema smisla iza vrata raditi kad je potencijalno ugrožavajuća na više načina, dok je klasični military puno sigurniji.

 

tko god tvrdi da je dobio zadnje rame zbog potiska iza vrata je potencijalno priglup i neuk.

 

radi cijelo rame praktički, ali separaciju dobiti samo zadnjeg na takvoj vježbi je nemoguće

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.4.2024 12:55 (fila2208).
10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Petar hw kaže...

ajmo znalci, smatrate li da moze zadnje rame raditi na behind the neck pressu sipkom?

 

naime raspravljao sam u jednoj bodibilding grupi gdje su jedni druge uvjeravali da je jedna od najboljih vjezbi za zadnje rame behind the neck press, ja sam cvrsto tvrdio da NIJE i nikako ne moze i dobio ban.

 Ako mu je funkcija da povuces ruku nazat onda bi vjerovatno imao bolji rezultat s facepull vjezbom ili nekom vrstm letenja kad se sagnes "reverse fly",a radit ce i s tom vjezbom jer je visezglobna vjezba,samo vjerovatno ne toliko.Tako da nebih uopce rekao da je jedna od boljih kamoli najbolja vjezba,plus jos ko nije fleksibilan nece je moc uopce radit,ako je bude forsirao onda ce samo imat jos veci problem.E sad nemam ja pojma,ovo bubam iz glave zbog toga sto mu je funkcija ta koja je.

Origin_Steam: hrka11
3 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

evo sta su pisali

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.4.2024 15:39 (Petar hw).
4 tjedna
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Kako vam izgledaju splitovi? Ja isto radim kao bro split, sve po 4 serije 5 vjezbi u prosjeku. Prsa ledja ramena ruke noge i onda 6i dan radim calisthenics u parku jer mi je i to gust i jedan dan izvodjim tipa nedjelju za neku setnju i da odradim malo trbuh
3 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

benc prsa ramena

cucanj kvadovi listovi

off

leđa ramena

ruke listovi

mrtvo loza posterior chain trbuh

off

7 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
PPL, mada mi se čini da pretjerujem malo.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice