Hladnjak slabo hladi

poruka: 13
|
čitano: 7.602
|
moderatori: pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Novi hladnjak slabo hladi

Imam potpuno nov, 3 dana star hladnjak Končar, gore ledenica dolje hladnjak. Ledeneca radi uredno, ali hladnjak slabije hladi i na stražnjoj stijenki nakuplja se led. U čemu je problem?

11 godina
offline
Hladnjak slabo hladi

1. možda su odvojene kontrole za hladnjak i zamrzivač u smislu kontrole pa provjeri postavke jačine hlađenja.

2. ne stavljati hranu sa puno vlage bez "poklopca" jer voda isparava na svim temperaturam te se "hvata" led na stjenki frižidera

3. provjeriti brtvu na vratima, ako ulazi topli zrak izvana, opet situacija pod 2.

4. ako je frižider sa dva kompresora i dva kruga hlađenja može biti da jedan ne radi ispravno iz više razloga.

 

Obzirom da je hladnjak star tri dana najbolje nazvati servis ili trgovinu u kojoj je kupljen i prijaviti kvar.

9 godina
offline
Hladnjak slabo hladi

ja bi prvo provjerio na kojoj jačini radi, možda je jednostavno bio postavljen na najslabije

12 godina
offline
Re: Hladnjak slabo hladi
@mladen radi se o običnom fižideru s jednim kompresorom i jednim podešavanjem temperature. Istina ima nekakav "super prekidač" s 0 i 1 položajem za koji nisam siguran za što točno služi. Gume brtve i u frižideru ništa ne isparava. Naručio sam servisera...
3 godine
offline
Hladnjak slabo hladi

Identičan problem, poslao sam upit servisu. Molim te update ako bude što u skorije vrijeme.

Ledenica radi odlično, al dolje hladnjak nikako da krene hladiti kako treba.

12 godina
offline
Re: Hladnjak slabo hladi
Cansee kaže...

ja bi prvo provjerio na kojoj jačini radi, možda je jednostavno bio postavljen na najslabije

 Sad je skoro na max...led na stražnjoj stijenki je debel pola centrimetra 😟

12 godina
offline
Re: Hladnjak slabo hladi
Dakle, bio serviser i kaže sve ok. U hladnjaku ima jedan prekidač s 0 i 1 (Končar ga zove super prekidač) koji treba biti na 0. Sam serviser kaže da je to bespotreban prekidač jer kad je on na 1 ledenica brže mrzne energija se preusmjerava u ledenicu i hladnjak slabije hladi i ledi se stražnja stijenka. Ajd dobro. Sad ću vidjeti kako hladnjak radi.
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.7.2023 16:18 (tomislav10).
12 godina
offline
Re: Hladnjak slabo hladi
Dakle, bio serviser i kaže sve ok. U hladnjaku ima jedan prekidač s 0 i 1 (Končar ga zove super prekidač) koji treba biti na 0. Sam serviser kaže da je to bespotreban prekidač jer kad je on na 1 ledenica brže mrzne. Sad ću vidjeti kako hladnjak radi.
4 godine
offline
Re: Novi hladnjak slabo hladi

Tomek, da li si tog svog Končara uzeo po preporuci radnika u trgovini ili tebi poznatog servisera?

 

Ak jesi, zašto ga nisi vratio u trgovinu i zamijenio ga za neki kvalitetniji (odnosno podnio reklamaciju), jasno mi je da ne želiš bacat pare bezveze na Liebherr, Siemens, Bosch i ostale top brandove kao ni većina, ali si pogledaj neki Samsung, LG ili možda Hisense, njihovi hladnjaci će se jednako pokazati kao i Liebherr, a u rangu su do 800€, možda i više, imaju i No Frost

 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.7.2023 16:42 (Vavoom).
12 godina
offline
Re: Hladnjak slabo hladi
Uzeo sam ga po cijeni i preporuci prodavača. Taj Končar me koštao 2000kn i ima 5 godina garancije i nalazi se u apartmanu tako da mi nešto veće i bolje ne treba.
Btw sad radi uredno. Ne čuje se i ja zadovoljan.
10 godina
offline
Re: Novi hladnjak slabo hladi
Vavoom kaže...

Tomek, da li si tog svog Končara uzeo po preporuci radnika u trgovini ili tebi poznatog servisera?

 

Ak jesi, zašto ga nisi vratio u trgovinu i zamijenio ga za neki kvalitetniji (odnosno podnio reklamaciju), jasno mi je da ne želiš bacat pare bezveze na Liebherr, Siemens, Bosch i ostale top brandove kao ni većina, ali si pogledaj neki Samsung, LG ili možda Hisense, njihovi hladnjaci će se jednako pokazati kao i Liebherr, a u rangu su do 800€, možda i više, imaju i No Frost

 

 LG, a narocito Samsung ne stoje bas dobro s friziderima i reklamacijama. Generalno se najmanje kvare ti top freezer modeli s 'obicnim' kompresorom jer su najednostavniji, a i obicni kompresori su manje osjetljivi na fluktuacije mreze i lose kucne instalacije. Frizider nije mobitel, vecina ljudi riđe minja frizider nego auto. Jeli stvarno neophodno da mozes stelit temperaturu frizidera priko moba i zasto bi uopce iko drka po termostatu kad ga jednom namisti..

4 godine
offline
Re: Novi hladnjak slabo hladi

om-prat

 

Gdje si iskopo te informacije? Da li si imao hladnjake od oba branda, pa su te u trgovini odbacili kada si htio da ti vrate novce (poslije god. dana ti je crkao komp), a onda si sa njima započeo rat, i kada si se na kraju izborio za novce, otišo i uzeo neki no-name i već 5-6 god. te služi bez ikakvih problema?

 

 

Viš, ja sam ipak imao sreće, imam doma jedan Samsungov model sa No Frostom, dispenzerom i na njega imam 2+3 god. gare na sveukupni hladnjak i 10 god. na kompić i fantazivno i predobro ohladi mi hranu i cugu, niš nije ni ledeno ni toplo. Jedini problem kod njega mi je bilo pronaći rešetku ili držač za boce, ali sam i to riješio

 

Vjerojatno su tebi dali modele sa fabričkom greškom ili čitava serija je imala problem sa kompresorima, pa su kasnije brandovi priznali kvar i pozvali vlasnike točno tih modela na zamjenu

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
10 godina
offline
Re: Novi hladnjak slabo hladi

Podaci sa servisa i cista logika da nesto jednostavnije konstrukcije ima manje djelova i samim tim je manja mogućnost kvara i jednostavnije je za popravak.

 

 

 

Ako ćeš anegdote imam dva top freezera starija od mene. I kod kolege na kraju bio problem nepotrebni prekidač. 

 

 

 

Nadam se da ce te dugo služit samo kazem šta kompliciranije teže za servis i veće šanse reklamacije. 

 

Meni osobno vazno da je pun.

 

 

Punica je 40 g. radila ka komercijalist u Brodomerkura koji je tad ima praktički monopol. Kolegica joj je kupila najveci Elektroluxov frizider koji je između ostalog pipia kad bi bio prazan. Jednom joj tako upadnu nenadano gosti, a ova da se ne ocrni ga je lipo napunila postolama. 

 

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice