Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.066.720
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Jura iz druge galaksije kaže...

 U pravu si. To sam i sam primjetio prije par tjedana. Naime, download preko mobitela S8+ ide preko 80 mbps, upload oko 20 mbps bez nekog pretjeranog usmjeravanja i pronalaženja povoljnog mjesta. Dok preko njihovog rutera i mjereno preko LAN porta download ide oko 40 Mbps, a upload preko 45 Mbps. Nije da se previše brinem oko tog jer je upload predobar za, ovaj khm, sve potrebe. Ali da ima razlike, i to neobjašnjive, ima zasigurno.

 Da, očito nije taj ruter neke posebno. Za 300 i kusur kuna koliko će me koštati kroz ugovor je top, ali ništa više od te love sad ne bi dal za njega.

Da imam mogućnosti baš bi htio probati neke s poštenim ruterom

 

Btw, prebacio sam wifi na kanal 5, sad je malo bolje, umjesto 45dl, dobim oko 55

Ostavit ću ga sada tak i videti kak bude se ponašal

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
speedy56

 Obično je problem u mobitelu u wifi postavlama pogledaj sta ti pise na koju brzinu wifi veze je spojen. Inače na 2.4ghz od 150mbps propusnosti wifi routera nećeš dobiti više od 80 mbps

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

 Obično je problem u mobitelu u wifi postavlama pogledaj sta ti pise na koju brzinu wifi veze je spojen. Inače na 2.4ghz od 150mbps propusnosti wifi routera nećeš dobiti više od 80 mbps

 Ma bila je ista stvar i s laptopom. Prije reseta je na svim uređajima bio tako spor, nakon reseta se unormalio. Očito je do rutera neki vrag, a ustaljena "upali ga i ugasi" metoda je funkcionirala 

7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
speedy56 kaže...

 Ma bila je ista stvar i s laptopom. Prije reseta je na svim uređajima bio tako spor, nakon reseta se unormalio. Očito je do rutera neki vrag, a ustaljena "upali ga i ugasi" metoda je funkcionirala 

Je li to ZTE MF286?

 

To je definitivno ili najdebilniji router na kojem sam ikad podešavao Wi-Fi ili sam jednostavno imao nesreću rada s defektnim primjerkom.

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
robogo kaže...

Je li to ZTE MF286?

 

To je definitivno ili najdebilniji router na kojem sam ikad podešavao Wi-Fi ili sam jednostavno imao nesreću rada s defektnim primjerkom.

 Nee, stari Huawei B315s-22

Nije ni on neke posebno.

Gledao sam baš neki dan dali ima kakav custom firmware za staviti na njega, nešto slično ovome (ovaj s linka ne podržava Huawei), ali nisam baš neke našel.

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

 Ovaj link koji si dao za dd-wrt taj 315 ne podržava. Evo tu imate skoro sve firmware za huawei router-e

 

https://www.mediafire.com/folder/ll9ieqqooyhy5/Documents

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.1.2018 8:54 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Wifi me zajebava u zadnje vrijeme, brzine su brutalno male.. na kompu na speedtestu izmjerim 60 mbita a na mobitelu se stranice jedva ucitavaju, isto tako na ps4 sam sad izmjerio i brzina je 4 mbita. Jel zna netko kak da rjesim to?

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ovo se čeka. 4G je crkveni miš za ovo. Hehe.

m.gsmarena.com/nokia_unveils_new_reefshark_5g_chipset
 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
 
3 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Uh oh, krenulo je super, blizi se godinu dana od kad imam ovo smeće.

 

Na pocetku sam imao 20-30mbit, sad je na 2-3mbit :D

 

Prosli mjesec mi je brzina bila jos oko 5mbit, a sad je na 2-3mbit. Katastrofa...

Svašta govore, da se radi na poboljsanju signala (koji je cijelo vrijeme ok 4/5)... zadnje sto je bilo je mi da uključim roaming jer imaju ugovor s HT-om, jer kao oni imaju bolju pokrivenost.

A ne zeli mi se ni spojit na HT (s ukljucenim roamingom je jos gore ili isto)

 

Jednom su mi rekli da je moguće da je do zlizane simice, da donesem u centar na BESPLATNU zamjenu :D

Sve samo da prekinu trenutni poziv i da me se rijese. Kazu da ce do ljeta poboljsat.

U zadnjih 2 mjeseca sam zvao oko 10 puta

 

Jednostavno je, problem je u zagusenju mreze, a ne zele priznati.

 

Ne mogu vjerovat da ovo smeće plaćam 180kn..

Rađe bi natrag uzeo Optimu s internetom i telefon za 165kn (stabilnih 10mbit)

 

Ako bi htio raskinut ugovor s tele2, penali bi me kostali 800kn.

 

Iskreno, ne znam kaj da radim sad.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Nije mi u redu sto nakon 1 TB brzinu izmedju izmedju 18-23 smanje na 1/1.

Prakticki ukinu internet u tom razdoblju. Nekih 8/8 bih shvatio, al 1/1 je bezobrazno.

Moj PC  
0 6 hvala 0
15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ni meni nije u redu da zbog nerealnih "potrošača" mi koji imamo desetak puta manji promet nemamo dovoljno brz pristup.

 

Trebalo bi već jednom početi sprovoditi pravilo o zabrani torrenta u skladu s člankom 18. Uvjeta korištenja Tele2 pretplatničkih tarifa.

Moj PC  
6 4 hvala 1
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
I vip to radi jos gore, nakon 100 giga ti smanje brzinu na 1mbit od 8 ujutro do ponoci, znaci cijeli dan "bez neta"... 8/8 je puno, net leti s tim i dalje bi opterecival mrezu. Tele2 to ima da oni tezi torrentasi ne opterecuju mrezu stalno... Ak ti to smeta plati jos jedan pokucni ili si uzmi raspali i bezbroj gb pa kad prodes 1tb pustis si s moba hotspot u toom razdoblju...

Di vi zivite da imate 2mbit? Pa ja sa -110dbm jacinom signala ulovim 10mbit, je im mreza zagusena, ali bas toliko da bude 2mbit...
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Potzo kaže...

Uh oh, krenulo je super, blizi se godinu dana od kad imam ovo smeće.

 

Na pocetku sam imao 20-30mbit, sad je na 2-3mbit :D

 

Prosli mjesec mi je brzina bila jos oko 5mbit, a sad je na 2-3mbit. Katastrofa...

Svašta govore, da se radi na poboljsanju signala (koji je cijelo vrijeme ok 4/5)... zadnje sto je bilo je mi da uključim roaming jer imaju ugovor s HT-om, jer kao oni imaju bolju pokrivenost.

A ne zeli mi se ni spojit na HT (s ukljucenim roamingom je jos gore ili isto)

 

Jednom su mi rekli da je moguće da je do zlizane simice, da donesem u centar na BESPLATNU zamjenu :D

Sve samo da prekinu trenutni poziv i da me se rijese. Kazu da ce do ljeta poboljsat.

U zadnjih 2 mjeseca sam zvao oko 10 puta

 

Jednostavno je, problem je u zagusenju mreze, a ne zele priznati.

 

Ne mogu vjerovat da ovo smeće plaćam 180kn..

Rađe bi natrag uzeo Optimu s internetom i telefon za 165kn (stabilnih 10mbit)

 

Ako bi htio raskinut ugovor s tele2, penali bi me kostali 800kn.

 

Iskreno, ne znam kaj da radim sad.

 Možeš ovdje smanjiti tarifu, tj uzeti 10gb za 100kn/mj, a ut to uzeti nešto ozbiljnije. Ako niš drugo, homebox koji donekle drži brzinu.

14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pozz ekipa, nisam dugo bio u temi pa nisam u toku, od kad tele2 daje ove rutere..i osim sto ima 5ghz wifi, kakve su prednosti nad huaweiem...iskustva?

TiONiO
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Tionio kaže...

Pozz ekipa, nisam dugo bio u temi pa nisam u toku, od kad tele2 daje ove rutere..i osim sto ima 5ghz wifi, kakve su prednosti nad huaweiem...iskustva?

5 GHz Wi-Fi mu je jedina prednost. 100 Mbps LAN (ako se ne varam) i nema podršku za dyndns.

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
BMT kaže...

Ni meni nije u redu da zbog nerealnih "potrošača" mi koji imamo desetak puta manji promet nemamo dovoljno brz pristup.

 

Trebalo bi već jednom početi sprovoditi pravilo o zabrani torrenta u skladu s člankom 18. Uvjeta korištenja Tele2 pretplatničkih tarifa.

 Da sigurno... Usput bi se pozdravili sa 90% korisnika, ja prvi

http://trakt.tv/user/MjezZza
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
passat kaže...

Nije mi u redu sto nakon 1 TB brzinu izmedju izmedju 18-23 smanje na 1/1.

Prakticki ukinu internet u tom razdoblju. Nekih 8/8 bih shvatio, al 1/1 je bezobrazno.

 8/8 bi svatio??! a jel svacas da 1TB znaci da svaki dan moras napravit 30 Giga i to tako svaki dan? a kaj ti tocno radis, uploadas/downloadas diznijeve / pixarove filmove na renderiranje?

tu di ja zivim je "free wifi" sa brzinom mreze 230 kilobita/s

na vip-ovom stiku 3g sam placal prvo jednu gigu 70 kn, pa su polako to dignuli na 2 pa na 3 gige, i ta opcija vrijedi 30 dana

znaci 3 gige kroz mjesec dana

tele dva mi daje 300 puta vise prometa, za 2.5 puta vecu cijenu, sa skokom od 3g na 4g brzinu

a tebi je 1tb malo i 1/1 bezobrazno

i btw, cak nije 1 tera bajt nego je teri bajt, marketinski termin koji znaci 1000 gigibajta, gigibajt je 1000 megibajta, uglavnom shvacate poantu

disk od 1TB nije 1TB, jer nema uopce 1024 GB nego 1000 GB, i tako je isto i sa prometom

BMT kaže...

Ni meni nije u redu da zbog nerealnih "potrošača" mi koji imamo desetak puta manji promet nemamo dovoljno brz pristup.

 

Trebalo bi već jednom početi sprovoditi pravilo o zabrani torrenta u skladu s člankom 18. Uvjeta korištenja Tele2 pretplatničkih tarifa.

 amen.

ko ima nerealne "potrebe" nek si povuce optiku uz nerealnu nadoknadu troskova pa nek skida kompletan internet sebi doma. svaki dan ak treba.

Kupujem DVD FC2,3,4, Crysis2,3...PM me
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
1 TB je 1024 GB.

U Tele2 imaš 1 TB - 1024 GB nakon čega se primjenjuje fair use.

A tko ti pod 1 TB disk proda disk od 1000 GB je u opasnosti od tužbe za lažno oglašavanje.
8 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Jel to samo kod mene novi ciklus pocinje zadnji dan mjeseca u 17h a ne u 0:00 prvog u mjesecu?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ED63 kaže...
passat kaže...

Nije mi u redu sto nakon 1 TB brzinu izmedju izmedju 18-23 smanje na 1/1.

Prakticki ukinu internet u tom razdoblju. Nekih 8/8 bih shvatio, al 1/1 je bezobrazno.

 8/8 bi svatio??! a jel svacas da 1TB znaci da svaki dan moras napravit 30 Giga i to tako svaki dan? a kaj ti tocno radis, uploadas/downloadas diznijeve / pixarove filmove na renderiranje?

tu di ja zivim je "free wifi" sa brzinom mreze 230 kilobita/s

na vip-ovom stiku 3g sam placal prvo jednu gigu 70 kn, pa su polako to dignuli na 2 pa na 3 gige, i ta opcija vrijedi 30 dana

znaci 3 gige kroz mjesec dana

tele dva mi daje 300 puta vise prometa, za 2.5 puta vecu cijenu, sa skokom od 3g na 4g brzinu

a tebi je 1tb malo i 1/1 bezobrazno

i btw, cak nije 1 tera bajt nego je teri bajt, marketinski termin koji znaci 1000 gigibajta, gigibajt je 1000 megibajta, uglavnom shvacate poantu

disk od 1TB nije 1TB, jer nema uopce 1024 GB nego 1000 GB, i tako je isto i sa prometom

BMT kaže...

Ni meni nije u redu da zbog nerealnih "potrošača" mi koji imamo desetak puta manji promet nemamo dovoljno brz pristup.

 

Trebalo bi već jednom početi sprovoditi pravilo o zabrani torrenta u skladu s člankom 18. Uvjeta korištenja Tele2 pretplatničkih tarifa.

 amen.

ko ima nerealne "potrebe" nek si povuce optiku uz nerealnu nadoknadu troskova pa nek skida kompletan internet sebi doma. svaki dan ak treba.

 Smiješan si.

Jel u paketu stoji flat? Stoji.

Jel reklamiraju 150/50? Reklamiraju.

 

Da bi mjesečno potrošio tih 1TB, trebam konstantno skidat cca 350KB/s cijeli mjesec, od teoretskih maximalnih 18.75MB/s što je oko 0.02%. Dakle 0.02% maksimalne opterećenosti u mjesecu.

To što oni ne mogu isporučit ciljanu brzinu, a što ti reklamiraju tih 18.75MB/s i uzimaju ti novac nije moj problem. Za 170 koje im mjesecno dajem itekako nije moj problem.

 

To što te drugi operater prije tele2 pokradao s brzinom i cijenom isto nije moj problem.

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Pa ako si ti jedan od tih Maxy0, ja i želim da odeš. I imam pravo to tražiti jer mi torentaši kradu brzinu kršeći ono što su potpisali.

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.2.2018 22:08 (BMT).
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
BMT kaže...
Pa ako si ti jedan od tih, ja i želim da odeš. I imam pravo to tražiti jer mi torentaši kradu brzinu kršeći ono što su potpisali.

 Jesam. Samo od 18-23 puštam maksimalnu brzinu.

Također dodjem ispred bazne stanice na koju se ti spajaš i puštam pored torrenta youtube u 4k@60 fpsa, a u drugom tabu vrtim speedtest u loop.

Nisam vidio nadporuku, sorry :)

 

Al svejedno se ne slažem s mišljenjem o nekom fair playu.

Ja što napravim prometa, napravim od 24:00 do 12:00, no opet ne podržavam ograničavanje brzine od tele2

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.2.2018 22:11 (passat).
8 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Samo da ljeto stigne i dragi nam gosti, poziva nećete uspostavit moći od zagušenja preko tele2 mreže.

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
passat kaže...
BMT kaže...
Pa ako si ti jedan od tih, ja i želim da odeš. I imam pravo to tražiti jer mi torentaši kradu brzinu kršeći ono što su potpisali.

 Jesam. Samo od 18-23 puštam maksimalnu brzinu.

Također dodjem ispred bazne stanice na koju se ti spajaš i puštam pored torrenta youtube u 4k@60 fpsa, a u drugom tabu vrtim speedtest u loop.

Nisam vidio nadporuku, sorry :)

 

Al svejedno se ne slažem s mišljenjem o nekom fair playu.

Ja što napravim prometa, napravim od 24:00 do 12:00, no opet ne podržavam ograničavanje brzine od tele2

 Kad bi se držali članka 18. možda i ne bi ograničavali brzinu, ali za razliku od drugih operatera koji za to i nemaju neko opravdanje (svi imaju klauzulu o ograničenju brzine), oni imaju valjan razlog za to.

 

Imam li ja za svojih 169 kn jednako pravo na brzi internet kao i torentaši? Imam. Imam li ja sporiji internet jer netko skida i aploada velike količine podataka? Imam. Mislim da je tu stvar jasna.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
robogo kaže...
A tko ti pod 1 TB disk proda disk od 1000 GB je u opasnosti od tužbe za lažno oglašavanje.

Netočno. Službeni sustav jedinica je SI sustav u kojem je prefiks T = 1000 G, tako da tu nema nikakvog govora o prevari.

 

Binarni prefiks T = 1024 G nije nikakav službeni standard, pa zbog toga ni tužba ne bi prošla. Točnije, bile su tri tužbe i sve tri su riješene nagodbom koja glasi "nismo u krivu, ali ćemo na pakiranje staviti napomenu da je 1 GB = 1000 000 000 B kako bismo izbjegli zabune".

 

Kasnije je standardiziran set prefiksa za binarni sustav ki, Mi, Gi, Ti, Pi... Ako bi netko prodavao disk od 1000 GB i označio ga sa 1 TiB, onda bi to bilo lažno oglašavanje.

 

Srećom, operateri su tu široke ruke, pa, iako oglašavaju sa SI prefiksom, računaju s binarnim.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
BMT kaže...

 Kad bi se držali članka 18. možda i ne bi ograničavali brzinu, ali za razliku od drugih operatera koji za to i nemaju neko opravdanje (svi imaju klauzulu o ograničenju brzine), oni imaju valjan razlog za to.

 

Imam li ja za svojih 169 kn jednako pravo na brzi internet kao i torentaši? Imam. Imam li ja sporiji internet jer netko skida i aploada velike količine podataka? Imam. Mislim da je tu stvar jasna.

 Krivnju prebacuješ na pogrešnu osobu.

Kako ja ili bilo koji drugi korisnik možemo biti krivi što ti tele2, u slučaju da ja u nekom razdoblju povučem tih 150Mbps, ne može isporučiti ni približnu brzinu koju bi inače imao da ja ne koristim taj internet u isto vrijeme?

Kako se možeš pozivati na "pravo" kojim me prisiljavaš da ne trošim bandwidth onako kako ja hoću (jer inace želiš da mi se nametnu restrikcije), a platio sam ga kao i ti.

 

Tele2 bi i ovce i novce. On bi reklamirao i puštao 150 brzinu kad je to u mogućnosti, al čim netko pređe 0.02% ukupnog dostupnog mjesečnog prometa, onda idu rezati brzine na 1/1 Mbit.

+ u tim njihovim člancima zadržavaju pravo kontrolirati brzine kad god i kako god to žele, bez obzira na potrošen promet. Govore da to rade samo na 1TB jer bi se u protivnom ljudi pobunili da im srežu karikiram sa 70 na 35 jer eto: "očuvanje integriteta mreže" (a to i rade).

Pa nek onda daju fiksno 20/20, i to stave u reklami, a onda nek povečavaju brzinu ako nema aktivnih korisnika.

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
passat kaže...

 Smiješan si.

Jel u paketu stoji flat? Stoji.

Jel reklamiraju 150/50? Reklamiraju.

 

Da bi mjesečno potrošio tih 1TB, trebam konstantno skidat cca 350KB/s cijeli mjesec, od teoretskih maximalnih 18.75MB/s što je oko 0.02%. Dakle 0.02% maksimalne opterećenosti u mjesecu.

To što oni ne mogu isporučit ciljanu brzinu, a što ti reklamiraju tih 18.75MB/s i uzimaju ti novac nije moj problem. Za 170 koje im mjesecno dajem itekako nije moj problem.

 

To što te drugi operater prije tele2 pokradao s brzinom i cijenom isto nije moj problem.

Dakle, koliko sam skužio ti bi imao i stabilan internet i konstantnu brzinu i još da to sve bude bez ikakvih usporavanja? U tom slučaju, uzeo si krivi internet i mobilni internet nije za tebe.

 

Mobilni internet nije ni zamišljen kao zamjena fiksnom internetu (bar ne još) i to baš iz razloga što je nestabilan i ne može isporučiti definiranu brzinu svakom korisniku. Brzina koju Tele2 reklamira je DO 150 Mb/s i tu DO ima važnu ulogu. Upravo zato što su korisnici nepredvidljivi i svaki korisnik ima drugačije navike korištenja interneta, nije moguće osigurati svakom korisniku 150 Mb/s. Tu upada riječ DO koja govori kako Tele2 pušta maksimalnu moguću brzinu, a o tome koju će dobiti korisnik ovisi isključivo o uređaju koji se koristi, te o opterećenosti bazne stanice. Tele2, realno, ne može utjecati na brzinu jedino da kažnjava one koji preopterećuju mrežu, ali toliko su dobri, pa to ne rade (na nesreću drugih korisnika) iako imaju to pravo prema uvjetima korištenja. Da se mene pita, ja bi ograničio brzinu na torrentima svima i da vidiš kako bi svi imali pristojne brzine.

 

Misliš da stvarno postoji neograničen internet? Slatko. 😊 

Svaki internet ima neko ograničenje. Uzmi za primjer Vip i B.net, te njihove fiksne usluga. U kodeksu ponašanja na internetu koji možeš pronaći na njihovim stranicama, jasno piše kako ti imaju pravo ograničiti brzinu interneta ako pređeš neki limit, ovisno o tvojoj brzini interneta. Kolega s foruma, koji radi u Vipu je rekao kako se to najvećim dijelom radi korisnicima koji su na koaksijalnom kabelu i bakrenoj parici, a vrlo rijetko na optici.

 

Drugi mobilni operateri neće imati takvih problema s mobilnim uslugama jer ne nude flat, ali može se pojavit usporavanje ako bazna bude preopterećena što se najčešće događa na velikim okupljanjima kao što su koncerti i sl. U normalnim okolnostima, brzine će kod drugih operatera biti velike jer nitko ne skida torrent preko mobilnog interneta ako ima x GB uključeno u tarifi.

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.2.2018 13:29 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
passat kaže...

Pa nek onda daju fiksno 20/20, i to stave u reklami, a onda nek povečavaju brzinu ako nema aktivnih korisnika.

 pa ima toga, zove se WIMAX. i onda platiš koliko želiš brzine. ali to košta. nije ni blizu jeftino. također moraš biti blizu njihove pristupne točke. a ovo je upališ i radi. još ga odneseš bilo gdje u hrv di ima pokrivenost tele2 i opet imaš net. ALI... brzinu dijeliš sa svim spojenima. puno je više pluseva u toj igri nego minusa. tele2 će možda s vremenom, povećat broj točaka na zagušenijim mjestima, i riješit problem. a do onda ili se strpit ili dignut ručnu i otkazat pretplatu, sve je na korisniku.

7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Zasto to mislis? Mislis da ce gosti uzimat tele2 kartice ili da ce sa svojim stranim karticama se spajat na tele2 mrezu?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice