Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.067.875
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Da neki problem je bio ovih par dana brzina nije išla preko 10 mbs  no danas nekim čudom  digla se brzina.Bit će da su imali problema !Čak je bolje nego ikad prije!

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.1.2018 19:09 (petric1).
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Evo danas sam prekinuo sve sa T-comom i aktivirao pokućni.

Ne znam u cemu je problem,ali jako sam razocaran brzinom pokućnoga.

Router pokazuje full signal,na dobroj je poziciji,ali ovo je stvarno smjesno,T-com je bio 7 MBs

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

To je razlog zašto sam ti savjetovao da uzmeš pokućni na probu. Probaj slijedeće:

 

  • prebaciti na 3G mrežu i testirati brzinu; trebao bi dobiti veću brzinu ako bazna stanica stvarno nije preopterećena
  • prebaciti karticu u mobitel i s njim testirati brzinu 4G mreže; postoji mogućnost da je i do samog routera

 

Razlog zašto je nekima mala brzina jest što se tih 150 Mb/s dijeli na sve korisnike koji su spojeni na baznu stanicu. Nažalost, ljudi često znaju pretjerati s torrentima, pa se dogodi ovo sa screenshota. 😕

 

Ako ti je brzina mala i na 3G i na 4G, jedino što možeš napraviti je kontaktirati službu za korisnike i vidjeti mogu li nešto učiniti u vezi toga.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.1.2018 19:50 (Marko :D).
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Sada sam prckao po routeru i nigdje ne mogu pronaci dako da prebacim na 3G mrezu.To bi po nekoj logici trebalo biti u postavkama automatskoga spajanja na mrezu,ali su mi te pocije onemogucene?

 

Ono sto je jos cudnije,to je da mi internet doslovno leti,bilo na kompu,bilo na mobitelima,YT max kvalitetu otvara brzo,bez buffanja,a speed test pokaziva malu brzinu-3 puta manju nego sa T-com,a kod njih sam morao cekati buffanje.

Jednio logicno mi je bilo da speed test rezultati lazno pokazuju,sto se brzo demantiralo-Avast na mobitelu je trazio provjeru brzine nove Wifi mreze,brzine su bile oko 1-3 MBs,a surfanje leti???

Nista mi sada tu nije jasno!

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Ne znam točno gdje se prebacuje na 3G mrežu jer ne koristim pokućni, ali možeš pričekati da ti netko drugi odgovori. 😀

 

Nekad se zna dogoditi da Speedtest.net pokazuje krivu brzinu, ali i to se može provjeriti. Odi na računalu, na bwm.carnet.hr i klikni na Download. To će izmjeriti brzinu prema CARNet-ovim serverima. Ako želiš još dodatno testirati, možeš otići i na http://zgb-speedtest-1.tele2.net/, te na dijelu HTTP download, kliknuti na 1 GB i pratiti kojom će ti se brzinom datoteka skidati.

 

I na YouTube-u možeš provjeriti kojom ti se brzinom učitavaju videozapisi, desni klik na video ->Stats for nerds (statistika za štrebere) i pod Connection Speed pogledaš kojom ti se brzinom učitava video. 😃

 

Speedtest.net, naravno, nije jedini. Ima još i nPerf.com koji ima na listi servere od HT-a i Vip-a.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.1.2018 20:25 (Marko :D).
16 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Više šminkerski ali točniji, barem meni link

Ako koristiš Huawei B315s-22 :

 

Moj PC  
4 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

CARNet Bandwidth Metar

Vaša trenutna brzina prijenosa podataka od CARNetove mreže iznosi:

19.47 Mb/s*

što znači da možete prenositi podatke brzinom od 2.43 MB/s* s našeg poslužitelja.


Ponovite test 

Download2 test napravljen u 20:20:31 24-01-2018
CARNet Bandwidth Metar

 

Da...izgleda da je ipak Speedtest malo zakazao(e sada bi bio dobar emotikon koji brise znoj sa sebe),ako ovako ostane,nema sretnijega od mene!

 

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Eto vidiš da nije sve tako crno. 😄

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Opalaa !! kaže...

Više šminkerski ali točniji, barem meni link

Ako koristiš Huawei B315s-22 :

 

 Ma ovaj neki mutavi

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
10 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Zovem jučer za produljenje ugovora, 12 godina sam na Tele2 i sve kaj mi mogu ponuditi je 19kn popusta na tarifu  

 

Idem na Vip.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
2 1 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Nije zakazao speedtest, nego brzina varira iz minute u minutu ovisno o aktivnostima na netu ostalih korisnika spojenih na istu baznu stanicu.

 
3 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
gocc01 kaže...

Zovem jučer za produljenje ugovora, 12 godina sam na Tele2 i sve kaj mi mogu ponuditi je 19kn popusta na tarifu 

 

Idem na Vip.

ma nigdje više nema bogzna kakvih popusta

prije dvije i pol godine sam uzeo s5 mini s popustom od nekih dva soma kuna za pretplatu, pola godine njuškam okolo hoće li gdje kakav bolji popust i ništa

nit kod tele2 nit drugdje

10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
gocc01 kaže...

Zovem jučer za produljenje ugovora, 12 godina sam na Tele2 i sve kaj mi mogu ponuditi je 19kn popusta na tarifu  

 

Idem na Vip.

 

Uzmi sve samo Vip ne, savjetujem ti onako, ljudski i bratski, za zdravlje tvoje psihe i živaca. Ako trebaš argumente, dobit ćeš ih.

 

Evo uzeo sam i ja taj pokućni na probu. Ukratko, vrlo razočaravajuće. Poleti u nekom dobu dana do 24-28 Mbit/s, prosječno je 6-7, a ima trenutaka, najčešće navečer, kada je 1-2, a bilo je i manje od 1.

 

Ja vraćam šklopociju.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.1.2018 20:48 (Yo Momma).
10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
picajzla0707 kaže...
gocc01 kaže...

Zovem jučer za produljenje ugovora, 12 godina sam na Tele2 i sve kaj mi mogu ponuditi je 19kn popusta na tarifu 

 

Idem na Vip.

ma nigdje više nema bogzna kakvih popusta

prije dvije i pol godine sam uzeo s5 mini s popustom od nekih dva soma kuna za pretplatu, pola godine njuškam okolo hoće li gdje kakav bolji popust i ništa

nit kod tele2 nit drugdje

 

Po webshopu uopće nema popusta pa sam zvao prodaju i rekli su mi da samo kod njih mogu dobiti popust i to na tarifu. Ma sranje. Na webshopu daju mobitel za manje para na licu mjesta al ti podignu otplatu uređaja za 15kn i na kraju dođeš na isto. 

 

Jedini mobitel da valja tj od boljih da imam solidan popust je G6. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
16 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Nemoj na Vip....nemam snage uopće objašnjavat, prokletiji su od T-coma, to je definitivno !

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
gocc01 kaže... 

Jedini mobitel da valja tj od boljih da imam solidan popust je G6. 

 ma ja gledam jeftinije mobače jer baš nemam potrebe za nekim zvijerima, meni je q6 zapeo za oko

ali me skuplje izađe nego što sam plaćao s5 mini kojem je cijena bila veća

bah, pričekat ću još malo, možda kad izađu novi modeli ovi stariji pojeftine

 

čak bi i ostavio s5 mini jer zadovoljava moje potrebe, samo da me ne živcira stupidnim bugovima, od senzora blizine koji radi-ne radi, isto tako i senzor za osvjetljenje, do omekšalih tipki radi kojih se pali u džepu, nasumičnog restarta i drugih sranja... bem ti zmazung, a kao top serija svojevremeno

10 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pred par godina kad si mogao raskinut ugovor bez penala sam se mislio prebacii na vip i zvali me iz tele 2 te su mi dali 600kn popusta na mobitel i 50kn na tarifu. Brijem da se mozes i cijenkat sa njima al samo telefonski sa prodajom. 0951000345

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Tele 2 su teški kreteni što se tiče formiranja cijena na web shopu. Samo primjer. P9 je još uvijek skuplji od P10. Smijeh.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Milka30 kaže...

 

 Evo ti postavke za vrste mreže i ako hoćeš bilo što mjenjati u sučelju moraš isključiti podatkovnu vezu ON OFF

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.1.2018 18:00 (DDavorin).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
gocc01 kaže...

Zovem jučer za produljenje ugovora, 12 godina sam na Tele2 i sve kaj mi mogu ponuditi je 19kn popusta na tarifu  

 

Idem na Vip.

 Podnesi zahtjev za raskid ugovora i zvat ćete odmah i ponuditi veće popuste!

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Hvala na tipu!

Ipak mi je net brzi na postavkama automatski-sve mreze,nego samo 3G mreze.

 

Brzine iz minute u minutu variraju jako,no sami net je jako stabilan,na 5 MB/s IPTV HD program siba bez problema,dok zena u pozadini slusa YT na mobu?

Isto tako stavio sam torrent na skidanje,download je maximalno moguć,jako varira,ali na mobitelima nema trzanja,buffanja-ma doslovno leti!

Na T-com signalu brzina mi se cesto zacementirala na 7 MB/s i nije pucala veza,no ukljucivanjem torrenta(nedajBoze seeda),totalno paralizira sve mobitele spojene na WIFI!

Meni je ovo sasvim OK,hebe mi se sta testeri pokazuju,samo ako nastavi biti ovako!

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
gocc01 kaže...

Pred par godina kad si mogao raskinut ugovor bez penala sam se mislio prebacii na vip i zvali me iz tele 2 te su mi dali 600kn popusta na mobitel i 50kn na tarifu. Brijem da se mozes i cijenkat sa njima al samo telefonski sa prodajom. 0951000345

 Pa u tome i je stvar. Nece ti ponuditi nista ako ne trazis.

Ako im zaprijetis raskidom ugovora tj. odlaskom kod drugog operatera, onda ce uciniti sve da te zadrze i onda ti mogu ponuditi neke popuste koje inace ne mogu....
Tocnije, ti nazoves i javi ti se agent, ti mu kazes da si nezadovoljan i da zelis raskinuti ugovor i on to tamo zapise i ponudi ti "normalnu" (aktualnu) ponudu koja tebi naravno ne odgovara, ali onda te naknadno zove "SaveDesk" i doslovno ti daje ponudu koju ne mozes odbiti. Naravno, ako nisi bas jako,jako nezadovoljan njima.

 

btw. tek sad vidim da je kolega iznad to napisao, ali puno bolje i krace od mene

xFire: rebelsy | steam: rebelsy | origin: rebelszuka | battlenet: rebelsy#21796
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.1.2018 0:41 (rebelsy).
13 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

 Zadovoljan sam pokučnim makar nije brzina uvjek ista ali tokom dana je po 30-40-50 a uvečer padne na 20 pa nekad i nejde više od 5. Sve u svemu opet bolje od tcomovog. ugl kad se nešto skida u mom slučaju to može biti za 1 ili 2 sata to je jedini problem ovog interneta. 

Padobranci, mineri i djevice griješe samo jednom
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.1.2018 12:39 (Kewin).
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
speedy56 kaže...

Hvalio sam ih dosad, ali moram ih popljuvati sad malo

Brzine su zadnjih dana za k...Ispod 10mbit/s dl, ul još ok, oko 20-30

 

 Moram povući ovo. Nije problem s Tele2, problem je s ruterom (wifi)

Dakle, na wifiju (xperia z3) sam na jednoj točci u stanu imao 0.74mbps dl i 6.69ul, a u isto vrijeme preko mobilnog interneta komfornih 95mbps dl i 23mbps ul.

Drugi mobitel (Xiaomi) - isti slučaj - wifi 5mbps dl, 20mbps ul, mobilni internet - 101 mbps, 30mbps ul

 

Nakon toga sam resetirao ruter i brzine su se ipak malo digle, na Xperijina cca 35mbps dl i 20mbps ul, a na Xiaomiju 40mbps dl i 45mbps ul (da, Xiaomi tuče Sony po wifi brzini )

Na laptopu je sad oko 40mbps dl i 20mbps ul.

 

Ima netko možda koju preporuku za mijenjanje wifi postavki?

Trenutno mi je u naprednim postavkama podešen kanal 1, a širokopojasna mreža na automatsko

7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Mozda ni ne mozes povuc preko 50mbit na wifi. Pogledaj na kompu u network connections pa detalji spojenog wifija kaj ti pise za brzinu.
10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Kad bi morao koristiti 3G/4G ruter neke mobilne mreže prvo bi ugasio WiFi na njemu jer dva radio uređaja sa antenama u krugu 10-tak cm smetaju jedno drugom.

Spojio bi neki stari ruter sa WiFi na LAN kabal i odmakao u drugu prostoriju ili kat. Za odabir kanala treba pregledati stanje wifi mreža po jačini  npr. "wifi analyzer" i odabrao fiksno onaj gdje nema puno jakih signala.....(automatika kod svih rutera obično izabere 1 ili 11CH  ...a oni su tako uglavnom  prepunjeni drugim korisnicima).

11 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

kako su definirani uvjeti/pravila kad se pokućni internet uzima bez ugovorne obaveze... jel ga ja mogu ugasit kad god zazelim?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
blackeagle29 kaže...
Mozda ni ne mozes povuc preko 50mbit na wifi. Pogledaj na kompu u network connections pa detalji spojenog wifija kaj ti pise za brzinu.

 WiFi g standard ne moze povuc vise od 50 Mbps

Battlenet - TheProdigy#2234
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
blackeagle29 kaže...
Mozda ni ne mozes povuc preko 50mbit na wifi. Pogledaj na kompu u network connections pa detalji spojenog wifija kaj ti pise za brzinu.

 150mbps, 802.11n protokol na 2.4 gHz

AF139 kaže...

Kad bi morao koristiti 3G/4G ruter neke mobilne mreže prvo bi ugasio WiFi na njemu jer dva radio uređaja sa antenama u krugu 10-tak cm smetaju jedno drugom.

Spojio bi neki stari ruter sa WiFi na LAN kabal i odmakao u drugu prostoriju ili kat. Za odabir kanala treba pregledati stanje wifi mreža po jačini  npr. "wifi analyzer" i odabrao fiksno onaj gdje nema puno jakih signala.....(automatika kod svih rutera obično izabere 1 ili 11CH  ...a oni su tako uglavnom  prepunjeni drugim korisnicima).

 Hmm, može biti i to kaj veliš. Sad sam baš probao izmjeriti brzinu preko LAN-a na laptopu, ispalo je crika 65/27, a preko mobitela na istom mjestu gdje se nalazi ruter (+/- 30cm) mi je potegnuo 88/43. 

Muči se samo zake se ruter tako ponaša zadnjih tjedan dana. Jer sam prije na lan-u dobivao veće brzine nego preko mobitela, a wifi je konstantno bio solidan, 50-70 dl i nije bilo nikakvih problema da padne na onih mizernih 5mbps dl. Prije je sve bilo ok.

Zasad nakon reseta wifi ok funkcionira, nadam se da bude tak i ostalo

 

Probat ću s tim analyzerom pa vidim.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
speedy56 kaže...

... Moram povući ovo. Nije problem s Tele2, problem je s ruterom (wifi)

 U pravu si. To sam i sam primjetio prije par tjedana. Naime, download preko mobitela S8+ ide preko 80 mbps, upload oko 20 mbps bez nekog pretjeranog usmjeravanja i pronalaženja povoljnog mjesta. Dok preko njihovog rutera i mjereno preko LAN porta download ide oko 40 Mbps, a upload preko 45 Mbps. Nije da se previše brinem oko tog jer je upload predobar za, ovaj khm, sve potrebe. Ali da ima razlike, i to neobjašnjive, ima zasigurno.

Kradi bagro, kradi. Dabogda vam za lijekove trebalo!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice