Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.381
|
čitano: 14.185.429
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

namjeravam svoj LCD televizor kupljen 2006. godine poslati u povijest i kupiti novi tv pa bi mi trebao vaš savjet što kupiti. Tv se dosta gleda kod mene, također se koristi i za igranje video igara. Maksimalno sam spreman potrošiti do 11 000kn. Hvala na preporukama.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zepina kaže...

Pozdrav,

 

namjeravam svoj LCD televizor kupljen 2006. godine poslati u povijest i kupiti novi tv pa bi mi trebao vaš savjet što kupiti. Tv se dosta gleda kod mene, također se koristi i za igranje video igara. Maksimalno sam spreman potrošiti do 11 000kn. Hvala na preporukama.

 Kolika veličina mora da bude..?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
zepina kaže...

Pozdrav,

 

namjeravam svoj LCD televizor kupljen 2006. godine poslati u povijest i kupiti novi tv pa bi mi trebao vaš savjet što kupiti. Tv se dosta gleda kod mene, također se koristi i za igranje video igara. Maksimalno sam spreman potrošiti do 11 000kn. Hvala na preporukama.

 Kolika veličina mora da bude..?

 55 inch.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mile_st kaže...

Evo jedan mali savjet za Sony 55XE7077: ako gledate išta osim 4K, budite spremni na ozbiljne kompromise. Dakle, kontrast nije neko oduševljenje, Full HD materijal od 2GB izgleda dosta nazubljeno i otprilike malo lošije nego SD program na 4 godine staroj Sony 42W828. Ova ludorija s 4K televizorima je neoprostiva, čovik ne može kupiti pošten TV za gledanje SD i HD programa. Jedino rješenje je 43" tv ili poprilična udaljenost od TV-a.

 1080p video na 2GB je los radi jake kompresije bitrate tak da nista cudno. imas na rarbg postene kvalitetne ripove samo gledaj one bolje barem 4-5GB

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zepina kaže...

Pozdrav,

 

namjeravam svoj LCD televizor kupljen 2006. godine poslati u povijest i kupiti novi tv pa bi mi trebao vaš savjet što kupiti. Tv se dosta gleda kod mene, također se koristi i za igranje video igara. Maksimalno sam spreman potrošiti do 11 000kn. Hvala na preporukama.

 11500 košta OLED B7, a to najbolje što možeš uzeti. Ako je ipak previše, evo do subote je 55XE9005 u Emmezeti 9600kn

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

di je to 11500 oled B7 da mi je znat u HR

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zepina kaže...
garfield1 kaže...
zepina kaže...

Pozdrav,

 

namjeravam svoj LCD televizor kupljen 2006. godine poslati u povijest i kupiti novi tv pa bi mi trebao vaš savjet što kupiti. Tv se dosta gleda kod mene, također se koristi i za igranje video igara. Maksimalno sam spreman potrošiti do 11 000kn. Hvala na preporukama.

 Kolika veličina mora da bude..?

 55 inch.

Za takve pare, se ti najviše isplati uzet Sony xe9005. A ako si blizu Slovenije, se isplati uzet i taj odličan QLED model.

https://www.harveynorman.si/tv-sprejemnik-philips-55pus8602

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
roby27 kaže...

di je to 11500 oled B7 da mi je znat u HR

LINK

 

LINK

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

sretno sa tim trgovinama koje nemaju 5 god punog jamstva na LG, ja napisem u hr a ti linkas slovence i mađare 

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
roby27 kaže...

sretno sa tim trgovinama koje nemaju 5 god punog jamstva na LG, ja napisem u hr a ti linkas slovence i mađare 

 LG-ove TV-e možeš servisirati u RH i ne moraš ih nikuda slati. Da li si pitao gdje to ima B7 za 11.500kn, evo tu ima.

 

Nadalje garancija na LG TV-e je dvije godine osim ako je neka akcija sa garancijom pa ona ide na 5 godina, inače je standardnih 2 godine - LINK

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

da vidim da nema trenutno promocijskog perioda 5 god jamstva na LG, samo Sony sada nudi 5 god. Cudno mozda bude za Uskrs neka akcija...

 

kaj se tice reklamacije mislim da moras slat nazad gdje si kupio, tako je nesto andeobezfalinge pricao pa onda LG stisce njih itd...nisam siguran..

6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da.

U LG HR su mi rekli da se može ostvariti reklamacija u Hrvatskoj ali su mi u Extreme Digitalu rekli da u slučaju kvara nema ništa od toga već po Tv dođe njihova kurirska služba i voze ga za Budumpeštu.

Poslije sam opet pisao u LG HR i rekli su mi da ako tako kaže onaj kod koga sam kupio TV treba biti tako.....

Jednostavno to ni nije loše jer bih ja iz Osijeka morao slati tv u Zagreb a ovako kombi mi dođe pred vrata i utovari tv te ga nakon popravka dovezu nazad pred kućni prag.

 

Opet, pišem o najgoroj soluciji da se televizoru nešto dogodi.

Tehnika mi se baš ne kvari pa da kucnem u drvo nadam se da neće ni ovaj tv.

 

Teoretski oni (LG HR kao firma) dakle, pokrivaju garanciju ako prodavač nema organiziran LG servis.

 

To se odnosi na LG kupljene izvan Hrvatske.

Dakle, ako kupiš LG u Njemačkoj nemojte se nadati da će ga popraviti u Hrvatskoj već tovari vole tv na vlak i šalji ga za Minken...npr.

 

Eventualno ako je Web shopDE oni se dogovore sa LG HR pa se može popraviti i u Hrvatskoj.

No, uvijek se pita prodavač.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.3.2018 18:12 (Anđeo bez falinge).
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zuper kaže...
zepina kaže...

Pozdrav,

 

namjeravam svoj LCD televizor kupljen 2006. godine poslati u povijest i kupiti novi tv pa bi mi trebao vaš savjet što kupiti. Tv se dosta gleda kod mene, također se koristi i za igranje video igara. Maksimalno sam spreman potrošiti do 11 000kn. Hvala na preporukama.

 11500 košta OLED B7, a to najbolje što možeš uzeti. Ako je ipak previše, evo do subote je 55XE9005 u Emmezeti 9600kn

 Mislim da su Emmezeti svi Sony 9005 izlozbeni 

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
roby27 kaže...

da vidim da nema trenutno promocijskog perioda 5 god jamstva na LG, samo Sony sada nudi 5 god. Cudno mozda bude za Uskrs neka akcija...

 

Kad 90% nas ima poremećaj zvani dipsomanija i ne možemo sačekati par mjeseci jer uvijek jednom godišnje budu te akcije koje traju po mjesec dana.

Trebao sam i ja sačekati ((prošle godine je LG na televizore imao u studenom , (bar mislim) akciju od 5 godina garancije.))

Ali, opet kad gledam ovaj moj tv je u studenom koštao 6400 kn a u veljači 4700kn  pa ne znam kako biti pametan i što izabrati.

 

E sad, da sam čekao još jedan mjesec stigli bi novi preskupi modeli 2018 pa opet čekaj sljedeću godinu i nikad kraja kalkulacijama.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mmafan kaže...
Mislim da su Emmezeti svi Sony 9005 izlozbeni 

Da, u osječkoj Emmezeti a vjerojatno je tako svuda ti televizori na akciji budu ganjani po cijeli dan, ljudi ih isprobavaju, guraju stickove, pa sad, ako nekome ne smeta, to je to.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mmafan kaže...
zuper kaže...
zepina kaže...

Pozdrav,

 

namjeravam svoj LCD televizor kupljen 2006. godine poslati u povijest i kupiti novi tv pa bi mi trebao vaš savjet što kupiti. Tv se dosta gleda kod mene, također se koristi i za igranje video igara. Maksimalno sam spreman potrošiti do 11 000kn. Hvala na preporukama.

 11500 košta OLED B7, a to najbolje što možeš uzeti. Ako je ipak previše, evo do subote je 55XE9005 u Emmezeti 9600kn

 Mislim da su Emmezeti svi Sony 9005 izlozbeni 

Nisu sigurno izložbeni kad ga ima za uzeti i u webshopu.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Darian kaže...
mmafan kaže...
zuper kaže...
zepina kaže...

Pozdrav,

 

namjeravam svoj LCD televizor kupljen 2006. godine poslati u povijest i kupiti novi tv pa bi mi trebao vaš savjet što kupiti. Tv se dosta gleda kod mene, također se koristi i za igranje video igara. Maksimalno sam spreman potrošiti do 11 000kn. Hvala na preporukama.

 11500 košta OLED B7, a to najbolje što možeš uzeti. Ako je ipak previše, evo do subote je 55XE9005 u Emmezeti 9600kn

 Mislim da su Emmezeti svi Sony 9005 izlozbeni 

Nisu sigurno izložbeni kad ga ima za uzeti i u webshopu.

 Ne, baš su izložbeni.. Barem je bilo tako prije 3 tjedna kad sam im postavio upit:

 

"Poštovani,

navedeni model artikla trenutno nije raspoloživ niti u jednom prodajnom centru u original pakiranju već su ostali samo izložbeni primjerci u centrima."

 

To ti je njihov odgovor bio.. Sve sam trgovine proučio, i santa domenica mi se najviše svidjela.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

U SD je nesto jeftiniji xe9005 od emezete ako placas jednokratno...

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mile_st kaže...

Evo jedan mali savjet za Sony 55XE7077: ako gledate išta osim 4K, budite spremni na ozbiljne kompromise. Dakle, kontrast nije neko oduševljenje, Full HD materijal od 2GB izgleda dosta nazubljeno i otprilike malo lošije nego SD program na 4 godine staroj Sony 42W828. Ova ludorija s 4K televizorima je neoprostiva, čovik ne može kupiti pošten TV za gledanje SD i HD programa. Jedino rješenje je 43" tv ili poprilična udaljenost od TV-a.

 citajuci ovo, pitam se da li onda se isplati kupovati 4K tv, ako recimo u vecini vremena gledas televiziju (koja kod nas nije jos ni u hd-u), a manje vremena filmove i ostalo u FHD ili 4K

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nemaš nekog izbora nego uzeti 4K, jer teško da ćeš naći FullHD TV koji je osjetno jeftiniji pa da si pomisliš ne treba mi 4K

Eto pomalo su krenuli 4K torrenti, biti će u sljedećim godinama sve više razloga 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Skaliranje HD i Full HD materijala na 4K rezoluciju TV obično radi jako dobro, bez nekog gubitka u kvaliteti. Ako nekome HD film izgleda loše na 4K, to je u prvom redu zbog loše kvalitete samog videa. 1080p film koji je velik 2GB meni odmah kazuje da to nije pretjerano kvalitetno.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Stigao update Androida na Philipsu 6501, verzija 7.12

Za sad lijepo radi

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mile_st kaže...

Evo jedan mali savjet za Sony 55XE7077: ako gledate išta osim 4K, budite spremni na ozbiljne kompromise. Dakle, kontrast nije neko oduševljenje, Full HD materijal od 2GB izgleda dosta nazubljeno i otprilike malo lošije nego SD program na 4 godine staroj Sony 42W828. Ova ludorija s 4K televizorima je neoprostiva, čovik ne može kupiti pošten TV za gledanje SD i HD programa. Jedino rješenje je 43" tv ili poprilična udaljenost od TV-a.

Osobno posjedujem Sony 55XE7077 i ne slažem se sa tobom. Jedino što "ne valja" od slike je naš TV program i signal koji je kriminalno loš i to je vidljivo i na TV-u, čak i video skinut sa neta koji je kvalitete 480p ima bolju sliku nego slika naših TV programa. Sve ostalo 720p, 1080p, a pogotovo 2160p je perfektne slike i prikaza. Sjedim na udaljenosti od TV-a 2,5m - 3m. 

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MasterOfDisaster kaže...

Osobno posjedujem Sony 55XE7077 i ne slažem se sa tobom. Jedino što "ne valja" od slike je naš TV program i signal koji je kriminalno loš i to je vidljivo i na TV-u, čak i video skinut sa neta koji je kvalitete 480p ima bolju sliku nego slika naših TV programa. Sve ostalo 720p, 1080p, a pogotovo 2160p je perfektne slike i prikaza. Sjedim na udaljenosti od TV-a 2,5m - 3m. 

 Ja imam LG49UJ701V i SD signal uopće nije loš a još sam na Iskonu koji još komprimira SD signal na nekih 700x460

Nevjerojatno mi je da je taj Sony ima tako loš tv program.

Ako tako kažeš, vjerujem..

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Osobno posjedujem Sony 55XE7077 i ne slažem se sa tobom. Jedino što "ne valja" od slike je naš TV program i signal koji je kriminalno loš i to je vidljivo i na TV-u, čak i video skinut sa neta koji je kvalitete 480p ima bolju sliku nego slika naših TV programa. Sve ostalo 720p, 1080p, a pogotovo 2160p je perfektne slike i prikaza. Sjedim na udaljenosti od TV-a 2,5m - 3m. 

 Ja imam LG49UJ701V i SD signal uopće nije loš a još sam na Iskonu koji još komprimira SD signal na nekih 700x460

Nevjerojatno mi je da je taj Sony ima tako loš tv program.

Ako tako kažeš, vjerujem..

Sad imam EvoTV i definitivno ima lošiju kvalitetu slike, nego što sam imao prije na Optima TV-u i to je činjenica.

Da se razumjemo prije ovog Sony-a sam imao 50" Samsung UE50H6200 i on je također imao jednako "lošu" sliku od EvoTV-a kao i ovaj novi Sony, ali naravno generalno Sony ima 10 puta ljepšu sliku, a o crnoj boji neću ni pričati.

10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nakon 100godina mozganja i previranja odluka pada na https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-samsung-ue55mu6172-uhd.aspx

Molim vas neko misljenje. Hvala

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Blashyrkh kaže...
Pinkyz kaže...
hrka11 kaže...
Pinkyz kaže...

kupljen 55xe7005 hvala svima na pomoci!!

javim dojmove kroz koji dan i ako neko ima dobre postavke slike slobodno neka linka/posalje..

 Obavezno javi jer sam i ja imao u planu taj kupit.

 evo mali osvrt na SONY 55XE7005

U ovih par dana najvise sam gledo sd/hd signal (bnet) i mogu rec da sam jako zadovoljan kako tv prikazuje sd signal s obzirom na dijagonalu i cijenu nemam skoro nikakve zamjerke za SD signal. HD(720p) isto tako zadovoljan nista posebno lijepo ali ipak se primjeti da je HD.Sport u HD-u(720p NBA) izgleda odlicno i uzetak je gledat, iako je ona tekma s peruom nije bila ni blizu 720p i cak me je malo razocarlo to kakav HTV signal pusta. Onime cime nisam zadovoljan je kada je TV korisit kao pc monitor ne znam jel moram sta podesit ili nesto al nekako kada spojim laptop (lenovo legion y520) nisam zadovoljan kako se vrte igre nekako mi nije fluidno (iako je fps bar 60) ko da slika zašteka ili tako nesto ne znam  ni ja kako da opisem to al da se primjeti primjetio se, upalio game mode,samnjio postavke na inimum al nekako ko da se uvijek osjeti mali lagg  slike(moda je do laptopa).Probat cu spojit pc pa cu vidit kako to ide. Playstation jos nisam probo nadopunit cu kad isprobam ovaj vikend. 1080p filmovi izgledaju jako lijepo a i 4k(isprobo ga samo na youtubu i neki demo videi) me isto odusevio iako mi je to prvi susret s 4k slikom :D.. Dizajn TV-a mi je cista klasika i jako lijepo visi na zidu. Neki zasad zaklljucak je da sam  zadovoljan s TV-om kada isprobam PS i PC moci cu rec konacan sud.

 Kolega, budući da mi je također želja svoj 55XE7005 montirati na zid, zanima me koji nosač si stavio, gdje si ga kupio i po kojoj cijeni. Ja čak razmišljam da uzmem zglobni nosač radi mogućnosti zakretanja (imam open space dnevni s kuhinjom pa bi bilo zgodno)

 

Malo kasnim :D nosac je sbox plb-3644 mislin da je bio oko 200kn kupljen u domenici..jako zadovoljan

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zanimljiva ponuda za nase auslendere.. 55" oled za sitnu paru:

https://www.saturn.de/de/product/_lg-55eg9a7v-2251961.html


Nazalost samo full hd, bez hdr-a, webOs 2.. kome navedene stvari ne smetaj, mislim da bi mogao biti zadovoljan s tv-om.

Istina, nije filips.. al boze moj, ne mozemo sve imat... :)

sloven sam, belac, slobodni strelac. za svaki slucaj, jos uvek samo svoj.
Moj PC  
4 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

odlicna ponuda od švaba, stvarno smo zadnja rupa na svirali kaj se tice astronomskih cijena. 

 

taj Oled pere sve 4k telke lcd na trzistu, ko ne pati na marketing fore nego uziva u filmovima super ponuda.

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

gledao danas malo philips, curi se poceo svidati ambilight kad ga vidjela uzivo hahaha...

cijena kod nas modela sa 2 ambilighta: 5500kn, sa 3 7500kn, u italiji je 750eur ovaj koji je kod nas 7500kn...

 

sve mi se cini da cu odgoditi malo kupnju, dok se ne odlucimo sta cemo, da li curved, da li flat, da li ambilight, da li 49, 43, da li zidno ili normalno...

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice