Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.381
|
čitano: 14.183.542
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imam jedno pitanje vezano uz kvalitetu slike,

naime kupujem Sony 55xe8577 pa me zanima gdje moze emitirati najbolju sliku,

 

da li IPTV preko androidboxa, preko satelitskog receivera ili Max-tv-a?

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Vidim svi usporedivaju sony,samsung,lg a sto je s ovim ostalim markama tipa grundig

U elipsu s 5 godina garancije od samog proizvodaca model Grundig 55GUB8768 za 4100kn.

Bio kod njih,isprobao sd film na njemu i slika je stvarno uredu s obzirom da je telka 4k.

Isti sadrzaj s USB-a sam stavio na sony-ev xe7005 kojem je cijena nesto veca a slika je ista...

Takoder isprobano na samsung seriji MU61 kojem je 50 incha model nesto jeftiniji dok je 55 inchni za 900 kuna skuplji,slika SD filma ista kao i na grundigu koji su nedavno dosli na stalazu.

Sad ne znam dali se radi o 2018. ili 2017. modelu no sve u svemu moje pitanje je zasto niko ne kupuje ''ostale'' marke a cijene su puno jeftnije a ono lets be real dobis same shit

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
karlo125 kaže...

... moje pitanje je zasto niko ne kupuje ''ostale'' marke a cijene su puno jeftnije a ono lets be real dobis same shit

Kad smo snobovi.

Kako ću voziti Daciu da me netko vidi, radije dignem kredit, dodam još 5 t € i vozim Clio. 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
karlo125 kaže...

... moje pitanje je zasto niko ne kupuje ''ostale'' marke a cijene su puno jeftnije a ono lets be real dobis same shit

Kad smo snobovi.

Kako ću voziti Daciu da me netko vidi, radije dignem kredit, dodam još 5 t € i vozim Clio. 

 ma joj,kad sam iso pitat prije 3 tjedna na forumu za telkace svi su preporucali sony,samsung,lg a ljudi uopce ne kuze da se sve to proizvodi u jednoj tvornici i samo se lijepe etikete koji ce koji biti proizvodac.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.4.2018 0:15 (karlo125).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nije baš tako. Za kvalitetu slike bitna je obrada signala, a jače firme u TV stavljaju procesore sa raznoraznim algortmima koje utječu na kvalitetu u raznim scenama koje firme poput Grundig ne mogu.
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

E, jaki mi procesori u televizorima.

Nemaju se baš čime podičiti.

Pola poznatih firmi krije koji je CPU unutra kao zmija noge.

 

Vjerojatno si mislio na iskoristivost i implementaciju tih CPU-a pri obradi signala.

To treba znati napraviti a sami CPU nisu skupi da ih ne bi mogao imati i Grunding.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zuper kaže...
Nije baš tako. Za kvalitetu slike bitna je obrada signala, a jače firme u TV stavljaju procesore sa raznoraznim algortmima koje utječu na kvalitetu u raznim scenama koje firme poput Grundig ne mogu.

 a u praksi bi vidio razliku??

ja ne znam sta ti radis na telci :D ali vjeruj mi da do 6-7 hiljada kuna sve je to isto bio on sony ili grundig.

da se zna ovo se odnosi o nasim programima koji su jos uvijek u SD kvaliteti a ne sad o 4K 60 FPS HDR videima koje se namucis naskidat s nasim usranim netom u hrvatskoj :)

15 godina
odjavljen
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
karlo125 kaže...
zuper kaže...
Nije baš tako. Za kvalitetu slike bitna je obrada signala, a jače firme u TV stavljaju procesore sa raznoraznim algortmima koje utječu na kvalitetu u raznim scenama koje firme poput Grundig ne mogu.

 a u praksi bi vidio razliku??

ja ne znam sta ti radis na telci :D ali vjeruj mi da do 6-7 hiljada kuna sve je to isto bio on sony ili grundig.

da se zna ovo se odnosi o nasim programima koji su jos uvijek u SD kvaliteti a ne sad o 4K 60 FPS HDR videima koje se namucis naskidat s nasim usranim netom u hrvatskoj :)

 Ma moj kuki bi on ista vidio/primjetio... Vidis da pise gluposti na 100-tu potenciju.

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Svi televizori se radi na jednoj proizvodnoj traci, samo što to nitko ne želi da kaže. Televizori se rade od komponenti koje su sezonski dostupne. Zimi to su VA paneli, kada malo zatopli ima dosta IPS ili tzv. 'summer' ljetnih ekrana. Televizori su svi isti. Televizor uopće ne obrađuje sliku. Kada je signal plave boje televizor će prikazati plavu sliku, kada dobije zeleno ili nedajbože crveno (ipak smo mi katolička nacija) televizor prikaže tu boju. I nema tu nikakve rezlike. Niti jedan televizor kada mu kažeš da prikaže zeleno neće prikazati plavo ili obrnuto.

 

No ono što je bitno je da na kraju proizvodnje postoji čovjek koji kod sebe ima gomilu različitih naljepnica kod sebe. Pa tako na neke televizore nalijepi da su 3D, na neke da imaju zakrivljeni ekran. Na neke televizore zalijepi da su rađeni od plastike, na druge ne. Poslje njega dolazi drugi tip (ili tipica ako je on na bolovanju) koji određuje cijenu. On vrti kolo sreće i na osnovu toga se određuje se cijena za svaki pojedini televizor. No kako to sve dosta dugo traje i ukoliko imaju dosta naručenih televizora proizvođači koriste mali trik tako da ponekad cijena ovisi o boji kontejnera kojim će ti televizori biti otpremljeni do prodajnog mjesta.

 

Televizor se u pravilu uzima da ima što manju cijenu. Neki koji stvarno imaju novaca uzmu i skuplje televizore kako bi pokazali da imaju novaca i za mladu janjetinu i za kapulicu i za tehničke uređaje.

 

 

 
2 7 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

A jesu sad svi postali pametni, hoces reci da je najbolje uzeti quadro u kauflandu za 1000 kuna jer je to sony ili samsung od 5000 i samo je neka teta u

tvornici zaljepila krivu naljepnicu pa je zato jeftiniji?

Ne kuzim sta ste su uopce krenuli prepirati, ja godinama imam samo sony i nikad problema sa njima i slika perfektna i zasto bi onda kupio sad grunding ,

a ako ga ti hoces kupiti, slobodno ga uzmi, ali nemoj pametovat da je bolji od sonya ili lg-a.

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Leon4rdo kaže...

Svi televizori se radi na jednoj proizvodnoj traci, samo što to nitko ne želi da kaže. Televizori se rade od komponenti koje su sezonski dostupne. Zimi to su VA paneli, kada malo zatopli ima dosta IPS ili tzv. 'summer' ljetnih ekrana. Televizori su svi isti. Televizor uopće ne obrađuje sliku. Kada je signal plave boje televizor će prikazati plavu sliku, kada dobije zeleno ili nedajbože crveno (ipak smo mi katolička nacija) televizor prikaže tu boju. I nema tu nikakve rezlike. Niti jedan televizor kada mu kažeš da prikaže zeleno neće prikazati plavo ili obrnuto.

 

No ono što je bitno je da na kraju proizvodnje postoji čovjek koji kod sebe ima gomilu različitih naljepnica kod sebe. Pa tako na neke televizore nalijepi da su 3D, na neke da imaju zakrivljeni ekran. Na neke televizore zalijepi da su rađeni od plastike, na druge ne. Poslje njega dolazi drugi tip (ili tipica ako je on na bolovanju) koji određuje cijenu. On vrti kolo sreće i na osnovu toga se određuje se cijena za svaki pojedini televizor. No kako to sve dosta dugo traje i ukoliko imaju dosta naručenih televizora proizvođači koriste mali trik tako da ponekad cijena ovisi o boji kontejnera kojim će ti televizori biti otpremljeni do prodajnog mjesta.

 

Televizor se u pravilu uzima da ima što manju cijenu. Neki koji stvarno imaju novaca uzmu i skuplje televizore kako bi pokazali da imaju novaca i za mladu janjetinu i za kapulicu i za tehničke uređaje.

 

 

Ja ne znam sta ti uzimas al očito dobro udara... 

Definitivno nisu svi televizori isti. Dok nisam krenija proucavat tvove nisam neke stvari primjeciva.

Al jedno ti mogu iz osobnog iskustva rec.

Bavim se servisom laptopa, pc-a itd i npr laptop ekrani definitivno nisu isti. U nizim klasama definitvno se vide losije boje, nabijen je brightness da se to slabije istice, sami pixeli su vise vidljiviji, slika izgleda "zrnatija"... Dok na visim klasama se osjetno primjecuje bolja slika i prikaz. 

Tako je i sa tv-ima.

Grundig san vec komentira u ovoj temi, onaj sta san ima ispred sebe...

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
razor1234 kaže...

 ja godinama imam samo sony i nikad problema sa njima i slika perfektna

 

 Pa uredu,nisam rekao da je sony shit nego me zanima di ti vidis razliku npr. u grundigu od 4100kn i u sonyu od 4900kn.(ja govorim specificno za nase programe koji su jos uvijek u SDu)

Jos ti grundig daje 5 godina garancije dok na sonyu imas 2,znaci oni su sigurni da ce tv radit barem 5 godina a sad dali ce se u meduvremenu neka tvornicka greska dogodit to niko ne zna.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
shegyman kaže...
Leon4rdo kaže...

....

Definitivno nisu svi televizori isti.

 ne kužiš zajebanciju mensčini, ja sam se zagrcnuo skoro

provjeri jel ti iz dupeta viri drška od metle i pažljivo je izvuci, momentalno će ti proraditi smisao za humor

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
shegyman kaže...

Grundig san vec komentira u ovoj temi, onaj sta san ima ispred sebe...

 To nesto pozitivno ili negativno?

Trazio sam par tema unazad pa nigdje ne vidim pa eto ak ti nije problem linkat :)

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.4.2018 12:26 (karlo125).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
picajzla0707 kaže...
shegyman kaže...
Leon4rdo kaže...

....

Definitivno nisu svi televizori isti.

 ne kužiš zajebanciju mensčini, ja sam se zagrcnuo skoro

provjeri jel ti iz dupeta viri drška od metle i pažljivo je izvuci, momentalno će ti proraditi smisao za humor

 Inace humor i sarkazam podrzavam maksimalno al ovaj njegov post mi izgleda skoro ka da on to stvarno misli.

Pa san mora nesto napisat. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
karlo125 kaže...
shegyman kaže...

Grundig san vec komentira u ovoj temi, onaj sta san ima ispred sebe...

 To nesto pozitivno ili negativno?

Trazio sam par tema unazad pa nigdje ne vidim pa eto ak ti nije problem linkat :)

 https://www.bug.hr/forum/topic/lcd-plazma-televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=434&jumpto=5580371&sort=asc&view=flat

 

Napominjem da je tv za normalnog korisnika skroz u redu.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
shegyman kaže...

Mogu još nešto testirat ako netko hoće.

 

 Ja sam pikirao na ovog Grundig 55GUT8768,koliko vidim tvoji je serija 6 ako se ne varam.

Nisam skuzio ovaj dio ''kod dosta bržih pokretnih scena jaki trzaji'',mislis kao pada fps jer je telki to pre brzo za procesirat??

Mislim da ti se to nebi trebalo dogadat jer ja na starom 5 godina  full hd toshibi i dalje vrtim filmove bez problema(nikakvo zastekivanje niti trzaji tako da ne vidim zasto bi ovaj noviji grundig imao problem s tim.

 

BTW vidim da si se ponudio da mozes testirat jos nesto,odvrti kakav test na ovom grundigu 55GUT8768,nedavno je dosao na police no sumnjam da je to 2018. model

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
shegyman kaže...
Leon4rdo kaže...

...Televizori se rade od komponenti koje su sezonski dostupne. Zimi to su VA paneli, kada malo zatopli ima dosta IPS ili tzv. 'summer' ljetnih ekrana.

...Televizor uopće ne obrađuje sliku. Kada je signal plave boje televizor će prikazati plavu sliku, kada dobije zeleno ili nedajbože crveno (ipak smo mi katolička nacija) televizor prikaže tu boju.

...No ono što je bitno je da na kraju proizvodnje postoji čovjek koji kod sebe ima gomilu različitih naljepnica kod sebe.

...Poslje njega dolazi drugi tip (ili tipica ako je on na bolovanju) koji određuje cijenu. On vrti kolo sreće i na osnovu toga se određuje se cijena za svaki pojedini televizor. 

...ovaj njegov post mi izgleda skoro ka da on to stvarno misli.

daj pogledaj još jednom 

8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ma daj kupi tog Grundiga više :)
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
karlo125 kaže...
shegyman kaže...

Mogu još nešto testirat ako netko hoće.

 

 Ja sam pikirao na ovog Grundig 55GUT8768,koliko vidim tvoji je serija 6 ako se ne varam.

Nisam skuzio ovaj dio ''kod dosta bržih pokretnih scena jaki trzaji'',mislis kao pada fps jer je telki to pre brzo za procesirat??

Mislim da ti se to nebi trebalo dogadat jer ja na starom 5 godina  full hd toshibi i dalje vrtim filmove bez problema(nikakvo zastekivanje niti trzaji tako da ne vidim zasto bi ovaj noviji grundig imao problem s tim.

 

BTW vidim da si se ponudio da mozes testirat jos nesto,odvrti kakav test na ovom grundigu 55GUT8768,nedavno je dosao na police no sumnjam da je to 2018. model

 Ne bavim se tv-ovima niti ih imam negdje. Taj grunding imamo na poslu i taj put sam ga mogao istestirat. E to. Trza slika kad je jak motion, kao da tv ne moze procesuirat. Al npr onaj grundig vlx 77.. serije je bija dobar kod brze slike. Al pari mi se da kod svih grundiga su boje malo ispranije. 

6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

pozdrav ekipi foruma..

naravno da sam u nedoumici i evo nakon beskonacnog iscitavanja foruma ajde da i ja pitam

43 pus 6501 3650 kn kes nova pakirana garancija i 

49 pus 6561 4150 kn kes nova pakirana garancija

 

trebaju mi dvije pa san se bacija u potragu za najboljom ponudom..

ovo je isplivalo...

 

a ima i 49 pus 6501 4000 kes radila 5 mjeseci jos je pod garancijom. mozda bi se dalo jos malo spustit..

 

svaki prijedlog komentar pokuda ili pohvala je dobro dosla

 

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Svakako ako ti stane 49" uzimaj bolje nego 43", a sad ovo ovisi koliko možeš spustiti 6501, razlika je samo što 6561 ima Ambilight i s gornje strane

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
lanterna9 kaže...

 

 

a ima i 49 pus 6501 4000 kes radila 5 mjeseci jos je pod garancijom. mozda bi se dalo jos malo spustit..

 

svaki prijedlog komentar pokuda ili pohvala je dobro dosla

Ako je ispravan i star 5 mj.  svakako se isplati kupiti.

Novi je 5300 kn.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

trebaju mi dvije..

jedna 43 i jedna 49

samo se dvoumim dali 49pus6561 novi ili 49pus6501 polovni

cijene sam vec naveo u postu

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Novi uzmi
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, 

 

kupujem TV za dnevni boravak, pa mi treba pomoć jer mi je jednostavno preteško odabrat pravi model u moru televizora kojih ima u ponudi. 

Moje neke želje su ultraHD smart TV, dijagonala oko 123, 126 cm, cijenovno mogu izdvojit do 4000 kn, ne više od toga.

 

Gledao sam razne modele: 

 

https://www.mall.hr/ultra-hd-prijemnici/philips-4k-tv-prijemnik-50pus626212?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

https://edigital.hr/led-televizori/panasonic-tx-49ex600e-uhd-smart-led-televizor-p489882

 

https://edigital.hr/led-televizori/philips-50pus616212-uhd-smart-led-televizor-p511788

 

Ne znam da li se nešto od toga isplati uzeti ili postoji baš neki best buy trenutno na tržištu koji cijenom i kvalitetom odskače od drugih? 

Hvala unaprijed! 

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.4.2018 17:23 (Kn1989).
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kn1989 kaže...

Pozdrav, 

 

kupujem TV za dnevni boravak, pa mi treba pomoć jer mi je jednostavno preteško odabrat pravi model u moru televizora kojih ima u ponudi. 

Moje neke želje su ultraHD smart TV, dijagonala oko 123, 126 cm, cijenovno mogu izdvojit do 4000 kn, ne više od toga.

 

Gledao sam razne modele: 

 

https://www.mall.hr/ultra-hd-prijemnici/philips-4k-tv-prijemnik-50pus626212?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

https://edigital.hr/led-televizori/panasonic-tx-49ex600e-uhd-smart-led-televizor-p489882

 

https://edigital.hr/led-televizori/philips-50pus616212-uhd-smart-led-televizor-p511788

 

Ne znam da li se nešto od toga isplati uzeti ili postoji baš neki best buy trenutno na tržištu koji cijenom i kvalitetom odskače od drugih? 

Hvala unaprijed! 

 Svakako ti preporučujem Philips model 6262:) Ovdje imaš i test tog modela.

https://www.whathifi.com/philips/50pus6272/review

 

10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo ako nekom treba pomoć pri odabiru televizora do pet soma kuna neka skoči na ovu temu :)

Koji televizor kupiti - BestBuy do 5000kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Molim pomoć za odabir televizora oko 6000kn. 

49 inča mi taman stane, zapeo mi je za oko 49xe8005, 

ima tko kakav savjet ili iskustva? hvala unaprijed.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zeberdee kaže...

Molim pomoć za odabir televizora oko 6000kn. 

49 inča mi taman stane, zapeo mi je za oko 49xe8005, 

ima tko kakav savjet ili iskustva? hvala unaprijed.

 Ako možeš, daj još 300 kuna više i dobijaš osjetno bolji model Philipsa:) Best buy televizor u tom rangu i za takve pare:)

https://www.makspro.hr/led-tv-philips-49pus7502-4k-ambilight-3.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

A može i taj  model Panasonica.

https://www.nabava.net/televizori__240/panasonic-televizor-tx-50ex703e-50-127-cm-led__42394971

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice