SSD-škola izdvojena tema

poruka: 3.078
|
čitano: 625.746
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: [How to] Secure Erase SSD
14 godina
neaktivan
offline
Re: SSD-škola
Jura iz druge galaksije kaže...

Ja nisam našao rješenje za to pitanje pa sam poradi toga deinstalirao Chrome sa svog računala i koristim Firefox.

 

pa je li to keširanje na ssd opasno? tj da i ja pređem na firefox, jer chrome mi ima neke bitne mogucnosti koje mozzila nema :/

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
neaktivan
offline
SSD-škola

Zašto da bez velike potrebe opterećujem SSD kada to mogu jednostavnije napraviti keširanjem na ramdisk.

 

Idem šorom kuja laje na me, mrš kujo šta te briga za me
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: SSD-škola
Jura iz druge galaksije kaže...

Zašto da bez velike potrebe opterećujem SSD kada to mogu jednostavnije napraviti keširanjem na ramdisk.

 

dakle moze se namjestit da kešira u ram?

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
offline
Re: SSD-škola
athlon64 kaže...
Jura iz druge galaksije kaže...

Zašto da bez velike potrebe opterećujem SSD kada to mogu jednostavnije napraviti keširanjem na ramdisk.

 

dakle moze se namjestit da kešira u ram?

- RAMdisk = disk (za sve programe), ako postoji opcija (nevažno koji software) za podešavanje tad je svejedno..

- samo jedna druga 'sitnica', kad postoji dovoljno RAMa, tad je bolja (brža) opcija isključivanje temp-cache.. tj pošto je RAMdisk zapravo RAM, besmisleno je keširati podatke na 'disku' (RAMu) kad to može odmah raditi u RAMu (eliminira se potreba za dodatnim softwareom i kemijanje, brže je..).

Cache (svejedno koja app ili OS) je samo 'nužno zlo' za slučaj da RAMa nema dovoljno... ostalo je logika. = isključiti nepotrebnog posrednika.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.2.2012 12:30 (ihush).
14 godina
neaktivan
offline
SSD-škola

imam 8gb al mi je pagefile ugašen pa mi je opet malo tijesno, tj kad nakon par dana ne resertiranja racunala upalim i bf3 uz sve ostale programe zna se napunit, pa proba bi ugasit keširanje u chromeu samo diiii ??? nije valjda da chrome nema tu opciju

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
SSD-škola

evo nasa sam ovde jednu metodu  http://kelvyntaylor.blogspot.com/2010/11/how-to-disable-google-chromes-cache.html  napravia samto sta momak kaze al neznam kako da provjerim da li je keširanje ugašeno, šta je je primjetia sam da kad sam otvoria facebook,bug.hr i jsos 5 youtube kanala mi je ram zauzece skocilo sa 39 na 48% (na 8gb rama) sta je poprilicno

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Moj PC  
1 0 hvala 3
12 godina
protjeran
offline
SSD-škola

ja imam ovu matičnu http://www.asrock.com/mb/overview.asp?model=890gm%20pro3  mogu na nju stavit ovaj ssd http://www.protis.hr/products/details/ssd-sata-iii-60gb-ocz-agility-3-25-agt325sat360g/46694 zanima me da li ce ta maticna iskoristi cjeli(mislim na brzinu) ssd jel je autor teme reko da moram imat određeu maticu i proc da mi ssd bude skroz iskorišten jel to istina il?

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.2.2012 11:15 (Jarun_FTW).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: SSD-škola
Jarun_FTW kaže...

ja imam ovu matičnu http://www.asrock.com/mb/overview.asp?model=890gm%20pro3  mogu na nju stavit ovaj ssd http://www.protis.hr/products/details/ssd-sata-iii-60gb-ocz-agility-3-25-agt325sat360g/46694 zanima me da li ce ta maticna iskoristi cjeli(mislim na brzinu) ssd jel je autor teme reko da moram imat određeu maticu i proc da mi ssd bude skroz iskorišten jel to istina il?

 

Maticna ima SATA3, tako da ce iskoristiti disk u potpunosti sto se nje tice, ne znam za procesor.

14 godina
offline
Re: SSD-škola

Nece iskoristiti 100% brzinu to moze samo intel kontroler i sandy bridge ali nebrini se razlika ce se vidjeti samo u benchmark alatima u radu nece i komp ce ti biti visestruko brzi sa ssd-om

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
neaktivan
offline
SSD-škola

Imam OCZ Agility 3 i prvih mjesec dana mi je u windows experience indexu davao score od 7.8, a sada nakon 4 mjeseca je jednako brz, al mi u wei daje score od 7.4. Na njemu imam samo windows, programe i igrice koji su gotovo svakodnevno u upotrebi.   Je li ovo normalno za ssd ili mozda nesto mogu uciniti da ga ubrzam?

Koma
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
SSD-škola

Da pitam ovdje ljude nakon sto sam procitao ovo mjesecni bug razmisljao sam mozda od 60 GB OCZ Agility 3, kolilo bi mi poboljsalo system gledaju ci da imam super star procesor i maticnu i rame...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: SSD-škola
Koma_Zd kaže...

Imam OCZ Agility 3 i prvih mjesec dana mi je u windows experience indexu davao score od 7.8, a sada nakon 4 mjeseca je jednako brz, al mi u wei daje score od 7.4. Na njemu imam samo windows, programe i igrice koji su gotovo svakodnevno u upotrebi.   Je li ovo normalno za ssd ili mozda nesto mogu uciniti da ga ubrzam?

O ne {#} Spustio se Exp Index sa 7.8 na 7.4 iako ti je jednako brz... pravo čudno. Zahebi te ocjene, šta ti to znači molim te? Ako si već htio pratiti njegove performanse, imaš dosta programa koji testiraju brzine SSD-a i HDD-a, pogledaj bilo koji testis SSD-a na netu pa ćeš vidjeti šta koriste pa i ti napravi isto.

Mew kaže...

Da pitam ovdje ljude nakon sto sam procitao ovo mjesecni bug razmisljao sam mozda od 60 GB OCZ Agility 3, kolilo bi mi poboljsalo system gledaju ci da imam super star procesor i maticnu i rame...

A bilo bi brže, ali po meni neisplativo. Bolje skupi love pa uzmi novi komp.

Novac ne može kupiti sreću, ali je ugodnije plakati u Ferrariju nego na biciklu...
14 godina
neaktivan
offline
Re: SSD-škola
Mew kaže...

Da pitam ovdje ljude nakon sto sam procitao ovo mjesecni bug razmisljao sam mozda od 60 GB OCZ Agility 3, kolilo bi mi poboljsalo system gledaju ci da imam super star procesor i maticnu i rame...

rađe ti uloži u novu ploču i proc.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
neaktivan
offline
SSD-škola

pozz ljudi...imam laptop Toshiba satellite  l550-1cf i zelim kupiti ssd...on je sata II(laptop) jelda???

ako kupim sata III ssd(jer cu za par mjeseci kupit komp pa da mi bude za komp) hoce li raditi na laptopu???

i dali je ovo dobar izbor ssd-a??? :D

 

LINK

Moj mail: grgaveliki7@gmail.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
SSD-škola

dajte mi plis napisite hitno mi je!!! 

Moj mail: grgaveliki7@gmail.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
SSD-škola

da,radit ce ali če brzine bit ograničene radi sata 2 kontrolera, a agility je solidan ssd.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: SSD-škola
athlon64 kaže...

da,radit ce ali če brzine bit ograničene radi sata 2 kontrolera, a agility je solidan ssd.

U stvarnosti to nećeš niti primjetiti.

 

Idem šorom kuja laje na me, mrš kujo šta te briga za me
13 godina
neaktivan
offline
SSD-škola

Pozdrav .. tema extra , a i komentari..skoro sma vecinu procitao..Hvala na objasnjenju u vezi ssd

 

Pitanje kratko.. za par dana kupujem ssd 

 

Pitanje , a vidim da ovdje na ovoj temi ljudi znaju sta kucaju :)

 

Planiram kupiti SSD SATA3 120GB Mushkin Chronos

 

Imam maticnu plocu asus p6t deluxe v2 sa intelovim drajverima ,,,

 

Da li je ovo dobar izbor za SSD  ili u okviru ove cijene ima neki bolji ssd ?


 

Posto je moja ploca sata 2 , planiram uzeti  Asus U3S6  da dobijem sata 3 i usb 3

Da li se isplati preko ebay ovo platiti 60 dolara , tj da li cu znatno osjetiti brzinu stim da radim sa videom ?

 

I pitanje sto mene najvise zanima .. ako je OS na SSD i adobe CS programi , a video materijal i fotke na seagate 1tb 7200 32 kes .. 

Da li cu uopste osjetiti promjenu u brzini rada u Premieru pri obradi videa , jer video fajlove vuce sa Seagate .. 

Ili u ovome svemu da kupim 2 ssd diska , jedan za OS , a jedan za video fajlove

 

Hvala na odgovoru

 

 

 

 

 

 

Pantelija is NOT DEAD
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.2.2012 21:07 (gogson).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: SSD-škola
 

1. Ovo je jedan od najboljih SSD-ova. Imam Mushkin SSD (generacija stariji i ide na SATA kontroler) i znam što pišem.

 

2. što se tiče MBO razliku između usb2 i usb3 u realnom životu nećeš niti primjetiti.

 

3. kod obrade videa najbitniji je procesor i ram memorija. dakle, kod pokretanja programa i windowsa osjetiti ćeš veliku razliku na bolje. Potom, SSD nije preporučljivo koristiti da na njemu imaš drugo osim programa i windowsa (što manje koristiti zapisivanje na isti). Iz osobnog iskustva kod obrade videa u .mkv format (vrlo zahtjevan proces) nisam primjetio neku posebnu razliku ako je video bio na SSD-u ili na HDD-u. Bitno je da imaš odličan procesor sa što više jezgri, koje će svaka obrađivati svoj dio, i time smanjiti vrijeme obrade.

Dakle, kupi SSD za sistem i programe, a materijal za obradu imaj na HDD-u.

 

 

 

 

 

 

 

Idem šorom kuja laje na me, mrš kujo šta te briga za me
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.2.2012 22:11 (Jura iz druge galaksije).
13 godina
neaktivan
offline
Re: SSD-škola
Jura iz druge galaksije kaže...
 

 

1. Ovo je jedan od najboljih SSD-ova. Imam Mushkin SSD (generacija stariji i ide na SATA kontroler) i znam što pišem.

 

2. što se tiče MBO razliku između usb2 i usb3 u realnom životu nećeš niti primjetiti.

 

3. kod obrade videa najbitniji je procesor i ram memorija. dakle, kod pokretanja programa i windowsa osjetiti ćeš veliku razliku na bolje. Potom, SSD nije preporučljivo koristiti da na njemu imaš drugo osim programa i windowsa (što manje koristiti zapisivanje na isti). Iz osobnog iskustva kod obrade videa u .mkv format (vrlo zahtjevan proces) nisam primjetio neku posebnu razliku ako je video bio na SSD-u ili na HDD-u. Bitno je da imaš odličan procesor sa što više jezgri, koje će svaka obrađivati svoj dio, i time smanjiti vrijeme obrade.

Dakle, kupi SSD za sistem i programe, a materijal za obradu imaj na HDD-u.

 

 

 

 

 Hvala na odgovoru..Ovo pod 2. si mislio na sata 2 i sata 3  .. imam pristojan procesor i7920  i 12gb overklokovane mushkin 1.3v memorije i sljakam ja video bez problema, jednostavno se ukazala jedna extra prilika da uzmem neke hardove i jedan od njih je i SSD ..

Jedina fora je ako nema na stanju ovog Mushkina , sta da uzmem u zamjenu, nude gomilu kingstona i silikone powera .. u slucaju da se ne dokopam muskina sta cu uzeti od ovih od 120 ili 128 gb.. nadam se da nisam dosadan..Skontao sma , ako nisma u krivu ovaj kingson X da je valjda ok..

 

 

 

 

Pantelija is NOT DEAD
16 godina
neaktivan
offline
SSD-škola

Već sam jednom napisao u nekom drugoj temi za SSD diskove da tu nema nekog pravila. Jedino možda za Intelov SSD, ali to je jednostavno preskupo. Kod odabira SSD-a vodi se dužinom garancije koju daju na isti. Zbog još uvijek nedovoljno razvijene tehnologije nije rijetko da baš tebe zapadne neki SSD s greškom. Brzine između svih proizvođača i modela SSD su takve da nema šanse da ih primjetiš u radu. Dakle, gledaj garanciju i kakva je politika zamjene neispravnih komponenti dućana gdje kupuješ, za zlu ne trebalo.

 

Idem šorom kuja laje na me, mrš kujo šta te briga za me
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.2.2012 23:16 (Jura iz druge galaksije).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: SSD-škola
Hvala drug na odgovorima...
Pantelija is NOT DEAD
16 godina
offline
Re: SSD-škola

Slažem se sa Jurom, najbitnija je garancija. Također je bitan radnom read/write, a nije toliko one brzine koje su kod ssd-a prikazane (to su sekvencijalne). Iako, kod video obrade je bitnija ta brzina, a ti se time baviš. Onaj adapter sata2-sata3 ti se ne isplati po meni, 60 zelembaća nije malo, a u radu nećeš osjetiti preveliki pomak.

Čitao sam da je taj Muskhin jako dobar, gledaj samo dužinu garancije. Ispod 2god ne bi uzimao neki ssd.

 

@gogson: Tu si više od godine dana i nisi skužio čemu tipka HVALA ispod nekog posta služi {#}

Sve je moguće... ako ne znate o čemu pričate.
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.2.2012 8:56 (Pero Dinamit).
15 godina
offline
SSD-škola

perfekcija brzine,moje zlato cronos

 

ovaj program ssd life izračuna da će mi trajat mojim iskorištavanjem do 2020 g.   malo brate {#}

bome ga dobro uništavam

usporedba sa skankovim cronosom usporedba sa skankovim cronosom
prazna particija prazna particija
koliki mi je da ga pola moran držat u živideru
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.2.2012 21:36 (dery).
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
SSD-škola

Da li ima tko iskustva sa Corsairom Force GT 120GB ili Intelom 520 Series 120GB ? Koji je od ta dva bolji? Koji uzeti od ta dva?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: SSD-škola
Tony.Soprano kaže...

Da li ima tko iskustva sa Corsairom Force GT 120GB ili Intelom 520 Series 120GB ? Koji je od ta dva bolji? Koji uzeti od ta dva?

Kako možeš uopće i postaviti takvo pitanje? Ako imaš para kupuj Intel.

 

Idem šorom kuja laje na me, mrš kujo šta te briga za me
16 godina
neaktivan
offline
Re: SSD-škola

Nažalost, ovo nije točno. Naime, napravio sam kako je napisano. Potom sam malo browsao po netu, izašao iz Crome-a te s CCleanerom provjerio tragove. Isti ih je poprilično našao (za par minuta rada na netu preko 100MB) i to baš na sistemskom disku (SSD). To možete vidjeti tako da u CCleaneru kliknete desnim klikom na neki od rezultata pretrage i odaberete dodatne informacije. Tu se vidi da cache ostaje na istom mjestu kao da ništa nije poduzeto.

 

Idem šorom kuja laje na me, mrš kujo šta te briga za me
15 godina
odjavljen
offline
SSD-škola

iako sam i sam to napravio, te tweakove, danas rusim windowse i ostavljam sve po defaultu... osim indexiranja, defraga, i sleep/hybernate - to gasim.

nisam siguran u bas potpunu stabilnost sistema s tim tweakovima...

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: SSD-škola
skank666 kaže...

iako sam i sam to napravio, te tweakove, danas rusim windowse i ostavljam sve po defaultu... osim indexiranja, defraga, i sleep/hybernate - to gasim.

nisam siguran u bas potpunu stabilnost sistema s tim tweakovima...

Tako ja imam od prvog dana i nikad nemam problema! isto i moj frend!

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: [How to] Secure Erase SSD
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice