Tema za odabir tvrdih diskova izdvojena tema

poruka: 1.812
|
čitano: 541.325
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

Može preporuka  ?

 

7 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

ljudi može preporuka za eksterni hard disk...kapacitet max 1 terabajt...disk bi bio na jednom mjestu negdje iza tv-a i bio bi spojen samo na raspberry 3..sluzio bi za storage filmova skinutih sa torenta preko raspberry, te pokretanje tih istih filmova za gledanje na raspberry...po mogucnosti da je tih u radu...i sto nize cijenom...hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Crko mi je disk, a drugi ima preko 26000 sati. Zapao mi je za oko relativno stari WD10EZEX, 1 TB, 7200 rpm, jedna ploča, reviewovi mi se čine ok, a cijena je dosta pristupačna (oko 400 kn). Koristio bih ga kao primarni disk, za OS, aplikacije i pohranu. Kakav je odabir? Postoji li bolji do 500 kn?

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
Proz0r kaže...

Crko mi je disk, a drugi ima preko 26000 sati. Zapao mi je za oko relativno stari WD10EZEX, 1 TB, 7200 rpm, jedna ploča, reviewovi mi se čine ok, a cijena je dosta pristupačna (oko 400 kn). Koristio bih ga kao primarni disk, za OS, aplikacije i pohranu. Kakav je odabir? Postoji li bolji do 500 kn?

Postoji - bilo koji SSD od 240-250 GB.  A velike datoteke trpaj na ovaj disk s preko 26000 sati.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
mbaksa kaže...

Postoji - bilo koji SSD od 240-250 GB.  A velike datoteke trpaj na ovaj disk s preko 26000 sati.

 Jako bih volio SSD, no drugi disk ima 160 GB... :)

16 godina
moderator
online
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
Proz0r kaže...
mbaksa kaže...

Postoji - bilo koji SSD od 240-250 GB.  A velike datoteke trpaj na ovaj disk s preko 26000 sati.

 Jako bih volio SSD, no drugi disk ima 160 GB... :)

Disk ko disk. OK za storage, loš kao sistemski disk.

 

Terabajtni diskove se isplate isto koliko i 120GB SSD-ovi - ne isplate se. Jer imaju visoku cijenu po megabajtu prostora. Dvostruki kapacitet (2 TB za HDD, 240 GB za SSD) ne nosi dvostruku cijenu, nego oko 50% višu.

 

Ako se možeš rasteći do 2 TB - super. Ako ne... A ne znam... Zar je bitno što ćeš kupiti? Svi ti diskovi su tu negdje po performansama i ne mogu se mjeriti sa SSD-ovima, a što se tiče pouzdanosti jedan se kune u WD, dok drugome WD stalno crkavaju i kaže nikad više WD. Pa sad... A svi danas daju tek 2 godine garancije.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

Isplativo jeste, no ipak mi je skok na ~600 kn prevelik, pogotovo s obzirom na to da ce mi 1 TB biti dovoljno prostora za neko dogledno vrijeme. Hvala na savjetu!

12 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Uzmi tog wd-a. Ja ga imam i za sada je brz. Loading u gta 5 mi se prepolovio za razliku od starog diska . A cijena mu je dobra uloženo/dobiveno.

Pro audio equipment
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

LP

 

Naime,kupujemo nova računala za firmu jer su trenutačna prestara.Dobili smo ponudu od tipa koji nam kao održava blagajnu i te kompove te ima firmu.
Njegova ponuda me je šokirala,jer je po meni preskupa i totalno debilna.

 

PC HP 400PD G3 MT x2 10 038kn

MON 22 LG 22M38A-B FULL HD 875 kn

HDD INT TOS DT01ACA100 1 TB 430

=11 342kn

 

HP 400PD G3 MT ,win 10 pro 64bit,intel core i3 6100 with itel graphics 530(3.7Ghz,3MB cache,2 cores) 1x4GB DDR4,sata 1000GB,dvd+-rw,180W,tipk/miš

 

Naravno,nazvao sam ga i rekao da je to po meni preskuo,tj da se može kvalitetnije,na što je on planuo,da on to radi 20 godina,da on ne može kupovati u dijelovima,da onda nema zarade i da nema vremena slagati komponente,da to nije kompjuter za igirice,da njemu treba 7 sati da instalira programe( OS,Word,browsere drivere i blagajnu) te da on radi u RAIDu.

 

Meni je jedini problem RAID,ja  sam taj izraz čuo,no evo tek sad znam što znači.

 

ovo je konfa koju su mi forumaši složili:

 

  • 1 x Intel CPU Desktop Core i3-6098P (3.6GHz, 3MB, LGA1151) box
  • 1 x Kingmax 8GB DDR4 2133MHz
  • 1 x GIGABYTE GA-H110M-S2, INTEL H110, VGA, mATX
  • 1 x Kingston UV400 240GB SSD, 2.5” 7mm, SATA 6 Gbit/s
  • 1 x Optički uređaj LG GH24NSD1 SATA Bulk Black 24x
  • 1 x Fortron Hexa+ 400W, 80+
  • 1 x Kućište MS Helios 3, crno
  • 1 x MS Windows 10 Professional 64-bit Eng

 

trebam 2. takve kompe. E sad mene zanima,tj poprilično sam siguran da bih sada trebao uzeti još jedan SSD disk(sveukupno 3 komada) da bi se RAID 1 mogao složiti bar na jednom kompu koji bi služio kao backup podataka?Naravno matična mora imati RAID mogućnost...

Sad mi je jasno zašto je uzeo još jedan hard disk,da ga složi u raid.

 

Jasno mi je zašto je planuo,no ja ne želim,a nit moj stari 1.5-2.5 soma kuna više zato jer se njemu neda slagati komp i što njegov sat vrijedi 200 ili ko zna koliko kuna,a on nije baš nešto radišan pa se njemu neda,te kao što je on meni rekao  "on slaže komp da radi 7 godina".Ne slaže ga on nego ga dobijemo složenog te je još i krš,bar po meni.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Odlucio sam si uzeti WD My passport Ultra 2 tb za automatski backup koji mi treba zbog posla (veliki video fajlovi)

 

No, prijatelj mi je dao ideju da bih si rade mogao razmisliti o mrežnim eksternim diskovima koji podatke stavljaju na Cloud. Ovo bi mi bilo jako korisno da sve projekte videe itd djelim redovno sa kolegom koji bi sve skidao preko tog Cloud. E sada tu je za 1600 kn npr 4tb Wd My Cloud koji bi to sve omogucio. Recenzije sluzbene su solidne ali lose su ocjene samih korisnika koji imaju prituzbe na sporu brzinu prjenosa na cloud itd. Ja cu nadam se uskoro prijeci na opticki internet no sa brzinama od 30Mb i uploadom od max 5,6 kako mi je receno. Neznam zbilja dali bi mi ovo bila pametna kupnja ili bih i ja imao probleme kao i vecina. Jer nebi htio da mi internet bude zagusen sa konstantim uploadom (a radi se od 2-3 gb svakih par dana koje bi trebalo poloziti na Cloud)

 

Moze li mi netko tko se kuzi u ovo dati savjet, mozda savjetovatid drugaciji skuplji Hard ili da jednostavno odustanem od sve toga? Hvala vam na pomoci

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Razmišljam da uzmem i HDD i SSD, no manjeg kapaciteta (budući da je za moje potrebe čak ~500 GB za pohranu dovoljno). Budući da ne znam kako SSD-i stoje po pitanju kvalitete (koliko sam upoznat, ima nešto više varijacije što se tiče brzine, trajnosti itd. nego kod HDD-a), je li moguće naći kvalitetan SSD za 400 kn koji bi stajao uz WD10EZEX (1 TB HDD, 400 kn), da je bar 120 GB kapaciteta? Je li moguća neka kombinacija HDD-a (kojeg god kapaciteta) i SSD-a od 240 GB za oko 800 kn?

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.11.2016 21:09 (Proz0r).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
Amormian kaže...

LP

 

 

trebam 2. takve kompe. E sad mene zanima,tj poprilično sam siguran da bih sada trebao uzeti još jedan SSD disk(sveukupno 3 komada) da bi se RAID 1 mogao složiti bar na jednom kompu koji bi služio kao backup podataka?Naravno matična mora imati RAID mogućnost...

Sad mi je jasno zašto je uzeo još jedan hard disk,da ga složi u raid.

Kao prvo, RAID NIJE BACKUP. Tko god ti to kaže, priča gluposti i ne razumije što je backup.

Drugo, ne znam čime se bavite, no za održavanje su puno jednostavniji gotovi radni strojevi zbog osiguranih rezervnih dijelova. No obzirom da se radi o samo dva računala a ne dvije stotine, smatram da si promašio temu.

http://www.bug.hr/forum/board/slaganje-pc-konfiguracija/75.aspx?sort=old

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
11 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Disk od 500 GB mi je postao premali, pa trazim veci od 2 TB za gaming racunalo.


Vidim da cesto sugerirate HDD Toshiba P300 1TB, 64MB, 7200rpm, High-Performance, da li je
Toshiba 2TB,7200rpm, 64MB HDD TOS-DT01ACA200 u istom rangu sto se tice kvalitete?


Ducan Futura mi sugerira ST2000DM001 ali nisam bas siguran jer citam dosta negativnih iskustava sa Seagate-om. Neznam kako je s tim diskom.

 

Znaci ST2000DM001 ili TOS-DT01ACA200 ili neki treci do 100-200 kn vise?

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.11.2016 20:46 (Mark666).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
Mark666 kaže...

Disk od 500 GB mi je postao premali, pa trazim veci od 2 TB za gaming racunalo.


Vidim da cesto sugerirate HDD Toshiba P300 1TB, 64MB, 7200rpm, High-Performance, da li je
Toshiba 2TB,7200rpm, 64MB HDD TOS-DT01ACA200 u istom rangu sto se tice kvalitete?


Ducan Futura mi sugerira ST2000DM001 ali nisam bas siguran jer citam dosta negativnih iskustava sa Seagate-om. Neznam kako je s tim diskom.

 

Znaci ST2000DM001 ili TOS-DT01ACA200 ili neki treci do 100-200 kn vise?

Izbjegavaj P300 1TB ako ti smeta buka.

Ja sam ga danas nabavio i glasan je za poludit čak i ako apsolutno ništa ne radiš. Zvuk je iritantan do bola i ne pomaže niti kad je kučište zatvoreno.

Možda ti ne bude smetalo ako ti je komp u dnevnom boravku, ali ako je u nekoj tihoj sobi, onda ćeš ga čuti.

Ako ti to ne smeta uzmi ga, ali ja bih radije dao više za neki kvalitetniji što ću i napravit, a ovaj bude odličan za backup.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.11.2016 21:56 (Crljo).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

Thx. Bas citam da se ljudi zale sto je glasan. Mislio sam ga koristiti kao prvi disk. 

Koji kvalitetniji gledas za sebe?

 

15 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
Mark666 kaže...

Thx. Bas citam da se ljudi zale sto je glasan. Mislio sam ga koristiti kao prvi disk. 

Koji kvalitetniji gledas za sebe?

 

 Nisam još ništa gledao, prvo moram pare skupit

11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
Mark666 kaže...

Thx. Bas citam da se ljudi zale sto je glasan. Mislio sam ga koristiti kao prvi disk. 

Koji kvalitetniji gledas za sebe?

 

 Seagate baracuda je najbolji u tom rangu cijene

12 godina
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Imali tko iskustva sa sshd za gaming,

odnosno općenito performanse -

ovdje mislim na seagate firecuda 2TB?

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.12.2016 10:54 (absolon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Pozdrav društvo. U mogućnosti sam zamijeniti Toshibu od 1TB za neki drugi disk od 1TB. Koji biste mi preporučili? Da li je i dalje WD Caviar Black najbolji odabir? Unaprijed hvala, pozz

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
absolon kaže...

Imali tko iskustva sa sshd za gaming,

odnosno općenito performanse -

ovdje mislim na seagate firecuda 2TB?

Prednosti SSHD-a neće doći do izražaja jer su današnje igre prevelike da bi se duže "zadržale" na SSD dijelu i time brže učitavale.

Ako malo pogledaš koncept hibridnog diska onda ćeš i sam vidjeti da im bolje leži uloga u nekom uredskom kompu gdje se dnevno ponavlja manje-više isti scenarij upotrebe u okviru nekih 8GB koliko je obično SSD dio diska (učitavanje OS-a, par uredskih aplikacija i nešto surfanja). Danas su SSD-ovi relativno jeftini, pa mi se kombinacija SSD za OS i softver a običan disk za podatke, čini puno efikasnijom.

 

8 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

ja ga imam neko vrijeme u kompu kupljen ove godine brzo radi doosta brze od mog starog harda a sto se tice buke nznm o cem trkeljaju al meni u principu ne smeta ništa . Zasad radi i nadam se da ce radit ...plus dodatno 5god garancije :)

16 godina
moderator
online
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
sseennoonn kaže...

ja ga imam neko vrijeme u kompu kupljen ove godine brzo radi doosta brze od mog starog harda a sto se tice buke nznm o cem trkeljaju al meni u principu ne smeta ništa .

Ne moraju svi primjerci nekog modela proizvoditi istu buku - neki mogu biti glasniji, neki tiši, ovisi o dosljednosti izrade. Također ovisi o kakvom se kućištu radi i kako je disk montiran u njega, te gdje je kućište smješteno, na kojoj udaljenosti od korisnika.

16 godina
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Mozda nije skroz primjereno za ovu temu, ali ovdje je vjerjatno najvise znalaca...

 

Kupujem NAS, tocnije, trazim automatski sustav backupa koji ce raditi preko mreze. 2-3TB su mi dovoljna, ne trebaju mi nikakve fancy mogucnosti niti spektakularne performanse, zelim sto jeftinije proci. Ima li NAS za ovakve potrebe uopce smisla, ili da sam nesto slozim?

Nothing is true, everything is permitted...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
Assassin kaže...

Mozda nije skroz primjereno za ovu temu, ali ovdje je vjerjatno najvise znalaca...

 

Kupujem NAS, tocnije, trazim automatski sustav backupa koji ce raditi preko mreze. 2-3TB su mi dovoljna, ne trebaju mi nikakve fancy mogucnosti niti spektakularne performanse, zelim sto jeftinije proci. Ima li NAS za ovakve potrebe uopce smisla, ili da sam nesto slozim?

Naravno da ima smisla, samo vidi koji SW misliš koristiti za to, to je još bitnije od samog HW-a.

16 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
Old Iggy kaže...
Assassin kaže...

Mozda nije skroz primjereno za ovu temu, ali ovdje je vjerjatno najvise znalaca...

 

Kupujem NAS, tocnije, trazim automatski sustav backupa koji ce raditi preko mreze. 2-3TB su mi dovoljna, ne trebaju mi nikakve fancy mogucnosti niti spektakularne performanse, zelim sto jeftinije proci. Ima li NAS za ovakve potrebe uopce smisla, ili da sam nesto slozim?

Naravno da ima smisla, samo vidi koji SW misliš koristiti za to, to je još bitnije od samog HW-a.

 Preporuke? Pronasao sam ovo kao najpovoljnije: https://www.links.hr/hr/eksterno-kuciste-zyxel-nas-zyx-nas326-2-bay-personal-cloud-marvell-armada-380-1-3-ghz-512mb-ddr3-2x-sata-2-5-3-5-g-lan-2x-usb-3-0-051604068

Unutra bih prvo stavio jedan disk od 2TB, pa po potrebi dodao jos jedan. Na Win sam pa mi time machine podrska i slicne stvari ne treba (vidim da se mnogi s tim hvale).

Nothing is true, everything is permitted...
16 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
Assassin kaže...
Old Iggy kaže...
Assassin kaže...

Mozda nije skroz primjereno za ovu temu, ali ovdje je vjerjatno najvise znalaca...

 

Kupujem NAS, tocnije, trazim automatski sustav backupa koji ce raditi preko mreze. 2-3TB su mi dovoljna, ne trebaju mi nikakve fancy mogucnosti niti spektakularne performanse, zelim sto jeftinije proci. Ima li NAS za ovakve potrebe uopce smisla, ili da sam nesto slozim?

Naravno da ima smisla, samo vidi koji SW misliš koristiti za to, to je još bitnije od samog HW-a.

 Preporuke?

Hm, ja sam uvijek za QNAP ili Synology + dobar backup SW.

13 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Koji hard bi najbolje odgovarao ovoj mojoj matičnoj? http://www.gigabyte.ru/products/page/mb/ga-g31m-es2l_24/specs/ Čitao sam malo temu pa nebi htio prenaglit sa odabirom harda koji ne želi radit u punom potencijalu. jel vidim da neki hardovi imaju 6GB/s a moja matična ima max  3Gb/s . Max 600 kuna.

 

Hvala unaprijed.

Padobranci, mineri i djevice griješe samo jednom
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.12.2016 10:57 (Kewin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
Ne postoji hdd koji može iskoristiti 6 Gb/s.
13 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Znači nema greške u kupovini? pošto ja imam sata 2 a vidim da neki wd plavci imaju i sata 3?

Padobranci, mineri i djevice griješe samo jednom
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
Kewin kaže...

Znači nema greške u kupovini? pošto ja imam sata 2 a vidim da neki wd plavci imaju i sata 3?

Što se brzine u normalnom radu tiče, transfer rate HDD-ova danas ne može iskoristiti SATA2, kamoli SATA3.

Neke naprednije opcije SATA3 (ako ih disk uopće podržava) kao asinkroni NCQ teško ćeš iskoristiti.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice