GTX 580 pred kraj godine

poruka: 153
|
čitano: 21.406
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
GTX 580 pred kraj godine

Ja sam otprilike izračunao kolike će imati performanse GTX580...

 

Biti će ekvivalentne clocku GTX 480 kartice clockane na (GPU/Memorija/CUDA): 875/1001/1750 (stock je 701/924/1401)

 

To sam dobio tako što sam vidio kolika je razlika u pixel-fillrateu između GTX470 i GTX480 na jednakom clocku (608MHz). To sam napravio zato što je razlika između GTX470 i 480 također u 32 CUDA procesora. Zatim sam naclockao GTX480 na referentne frekvencije GTX580 kartice i dodao razliku u pixel-fillrateu između 480 i 470. Dobio sam točno 42 Gpixel/s. Tada sam polako cloclako GTX480 dok nisam dobio 42 GP/s, a to je bila ova vrijednost iznad. Nije 100% precizno sigurno, ali eto da imate neku orijentaciju {#}

Q9650 @ 3.83GHz | ASUS P5Q-E | 8GB @ 850MHz | Gainward GTX480 | 2x WD Caviar Black 640GB RAID 0 | Corsair HX850W | CM-690 |
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.11.2010 9:08 (Oly_E3).
Moj PC  
4 0 hvala 3
13 godina
neaktivan
offline
GTX 580 pred kraj godine

nije mi jasno zasto ce microman sjahati sa konja na magare!????!!! pogledajte kod njega na Moj PC {#}

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
RE: GTX 580 pred kraj godine
xyan kaže...

nije mi jasno zasto ce microman sjahati sa konja na magare!????!!! pogledajte kod njega na Moj PC {#}

Zato sto ti imas GTX 480 ne znaci da je ona bolja od dvije 6970... Vjerovatno nece biti bolja od jedne, a ne od dvije...

EDIT: I btw, kakav ti je to RAM na I7 950? Sta ne stavis triple channel?

 

{#}

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.11.2010 20:24 (ShadoW).
14 godina
neaktivan
offline
RE: GTX 580 pred kraj godine
ShadoW kaže...
xyan kaže...

nije mi jasno zasto ce microman sjahati sa konja na magare!????!!! pogledajte kod njega na Moj PC {#}

Zato sto ti imas GTX 480 ne znaci da je ona bolja od dvije 6970... Vjerovatno nece biti bolja od jedne, a ne od dvije...

EDIT: I btw, kakav ti je to jadan RAM na I7 950?

 

{#}

sta fali ripjawsima , pre brutalna memorija, latencije 7-7-7-21

13 godina
neaktivan
offline
RE: GTX 580 pred kraj godine
ShadoW kaže...
xyan kaže...

nije mi jasno zasto ce microman sjahati sa konja na magare!????!!! pogledajte kod njega na Moj PC {#}

Zato sto ti imas GTX 480 ne znaci da je ona bolja od dvije 6970... Vjerovatno nece biti bolja od jedne, a ne od dvije...

EDIT: I btw, kakav ti je to jadan RAM na I7 950?

 

{#}

1. G.Skill Ripjaws je jako, jako dobra memorija, i odlicno se clocka - kupio sam je i prije nego je izasao review u BUG-u, mislim da je lipanj u pitanju, ili svibanj

2. Neka prvo izadje ta famozna 69xx serija pa cemo onda komparirati. I generarno gledati na performanse i upotrebljivost, a ne samo na gaming. btw. 580 ce ih satrti!!!!! dakle, 69xx na razini 480-tke

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.11.2010 19:14 (xyan).
15 godina
neaktivan
offline
RE: GTX 580 pred kraj godine

nego kako to da imaš 8GB?

Q9650 @ 3.83GHz | ASUS P5Q-E | 8GB @ 850MHz | Gainward GTX480 | 2x WD Caviar Black 640GB RAID 0 | Corsair HX850W | CM-690 |
14 godina
neaktivan
offline
RE: GTX 580 pred kraj godine
xyan kaže...

1. G.Skill Ripjaws je jako, jako dobra memorija, i odlicno se clocka - kupio sam je i prije nego je izasao review u BUG-u, mislim da je lipanj u pitanju, ili svibanj

2. Neka prvo izadje ta famozna 69xx serija pa cemo onda komparirati. I generarno gledati na performanse i upotrbljivost, a ne samo na gaming. btw. 580 ce ih satrti!!!!! dakle, 69xx na razini 480-tke

Tu nema uopće rasprave o kvaliteti, zna se da su Ripjawsi jedna od najvalitetnijih memorija.

Vjerujem da je ovdje riječ o korištenju dual channel memorije na 1366 platformi.

 

Ovo drugo pričaj nekome drugome, to što imaš GTX480 ne znači da se ATi mora ravnati po tebi i izbaciti slabiju karticu. IMHO 6970 će svejedno biti najjači single GPU, bez obzira na GTX580.

15 godina
neaktivan
offline
RE: GTX 580 pred kraj godine
ATiGamer kaže...

Ovo drugo pričaj nekome drugome, to što imaš GTX480 ne znači da se ATi mora ravnati po tebi i izbaciti slabiju karticu. IMHO 6970 će svejedno biti najjači single GPU, bez obzira na GTX580.

Koji će biti najjači single GPU za drugu generaciju DX11 kompatibilnih grafa

13 HD6970
25 GTX 580
Q9650 @ 3.83GHz | ASUS P5Q-E | 8GB @ 850MHz | Gainward GTX480 | 2x WD Caviar Black 640GB RAID 0 | Corsair HX850W | CM-690 |
13 godina
neaktivan
offline
RE: GTX 580 pred kraj godine
ATiGamer kaže...
xyan kaže...

1. G.Skill Ripjaws je jako, jako dobra memorija, i odlicno se clocka - kupio sam je i prije nego je izasao review u BUG-u, mislim da je lipanj u pitanju, ili svibanj

2. Neka prvo izadje ta famozna 69xx serija pa cemo onda komparirati. I generarno gledati na performanse i upotrbljivost, a ne samo na gaming. btw. 580 ce ih satrti!!!!! dakle, 69xx na razini 480-tke

Tu nema uopće rasprave o kvaliteti, zna se da su Ripjawsi jedna od najvalitetnijih memorija.

Vjerujem da je ovdje riječ o korištenju dual channel memorije na 1366 platformi.

 

Ovo drugo pričaj nekome drugome, to što imaš GTX480 ne znači da se ATi mora ravnati po tebi i izbaciti slabiju karticu. IMHO 6970 će svejedno biti najjači single GPU, bez obzira na GTX580.

tako je....prvo je bila osmisljena amd platforma, pa sam se presaltao na intel.

 

ma nece se nitko ravnati po meni. ne zelim se nikome zamjeriti, pa ne morate onda piz*** na mene sta ja imam 480. zahvalan sam vam svima na raspravama koje smo vodili prije nego sam kupio, to sto jesam. iskreno, ne znam zasto se uopce opterecujem sa time, kad upogonim sve bez problema, i upogonit cu jos dosta vremena... kad izadje jedno i drugo, vidjet cemo kakvi ce rezultati biti, a mi mozemo tuliti kolko ocemo, al sve je bzvz. nemamo nista od prepucavanja na forumu doli gubljenje zivaca (i para).

 

NEGO, launch date 580-tke je 8./9.11. o dostupnosti necemo. Oce li 480 pojeftiniti onda? tj. ne kuzim postojanje 480-tke, jer ne vidim na koju karticu cilja za konkurentnost? 

 

580->6970 ?

480->6950 ?

xxx->6990 ?

 

ne vidim druge logike high enda, osim ove? s time da ce vjerojatno 480 biti bolja od 6950, ali i skuplja, osim ako je ne pojeftine...

15 godina
offline
RE: GTX 580 pred kraj godine
xyan kaže...
ATiGamer kaže...
xyan kaže...

NEGO, launch date 580-tke je 8./9.11. o dostupnosti necemo. Oce li 480 pojeftiniti onda? tj. ne kuzim postojanje 480-tke, jer ne vidim na koju karticu cilja za konkurentnost? 

 

580->6970 ?

480->6950 ?

xxx->6990 ?

 

ne vidim druge logike high enda, osim ove? s time da ce vjerojatno 480 biti bolja od 6950, ali i skuplja, osim ako je ne pojeftine...

Ok, sad jos molim brojeva lota za i informaciju tjlko ce sljedeci pobjediti SP u nogometu

 

@modovi skratiti cu citate cim dodem na komp

 

I i7 960D0 I HD5970 I 12Gb Kingmax I EX-58 UD-5 I Xilence1200W I 2Tb Hitachi I Antec 1200 I
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.11.2010 21:13 (zaki).
14 godina
offline
RE: GTX 580 pred kraj godine
Oly_E3 kaže...
ATiGamer kaže...

Ovo drugo pričaj nekome drugome, to što imaš GTX480 ne znači da se ATi mora ravnati po tebi i izbaciti slabiju karticu. IMHO 6970 će svejedno biti najjači single GPU, bez obzira na GTX580.

Koji će biti najjači single GPU za drugu generaciju DX11 kompatibilnih grafa

 

Ovo je isto diskutabilno...

Svi se pozivaju na tu ekstremnu teselaciju... Ekstremna teselacija je drugi naziv za pretjerivanje koje u igrama nećemo vidjeti, dakle raditi uporedbu na ekstremnoj teselaciji je smiješno, jel vi grafe kupujete za benchanje ili za igranje? U igrama se treba raditi usporedba, a vidjeli smo kako moćni div GTX480 briljira u Metro-u skupa sa svim ostalima...

 

I sada vi iščekujete neke DX11 teselacijske čmarkove umjesto da gledate realno stanja u igrama, npr. Crysis 2 ili sadašnji Metro, tamo ta super-duper-uber arhitektura na GTX-icama i nije baš dala neku golemu prednost...

3D Designer
14 godina
odjavljen
offline
RE: GTX 580 pred kraj godine
Oly_E3 kaže...

Ja sam otprilike izračunao kolike će imati performanse GTX580...

 

Biti će ekvivalentne clocku GTX 480 kartice clockane na (GPU/Memorija/CUDA): 875/1001/1750 (stock je 701/924/1401)

 

To sam dobio tako što sam vidio kolika je razlika u pixel-fillrateu između GTX470 i GTX480 na jednakom clocku (608MHz). To sam napravio zato što je razlika između GTX470 i 480 također u 32 CUDA procesora. Zatim sam naclockao GTX480 na referentne frekvencije GTX580 kartice i dodao razliku u pixel-fillrateu između 480 i 470. Dobio sam točno 42 Gpixel/s. Tada sam polako cloclako GTX480 dok nisam dobio 42 GP/s, a to je bila ova vrijednost iznad. Nije 100% precizno sigurno, ali eto da imate neku orijentaciju  {#}

  Samo je jedini problem što će propusnost GTX 580 kartice biti oko 250GB/s ako ne i više, dok tvoja ima mnogo manje.

 

GTX 580 je 512bit.

 

Minoza kaže... 

I sada vi iščekujete neke DX11 teselacijske čmarkove umjesto da gledate realno stanja u igrama, npr. Crysis 2 ili sadašnji Metro, tamo ta super-duper-uber arhitektura na GTX-icama i nije baš dala neku golemu prednost...

  A odkud tebi da će Crysis imati nizak nivo teselacije?

 

U budućnosti u DX11 igrama gdje se teselacija gušće koristi (a koristit će se - Osim ako konzole zabrane da se koristi teselacija) GTX-ice će biti brže.




Operation Flashpoint
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.11.2010 19:44 (Weky).
13 godina
neaktivan
offline
GTX 580 pred kraj godine

pa u cemu sam ja pogrijesio? jadna je nvidija ako 480 ne tuce 6950. i nisam izjavu stavio, nego sam pitao kako se sad prica slaze, koja kartica ide na koju, po pitanju konkurentnosti....

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
GTX 580 pred kraj godine

Zašto mislite da će imat sabirnicu 512 bit,jel zato jer je to rekao onaj čarli fanatik.Neče to biti tako.

 

KLIK

koliki mi je da ga pola moran držat u živideru
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: GTX 580 pred kraj godine
Minoza kaže...

 

Ovo je isto diskutabilno...

Svi se pozivaju na tu ekstremnu teselaciju... Ekstremna teselacija je drugi naziv za pretjerivanje koje u igrama nećemo vidjeti, dakle raditi uporedbu na ekstremnoj teselaciji je smiješno, jel vi grafe kupujete za benchanje ili za igranje? U igrama se treba raditi usporedba, a vidjeli smo kako moćni div GTX480 briljira u Metro-u skupa sa svim ostalima...

 

I sada vi iščekujete neke DX11 teselacijske čmarkove umjesto da gledate realno stanja u igrama, npr. Crysis 2 ili sadašnji Metro, tamo ta super-duper-uber arhitektura na GTX-icama i nije baš dala neku golemu prednost...

Naravno da je diskutabilno.

 

Očekujem 6950 u rangu GTX480, a 6970 nekih 20-ak posto iznad, kao i GTX580.

 

Sasvim sigurno GTX580 će davati mnogo bolje performanse u teselaciji odnosno u Heavenu jer drugdje od te prednosti nemaš koristi. Metro koristi teselaciju ali ni približno naprednu kao Heaven. Čmark 11 će vjeratno ići na naprednu teselaciju. Dakle ta prednost bolje implementacije teselacijskih jedinica doći će do izražaja samo u benchevima. Nekima bitno, meni i ne previše. Mnogo mi je bitnije kako će se grafa ponašati u nekom novom naslovu.

 

Zasad mi teselacijske performanse nisu glavni kriterij za izbor grafe, tek kad dođu DX11 naslovi s pravim supportom za tess, onda već da. Trenutno je jedino Metro vrijedan spomena, koji na ATi-u ide podjednako dobro kao i na nVIDIA-i.

 

13 godina
neaktivan
offline
GTX 580 pred kraj godine

sta ce se dogoditi sa 480-tkom? jel ide EOL ili sta? pise svugdje da je 580 replacement...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: GTX 580 pred kraj godine
Weky kaže...

 

 

Minoza kaže... 

I sada vi iščekujete neke DX11 teselacijske čmarkove umjesto da gledate realno stanja u igrama, npr. Crysis 2 ili sadašnji Metro, tamo ta super-duper-uber arhitektura na GTX-icama i nije baš dala neku golemu prednost...

  A odkud tebi da će Crysis imati nizak nivo teselacije?

 

U budućnosti u DX11 igrama gdje se teselacija gušće koristi (a koristit će se - Osim ako konzole zabrane da se koristi teselacija) GTX-ice će biti brže.




 

 

Tko je rekao nizak? Rekao sam da neće koristiti ekstreman... 16 komada po vertexu (s čime se i sadašnje 5xxx te 4xx nose sasvim ok), sve iznad toga je pretjerivanje, odnosno ono što možemo naći u čmarkovima. Iskreno se nadam da će developer imati to na umu prilikom razvoja igre, odnosno, utoliko da nam dopusti da sami odredimo neki nivo teselacije, a ne nas prisliliti na ON/OFF pa da ovisimo o tome koliko su oni odlučili cijepati...

 

To je moja pretpostavka, no opet, C1 je bench, možda C2 bude teselacijski bench, ne bih imao ništa protiv sve dok imam mogućnost sam to podesiti, no opet, sve i da ne uključe opciju za podešavanje razine, postoje .cfg fajlovi {#}

3D Designer
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.11.2010 20:18 (Minoza).
15 godina
offline
RE: GTX 580 pred kraj godine
dery kaže...

Zašto mislite da će imat sabirnicu 512 bit,jel zato jer je to rekao onaj čarli fanatik.Neče to biti tako.

 

KLIK

Sta ne pise na tom linku da ce gtx 580 imati 384bitnu sabirnicu? Tako pise u onoj tablici... Sta ne?

 

@xyan: mislio sam cemu dual channel kada na 1366 platformi. Ako imas za GTX 480 SLI onda valjda mozes prodat ovaj RAM i kupit posten, a ako imas za samo jednu GTX 480 onda si trebao ici na 1156 jer nijednu od dvije najvece prednosti 1366 platfrome ne koristis (dual gpu i triple channel RAM su najvece prednosti)

evo editirao sam post gore, RAM je daleko od los, ali mislim da je bolje stavit triple channel, brat mi ima 2x2gb na 2000MHz (tvornicki) tako da znam kakav je RAM

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.11.2010 20:26 (ShadoW).
14 godina
odjavljen
offline
RE: GTX 580 pred kraj godine
Minoza kaže...

Tko je rekao nizak? Rekao sam da neće koristiti ekstreman... 16 komada po vertexu (s čime se i sadašnje 5xxx te 4xx nose sasvim ok), sve iznad toga je pretjerivanje, odnosno ono što možemo naći u čmarkovima. Iskreno se nadam da će developer imati to na umu prilikom razvoja igre, odnosno, utoliko da nam dopusti da sami odredimo neki nivo teselacije, a ne nas prisliliti na ON/OFF pa da ovisimo o tome koliko su oni odlučili cijepati...

 

To je moja pretpostavka, no opet, C1 je bench, možda C2 bude teselacijski bench, ne bih imao ništa protiv sve dok imam mogućnost sam to podesiti, no opet, sve i da ne uključe opciju za podešavanje razine, postoje .cfg fajlovi {#}

  Da al netko se nece zadovoljiti da mu igra izgleda isto na DX11 i na DX9. Pod bilo koji kriterijem DX11 mora bolje izgledati bez obzira na perfomanse - Politika developera Metro-a 2033, a vjerujem i Cryteka.

 

Uostalom, prvi Far Cry je bio jako zahtjevan i izgledao najbolje dotada ikada, Crysis uopce nemoram spominjati, nevjerujem da će podbaciti sa Crysisom 2.

 

Crysis 2 će biti zahtjevan:

17 Više od prvog Crysisa
2 Manje
6 Podjednako
Operation Flashpoint
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.11.2010 20:22 (Weky).
15 godina
offline
RE: GTX 580 pred kraj godine
ShadoW kaže...

Sta ne pise na tom linku da ce gtx 580 imati 384bitnu sabirnicu? Tako pise u onoj tablici... Sta ne?

 

 

Pa da imat će 384bit kao šta kaže ovaj linkšta ga je oly postavija i moj link.Release date je 9 studeni.

koliki mi je da ga pola moran držat u živideru
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.11.2010 20:27 (dery).
15 godina
offline
RE: GTX 580 pred kraj godine
Weky kaže...
Minoza kaže...

Tko je rekao nizak? Rekao sam da neće koristiti ekstreman... 16 komada po vertexu (s čime se i sadašnje 5xxx te 4xx nose sasvim ok), sve iznad toga je pretjerivanje, odnosno ono što možemo naći u čmarkovima. Iskreno se nadam da će developer imati to na umu prilikom razvoja igre, odnosno, utoliko da nam dopusti da sami odredimo neki nivo teselacije, a ne nas prisliliti na ON/OFF pa da ovisimo o tome koliko su oni odlučili cijepati...

 

To je moja pretpostavka, no opet, C1 je bench, možda C2 bude teselacijski bench, ne bih imao ništa protiv sve dok imam mogućnost sam to podesiti, no opet, sve i da ne uključe opciju za podešavanje razine, postoje .cfg fajlovi {#}

  Da al netko se nece zadovoljiti da mu igra izgleda isto na DX11 i na DX9. Pod bilo koji kriterijem DX11 mora bolje izgledati bez obzira na perfomanse - Politika developera Metro-a 2033, a vjerujem i Cryteka.

 

Uostalom, prvi Far Cry je bio jako zahtjevan i izgledao najbolje dotada ikada, Crysis uopce nemoram spominjati, nevjerujem da će podbaciti sa Crysisom 2.

 

Crysis 2 će biti zahtjevan:

Za ovu anketu mislis podjednako kao sto je onaj Crisys bio zahtjevan za onu seriju ili podjednako zahtjevan da ce sve graficke koje vrte 1icu da ce vrtit 2ovjku. Pretpostavljam da mislis ono prvo...

14 godina
neaktivan
offline
GTX 580 pred kraj godine

Mislim da tu nema dileme hoće li biti zahtjevniji.

 

Ako namjeravaju zadržati razinu detalja iz originala onda bi trebala biti i slična razina zahtjevnosti. A uz to još će i DX11 biti implementiran stoga je prilično izvjesno koji će nastavak biti zahtjevniji.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
GTX 580 pred kraj godine

ovo o crysisu si treba postavit u temu koja je več otvorena za to

koliki mi je da ga pola moran držat u živideru
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
GTX 580 pred kraj godine

Bas me zanima sta mislite.

Koliko ce kostati GTX 580?

 

EDIT: Odnosi se na trenutnu cijenu GTX 480 i 5970 kartice. Znaci GTX 480 oko 3100kn i 5970 oko 4200kn

0 jeftinije od GTX 480
2 kao GTX 480
13 izmedu 5970 i GTX 480
3 kao 5970
11 vise od 5970
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.11.2010 21:04 (ShadoW).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: GTX 580 pred kraj godine

Ovo kao GTX480 se odnosi na vrijeme kada je GTX izašao, ili na trenutno stanje? 

Q9650 @ 3.83GHz | ASUS P5Q-E | 8GB @ 850MHz | Gainward GTX480 | 2x WD Caviar Black 640GB RAID 0 | Corsair HX850W | CM-690 |
13 godina
neaktivan
offline
GTX 580 pred kraj godine

Nvidia GTX 580 kartica će bit predstavljena 08.11.2010. {#}

"For high-performance segment of the Nvidia GeForce GTX 580'i is preparing to announce its new flagship. According to information received from the leading hardware manufacturers in the GeForce GTX 580, will be launched on November 8. Model to replace the GeForce GTX 480 and AMD's Radeon HD 6900 series expected against the positioning of all the details of the GeForce GTX 580'nin wonder Nvidia's prepared statement on November 8, at the same time we are giving the cards to the market is not yet known if sunmayacağı.

Front, Nvidia's GeForce GTX 580 ededursun continued silence, the new technical features of the model began to take shape. Unlike the GeForce GTX 480 512 core CUDA (parallel processing unit), the new model, again in comparison with the GeForce GTX 480, 775MHz GPU, 1544MHz stream processors and 4008MHz memory clock speeds will have the GeForce GTX 580, 384-bit memory data ways to support and 1536MB of GDDR5 memory will come.

192.4GB/saniye memory bandwidth, the tissue filling the performance of the GeForce GTX 580'nin 49.4GTexel/saniye to be around, despite the parallel increase in the number of processors and clock speeds, the design of the GPU updates (HPC-oriented features are removed claims that shared this with our news here), thanks to the GeForce better than the GTX 480 performance / power consumption and performance will have a balance of expression edilyor-thermal characteristic. Not yet clear information about the price of the GeForce GTX 580'nin the $ 499 level to be presented in a number of allegations circulating from ear to ear. "

http://www.donanimhaber.com/ekran-karti/haberleri/geforce-gtx-580-8-kasimda-lanse-edilecek.htm

I've got balls of steel.......
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.11.2010 20:59 (Dad0).
Moj PC  
4 0 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
RE: GTX 580 pred kraj godine
ShadoW kaže...
dery kaže...

Zašto mislite da će imat sabirnicu 512 bit,jel zato jer je to rekao onaj čarli fanatik.Neče to biti tako.

 

KLIK

Sta ne pise na tom linku da ce gtx 580 imati 384bitnu sabirnicu? Tako pise u onoj tablici... Sta ne?

 

@xyan: mislio sam cemu dual channel kada na 1366 platformi. Ako imas za GTX 480 SLI onda valjda mozes prodat ovaj RAM i kupit posten, a ako imas za samo jednu GTX 480 onda si trebao ici na 1156 jer nijednu od dvije najvece prednosti 1366 platfrome ne koristis (dual gpu i triple channel RAM su najvece prednosti)

evo editirao sam post gore, RAM je daleko od los, ali mislim da je bolje stavit triple channel, brat mi ima 2x2gb na 2000MHz (tvornicki) tako da znam kakav je RAM

nemojmo ovo ako imas onda imas....neke stvari vise cijenis od ostatka, pa onda tome pridodajes i vecu vaznost-pa si spreman i platiti vise za njih (osnove mikroekonomije-kosarica dobara :P ) ne znam koji bi to po tebi bio posten ram? Pi sreies od G.Skilla ili sta? Corsair Dominator sigurno nije... Kingston Hyper-X je recimo negdje u tom rangu, al stvarno ne vidim zasto ovaj ram nebi valjao... i jos k tome sad ce jos malo pojeftinit i kupim za 600kn jos 4gb da mogu triple channel, al stvarno ne vidim koristi od toga da imam 12 gb rama. pa nisam odabrao samo zbog rama 1366-icu :S 

15 godina
offline
RE: GTX 580 pred kraj godine
Dad0 kaže...

Nvidia GTX 580 kartica će bit predstavljena 08.11.2010. {#}

Sve smo to več prostudirali ali neka.{#}

koliki mi je da ga pola moran držat u živideru
13 godina
neaktivan
offline
GTX 580 pred kraj godine

GTX 580 Benchmark procurio.{#}

 

I've got balls of steel.......
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
GTX 580 pred kraj godine

Mislim da je ATi sada doveden u dosta nezgodan položaj, jer ako HD 6970 bude sporija od GTX 580, onda su izgubili bitku za high end trziste.

 

GTX 580 ce gotovo sigurno biti u rangu HD 5970 - Dakle ovo je Fermi kakav je nVIDIA zamislila u početku - Toliko o lošoj arhitekturi, koja doduše sa bitno vecim čipom nadmaši (vjerovatno) dva ona manja u 5970.

Operation Flashpoint
Moj PC  
4 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice