MUP ne zaključava računala :) zaključana tema

poruka: 112
|
čitano: 45.732
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: MUP ne zaključava računala :)
whisper2311 kaže...

tako je ubuntu je pokrenio bez problema samo ja nemam pojma niš o ubuntu.. nakon toga cd od xp nije htio botati niti taj kasperski,,jedino da pokušava dok mu ne dođe..samo da te dokumente izvadimo..niš budem probala..hvala vam {#}

Ako ti nije gužva sačekaj do večeras pa riješimo to bez pol frke.

Za prvu ruku evo ti jedan dobar link. Tebi treba Browse files.

Stručnjak za odmaganje...
14 godina
neaktivan
offline
Re: MUP ne zaključava računala :)
whisper2311 kaže...

tako je ubuntu je pokrenio bez problema samo ja nemam pojma niš o ubuntu.. nakon toga cd od xp nije htio botati niti taj kasperski,,jedino da pokušava dok mu ne dođe..samo da te dokumente izvadimo..niš budem probala..hvala vam {#}

Nikakva nauka za pokrenut Live CD, kad se pokrene preko njegovog file browser pristupiš File systemu u tvom slučaju Windows C: particiji, klasičani explorer, pripazi samo da sve backupiraš iz User accounta, u tvom slučaju ime korisnika tog lap ( desktop, my documents, my pictures itd.) i još provjeri da nema negdje na samoj root C:\ neki direktorij bitan

Let them taste the triple guns... Aye, Captain
13 godina
offline
Re: MUP ne zaključava računala :)
Flying Dutchman kaže...

Nikakva nauka za pokrenut Live CD, kad se pokrene preko njegovog file browser pristupiš File systemu u tvom slučaju Windows C: particiji, klasičani explorer, pripazi samo da sve backupiraš iz User accounta, u tvom slučaju ime korisnika tog lap ( desktop, my documents, my pictures itd.) i još provjeri da nema negdje na samoj root C:\ neki direktorij bitan

Mala ispravka, diskovi i particije su drukčije označene na Linuxu u odnosu na Windowse. Može se ubiti tražeći C: pod Linuxom i neće ga naći. Mada to nije nikakav problem ka pokrene File Browser (pogledati moj prethodni link) diskovi će joj biti s lijeve strane, jednostavni klik na disk joj otvara File Browser na tom disku. Priključi eksterni disk/USB i kopira. Vrlo jednostavno i intuitivno.

Stručnjak za odmaganje...
13 godina
neaktivan
offline
Re: MUP ne zaključava računala :)
mario.L_hr kaže...
Flying Dutchman kaže...

Nikakva nauka za pokrenut Live CD, kad se pokrene preko njegovog file browser pristupiš File systemu u tvom slučaju Windows C: particiji, klasičani explorer, pripazi samo da sve backupiraš iz User accounta, u tvom slučaju ime korisnika tog lap ( desktop, my documents, my pictures itd.) i još provjeri da nema negdje na samoj root C:\ neki direktorij bitan

Mala ispravka, diskovi i particije su drukčije označene na Linuxu u odnosu na Windowse. Može se ubiti tražeći C: pod Linuxom i neće ga naći. Mada to nije nikakav problem ka pokrene File Browser (pogledati moj prethodni link) diskovi će joj biti s lijeve strane, jednostavni klik na disk joj otvara File Browser na tom disku. Priključi eksterni disk/USB i kopira. Vrlo jednostavno i intuitivno.

da,eksterni disk od 500gb koji sam priključila nije htio prepoznati sa njega sam htjela malware instalirati..pa sam to sve na cd morala jer nitko nema usb.. na njega bi prebacila sve ali samo da ga učita.. hvala na trudu valjda će mi nešto uspjeti :)

12 godina
neaktivan
offline
MUP ne zaključava računala :)

Hirens boot cd sprži negdje i tamo imaš alata za scan od virusa i malwarea.

Ako ne možeš ništa javi se  forumašu @total on će ti pomoći.

Poželjno je stisnuti HVALA
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.5.2013 13:08 (Fero).
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: MUP ne zaključava računala :)
whisper2311 kaže...

da,eksterni disk od 500gb koji sam priključila nije htio prepoznati sa njega sam htjela malware instalirati..pa sam to sve na cd morala jer nitko nema usb.. na njega bi prebacila sve ali samo da ga učita.. hvala na trudu valjda će mi nešto uspjeti :)

Ako zapneš šalji PP.

Stručnjak za odmaganje...
14 godina
offline
Re: MUP ne zaključava računala :)

Za spasit podatke, disk izvaditi iz računala i potražit nekog tko ima usb ladicu za disk, spojiti na drugo računalo preko usb-a, skenirati disk sa "Malwarebyte" i pokupiti podatke, ako se ukloni ovaj virus, vratiti disk ponovo u računalo i normalno pokrenuti, nebi više trebalo biti problema sa pokretanjem.

15 godina
neaktivan
offline
MUP ne zaključava računala :)

procitaj ovo http://www.bleepingcomputer.com/virus-removal/remove-computer-crime-intellectual-property-section

sa te stranice skini jos i rKill.exe i rougekiller.exe te secunia emergency kit (njega mozes tavit na stick pa pokrenut u safe modu sa command promptom)

Imao sam isti problem na XP-u bez AV-a u normalnom safe modu nije htio nista raditi tj odmah se restartao al ovaj emergency kit je sredio stvar pokrenes iz command prompta njegovu cmd varijantu i pokrenes ciscenje, po pronalasku problema ti ispise tj ponudi sto da se ucini sa nadjenom datotekom. kad maknes taj screen locker onda mozes nastaviti sa ostalim alatima tipa super antispyware, antimalware, spybot s&d i AV dalje.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
MUP ne zaključava računala :)

Pozdrav svima. Molio bi za malu pomoć.

Frend mi je pokupio taj virus i sad naravno ne može ući u računalo. Čitao sam po netu i svi savjetuju ulazak u Safe mode. Međutim, kada uđe u Safe mod, računalo se nakon minute restarta.

Pokušao sam i preko Safe moda sa Cmd Prompt pokrenuti System restore, našao jedan datum, vratio ga na to vrijeme, računalo radili 4-5 minuta i onda se opet restartalo. Kasnije pokušao istu stvar sa System restorom i nije našlo nijedan datum.

Prvo se pojavi bijeli zaslon i onda se nakon 2-3 minute pojavi ono MUP čudo sa zakonima.

 

Što napraviti? Rušiti windowse ili ima neki drugi način? Da još jednom napomenem, nemože ući ni normalnim ni Safe mode načinom u računalo.

http://www.youtube.com/watch?v=wTzMhtVX-NA
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: MUP ne zaključava računala :)
dv14 kaže...

Pozdrav svima. Molio bi za malu pomoć.

Frend mi je pokupio taj virus i sad naravno ne može ući u računalo. Čitao sam po netu i svi savjetuju ulazak u Safe mode. Međutim, kada uđe u Safe mod, računalo se nakon minute restarta.

Pokušao sam i preko Safe moda sa Cmd Prompt pokrenuti System restore, našao jedan datum, vratio ga na to vrijeme, računalo radili 4-5 minuta i onda se opet restartalo. Kasnije pokušao istu stvar sa System restorom i nije našlo nijedan datum.

Prvo se pojavi bijeli zaslon i onda se nakon 2-3 minute pojavi ono MUP čudo sa zakonima.

 

Što napraviti? Rušiti windowse ili ima neki drugi način? Da još jednom napomenem, nemože ući ni normalnim ni Safe mode načinom u računalo.

Teško reć pošto je to virus zeznuto, najbolje je da na drugom računalu skineš sve drivere, onda na tom kompu briši sve i instaliraš novu na čisto,a nakon toga stavi drivere pa i mse. (osim ako ga stavljaš origi windowse).

Nenad
16 godina
offline
Re: MUP ne zaključava računala :)
dv14 kaže...

Pozdrav svima. Molio bi za malu pomoć.

Frend mi je pokupio taj virus i sad naravno ne može ući u računalo. Čitao sam po netu i svi savjetuju ulazak u Safe mode. Međutim, kada uđe u Safe mod, računalo se nakon minute restarta.

Pokušao sam i preko Safe moda sa Cmd Prompt pokrenuti System restore, našao jedan datum, vratio ga na to vrijeme, računalo radili 4-5 minuta i onda se opet restartalo. Kasnije pokušao istu stvar sa System restorom i nije našlo nijedan datum.

Prvo se pojavi bijeli zaslon i onda se nakon 2-3 minute pojavi ono MUP čudo sa zakonima.

 

Što napraviti? Rušiti windowse ili ima neki drugi način? Da još jednom napomenem, nemože ući ni normalnim ni Safe mode načinom u računalo.

Ako ne uspijete počistit gamad,Nevinašce onda treba Windowse reinstalirat kaj drugo no prvo prebacite bitne podatke sa C particije preko Linux Live CD/DVD-a i to je to.Cool

 

http://www.bug.hr/forum/topic/razni-hardverski-problemi/hard-disk-error/122778.aspx?page=0&jumpto=2390189&sort=asc&view=flat

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
13 godina
neaktivan
offline
Re: MUP ne zaključava računala :)
dv14 kaže...

 

Što napraviti? Rušiti windowse ili ima neki drugi način? Da još jednom napomenem, nemože ući ni normalnim ni Safe mode načinom u računalo.

 

Ja sam dobio lap sa tim sranjem, isto je restartalo safe mode i safe mode with network ali safe mode with CMD radi, pa udi u njega i kucaj regedit.

 

Otvori regedit i trazi (HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\),shell: explorer.exe i obrisi ono sto ima iza njega, vrlo vjerojatno skype.dat.

 

Ako nije u local_machine onda je u  current_user ostatak patha je isti.

 

 

Nakon toga sam izvrtio malwarebytes i sad je sve ok. 

 

 

.

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.5.2013 17:08 (d0nX).
13 godina
offline
MUP ne zaključava računala :)

E hebemu.

 

Probao sam i to sa brisanje tih WinLogona. Ništa.

Bili se mogao nekako onaj skener prebacit na USB pa ga nekako pokrenuti ili možda preko CMD-a pokrenuti skeniranje?

 

Ako ništa ne uspije, onda lijepo rušenje Windowsa.

 

http://www.youtube.com/watch?v=wTzMhtVX-NA
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
MUP ne zaključava računala :)

Probaj jos jednom izbrisati iz winlogon ( provjeri i local_machine i current_user ) ali i u

 

 

c:/user/ime_kompa/app_data/local ili c:/user/ime_kompa/app_data/roaming

 
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
MUP ne zaključava računala :)

Na nekoliko računala koje sam čistio od navedenog virusa događalo se da se komp restarta odmah nakon ulaska u save mode. Svaki puta je pomogao Kaspersky Rescue Disk (i napravljen update) kojeg sam spržio na CD (link na prethodnoj stranici).

mag.inf
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: MUP ne zaključava računala :)
d0nX kaže...

Probaj jos jednom izbrisati iz winlogon ( provjeri i local_machine i current_user ) ali i u

 

 

c:/user/ime_kompa/app_data/local ili c:/user/ime_kompa/app_data/roaming

 

A ništa, pokušat ću opet.

 

bugi.kc kaže...

Na nekoliko računala koje sam čistio od navedenog virusa događalo se da se komp restarta odmah nakon ulaska u save mode. Svaki puta je pomogao Kaspersky Rescue Disk (i napravljen update) kojeg sam spržio na CD (link na prethodnoj stranici).

 

Ovo ću definitivno probat. Znači samo spržit na CD/USB i stavit CD/USB kao primary boot?

http://www.youtube.com/watch?v=wTzMhtVX-NA
15 godina
neaktivan
offline
MUP ne zaključava računala :)

Tako je :)

mag.inf
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
MUP ne zaključava računala :)

Izgleda da je riješeno.

Kaspersky je riješio problem. Spržio ga na USB, bootao i skenirao particije. To trajalo neka 2-3h i nakon toga se komp opet restartao prilikom ulaska u Safe Mod. Kada bi ušli u normalan način, dobili bi bijeli ekran sa kursorom.

Nakon toga restartali komp, pokrenuo se onaj Disk Check, to odvrtio i opet se pojavio bijeli zaslon, ali se nakon minute povukao i prikazao se normalan desktop. Od tada sve radi.

http://www.youtube.com/watch?v=wTzMhtVX-NA
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
MUP ne zaključava računala :)

uglavnom tu imate vise vrsta iste stvari, sve su to screen lockeri koji su samo geografski izmjenjenih logotipova (nas MUP, Interpol, Europol itd) i upute kako se ta vrsta napasnika cisti

 

http://www.bleepingcomputer.com/virus-removal/

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
MUP ne zaključava računala :)

Gledam filmoviziju i to mi je došlo kad da isključim

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
MUP ne zaključava računala :)
 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: MUP ne zaključava računala :)
14 godina
offline
Re: MUP ne zaključava računala :)
rooswelt1991 kaže...
sudy_freak kaže...

A de dobro je.

Pa tko bi nasjeo na to...

Btw. dobra fora zarade (samo kratko je trajala) 

Kratko, ako se "zarazi" 100 000 kompova, nek 10% "nasjedne" i plati 500kn, laganom računicom dođemo do 5 Miljčeka {#}

Vjeruj mi ima na ovom svjetu svakavih ljudi, nekim ljudima bi trebalo zabraniti dati da koriste išta više od lopate, a ne komp....

50 "miljčeka" :D

11 godina
offline
MUP ne zaključava računala :)

Ako to sve napravim meni se svi dokumenti neće pobrisati

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: MUP ne zaključava računala :)
hrčak kaže...

Gledam filmoviziju i to mi je došlo kad da isključim

Ta stranica je prvoklasno smetlište,Izlanuo se prepuno raznih prilično nezgodnih gluposti te reklama i ostalih nebuloza. Bjež što dalje od te stranice, iako je zeleno na WOT stranice je loša i obavezno treba imat instaliran AdblockPlus.Prosječan korisnik tam može samo nadrapat, prva slika baš me zanima koji je to novi "HD video codec pack" možda H.300 HD Video Bullshit Pack.SmijehKad neko klikne na Install Now jel, onda ga prebaci na PC Analysys.net kojeg WOT direktno blokira ako je tako podešen a upravo tako bi i trebao bit.Cool

 

http://www.bug.hr/forum/topic/sigurnosni-softver/web-of-trust-warning-mode-vs-blocking-mode/62976.aspx

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.12.2013 15:34 (rambox).
11 godina
offline
MUP ne zaključava računala :)

Samo sam gledo film i to mi je izbacio napravit ću kao ovaj lik

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
MUP ne zaključava računala :)

Sa AdBlockom ne možeš na stranicu jer kaže "Please disable your AdBlocker". To sam pokušao blokirati sa AdBlockom ali ne može. Koliko god puta ja to dodao u filter, to će ostati.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
MUP ne zaključava računala :)

Taj video nije dobar mi možete naći na youtubu koji je najučinkovitiji

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
MUP ne zaključava računala :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
MUP ne zaključava računala :)

Jesi napravio ono sa linka što sam ti dao?

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice