Kako smiriti Vistu

poruka: 4
|
čitano: 1.083
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Kako smiriti Vistu

E ovako imam jedan problem jučer sam stavio Vistu na komp iz potpisa i sve radi super osim jedne stvari. Na screenshotu se vidi  da vista nekaj radi s hdd-om, activity mu je na 100% i cjelo vrijeme zapisuje nešto na njega. To traje cca 5min pa se malo smiri pa opet i tako cjelo vrijeme. To mi je već sve krenulo na živce jer mi uspori komp i disk rošće žešće. Probo sam i isključit indexing ali ništa ne pomaže. Help!

 

http://img301.imageshack.us/my.php?image=desktopvvr.jpg

 

 

Man Utd forever AMD Athlon64 X2 5000+, 2GB DDR2 800mHz RAM, Radeon HD3850 512mb
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.4.2009 10:14 (Spank Master).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako smiriti Vistu

To ti je normalno.

Uglavnom radi se o superfetch servisu koji je u "akciji". On detektira

koje programe ti najčešće pokrećeš prve nakon boota i počinje ih učitavati

u memoriju, kako bi se učitavali beže. Može biti i indeksiranje, ReadyBoos keširanje,

defragmentacija ili slučno. Ne trebaš se brinuti, jer će se postepeno nakon nekoliko dana

aktivnost smanjiti i primjetit ćeš da se komp pokreće brže.

Sve će se normalizirati. Tako je barem bilo kod mene.

 

Moglo bi biti da ti disk polako odlazi, ali pretpostavljam da ti je noviji i da to nije slučaj.

 

Ako ćeš isključiti Superdetch upiši services.msc pod run, a kada se pokrene aplikacija

pronađi superfetch i dvaput klikni  i pod startup type odaberi disable

Intel Core i7 Procesor I7-920 2,66 GHz, ATI HD4870 X2 DDR5 2 GB, Kingmax Mars DIMM 2GB DDR-3 1333MHz x 3
15 godina
offline
Kako smiriti Vistu

isto tako iskljuci indexing servis i pravljenje restore points...ovo drugo ako primjetis da ti nestaje hdd prostor

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako smiriti Vistu

E hvala svatio sam da je to zbog supefetcha jer mu je executable C:\Windows\system32\svchost.exe -k LocalSystemNetworkRestricted koji je najviše rošto po hardu. Thx

Man Utd forever AMD Athlon64 X2 5000+, 2GB DDR2 800mHz RAM, Radeon HD3850 512mb
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice