Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.435.629
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
djigibao kaže...
Sta se desava kad klknes na avion ikonu na tipkovnici?

 i dalje bude onaj crveni x i piše not connected.... odnosno meni stoji kao u početku 

videa i napravim sve korako kao u videu ali mi i dalje na kraju stoji crveni x

10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Da li je driver instalira?

neda mi se
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
nicky.sl kaže...

Da li je driver instalira?

 nije jer s računalom nisma dobio drivere, ali me zbunjuje to što kada sam uvijek do sada stavljao WIndowse 10 oni bi odmah na početku registrirali wifi te mi dali mogućnost da se spojim na jednu od dostupnih mreža a ovdje mi odmah na početku daje error pri spajanju

10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Gale92 kaže...
nicky.sl kaže...

Da li je driver instalira?

 nije jer s računalom nisma dobio drivere, ali me zbunjuje to što kada sam uvijek do sada stavljao WIndowse 10 oni bi odmah na početku registrirali wifi te mi dali mogućnost da se spojim na jednu od dostupnih mreža a ovdje mi odmah na početku daje error pri spajanju

 Da li si prije imao desetku na tom laptopu ?

Skini drivere sa proizvođačeve stranice i instaliraj.

neda mi se
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
nicky.sl kaže...

 Da li si prije imao desetku na tom laptopu ?

Skini drivere sa proizvođačeve stranice i instaliraj.

 ne, kažem da je to novi laptop izvađen iz kutije, pa mi je stoga to čudno. cd-a nemam odnosno nisam dobio a windows 10 mi je na prijašnjim laptopima uvijek davao mogućnost spajanja na wifi bez potrebe za instaliranjem drivera

10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Ili fale driveri (imaš na njihovoj stranici) ili je fizički isključen (neka tipka ili svičer sa strane laptopa).

neda mi se
16 godina
online
Re: Windows 10 - općenito
Ne komplicirajmo nepotrebno.
Pogledaj u Device Manager ako su driveri gore, ako nisu instaliraj ih i javi da li onda radi ili ne.
Sta je bilo kad bi bilo i slicne price pustimo za neke druge stvari...
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
10 godina
offline
Windows 10 - općenito

Nesto novih vjesti vezanih za windows 10.

Battleog - 191silvinjo
Moj PC  
1 0 hvala 2
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - općenito
hahhaajaads kaže...

Nesto novih vjesti vezanih za windows 10.

 Što otvara što ako: streamam i igram, voice chatam i igram, dual monitoram i igram, youtubam i igram itd itd.... Netko baš i nebi volio da mu onda igra uzme sve raspoložive resurse al vjerovatno će biti neka white lista ili nešto slično.

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again
10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito

Di je sada jeftinije kupiti ključ za windows 10 ? 

Možda bi tatin komp zamjenio sa windows 10, na njemu je 7dmica ali naravno nelegalna. Mislio za promjenu legalno. 

 

 

10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Markić7 kaže...

Di je sada jeftinije kupiti ključ za windows 10 ? 

Možda bi tatin komp zamjenio sa windows 10, na njemu je 7dmica ali naravno nelegalna. Mislio za promjenu legalno. 

 

 

 Ja prije neki dan prijatelju uzeo na Kinguinu, zasad radi a do kada će vidićemo.

neda mi se
13 godina
offline
Windows 10 - općenito

Ovo ce mozda biti glupo pitanje, al ne razumijem se nikako u softvere, tako da imajte razumijevanja
Zanima me koji je windows 10 za gaming racunalo i da li uopce ima kakve razlike za igranje izmedu tipa win homa i win pro itd.? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
ficosime kaže...

Ovo ce mozda biti glupo pitanje, al ne razumijem se nikako u softvere, tako da imajte razumijevanja
Zanima me koji je windows 10 za gaming racunalo i da li uopce ima kakve razlike za igranje izmedu tipa win homa i win pro itd.? 

 Svejedno koji

neda mi se
12 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
ficosime kaže...

Ovo ce mozda biti glupo pitanje, al ne razumijem se nikako u softvere, tako da imajte razumijevanja
Zanima me koji je windows 10 za gaming racunalo i da li uopce ima kakve razlike za igranje izmedu tipa win homa i win pro itd.? 

 

Po pitanju gaminga, razlike nema nikakve.

Death closes all: but something ere the end, Some work of noble note, may yet be done, Not unbecoming men that strove with Gods....Come, my friends, Tis not too late to seek a newer world
16 godina
offline
Windows 10 - općenito

Poz,

 

konačno prešao na win 10 i trebam pomoć:

 

1. koristim Total commander međutim prilikom pritiskanja ALT + F1 mi otvara nekakv meni, i ne dopušta mi da promijenim disk, isto tako prilikom pretraživanja (ALT + F7) mi ne aktivira ništa pa me zanima dali se to može riješiti?

 

 

Bolje loš dan na pecanju nego dobar na poslu.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
kovaos kaže...

Poz,

 

konačno prešao na win 10 i trebam pomoć:

 

1. koristim Total commander međutim prilikom pritiskanja ALT + F1 mi otvara nekakv meni, i ne dopušta mi da promijenim disk, isto tako prilikom pretraživanja (ALT + F7) mi ne aktivira ništa pa me zanima dali se to može riješiti?

 

 

Laptop? Možda Fn tipka?

12 godina
odjavljen
offline
Windows 10 - općenito

Ako sam na komp prijavljen s legalnim Windowsom 10 Pro x64 na X račun, i kupim laptop koji dolazi s DOS-om(ili Linuxom), i instaliram isto Windows 10 Pro x64, i isto se prijavim s X računom. Dali će to funkcionirati? A da na oba računala imam legalni Windows 10 Pro, bez problema.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Dex.pwn kaže...

Ako sam na komp prijavljen s legalnim Windowsom 10 Pro x64 na X račun, i kupim laptop koji dolazi s DOS-om(ili Linuxom), i instaliram isto Windows 10 Pro x64, i isto se prijavim s X računom. Dali će to funkcionirati? A da na oba računala imam legalni Windows 10 Pro, bez problema.

 Neće, barem nebi tribalo

neda mi se
16 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
softwaremaniac kaže...
kovaos kaže...

Poz,

 

konačno prešao na win 10 i trebam pomoć:

 

1. koristim Total commander međutim prilikom pritiskanja ALT + F1 mi otvara nekakv meni, i ne dopušta mi da promijenim disk, isto tako prilikom pretraživanja (ALT + F7) mi ne aktivira ništa pa me zanima dali se to može riješiti?

 

 

Laptop? Možda Fn tipka?

 Nije laptop. Koristim dosta funkcijske tipke u radu s Total Commanderom i sad mi je totalno čudno kad moram posezat za mišem za stvari koje sam navikao koristiti tipkovnicu, a na win10 mi to ne odgovara. Šta će tek biti kad pokrenem Corel???

Bolje loš dan na pecanju nego dobar na poslu.
10 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito

@dexpwn

Na isti microsoft account mozes dodati vise uredjaja i sve bu ok. Ja ih imam 5 ( desktop, dva laptopa i dve lumie ) i rade bez poteskoca.

Nemoj me drzat za rijec, no cini mi se da sam negdje procitao na ms webu da ide do 99 devicesa po računu, a neznam da li su to mjenjali.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
kovaos kaže...

Poz,

 

konačno prešao na win 10 i trebam pomoć:

 

1. koristim Total commander međutim prilikom pritiskanja ALT + F1 mi otvara nekakv meni, i ne dopušta mi da promijenim disk, isto tako prilikom pretraživanja (ALT + F7) mi ne aktivira ništa pa me zanima dali se to može riješiti?

 

 

 Pogledaj gdje ti je spremljen wincmd.ini file i preuzmi kontolu nad njim (take-ownersihp ili nešto slično). Zatim probaj dalje. Meni TC radi sasvim dobro na načim kako ga koristim.

16 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Pendula kaže...
kovaos kaže...

Poz,

 

konačno prešao na win 10 i trebam pomoć:

 

1. koristim Total commander međutim prilikom pritiskanja ALT + F1 mi otvara nekakv meni, i ne dopušta mi da promijenim disk, isto tako prilikom pretraživanja (ALT + F7) mi ne aktivira ništa pa me zanima dali se to može riješiti?

 

 

 Pogledaj gdje ti je spremljen wincmd.ini file i preuzmi kontolu nad njim (take-ownersihp ili nešto slično). Zatim probaj dalje. Meni TC radi sasvim dobro na načim kako ga koristim.

 Budem probao.

Bolje loš dan na pecanju nego dobar na poslu.
10 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

MOže li mi itko pomoći i objasniti kako smanjiti brzinu cpu fan-a. Radi konstantno na full speed iako je laptop hladan(npr cim upalim laptop nakon dugo vremena nekorištenja), a cpu usage je do max 5%?
Speedfan app mi neda nista mijenjati; kada bootam u bios, nema nikakve opcije za fan settings
Hvala

 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito

Upgrade bios-a ?
10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito

Hvala, ne bi trebalo to biti komplicirano?
Nisam nikad radio

10 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito

A fan ti se full vrti oduvjek, ili je to počelo nedavno nakon neke instalacije i sl ?

Brzinu fana bi ti trebala regulirati automatika. Mozda je senzor temperature krepal ili ima kriva ocitanja. Mozda samo trebas bios resetirati na default postavke. Mozda novija verzija biosa to popravi. Mozda treba ocistiti prasinu ili pastu zamijeniti...

Puno je tu mogucnosti, a premalo podataka si iznio pa mozemo samo ovako nagadjati.

Digni neki usb live linux, pa ako bu tada sve ok onda znas da je problem softverske prirode ...
10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito

Laptop je star 3 mjeseca, u početku je bilo sve u redu. Prije nekih mjesec dana, mislim od predzadnjeg update-a windowsa primjetih da je laptop preglasan. Jucer sam napravio reset windowsa preko njihovog wizarda( instalirao sam novi windows s tim da sam ostavio svoje podatke koji su na ssd disku, nisam radio clean reinstall), ali je problem i dalje ostao

9 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Pogledaj u Power Options da ne stoji na High Perfomance.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.1.2017 9:32 (prikaza).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito

Pogledao sam to, nije. Stoji mi na balanced, pokušao sam prebaciti i na high performance i battery saver ali i dalje je ista priča.

16 godina
online
Re: Windows 10 - općenito
Mozda proizvođač laptopa ima neki svoj software koji regulira te postavke.
Pogledaj malo po kompu.
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice