Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.434.524
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
15 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

Da li windows 10 download sa microsoftove stranice sadrži anniverasary update ili je to čista orginal verzija.

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
zeroname kaže...

Da li windows 10 download sa microsoftove stranice sadrži anniverasary update ili je to čista orginal verzija.

 Taj ISO je sadrži zadnji veći update, dakle to je post anniverasary update

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
zeroname kaže...

Da li windows 10 download sa microsoftove stranice sadrži anniverasary update ili je to čista orginal verzija.

 Sadrzi anniversary update

9 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
Poz, imam originalnu windows 10 verziju koju sam dobio pomocu onog upgradea sa 7 i jako sam zadovoljan, ali me neke stvari u zivotu trenutno tjeraju da se prebacim mozda na linux na neko vrijeme. Sad, zanima me je li moguce (i ako je, kako? ) zadrzati taj product key kojim mi je aktiviran windows jer bih se vratio na windows kad mi linux nece vise biti potreban.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
fpozar kaže...
Poz, imam originalnu windows 10 verziju koju sam dobio pomocu onog upgradea sa 7 i jako sam zadovoljan, ali me neke stvari u zivotu trenutno tjeraju da se prebacim mozda na linux na neko vrijeme. Sad, zanima me je li moguce (i ako je, kako? ) zadrzati taj product key kojim mi je aktiviran windows jer bih se vratio na windows kad mi linux nece vise biti potreban.

 Hardver ID tvog kompa je pohranjen na Microsoftovom serveru tako da na taj PC možeš bilo kad napravit čistu instalaciju i biće aktivirana dok se spojiš na net.

neda mi se
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
fpozar kaže...
Poz, imam originalnu windows 10 verziju koju sam dobio pomocu onog upgradea sa 7 i jako sam zadovoljan, ali me neke stvari u zivotu trenutno tjeraju da se prebacim mozda na linux na neko vrijeme. Sad, zanima me je li moguce (i ako je, kako? ) zadrzati taj product key kojim mi je aktiviran windows jer bih se vratio na windows kad mi linux nece vise biti potreban.

 Mislim da Windows na neku šemu "pamti" na kojem je PC-u bio instaliran,pa ako ga obrišeš i instaliraš desetku nanovo,on će ju prepoznat kao original jer je već bila na njemu instalirana. Nemoj me držat za riječ,ali evo ja sam nedvano imao Windows 10,i formatirao disk i instalirao nanovo i tijekom instalacije stisnio Skip for now na onom dijelu di upisuješ key,i nakon instalacije je pisalo da je aktivirano,pito sam vamo i kažu da ga je prepoznao da je bio aktiviran i eto.

 

A usput,ako planiraš instalirati Linux,zašto ga jednostavno ne instaliraš na drugu particiju?  Tako češ imati i Windows i Linux,pa po potrebi koristiš jedan ili drugi.

 

 

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
filipvk1000 kaže...
..

 Mislim da ..

 

- nemoj misliti. Već je red iznad dat odgovor, ID HWa je u MSovoj bazi.. (bezbroj puta ponovljeno, google radi..), čim se taj PC spoji, automatski će aktivirati win.

- smisao ovih tema nije nagađanje, nego kad znaš 100%, daš odgovor, ne kad nagađaš.. koliko god to zvuči dobro-loše, želja za pomoći.. jer postane spamanje, poluinformacije=dezinformacije.

 

zeroname kaže...

Da li windows 10 download sa microsoftove stranice sadrži anniverasary update ili je to čista orginal verzija.

- ovisi o datumu skidanja, kreiranom ISOu.. (jer istu poruku će netko pročitati za mjesec, godinu..).

do win7, ISO je bio nepromjenjiv, +SPovi.. sad je updejtan na većim 'milestone' SP-pakovima kako god ih nazvali, recimo (za sad primjetno) 2 puta godišnje.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.1.2017 15:38 (ihush).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
Hvala @filipvk1000 i @ihush
Razlog zasto ne radim particiju je taj sto imam mali ssd od 120 gb na laptopu pa mi se ne isplati trositi dragocjenu memoriju na 2 operativna sustava. Nije da mi je prijeko potreban windows pa mi ni ne trebaju u dual boot. Ugl, hvala na odgovorima, formatirati cu onda bez brige laptop i kasnije se vratiti na w10.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

Pa instaliraj si Linux na USB i upotrijebi ga kad god zaželiš!

 

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
2 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
fpozar kaže...
Hvala @filipvk1000 i @ihush
Razlog zasto ne radim particiju je taj sto imam mali ssd od 120 gb na laptopu pa mi se ne isplati trositi dragocjenu memoriju na 2 operativna sustava. Nije da mi je prijeko potreban windows pa mi ni ne trebaju u dual boot. Ugl, hvala na odgovorima, formatirati cu onda bez brige laptop i kasnije se vratiti na w10.

 Nema na čemu :/

neda mi se
9 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
@nicky.sl joj oprosti haha tvoj post nisam ni vidio jer gledam na mobitelu, nisam htio ispasti nezahvalan!
 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
fpozar kaže...
Hvala @filipvk1000 i @ihush
Razlog zasto ne radim particiju je taj sto imam mali ssd od 120 gb na laptopu pa mi se ne isplati trositi dragocjenu memoriju na 2 operativna sustava. Nije da mi je prijeko potreban windows pa mi ni ne trebaju u dual boot. Ugl, hvala na odgovorima, formatirati cu onda bez brige laptop i kasnije se vratiti na w10.

 onda briši windows i ne vracaj se na windows nikad, ako ne igraš igre(ili neke specifićne programe) ili imaš drugi komp za igre netreba ti windows uopce jer je recimo ubuntu zadnji odlican i jednostavan za koristit

14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
ihush kaže...
filipvk1000 kaže...
..

 Mislim da ..

 

- nemoj misliti. Već je red iznad dat odgovor, ID HWa je u MSovoj bazi.. (bezbroj puta ponovljeno, google radi..), čim se taj PC spoji, automatski će aktivirati win.

- smisao ovih tema nije nagađanje, nego kad znaš 100%, daš odgovor, ne kad nagađaš.. koliko god to zvuči dobro-loše, želja za pomoći.. jer postane spamanje, poluinformacije=dezinformacije.

 

 Hm,ok?

ihush nisi pokupio svu pamet svijeta,zato prestani pametovati drugima,ja sam napomenuo da me ne drži za riječ,stoga na temelju toga,mogao je sačekati nekog za prikladniji odgovor ili tu informaciju provjeriti na internetu.

Ne pratim temu i nisam pročitao bezbroj puta da MS zapamti ID HW-a. Ako imaš nekih psihičkih problema,frustracije riješavaj negdje drugdje. Poz i hvala.

dabar_solta_V2 kaže...
fpozar kaže...
Hvala @filipvk1000 i @ihush
Razlog zasto ne radim particiju je taj sto imam mali ssd od 120 gb na laptopu pa mi se ne isplati trositi dragocjenu memoriju na 2 operativna sustava. Nije da mi je prijeko potreban windows pa mi ni ne trebaju u dual boot. Ugl, hvala na odgovorima, formatirati cu onda bez brige laptop i kasnije se vratiti na w10.

 onda briši windows i ne vracaj se na windows nikad, ako ne igraš igre(ili neke specifićne programe) ili imaš drugi komp za igre netreba ti windows uopce jer je recimo ubuntu zadnji odlican i jednostavan za koristit

 

Onda instaliraj Linux,sve što te zanima pitaj na Linux pitanja i odgovori.

 

Što se tiče ovoga "ne vraćaj se na windows nikad",come one,please,bez fanatizma.  Koristio sam Linux godinama,super je ali ima svojih mana,em cjelokupno kao Linux em svaka distra sama po sebi ima nekih bugova i mana. Probao sam  i koristio Ubuntu,Mint,Manjaro,Fedoru,openSuse,Mageia (bivša Mandriva),Crunchbang,LMDE,čak i Backtrack. I ponavljam,svaka distra ima nekih mana,bugovi se ispravljaju. Volim Linux i volim s vremena na vrijeme neku distru malo vrtit na laptopu,ali "obriši windwos i ne vraćaj se na windows nikad" rečenica nema ama baš nikakvog smisla.

7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
kolega kaže da mu nije baš potreban windows a baš u zadnje vrijeme nema smisla koristit windowse ako baš ne moraš,tj sve je odlićno rješeno i bugova nema. a ako kolega ne mora ,ne da se ne treba zamarat s widnowsima nego ih može slobodno zaboravit.
nije fanatizam nego je fanatizam držat windowse iako ti ne trebaju a treba ti linux
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Da li netko zna kako se može napraviti backup poruka na viberu instaliranom na windows 10.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Ako je desktop aplikacija (ne ona sa storea), uključi hidden folders i potrazi  pod  c/ tvoj user/appdata/roaming/ viber pc/tvoj broj telefona / i taj folder spremi negdje. Kad poželiš vratit poruke, inst viber pokreni ga, onda izađi skroz iz njega (ne na x nego i dole u tsskbaru), kopiraj taj folder sto si spasio na isto mjesto gdje je i bio i pokreni viber, sve će vratit kako je bilo.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.1.2017 18:16 (error_666).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Aplikacija je iz microsoft storea.
Nije mi palo na pamet instalirati ovu drugu klasičnu aplikaciju iako mi se čini da je to bolja opcija radi kasnijeg spremanja poruka.

Znači iz te aplikacije preko storea nema naćina za spremit poruke.

Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.1.2017 14:21 (sage).
12 godina
protjeran
offline
Windows 10 - općenito

Pozdrav, imam dva pitanja:

 

1. U firmi smo prije nekoliko godina kupili Windows 7 za sve konfiguracije i prosle god su automatski updejtali na windows 10. U slucaju da se recimo odlucimo reinstalirati windowse da li ce nam ponovno windowsi sami ponuditi update na windows 10 ili postoji neka druga procedura?

 

2. Namjeravamo promjeniti neke komponente na par konfguracija (cpu, maticna, ram), da li cemo biti u mogucnosti instalirati windowse na te nadogradene konfiguracije posto windows "pamti" komponente koliko sam shvatio?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
war3_tft kaže...

Pozdrav, imam dva pitanja:

 

1. U firmi smo prije nekoliko godina kupili Windows 7 za sve konfiguracije i prosle god su automatski updejtali na windows 10. U slucaju da se recimo odlucimo reinstalirati windowse da li ce nam ponovno windowsi sami ponuditi update na windows 10 ili postoji neka druga procedura?

 

2. Namjeravamo promjeniti neke komponente na par konfguracija (cpu, maticna, ram), da li cemo biti u mogucnosti instalirati windowse na te nadogradene konfiguracije posto windows "pamti" komponente koliko sam shvatio?

1. Ne. Ne treba ponovo instalirati win7 pa raditi upgrade. Treba instalirati win 10 koji ce automatski biti aktivirani pri spajanju na net (ne unosi se nikakav kljuc pri instalaciji)

 

2. Tamo gdje bude promijenjen mbo ili procesor vjerovatno aktivacija nece proci (mada se desavalo da prodje). Promjena ostalih komponenti ne utice na aktivaciju.

morrisoN
12 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito

Puno hvala na odgovoru. Znaci da sam sad prakticki osuden ostati na istom procesoru i mbo ukoliko zelim koristiti licencu?

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
war3_tft kaže...

Puno hvala na odgovoru. Znaci da sam sad prakticki osuden ostati na istom procesoru i mbo ukoliko zelim koristiti licencu?

 ne. :)

tj, ovisi o licenci pa i kupnji nove .. (kad picajzlasto čitamo pitanje-odgovor).

-jer ništa te ne spriječava kupiti novu licencu.. :) filozofski..

-osuđen? pa imaš w7 licencu +w10, imaš PC.. što bi htio? čokoladu? ..

-nadogradnja? MBO = to je drugi PC.

 

retail licenca je prenosiva na drugi HW, oem licenca je jednokratna-neprenosiva (izuzetak germanija.. ne na drugo računalo, nego drugi vlasnik kao firma), veže se uz ID tj. MBO. Jedna licenca, jedno aktivno računalo.. dva i licenca je blokirana.

ostale licence kao vlk nemaju veze s tim, tj. njih ni ne možeš for free zamijeniti w7-8 na w10, nego ih firme koriste kad žele, važan je samo broj licenci. (npr enterprise s time nema veze).

 

-svaki problem se može pokušati preko tel .. 0800300300 .. izdiktiraju novi key i to je to.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.1.2017 13:24 (ihush).
9 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Nisi! Ima načina da reaktiviraš licencu i nakon promjene hardwera.

https://support.microsoft.com/en-us/help/20530/windows-10-reactivating-after-hardware-change 

12 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
ihush kaže...
war3_tft kaže...

Puno hvala na odgovoru. Znaci da sam sad prakticki osuden ostati na istom procesoru i mbo ukoliko zelim koristiti licencu?

 ne. :)

tj, ovisi o licenci pa i kupnji nove .. (kad picajzlasto čitamo pitanje-odgovor).

-jer ništa te ne spriječava kupiti novu licencu.. :) filozofski..

-osuđen? pa imaš w7 licencu +w10, imaš PC.. što bi htio? čokoladu? ..

-nadogradnja? MBO = to je drugi PC.

 

retail licenca je prenosiva na drugi HW, oem licenca je jednokratna-neprenosiva (izuzetak germanija.. ne na drugo računalo, nego drugi vlasnik kao firma), veže se uz ID tj. MBO. Jedna licenca, jedno aktivno računalo.. dva i licenca je blokirana.

ostale licence kao vlk nemaju veze s tim, tj. njih ni ne možeš for free zamijeniti w7-8 na w10, nego ih firme koriste kad žele, važan je samo broj licenci. (npr enterprise s time nema veze).

 

-svaki problem se može pokušati preko tel .. 0800300300 .. izdiktiraju novi key i to je to.

 Za pocetak hvala na informaciji. Isao sam tom logikom da valjda postoji nacin zadrzati licencu ako se promjeni dio hw-a jer na koncu ta licenca ponovno ostaje na samo jednom uredaju. Ima ljudi koji vise puta godisnje mijenjaju komponente tipa cpu i maticna pa mi je malo smijesno da oni svaki put moraju kupiti novu licencu windowsa.

prikaza kaže...

Nisi! Ima načina da reaktiviraš licencu i nakon promjene hardwera.

https://support.microsoft.com/en-us/help/20530/windows-10-reactivating-after-hardware-change 

 Ovo cu prostudirati, puno hvala.

12 godina
offline
Windows 10 - općenito

Mogu potvrdit da radi ova metoda  (ne znam da li ovisi o vrsti keya). nedavno sam mjenjao mbo , proc i memoriju i proslo je bez problema .

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
war3_tft kaže...
..

 Za pocetak hvala na informaciji. Isao sam tom logikom da valjda postoji nacin zadrzati licencu ako se promjeni dio hw-a jer na koncu ta licenca ponovno ostaje na samo jednom uredaju. Ima ljudi koji vise puta godisnje mijenjaju komponente tipa cpu i maticna pa mi je malo smijesno da oni svaki put moraju kupiti novu licencu windowsa.

..

- smiješno? ne budi smiješan... :))

- OEM licenca, kupljena uz računalo je cca 50% niže cijene nego Retail, vezana je uz HW, Retail nije. Zbog cijene se kupi OEM, želi se Retail..

- ostale komponente možeš mijenjati (kao što možeš tamo pročitati, MBO je naveden..). Što se tu mijenja?.. Tad je drugi PC. Retail licenca nema taj 'problem'.

++ uz sve to MS je 'blag', dozvoljava i ostalo.. tj. radije pokloni par ticusća licenci w10 ako time ubije starije win (xp, 7.. 8) MSu je to kikiriki. Da ne želi, ne bi se moglo..

OEM licenca, cijena je cca 15-20$ na predinstaliranom deviceu, minus popust ako je manji ekran.. tako da OEM predinstaliran OS kupac na recimo notebooku plati cca 200-300kn (porez, marža..). Na takvim deviceima ni nema mogućnosti izmjene MBO osim iste-garancija i sl. a tad to rješava OEM (+MS je blag, dozvoljava i ono što ne mora..). Kad su akcijske cijene-reklamno, i MS prodaje po 100-200kn kao w8.

Zadnjih godina ukida se razlika oem-retail.. čak i u maloprodajnim cijenama to više nije takva razlika (može biti ista cijena za oem-retail, cijenu formira trgovac), Sad je w10 od 800-1200kn.. često i retail. Druga razlika je home-pro, treća čisto trgovačka, stara cijena npr w7 kojeg se još može nabaviti (mada ga MS ne dila već 6 godina) i trgovac je ne spušta..

 

ovo preko online aaca je za drugi tip licence, preko devicea.. možeš probati. To je MSova dobra volja, umjesto 'smiješno' treba biti sretan APP jer ipak je to biznis..

kao i kopiranje licence, ghaterosstate.exe(32-64).. kopiraj za svaki slučaj. MS je blag, dozvoljava svašta i treba probati, ali bez nepotrebne 'naivnosti', jer to je roba, ima cijenu. Ako je poslovno tad ne kemijati zbog računa, dokazivanja inspektoru (jer i inspektori znaju za OEM, traže račun za PC zajedno sa softom, a to im je omiljeni ulov jer se lako dobije 'božičnica'..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.1.2017 18:12 (ihush).
10 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

Vrijedi li uzimat windows 10 original key (nekih 15-20 eura)? Što se s tim keyem radi nakon kupovine? Ima li negdje mozda objasnjena procedura ovdje na forumu

Siky1234
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Isplati, zašto ne, samo da je validan. Skineš odgovarajuću instalaciju, ili je sa mct napraviš i aktiviraš s tim ključem koji si dobio.
Naravno , ako si kućni korisnik, :)
10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
error_666 kaže...
Isplati, zašto ne, samo da je validan. Skineš odgovarajuću instalaciju, ili je sa mct napraviš i aktiviraš s tim ključem koji si dobio.
Naravno , ako si kućni korisnik, :)

 https://psngames.org/downloads/microsoft-windows-10-professional/?utm_source=www.allkeyshop.com&utm_medium=referral&utm_campaign=allkeyshop Sta mislis o ovome npr?
Ako hoću aktivirat na još dodatna 2 računala, jel dobro da uzmem retail i hoće li se sigurno htjeti aktivirati na svima? 
Pošto nisam pri parama, a opet volio bih si jednom u zivotu priustit original windows (a usput bi i stari htio da kod njega rijesim)

Siky1234
7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
niti jedan key koji dobiješ putem maila nije legalan i postoji mogućnost da bude deaktiviran nakon nekog vremena.

možda možeš nać oem s naljepnicom negdi ali možda.
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
dabar_solta_V2 kaže...
niti jedan key koji dobiješ putem maila nije legalan i postoji mogućnost da bude deaktiviran nakon nekog vremena.

možda možeš nać oem s naljepnicom negdi ali možda.

- ne postoji (ne)legalan key (ili software..). Postoji samo valjani, važeći. Kao i dokaz vlasništva tj račun, koji za kućnog korisnika u većini zamalja nije potreban (izlaskom iz trgovine se može baciti).

- rizik kupca je kupnja mačka u vreći, nevažećeg ključa.. legalnost je stvar države-policije i trgvoca koji to prodaje, na što kupac nema utjecaja (ni krivnje, mada .. zna se..).

- svaki važeći key može postati nevažeći (oni nevažeći već to i jesu) :) tad se zove 0800300300 i prijavljuje prevara trgovca.. ponekad se novac dobije nazad.

- firme ne mogu tako kupiti, ne zbog legalnosti nego nedostatka R1 računa s podacima kao MB-OIB.. kojim bi dokazali valjanost-vlasništvo licence tj knjigovdstveni problem-prekršaj, dok npr MS s time nema neke veze (kažnjava inspektor, u ime države, ne vlasnika kao MSa koji od kazne ne dobije npr novac).

- jeli trgovac legalan? KAko to kupac može znati? npr jel MSan legalan distributer i zašto bi to kupac provjeravao, kako itd..  još manje kupac može provjeriti nekog s druge strane globusa, dok zakon, globalno tržište, internet, omogućuju takvu kupnju. Ako zakonodavac misli da je to nelegalno, tad to prvo mora regulirati zakonom (zabraniti) i onemogućiti-kazniti trgovca ... kao i svaku djelatnost koja radi 'na crno', nevažno jel stvar soft-licenci ili prodaje krumpira (bilo koje robe natržištu, falsifikata itd.).

- Sve je roba, zakon je jednak za sve.

 

 

edit: upravo obrnuto od tvog savjeta..

-tj, to bi se moglo tumačiti kao krađa keya.. + valjani key bi se dvostrukom akrivacijom poništio, tako bi šteta bila dvostruka tj nastajanje štete je jedno od osnova kaznenih zakona i tad postoji krivica-kazna. :)

.. dok kupnjom online, kupac rizikuje svoj novac ne čineći štetu nekome, i postoji 50-50 šansa da je key (ne)važeći, bez činjenja ikavkog prekršaja ili štete drugima.

 

edit2: ne postoji ni jedan primjer kazne za korištenje bez važeće licence za kućnog korisnika, ne miješati s piraterijom (distribucija-crack..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.1.2017 17:43 (ihush).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice