Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.458.422
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
16 godina
online
Re: Windows 10 - općenito
djogo kaže...

imam problem sa storom na win10, da je neko imao taj problem i ako jeste kako da ga rjesim ?

 

Probaj preko Google-a - KLIK

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - općenito

Imao sam ga i ja. Samo sam se odspojio s neta, i ponovno spojio

12 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - općenito

Imam Pro(Hrvatska inačica), no ne znam gdje se nalazi taj GPE.

13 godina
offline
Windows 10 - općenito

GPEdit

 

Pa ti je na prošloj stranici čovjek dao tutorial. No, evo ti video onda

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
djigibao kaže...
djogo kaže...

imam problem sa storom na win10, da je neko imao taj problem i ako jeste kako da ga rjesim ?

 

Probaj preko Google-a - KLIK

 Zanimljivo je da MS piše te metro aplikacije kao da svi koriste WF s otvorenim outboundom. Third party firewalli često se pogube pri izbacivanju komfirmacijskih prozora kad su ove aplikacije u pitanju, tj neke protokole blokiraju a ne ponude upit. Pokušaj disejblati wf, restartaj pc pa probaj onda pokrenuti store...

Sinoć sam lega jutros...
9 godina
offline
Windows 10 - općenito

Imam originalan primjerak Windowsa 7 koji koristim vec 3 godine, zanima me da li se mogu preko onog updatea prebaciti na Windows 10? 

Barcelona - Mes que un club
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
el.šef kaže...

Imam originalan primjerak Windowsa 7 koji koristim vec 3 godine, zanima me da li se mogu preko onog updatea prebaciti na Windows 10? 

Možeš MCT-om.

9 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
softwaremaniac kaže...
el.šef kaže...

Imam originalan primjerak Windowsa 7 koji koristim vec 3 godine, zanima me da li se mogu preko onog updatea prebaciti na Windows 10? 

Možeš MCT-om.

 Sta je to?

Da li se sa updateom dobije original Windows 10 ili je to samo kao neki testni primjerak koji se treba kupiti kada istekne vrijeme??

Barcelona - Mes que un club
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
el.šef kaže...
softwaremaniac kaže...
el.šef kaže...

Imam originalan primjerak Windowsa 7 koji koristim vec 3 godine, zanima me da li se mogu preko onog updatea prebaciti na Windows 10? 

Možeš MCT-om.

 Sta je to?

Da li se sa updateom dobije original Windows 10 ili je to samo kao neki testni primjerak koji se treba kupiti kada istekne vrijeme??

Media Creation Tool, dobiješ original i trebao bi raditi s tvojim ključem.

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Nisam siguran u to. Period besplatne nadogradnje je završen krajem sedmog mjeseca. Making toga je bilo još načina da se besplatno sedmica nadogradi na desetku, ali nisam siguran da to još uvijek radi.
morrisoN
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
el.šef kaže...

Imam originalan primjerak Windowsa 7 koji koristim vec 3 godine, zanima me da li se mogu preko onog updatea prebaciti na Windows 10? 

 -može se bilo kojim načinom upgrejdati s 7-8 (pa i s 10 kao home na pro..), ali razlika je u cijeni, free offer MSa je trajao godinu dana, sad samo za invaliditet.. (nedokumentirano do kad će se moći đabe). Verzije w7-8 koje su zadovoljavale kriteij upgradea su dobile w10 ikonu u systrayu.. ako si vidio tu ikonu, tad zadovoljavaš kriterij za đabe, osim što kasniš...

 

druga ograničenja, neovisno o w7-8-10 home/pro.. vlk-licence i jednokratne, oem.. npr 32 bitni možeš upgrejdati samo na 32 bitni.. (kad se aktivria ID može se obrisati i clean install 64). VLK licence ne dobijaju free offer (oni imaju izbor, imaju jednako free w10 ali ne ikonu u systrayu) itd. Pro može na pro, home na w10 nema dodatak nazivu. Downgrade s pro na home nije predviđen (uvjek je bilo moguće samo s npr home na pro, na višu verziju, ne obrnuto, naravno uz nadoplatu keya-licence..)

 

razlika kad se radi upgrade: postavke, aplikacije.. sve ostaje, install se pokreće iz trenutnog win.. u idealnom slučaju sve prođe, neke app w10 installer ne dozvoljava (ukloni ih)..

sama licenca se može iskopirati (ghaterostate.exe) ili ovisno o keyu ukucati za vrijeme clean installa ili naknadno i aktivirati. Sve to je bilo normalno do 8mog mjeseca... nakon tog je 'normalan' način ako kupiš licencu-key.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.12.2016 12:10 (ihush).
11 godina
offline
Windows 10 - općenito

Postao sam ovo na drugoj temi, ali nisam baš dobio odgovora pa da probam ovdje. Ako entko ima isti problem i zna kako ga riještit molim help!

 

U zadnje vijeme, recimo 2 tjedna, mi se komp iz vedra neba samo disconnecta s interneta. Ne mogu ga nikako spojiti već mora restart pa je onda opet OK neko vrijeme. Također na ikonici NETWORK u donjem desnom čošku mi konstantno čući tile AIRPLANE MODE. Ne znam dal to ime veze s tim random diskonekcijama. Uglavnom ne mogu maknuti taj AIRPLANE MODE. Nema nigdje za isključiti! Ni u STTINGS - NETWORK & INTERNET, a po tile mogu klikat koliko me volja, ništa se ne događa! Izluđuje me to! Zašto se to iz vedra neba pojavilo? 

 

Što da radim? Kak da se riješim toga??? I kako da mi se komp više ne disconnecta???

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
morrisoN kaže...
Nisam siguran u to. Period besplatne nadogradnje je završen krajem sedmog mjeseca. Making toga je bilo još načina da se besplatno sedmica nadogradi na desetku, ali nisam siguran da to još uvijek radi.

Može se, jer sam ja to nedavno odradio na svom laptopu.

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Haha, još da mi je dokučiti šta znači "making" u mojoj poruci. Tek sad vidjeh.
Autocorrect je čudo. :-)
morrisoN
9 godina
offline
Windows 10 - općenito

Znaci to je isteklo? Ako bi sada updetao 7 na 10 ne bi imao originalni primjerak, tj nema veze sto imam original Win7 jer je ponuda istekla?

Barcelona - Mes que un club
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

Airplane mode uklj.ili iskl. klikom na obavijesti u donjem desnom kutu.

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
el.šef kaže...

Znaci to je isteklo? Ako bi sada updetao 7 na 10 ne bi imao originalni primjerak, tj nema veze sto imam original Win7 jer je ponuda istekla?

 Probaj skinuti 10-tku kroz media creation tool "MCT" i instaliraj. Pricekaj par dana da potegne sve updejte, malo se igraj  pa ako se automatski ne aktivira ti ju aktiviraj sa orginalnom licencom od 7-mice pa ces vidjeti jel prošlo!

Ako nije, vrati se na 7 i bok.

 

E da...probaj prvo uraditi upgrade a ne clean install!

Some people are so poor... all they have is money!
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

ponuda za 'široke mase' je istekla.. ali ne čitaš, može (i ne mora). Invaliditet npr..

ne postoje neoriginalni win, neovisno jel si na 7-10, postoji samo aktivacija/licenca/key koja prolazi ili ne.

gaterosstate.exe za svaki slučaj + neovisno o aktivaciji možeš rollbekati na prethodni OS. Ako se jednom w10 aktivira na nekom računalu, tad se može bilo kad instalirati npr clean, aktivirat će se kad prepozna ID (odnosno kad to dohvati MS server).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Windows 10 - općenito

imam aktiv. win 10 x32

da li instalacijm x64 gubim aktivaciju,

besplatna nadogradnja sa win 8.1

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
valisaurea kaže...

imam aktiv. win 10 x32

da li instalacijm x64 gubim aktivaciju,

besplatna nadogradnja sa win 8.1

 Možeš stavit 64 bitnu nećeš izgubit licencu

neda mi se
10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
el.šef kaže...

Znaci to je isteklo? Ako bi sada updetao 7 na 10 ne bi imao originalni primjerak, tj nema veze sto imam original Win7 jer je ponuda istekla?

 Nadogradi na desetku i proći će aktivacija desetke bez unošenja ključa, bitno da je sedmica aktivirana.

neda mi se
9 godina
offline
Windows 10 - općenito

Evo instalirao sam i sve je ok samo sam ja nesto krivo napravio jer imam HDD od 500 GB a trenutno prikazuje samo 250 GB. I kvaliteta je slike je nekako cudna, kako mogu ponovno instalirati a da mi ostane aktivacija kasnije? Da instaliram Win7 i onda ponovno skinem MCT, moze tako?

Barcelona - Mes que un club
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
el.šef kaže...

.. kako mogu ponovno instalirati a da mi ostane aktivacija kasnije?..

 jednom aktivirana licenca (preko IDa) je trajno aktivana-važeća, dok ne promijeniš HW ovisno o licenci/oem-retail/vlk.. ili se pojavi više aktivinih istovremeno.

Do tad, možeš koliko želiš brisati-(re)instalirati i aktivirat će se (ponekad za koji dan) naravno ako poštuješ licencu. Možeš čak nazad na w7.. i sutra na w10. Jedna licenca=jedan PC, ako je vezana uz HW tad ne smiješ mijenjati MBO. Ako MS posumnja u valjanost, blokira, tad se zove 0800300300...

 

edit: nedokumnetirano, promijenjiva praksa, ali ukoliko se ista licenca (re)aktivira više puta u nekom kraćem roku, nagađam 3xtjedan/mjesec, moguće je baniranje keya. Ponekad samo zbog (ne)dostupnosti servera treba sačekati.. i aktivirat će se. Licenca se može i kopirati, ghateosstate.exe s installa (32-64bit ovisno o aktivnom OSu). Tad je aktivan, ali i to se povremeno provjerava.. jedna od requirementsa win je i internet, pogodite zašto (osim surfanja..). Ukoliko win ne može određeni broj dana do servera tad se automatski deaktivira licenca i ide ponovna validacija.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.12.2016 14:58 (ihush).
9 godina
offline
Windows 10 - općenito

Evo danas sam sve napravio. Ali ima jedna stvar, sinoc kada sam to radio preko Media Creation Toola trazio mi je activation code, ja sam stavio od Win7 i nije htjelo. Na kraju sam skinuo ovo i nije pitao activation code vec je sam akrtivirao. Zanima me da li mi je sada Windows aktiviran zauvijek ili na odredjeno vrijeme?

Zanima me, recimo ako ja sad zelim rusiti sistem kako mi moze ostati licenca ili ako kupujem novi kompjuter kako na njega mogu prebaciti licencirani Win10? Moze li mi tko objasniti. Hvala.

Barcelona - Mes que un club
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Ja sam prije neki dan prominija CPU, MBO i RAM i uredno napravio čistu instalaciju tokom koje sam se prijavio MS računom. Nakon instalacije windows naravno nije bio aktiviran (jer nisam unosio key) nego sam išao na ručnu aktivaciju otklanjanje problema gdje me pitao da li sam nedavno nadogradio PC, poslije potvrdnog odgpvora ponudio mi je naziv mog prošlog računala i to sam kliknuo i aktivacija je prošla.

Sad ako je tebi u pitanju OEM key zaboravi cilu priču jer taj je predviđen za jedno računalo, kod mene je Retail key bio na sedmici s koje sam nadogradio.

neda mi se
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
el.šef kaže...

Evo danas sam sve napravio. Ali ima jedna stvar, sinoc kada sam to radio preko Media Creation Toola trazio mi je activation code, ja sam stavio od Win7 i nije htjelo. Na kraju sam skinuo ovo i nije pitao activation code vec je sam akrtivirao. Zanima me da li mi je sada Windows aktiviran zauvijek ili na odredjeno vrijeme?

Zanima me, recimo ako ja sad zelim rusiti sistem kako mi moze ostati licenca ili ako kupujem novi kompjuter kako na njega mogu prebaciti licencirani Win10? Moze li mi tko objasniti. Hvala.

- w7 nema veze s w10 (od w8 uveden ID..).

ništa nije zauvijek/vječno. Requirements je internet pristup, povremene validacije licence.. preskočiš i licenca se nakon x-vremena deaktivira, killswitch. Ali, teoretski, jednom aktivirana je vječna.. dok traje PC (+dok sam win+MS server na kojeg se spaja ne kažu drugačije).

 

nicky.sl kaže...

Ja sam prije neki dan prominija CPU, MBO i RAM i uredno napravio čistu instalaciju tokom koje sam se prijavio MS računom. Nakon instalacije windows naravno nije bio aktiviran (jer nisam unosio key) nego sam išao na ručnu aktivaciju otklanjanje problema gdje me pitao da li sam nedavno nadogradio PC, poslije potvrdnog odgpvora ponudio mi je naziv mog prošlog računala i to sam kliknuo i aktivacija je prošla.

Sad ako je tebi u pitanju OEM key zaboravi cilu priču jer taj je predviđen za jedno računalo, kod mene je Retail key bio na sedmici s koje sam nadogradio.

 -oem/retail je bitna (jedina) razlika upravo zbog prenosivosti. Ukoliko se pojavi isti key-id 2 puta istovremeno, blokira se.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Windows 10 - općenito

MS najavio Windows 10 ARM. Za razliku od prethodnog pokušaja (RT), MS je ovog puta dodao i emulaciju kroz koju je moguće izvršavati x86 aplikacije. Malo sam skeptičan prema tome koliko se uspešno jača arhitektura može emulirati na slabijoj, ali je MS u najavnom videu naizgled uspešno demonstrirao ovu mogućnost pokretanjem Adobe Photoshopa i igre World of Tanks Blitz. MS će ponuditi Windows 10 ARM i u enterprise i u consumer izdanjima.

 

(link)

 

(vest preuzeta sa WindowsPhone teme, pošto mislim da ovde prirodnije pripada)

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Windows 10 - općenito

doso novi build 14393.479 info

Samobor je lepa varoš
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.12.2016 18:18 (geek_boy).
Moj PC  
1 0 hvala 3
10 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

Svima koji se misle prebaciti sa win7 na 10ku, ako vas zanima moje misljenje, nemojte se prebacivati. Ja od kad sam stavio desetku kajem se. Stalno neki problemi, pisao sam vec o sppsvc.exe (microsoft protestion platform...) koji mi jede cpu cesto. Dakle na laptopu ne radim nista, i od jednom se procesor pocne vrtit na 30% i tako pola sata, i dnevno bar 6,7 puta. A u novije vrijeme mi zna iz cista mira se podici na 80%. Tako da, jednom rječju-sranje. 

 
0 11 hvala 0
7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
jel od te bolesti boluje svih 400.000.000 korisnika ?
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice