Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.437.493
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
ibme74 kaže...

Moze i to, skine sliku, desni klik na nju i "set as background picture" i to je to. Jedina stvar je sto ce ti u cosku iznad sata uvijek stojati watermark sa verzijom windowsa.

Meni je to najgore jer ide ama baš preko svih programa i vidljivo je čak u punom zaslonu. 

7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
ibme74 kaže...
error_666 kaže...
Sve će radit regularno, jedino nećeš moći stavit sliku na desktop, to je jedino ograničenje :D

Moze i to, skine sliku, desni klik na nju i "set as background picture" i to je to. Jedina stvar je sto ce ti u cosku iznad sata uvijek stojati watermark sa verzijom windowsa.

 Ima i za to lijeka.

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.3.2018 18:00 (igzgd).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
error_666 kaže...
Sve će radit regularno, jedino nećeš moći stavit sliku na desktop, to je jedino ograničenje :D

 

Haha aj dobro, praktički je MS onda desetku dao besplatno, a oni malo zahtjevniji koji hoće i svoju pozadinu na desktopu moraju platiti samo 200 eurića

12 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

UPRAVO TAKO

11 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
lobotomac90 kaže...
error_666 kaže...
Sve će radit regularno, jedino nećeš moći stavit sliku na desktop, to je jedino ograničenje :D

 

Haha aj dobro, praktički je MS onda desetku dao besplatno, a oni malo zahtjevniji koji hoće i svoju pozadinu na desktopu moraju platiti samo 200 eurića

Kao što rekoh na prošloj stranici, možeš mjenjati isliku pozadine, desni klik na sliku i set as desktop background

11 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
lobotomac90 kaže... 

Haha aj dobro, praktički je MS onda desetku dao besplatno, a oni malo zahtjevniji koji hoće i svoju pozadinu na desktopu moraju platiti samo 200 eurića

 Postoji jos jedan nacin i to najbrži kako ja koristim kada trebam ISO file

 

Otvoris Edge browser, otvoriš link https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10, zatim na tipkovnici stisneš F12 pa Ctrl+P, zatim klikneš tab Emulation, dolje imas User Agent String i tu promjenis na Micosoft Edge - Windows 10 Mobile, odmah ti se refresha stranica od MS-a, minimiziras trenutni prozor i pojavi ti se download Select Edition i dalje samo pratis upute.  

 

Na optici sam tak da download traje 2-3 min, puno brže nego MCT

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
lobotomac90 kaže...
error_666 kaže...
Sve će radit regularno, jedino nećeš moći stavit sliku na desktop, to je jedino ograničenje :D

 

Haha aj dobro, praktički je MS onda desetku dao besplatno, a oni malo zahtjevniji koji hoće i svoju pozadinu na desktopu moraju platiti samo 200 eurića

-kupnja keya je tvoja stvar.. a 200€ je puno, zašto ne npr 5$, možda 10$ ako slabo googlaš..

-da, MS dijeli đabe, pri tome je žalosno da to juzeri ne znaju, nego i dalje kemijaju s yogurtima i čačkaju tamo gdje nama potrebe. Možda još žalosnije, kad majstori daju svakakve sajvjete iz vremena yogurta, mada je par godina već prošlo..

 

Dex.pwn kaže...

Jel pišeš eseje? Koliko tražiš po rečenici? :D

 -ne, ali za sve postoji neka cifra koja je gameshifter.. Zašto? -trebaš loremipsum ili neki sadržaj ili čisto iz vica? Za viceve vidi postove iznad.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
ihush kaže...

-da, MS dijeli đabe, pri tome je žalosno da to juzeri ne znaju, nego i dalje kemijaju s yogurtima i čačkaju tamo gdje nama potrebe.

Nije to žalosno, upravo suprotno. Žalosno je što jedna takva kompanija skriva činjenicu da je OS besplatan i zastrašuje korisnike, te ih tjera na kupovinu. I uz to, još i trpa OS reklamama, sponzoriranim aplikacijama i što ja znam čime sve ne.

 

Nije mi jasno da, čak i ako platiš Windowse 200€, osim što su na taj način zaradili na tebi, oni žele još dodatno zaraditi pa nastavljaju zarađivati na tebi preko reklama i sponzoriranih aplikacija. Ako već platim Windowse, onda ih hoću bez ikakvih sr*nja, a ne da se ja nakon čiste instalacije moram baciti na deinstaliranje gov*na, te na to trošiti svoje vrijeme. Da ne spomenem još kako su uklonili mogućnost gledanja DVD-a, te za to dodatno traže 125 kn s tim da im ta aplikacija malo radi malo ne.

 

Njihov novi model poslovanja više liči na neku prevaru nego na nešto dobro. Ovo čak ni Apple ne radi.

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...
..

Nije to žalosno, upravo suprotno. Žalosno je što jedna takva kompanija skriva činjenicu da je OS besplatan i zastrašuje korisnike, te ih tjera na kupovinu. I uz to, još i trpa OS reklamama, sponzoriranim aplikacijama i što ja znam čime sve ne...

-nema besplatnog win (za sad, u budućnosti ovisno kako definiramo cijenu, način plaćanja..). Komercijala.

-tko koga zastrašuje? Tko nekog tjera na kupnju? Kako? MS-win je komercijalan soft, posluju najnormalnije, legalno i legitimno. Pri tome se ja-ti-netko ne mora slagati, ali to nije moja-tvoja stvar, nego vlasnika, MSa.

-upravo je obrnuto, nekad si za install morao imati key, sad, ne. .. nekad se win gasio, sad ne, nekad nije običan juzer mogao skinuti ISO/soft čist-untouched s MSweba, sad može, .. MS ti ponudi soft, ti ako želiš kupiš licencu-key, aktiviraš. U čemu je problem?

 

-reklame, soft.. to je biz, odrasti, napravi svoj biz.. i usput baci pogled na npr google, fb, .. i količinu novca koji zarađuju, dok npr seljo koji sije žito (osnovna namirnica) propada ili jedva preživljava. To je RL, biz. Nema veze s nama-MSom, nego je globalno pa opet tebi samo smeta MS? To je već ozbiljniji poremećaj.. :))

 

npr, igre, nije li kod svih/većine gamera želja za nekom free-demo igrom, koju će skinuti-instalirati i ako im se sviđa, aktivirati (kupiti-platiti)? MS ti sad daje win bez ikakavih ograničenja koja očekuješ unpr DEMO verziji, potpuno funkcionalan OS-soft.. i želi, nudi, jer to je prirodno z bizu, da ga kupiš i aktiviraš. Jedino ograničenje je customizacija desktopa.. neštiproblema ili važnosti.. dok su cijene relativan pojam. Ti napravi svoj soft i prodaj ako hoćeš za kunu ili đabe.. dok za win imaš npr ebay i tvoja je stvar hoćeš li platiti 2-ili-202$ .. netko bocu vina (domperignon) plati 500€, ista stvar.

 

edit: :))

-za cijenu dvd playera, 125kn.. :))

pa gle, nekad davno, kao klinci, obožavali smo ''sličke'' (nogometaši, auti..) i vidi čuda, plaćali smo to. Nekad davno, pojavili su se mobiteli, ringtonovi, plaćali smo i to..

... ej, ''alo momak''.. plaćali smo zvuk zvonca? 5kn.. što ti želim reči, sve se u bizu plaća, pa i ono što imaš besplatno, jer je izbor softa ogroman i ako tražiš imaš sve alternativno.. to je ponuda-tržište. Hoćeš li ti kupit taj dvd player ili neki treći, free.. kakve to veze ima sa zlim MSom ili win? A sve je roba, sve ima cijenu i kupca, sve je biz.

-jesi li kupio player? to je hipotetsko pitanje, možda i indikator kako ti tražiš-izmišljaš probleme, mrziš MS a stalno tražiš nešto kao ovaj player za 125kn, ja naprotiv prvi put vidim tu cijenu za taj komad softa i LOLasto se smijem kao kad naletim na bedastoću.. :)) pa mi pada napamet, prodati ''sličke'' nogometaša, .. a i to rade ameri, slika nekog (istina poznatog) bejzbolaša, njegova kapa, loptica.. postižu milijunske cifre.. i ljudi, kupuju. Štaš, ljudi su takvi, može im se prodati svašta, i muda pod bubrege.. a kakve to veze ima s ičim, temom ili tvojim odnosom s MSom? Ono što me ne zanima, ne tražim, kod tebe je izgleda obrnuto, ne zanima te .. i iskopaš ovaj player (još ja je 'prava' reklama, samo!!! 125kn!!! akcija, još samo danas.. i sl). Ja bi odmah kupio desetak komada i prepordao ih na placu za duplo :)))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.3.2018 12:38 (ihush).
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
ihush kaže...

-nema besplatnog win (za sad, u budućnosti ovisno kako definiramo cijenu, način plaćanja..). Komercijala.

-tko koga zastrašuje? Tko nekog tjera na kupnju? Kako? MS-win je komercijalan soft, posluju najnormalnije, legalno i legitimno. Pri tome se ja-ti-netko ne mora slagati, ali to nije moja-tvoja stvar, nego vlasnika, MSa.

-upravo je obrnuto, nekad si za install morao imati key, sad, ne. .. nekad se win gasio, sad ne, nekad nije običan juzer mogao skinuti ISO/soft čist-untouched s MSweba, sad može, .. MS ti ponudi soft, ti ako želiš kupiš licencu-key, aktiviraš. U čemu je problem?

Nema besplatnog, ali se može koristiti u potpunosti besplatno.

Microsoft? Gdje god odeš, kaže ti da moraš aktivirati Windowse. Oni će raditi (pitanje koliko dugo), ali i dalje ti u kutu stoji Activate Windows preko svih aplikacija i to je iritantno. Mijenjanje registry ključa nije trajno rješenje jer update nekad zna resetirati Microsoftove ključeve i vratiti na zadano, baš kao i pravila u vatrozidu.

ihush kaže...

-reklame, soft.. to je biz, odrasti, napravi svoj biz.. i usput baci pogled na npr google, fb, .. i količinu novca koji zarađuju, dok npr seljo koji sije žito (osnovna namirnica) propada ili jedva preživljava. To je RL, biz. Nema veze s nama-MSom, nego je globalno pa opet tebi samo smeta MS? To je već ozbiljniji poremećaj.. :))

Ako nešto skupo platim, u ovom slučaju 200 eura, onda se podrazumjeva da ne želim nikakve oglase i sponzorirane aplikacije. Da su napravili besplatnu verziju Windowsa i postavili oglase te sponzorirane aplikacije, ne bih se bunio. Ovako bacim 200 eura i još mi uvale oglase i bloatware, te na taj način još dodatno zarađuju na meni. Čak su, kao što sam već gore napisao, uklonili mogućnost gledanje DVD-a, te za to traže još 125 kn, za nešto što malo radi malo ne. To je stvarno bezobrazno i vide da im više nije stalo do korisnika nego do novca. 

 

Spomenuo si Google, postavlja li Google oglase u ChromeOS? Dolazi li ChromeOS s hrpom bloatwarea koje nitko ne želi? Naravno da ne.

 

Ne znam jesi li vidio ovaj video, ali ako nisi pogledaj. Što bivši Microsoftov zaposlenik trenutno misli o Microsoftu i Windows 10 (6:57).

ihush kaže...

npr, igre, nije li kod svih/većine gamera želja za nekom free-demo igrom, koju će skinuti-instalirati i ako im se sviđa, aktivirati (kupiti-platiti)? MS ti sad daje win bez ikakavih ograničenja koja očekuješ unpr DEMO verziji, potpuno funkcionalan OS-soft.. i želi, nudi, jer to je prirodno z bizu, da ga kupiš i aktiviraš. Jedino ograničenje je customizacija desktopa.. neštiproblema ili važnosti.. dok su cijene relativan pojam. Ti napravi svoj soft i prodaj ako hoćeš za kunu ili đabe.. dok za win imaš npr ebay i tvoja je stvar hoćeš li platiti 2-ili-202$ .. netko bocu vina (domperignon) plati 500€, ista stvar.

Nije problem u tome što Windowse možeš koristiti besplatno niti u tome što se oni plaćaju, već je problem u tome što guraju oglase, sponzorirane aplikacije ljudima koji su Windowse platili 200 eura. Čak i uklanjaju neke feature i traže nadoplatu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.3.2018 13:21 (Marko :D).
16 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

... Spomenuo si Google, postavlja li Google oglase u ChromeOS? Dolazi li ChromeOS s hrpom bloatwarea koje nitko ne želi? Naravno da ne. ...

 Slažem se 95%, osim što je svaki Googleov proizvod agregator podataka koji se koriste za monetizaciju i personalizovane oglase koje nam Google prikazuje. Ok, ne prikazuje ih u samom interfejsu OS-a, ali s obzirom na svoju sveprisutnost, ni ne mora, prikazuje nam ih na gomili drugih mesta.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.3.2018 13:16 (Ivan(4)).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

- ok, sad ja&ti možemo tu ridati i opiti se.. zbog bloata i reklama u win.. što s tim? Mogu li ja nekako pomoći, ili ti? Šuti i vozi ili koristi ono što ti odgovara ako imaš izbor. Njurganje je ok, 'pomaže'.. ali na krivoj adresi, jer ni ja, ni ovaj forum nismo oni koji o tome odlučuju, pa ni o cijeni 125kn za dvdpleyčić.. (lobotomija ako netko to kupi, baš bi bilo zanimljovo vidjeti koliko komada se prodalo..).

- recimo da je gornji text pozitivniji za npr googleov chromeos.. koristi ga, u čemu je problem. Zašto si zapeo za tih 200€ i reklamama, koje jednako tako gledaš na tvu i šutiš (ili njurgaš kao svaki normalni korsnik-gledatelj-konzument) pa i kad ideš u kino i platiš kartu. To je biz, kapitalizam na djelu. Tražili ste, dobili ste... ili uvedi zakone ili revoluciju, ili se prilagodi.

 

ok, pljuc, mrzim bloat.. no u tome su OEMi još jači od MSa, količinu smeća koju dobiješ oobox na npr laptopu je frapantna, ali tu je odavno, a to ne vidiš i nekritiziraš, nego ciljano MS-win? OK, win ne valja. (i što sad?).. distrowatch. (ne dam ti link, snađi se) :))

 

cijena win.. 4.16$, prvi ebay link koji izbaci google, po današnjem hnb 6,0x cca=25kn, za cijenu dvd playera, možeš kupiti 5 win licenci ili zaokružimo na manje 4kom. OK?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.3.2018 13:31 (ihush).
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Ivan(4) kaže...

 Slažem se 95%, osim što je svaki Googleov proizvod agregator podataka koji se koriste za monetizaciju i personalizovane oglase koje nam Google prikazuje. Ok, ne prikazuje ih u samom interfejsu OS-a, ali s obzirom na svoju sveprisutnost, ni ne mora, prikazuje nam ih na gomili drugih mesta.

Pročitaj ovo. Android Central je napisao članak u kojem objašnjava zašto Google prikuplja podatke, što radi s njima i kako zarađuje. S druge strane, Microsoft radi apsolutno isto, ali kod njih se to ne može isključiti, samo staviti na minimum (Basic). Ima nešto i u tome da je Microsoft od izdavanja Windowsa 10 skrivao (i još skriva jer to što su oni napisali razumiju samo developeri) koje podatke prikuplja i što radi s njima.

 

Imaj na umu da je Google isto tako i oglašavačka tvrtka. Oni od tog zapravo žive. I ne bombardira te Google oglasima već ljudi koji se oglašavaju na Google-u, te oni koji su odlučili postaviti oglase na svoje web stranice. ;)

 

Također, i tebi i ihushu preporučujem da pogledate i ovaj video u kojem isti taj bivši Microsoftov zaposlenik govori kako ti njihovi podaci koje skupljaju, zapravo jesu personally identifiable. Sve počinje na 1:33.

ihush kaže...

- ok, sad ja&ti možemo tu ridati i opiti se.. zbog bloata i reklama u win.. što s tim? Mogu li ja nekako pomoći, ili ti? Šuti i vozi ili koristi ono što ti odgovara ako imaš izbor. Njurganje je ok, 'pomaže'.. ali na krivoj adresi, jer ni ja, ni ovaj forum nismo oni koji o tome odlučuju, pa ni o cijeni 125kn za dvdpleyčić.. (lobotomija ako netko to kupi, baš bi bilo zanimljovo vidjeti koliko komada se prodalo..).

- recimo da je gornji text pozitivniji za npr googleov chromeos.. koristi ga, u čemu je problem. Zašto si zapeo za tih 200€ i reklamama, koje jednako tako gledaš na tvu i šutiš (ili njurgaš kao svaki normalni korsnik-gledatelj-konzument) pa i kad ideš u kino i platiš kartu. To je biz, kapitalizam na djelu. Tražili ste, dobili ste... ili uvedi zakone ili revoluciju, ili se prilagodi.

 

ok, pljuc, mrzim bloat.. no u tome su OEMi još jači od MSa, količinu smeća koju dobiješ oobox na npr laptopu je frapantna, ali tu je odavno, a to ne vidiš i nekritiziraš, nego ciljano MS-win? OK, win ne valja. (i što sad?).. distrowatch. (ne dam ti link, snađi se) :))

Da, ali bloatware od proizvođača računala ne dolazi s Windowsima kad ih nanovo instaliraš. To uklonim, ili još bolje, napravim čistu instalaciju Windowsa i OEM bloatware-a više nema.

 

Mene iskreno zanima, jesi li ti za to da Windowsi dolaze s 3rd party aplikacijama za koje Microsoft ne može garantirati da su sigurne ili nisi. Ja sam protiv toga, a vjerujem da nisam jedini. Na Redditu, na subredditu od Windowsa 10, kad se spomene rasprava vezano za bloatware nastane tolika pobuna radi istog.

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.3.2018 14:03 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...
..

 

Mene iskreno zanima, jesi li ti za to da Windowsi dolaze s 3rd party aplikacijama za koje Microsoft ne može garantirati da su sigurne ili nisi. Ja sam protiv toga, a vjerujem da nisam jedini. Na Redditu, na subredditu od Windowsa 10, kad se spomene rasprava vezano za bloatware nastane tolika pobuna radi istog.

-sigurnosti nema.

-prikupljanje osobnih podataka.. buzwordi, razne jurisdikcije i zakoni, usa-eu.. od sopa-pipa i sl. lako je vidjeti moj stav, tu na forumu, ne moraš tražiti neke online stranice. Imaj svoj stav, ne zanima me neki msov zaposlenik i njegov yt-kipić, da me zanima bio bi u odgoavarućoj temi ili bi ga izgoolgao. Generalno, ono što me zanima potrudim se pronaći, pitam i sl. ono što me ne zanima, ne tražim, ne pitam i ne sudjelujem. Nextam.. jer život je prekratak za sve, mada smo svi mi poznati kao najveći stručnjaci za baš sve, od fuzije, el.automobila, zabijanja golova (svi sportovi), politika, ekonomija.. i SF.. i kompjuteri :)

-pitati želi li netko bloatware? nepotrebno.. jedini interes ima vlasnik bloata, neku zadradu-prodaju.. ostali ili koriste ili ne. Ide li mi na živce forsiranje? Da, više čak npr forsiranje moblinog GUIja uvođenjem metro-uIa, koji je ipak ms relaxao i sad imamo opet meni.. i imamo 'windowse' (forms-prozor, više prozora..) kao reinvent tople vode.. to mi više smeta, nego neki tamo player za 125kn. :)) .. a gdje danas nema bloata, reklama.. sporedan je uređaj, OS.. internet je tu s addsima.. pa ispod haube i mineri koji onako usputno od juzera malo kradu kilowate i prkupljaju bc-e.. i tako to, smeta mi što države-zakoni koji postoje.. ne provode, po pitanju osobnih podataka, prema svima, ne samo Msu jer je najnevažniji, za svaki telefonski poziv nekog agenta, za svaki byte-kolačić kojeg mi google bez dozvole uzme ili kad me fb traži osobne podatke i sliku-telbroj.. i ne mogu ništa, osim ovako njurgati (ali sam tad u pogrešnoj temi, uz kriterij modova, ni karton nije nešto neočekivano..), jer ovo je win tema i trebamo je se pridržavati.. a bloat, podaci i sl. pa i sigurnost odavno nisu win nego globalna multiplatform tema, npr andorid..

 

-ms je bio kažnjen za ie i wmp.. nema razloga za 3rd appse u win koje nikakve veze kao neki alat (defrag, chkdsk, notepad, browser, player..) nemaju tj nisu nužni za osnovnu funkcionalsnot, candyc.. ali, u ms storeu ili bilo kojoj trgovini su legitimni, biz. Može se nuditi, problem je samo odrediti granicu prihvatljivosti, ponuditi ili dosadno nametati.. možeš usporediti s konobarima ili trgovcima .. nekih nema kad ih trebaš, neki stalno pitaju mada kažeš da gledaš, da ćeš ih zvati ako trebaš itd.. granicu je teško odrediti, zakonom skoro nemoguće. MS koristi svoje alate-poluge, za profit. Kupac-korisnik je taj koji bira i (ne)koristi. To je za sad najefikasniji način jer ni biz neće beskonačno prodavati onaj player .. ako nema na tome zarade, ako pak ljudi kupuju, tad je to legitimno i s razlogom, jer kupuju neovisno što ja i ti o tome mislimo.

 

pokušaj biti objektivan, ne ''ja''.. ili ''meni (ne)radi''.. kad biramo sladoled, biramo za sebe, to ne znači da je taj sladoled najbolji, još manje da ga svi drugi moraju jesti i sl. ili se uopće slagati s izborom. Ako je izbor, tad je izbor. Ako je tebi MS izbor, tad je nelogično toliko prigovarati.. da mi sladoled nije dobar, uzeo bi neki drugi. Ako nemaš izbor, tad je beskorisno o tome razglabati, tad samo smisliti kako 'preživjeti' sa što manje problema (ne s više..). OK, njurgat ćemo zajedno, protiv forsiranih gluparija u win, protiv bloata.. ali ništa time nećemo postići. Ne mješaj politiku firme i soft, licence i kvalitetu, pa čak ni kombinaciju u nekom vremenu, jer ono od jučer ne mora biti sutra. Što MS-korporacija (wintel, oracle, ostali kao apple, googole..) radi i jel win kvalitetan nisu iste stvari. Baci oko npr na temu chrome-browsera.. koji je btw vlasnik yt, pa ne rade klipići, pa onda prorade, pa uvode kontrolu addsa mada ih oni proizvode, pa.. itd. i to niej win, nego bilo koja platforma, dok se s win možeš barem i guštati (čitaj igrati-gaming)..

 

-ima li gluposti koje mi smetaju kod MSa? Ima. od 1703 ne radi vm-hyper za starije oseve.. neće MS, ne želi ih ni u VMu. Pa i banalno, npr od 1709 nemaš cmd za pinati u toolbaru, samo powershell.. jer izbacuju svaki trag starog DOSa.. :) .. neke linux distre postaju x64 only ili mjenjaju DE kao gaće, s time da je sve prije bilo pogrešno i novo je ono pravo, dok se za koji mejsec predomisle i vrate koji korak unazad. Do tad imaš dllhell.. i taman kad se opet posloži eto ti nove serije tople vode, .. ubuntu/canonical. Pogledaj-usporedi povijest, sličnost/razlike s MS-win. Recimo od 2005-> .. ciljevi, DE.. i vijedt ćeš da Canonical vodi par mjeseci, može se reći da MS kopira :) .. i ubuntu ima 04-10 cikluse, dok ms sad ima 03-09 (kao mjesec ranije..) ... neš ti razlike. Sami ciklusi su im inače besmisleni, kao što je to besmisleno s winver-buildom koji je 6.4 ili 10.. jednostavno preskočen broj. Fifa ima razlog, prodati igru za aktualnu sezonu.. ova dvojica nemaju taj razlog, samo gluparija koja stvara probleme i npr Debian koji izda verziju kad se nešto bitnog mijenja. Odavno su za MSO uveli broj-godinu.. a onda su kao fifa krenuli godinu inaprijed. Topla voda, besmislen broj za jedan veći. Uz to se zna da supprotaju po 3 aktuialne verzije i izdaju novu svake 3 godine.. tako mada je software beskonačan-vječan-nepoderiv, možeš ga baciti nakon 9g.. kad počne gašenje supprota za npr mail i sl. dok se krosnika ne pita, ne traži ništa više nego što je prije kojeg desetljeća tipkao s dva prsta u wordu.. font, a4, print.. ali ne može to tako, mora novi broj-build, s 'jahačima'.. (toobar) i fičerima, prvo uvedu boju, colorirane icone, pa onda izbljede u crnobijelo-sivu.. pa 3d, pa flatnes.. i to pazi, opet zbog ideje da se uguraju u mobilan biz (winphone-mobači) u kojem su spušili, abandaju.. ali i dalje guraju, jer to je ogromno more za ribice, biz-zarada. - Ta imaš situaciju da zbog mobača app koju nikad nećeš koristiti na mobaču s palcem (touch) izgledom i ergonomijom ide u tom smjeru umjesto u DE-PC smjeru što im je core biz i što ih je zapravo postavilo kao the-standard, ono važno, ono zbog čega su u firmama nezamjenjivi.. kao za gaming, driectx, .net i sl. .. no sad na andoridu i linuxu zarađuju na samim licencama npr više nego canonical može sanjati-nadati se.. i boli ih kiki za win-de juzere i ergonomiju, smisao, dok pinka kaplje...

-smeta li mi to? .. a što imam ako njurgam i mogu li to promijeniti? :) MS je mala girica, sve to je samo biz, nothing personal.. obično kaže mafijozo kad ti spraši metak u leđa/čelo..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Windows 10 - općenito

Evo instalirao Win kako sam dobio savjet, kupio na e bayu aktivacijski ključ za 30 kn i sve šljaka, hvala na informacijama, da sam znao da tako sada fukcionira napravio bih još prije to.

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Normalno da šljaka, ali to ti je siva zona. Windowsi ti se mogu deaktivirati svakog trenutka kad Microsoft doda ključ na blacklistu. Ima ljudi da im licenca kupljena preko eBay-a radi, a ima i onih kojima su se nakon mjesec dana deaktivirali Windowsi.

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Ha dobro vidjet ćemo, ako ne valja zalego sam 30 kn i dobro, uvijek onda preostaje "old school" džabe metoda

6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - općenito
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Windows 10 - općenito
Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Normalno da šljaka, ali to ti je siva zona. Windowsi ti se mogu deaktivirati svakog trenutka kad Microsoft doda ključ na blacklistu. Ima ljudi da im licenca kupljena preko eBay-a radi, a ima i onih kojima su se nakon mjesec dana deaktivirali Windowsi.

- od kud ti takva info? iz prve ruke ili (dez)informacija? :)

- oslanjati se na 'internet i ono što ljudi kažu..' npr da se win deaktivirao, je naivno. npr što ako nije ni bio aktiviran win, što ako je 30day trial.. i tad juzer vrišti (a možda ima key u papirima koji treba utipkati..)

 

- siva zona, možda. Po čemu je npr ebay ''siv''? Nepoznata-anonimna firma, cigo s placa? MS ne zna za ebay? ... naivan si.

- cijena (eto vidimo 30kn).. i radi. Po cijeni ne možeš baš ništa zaključiti, jer cijena nije licenca, ne postoji zakonom propisana cijena ili nepromjenjiva. Moguća je svaka od 1kn naviše pa i kad kupuješ propalu firmu (knjigovodstveno, ne može za nula kuna, tako kažu..). Nemoj biti BSA glasnogovornik, oni su za to (pre)plaćeni, srećom od 'viagre' malo tiši, par godina..

 

nego, koliko juzera se muči s raznim yogurtima (uz optimizatore kao CC).. i skidaju s opskurnih izvora, žicaju key od frendova.. a sve je tako lako, par klikova i radi. Dok se i spomenutih 30kn može uštedjeti ako se key ne kupi, za sad... postoji li neko bolje rješenje za juzera-korisnika? Idila. (još samo da MS prestane s nebulozama..) :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Naravno da s interneta, zato isti i postoji, da ljudi imaju pristup informacijama. Razlika između aktiviranog, neaktiviranog i trial verzija Windowsa je ogromna i primjeti se. Na neaktiviranim Windowsima u donjem desnom kutu piše Activate Windows. Na trial verziji Windowsa, u istom kutu bijelim slovima piše da se radi o trial verziji i koliko traje.

 

Pročitaj malo na Microsoftovom forumu što Microsoftova ekipa misli o tim ključevima. Iako se na eBay-u mogu pronaći i ključevi koji su u potpunosti legalni, ima i onih koji se nikako ne bi smjeli prodavati sve ovisi o tome na koje naletiš. Ključevi koji se prodaju su ili korišteni, OEM ili pak oni s MSDN koji se ne smiju prodavati. Microsoft sad ne juri po eBay-u i hvata te kupce jer očito imaju pametnijeg posla, ali kažnjavaju korisnike koji to rade kad ih uhvate. U tom slučaju, svi korisnici koji kupci koji koriste taj ključ/te ključeve ostati će s neaktiviranim Windowsima jer licenca ide na blacklistu. Isto kao i MPAA, protiv TPB-a su, ali isti još uvijek radi.

 

Tko hoće neka kupi licencu, zašto ne, i ja bih je platio još jeftinije, ali bi se prvo raspitao kod prodavača u čemu je štos i otkud mu te licence. Možda bi baš i na internetu pročitao preporuku od kojeg prodavača da je kupim. Ali opet, prodavač ti ne može garantirati da će ti Windowsi biti i ostati aktivirani...

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.3.2018 14:32 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

- priznaj, radiš za BSA? :))

ili ne kaki.. o tome tko-što misli, još ćeš i trumpov teweet navesti kao neki relevantan.. Može tako MSova ekipa na forumu misliti da su na marsu mali zeleni (svi znamo da su sivi..), pa što?

 

- pravno, vlasnik je dužan zaštititi svoje interese. Ako MS zna za ebay, ako ebay radi nešto nelegalno, tad tružba-presuda.. daj link na tako nešto, ne samo za ebay nego bilo koju trgovinu, imaš? Ako trgovac prodaje nešto ileglano na ebayu, tad (kao za bilo koji website..) bi ebay to sankcionirao po prijavi-žalbi vlasnika. Primjer toga imaš? Daj.. (a primjera kad ne isporuči robu i sl ima beskonačno i ebay uredno vrati novac, blokira trgovca itd., promptni su, rade svoj posao).

- kome je key backlistan? Konkretno, iz prve ruke, dokaz? Za key s npr ebaya ili je netko negdje npr prepisao broj, iz firme, iz faksa, možda broj kojeg umjesto jednog koristi više (tisuća) juzera? Dakle, daj kojkretan primjer. Internet je beskonačan, mora biti nešto .. ako ima, ako nema, što možeš tad zaključiti? Imamo sad i svježeg u temi, kupljen za 30kn.. i vidjet ćemo do kad će mu raditi. Jel to dovoljno kao dokaz? Hoće li biti blasklistan? Vidjet ćemo.. (i prisjetiti ćemo se ovog posta..) :)

- kupac ne može ništa, ne može znati jel neki trgovac na crno, to radi država-policija + BSA (vlansik). Pri tome, sama licenca nije kriterij nego ako plaća poreze ili ne plaća, ako ima ili nema ugovoro s MSom, .. tad je (ne)legalan. Ako je registriran-legalan i ako prodaje robu na crno, tad bi već odavno bio kažnjen, prijavljen od MSa i države. Pošto nema takvih primjera (ili ih daj) bolje šutjeti s takvim argumentima (ili ih daj). BSAovska špreha mi nije dovoljna. (i ne, ne možeš nazvati MS i pitati, tj odgovor će biti da kupiš na MS storeu ili kod ovlašenog trgovca, sve ostalo nije za očekivati. Dok nije zabranjeno na ebayu i sl. webshopovima, do tad je to legalno, jer nije ilegalno, osnove zakona i kazni, nešto mora biti zakonom zabranjeno-kažnjivo.. ako nije, tad je legalno ili kpac to ne može nikako znati).

 

-kakav trial u kutu? nema triala... updetaj se ili bar olabavi, provjeri. Ili konkretnije, brbljaš za npr ent/eval licencu i tvrdiš isto za normalne client home/pro.. izmišljaš trial. Ent/eval ima npr 90day trial. Normalan win nema više uopće trial period (nekad bio 30/10 day), od uvođenja opcije za vrijeme installa za unos-preskakanje keya, radi. Verzija home/pro do 2016te.. a sve o čemu govorimo i trebamo govoriti/referitati je 1709.. Trial je vrijeme probnog perioda, ne postoji više. Ima jedino MSovog (normalnog, legitimnog, očekivanog) podsjećanja na kupnju i aktivaciju, kao i onemogućene customizacije wintheme.

-nađi nešto novijeg datuma +2017 da je normalna home/pro i trial..? Nema? -nema. Zaboravi na svoje ''spešl'' verzije eval i sl., davna povijest...

 

Do kad će neki key, soft, os.. raditi? Dok MS ne odluči drugačije, dok je upotrebljiv, dok ima support, dok se nešto ne promjeni ili pokvari, možda i dok netko ne sruši msov server ili sl. Ti znaš? Ja ne, ne zna ni MS ili pitaj ih i prenesi odgovor.. a nakon tog možda i EU nešto o tome kaže, možda kažu banke kao za XP, pa se extenda do nedefiniranog... Soft je vječan, nepoderiv, može.

 

Marko :D kaže...

..

Pročitaj malo na Microsoftovom forumu što Microsoftova ekipa misli o tim ključevima. Iako se na eBay-u mogu pronaći i ključevi koji su u potpunosti legalni, ima i onih koji se nikako ne bi smjeli prodavati sve ovisi o tome na koje naletiš. Ključevi koji se prodaju su ili korišteni, OEM ili pak oni s MSDN koji se ne smiju prodavati. Microsoft sad ne juri po eBay-u i hvata te kupce jer očito imaju pametnijeg posla, ali kažnjavaju korisnike koji to rade kad ih uhvate. U tom slučaju, svi korisnici koji kupci koji koriste taj ključ/te ključeve ostati će s neaktiviranim Windowsima jer licenca ide na blacklistu. Isto kao i MPAA, protiv TPB-a su, ali isti još uvijek radi.

..

- nema nelegalnih ključeva. (ne)Legalan može biti trgovac, posao.. -daj primjer koji dokazuje suprotno.

- ako se prodaje nešto što se ne smije, to je trgovina ''na crno'', kažnjivo u svim zemljama (nevezano za soft, licencu, svaka roba). -daj primjer koji dokazuje suprotno.

- MSDN.. .slično kao npr demo-promo CD s glazbom, takav medij ne smije biti u maloprodaji. To je stvar zakona, trgovine, klasičan prekršaj.. nema veze s licencom. -daj primjer koji dokazuje suprotno.

- MS ne može loviti kupce, niti je policija-sud.. može prijaviti trgovca. -daj primjer koji dokazuje suprotno.

- ..  akoji su to korisnici koji su kupili kako (pogrešno) kažeš (ne)legalni key? Tko će i kako, koim kriterijem to dokazati-provjeriti? Jedini relevantan je MS i njegova baza prodanog, juzera i sl. MS je sam napravio problem, poklanjao licence, upgrade w7-8 na 10.. i sad je tu gdje je. Sad više nitko ne mora dokazati da je kupio ''legalan'' key, jer kupac nikako ne može to ni provjeriti. To može i mora MS i kao vlasnik ako želi štititi svoj interes, tad MORA npr prijaviti-tužiti ebay. Bez tog nitko, država, sud, trgvoac.. ne može ništa, a tad ni MS ne smije ugasiti key, jer mora obrazložiti. EU bi bila vrlo 'senzibilna'.. u zaštiti korisnika. MS to zna, sad znaš i ti. :) .. i kad uspoređuješ RIAA-MPAA i npr TPB, vidi povijest, usporedi s MS-ebayom.. jasnije? Ili daj link na tužbu-presudu ili bilo koji privatni postupak ikad u svijetu MSa protiv korisnika. Nema? -nema.. Jel RIAA stalno opominjala tpb? Jel tužila.. je. Radi li to MS? Razmisli, ne budi BSAovac...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.3.2018 15:22 (ihush).
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Ne radim za BSA, bez brige. I da, Trumpovi tweetovi jesu relevantni, remember covfefe? 😁

 

Nigdje u postu nisam specificirao verziju Windowsa, ali trial postoji, za Enterprise, ali postoji.

 

Pod nelegalno sam mislio na prodaju ključeva. Izvore ne dam jer zašto bih. Kad god sam te tražio da svoje navode podupreš izvorima nisi ih dao, pa zašto bih ja... 

 

Na Microsoftovom forumu je lijepo napisano kako Microsoft vjeruje korisnicima te ih iz tog razloga ne tuži, ali ukoliko primjete MSDN ključ na eBay-u, sigurno će ga staviti na blacklistu. Brzo, jednostavno, jeftino i efikasno.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.3.2018 15:43 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Ne radim za BSA, bez brige. I da, Trumpovi tweetovi jesu relevantni, remember covfefe? 😁

 

Nigdje u postu nisam specificirao verziju Windowsa, ali trial postoji, za Enterprise, ali postoji.

 

Pod nelegalno sam mislio na prodaju ključeva. Izvore ne dam jer zašto bih. Kad god sam te tražio da svoje navode podupreš izvorima nisi ih dao, pa zašto bih ja... 

 

Na Microsoftovom forumu je lijepo napisano kako Microsoft vjeruje korisnicima te ih iz tog razloga ne tuži, ali ukoliko primjete MSDN ključ na eBay-u, sigurno će ga staviti na blacklistu. Brzo, jednostavno, jeftino i efikasno.

- a vidiš, trkeljaš o ent-eval dok se ovo ipak odnosi na general-public juzere, tj noramaln win-os, clientski, dućanski.. onaj koji skineš bez odgoarajućeg ms-acca za insidera i sl. Kako sam to znao (mada nisi specificirao?), pa jednostavno, vidim tvoje pogrešne tvrdnje, kriterije, referiraš na nešto što 'ne postoji' kao trial, odnosno smatraš sebe centrom svemira i svoj spešl-win-edišn.. a nije tako. Razumiješ li da time samo dezinformiraš, jer npr referiraš na 'svoje' enterprise win, koji btw, nisu namjenjeni GP-juzeru i zapravo povezani s idućom rečenicom, msdn-keyevi.. Kužiš da to uopće nije roba za tržište? To pak mješaš s normalnim keyevima, normalnim winver i vidi npr juzera malo prije, koji je skinuo, instalirao, kupio key za 30kn i aktivirao.. probaj isto (može i bez keya) pa onda nastavi savjetima, ok?

 

- uvedeš msovce/izjave kao 'dokaz', tvrdiš nešto, kao leglano, sumnjivo i sl. i tad je na tebi da dokazuješ, bar linkom. Ja ti pak kažem, nema takvih sudskih sporova (i naravno, tad nemam linka na nepostojeći spor-presudu.. kvaka-22). To što ne vidiš zašto bi davao dokaz je ok, ne moraš.. a možda ne možeš jer ga nema? Ja mogu za ono što tvrdim. :))

 

-to zbog čega ms ne tuži korsnike.. lol, vjeruje im? wtf ima vjera-vjerovanje veze s tim da key radi, da je licenca važeća, aktivacija-validacija prolazi a upravo to kontrolira i dozvoljava .. tko? Pero, ping-pong ili MS? Kakiš ko grlica.. proljevasto. + da je bilo što iz takvih BSAovskih pamfleta dokazivo-provedivo, već bi MS tužio npr ebay i utržio još nekoliko milijardi baksa. Razumiješ li kako funkcionira npr aktivacija-ms-server? Tko to radi, ebay, trgovac, korisnik? + Znaš li išta o zakonima, robi, obvezi npr x-godina supprota? Znaš li da bi time MS rizikovao milijarde gubitka u tužbama koje bi morao platiti? Zakon, država, ako MS ima neka 'saznanja' .. tad on to prijavi nadležnima, ne radi ništa sam. Ako je pak privatna tužba, tad sa zakonom nema veze.

-jedan slučaj? kažeš da infoe nađeš na internetu, pa probaj jedan takav slučaj.. -nema. I ne, ne moraš, pitanje je možeš li dati link-dokaz za ono što tvrdiš ili prenosiš info. Ja ne mogu za ono što ne postoji, no tebe ni to ne spriječava. Neobično zar ne :)))

 

edit: evo, pronašao jednu Msovu tužbu od prije nekoliko godina vs ebix-a, autorizacija licenci. Tužba protiv kompanije s kojom ima ugovor i upravo po toj osnovi tuži, protiv korisnika nema. Ima li nešto vs ebya?

eco druga iz 2007me (+ podsjetnik vista-win7.. i promjene zakona, eu-hr koje su se dešavale kroz desetljeće kao i promjene same Msove EULAe, uvjeta, ugovora pa i pojava npr licence za rentanje softa koja prije nije postojala). Protiv trgovca (ne kupca), zašto itd..

 

izvukao za primjer, ispravak u samom textu (ne)legalno. Tj kako se često kolikvijalno (i namjerno) guraju info, zakon-pravo mora biti precizno.

 being sold illegallyin violation of the license agreement that governs its sale and use.

- ilegalno prekriženo, ispravak, suprotno ugovoru...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.3.2018 17:41 (ihush).
11 godina
offline
Windows 10 - općenito

kakvo je sad stanje sa win 10 sto se tice jogurt verzije

 

NISAM pirat nego imam stariji PC na koji bih prvo probao kako ce to uopce raditi pa ako radi kupit cu retail key

 

jel kad se instalira jel se moze normalno napraviti harakiri i jel radi onda updejtanje....moze odgovor i na PM ako je problme ovo

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
GSP kaže...

kakvo je sad stanje sa win 10 sto se tice jogurt verzije

 

NISAM pirat nego imam stariji PC na koji bih prvo probao kako ce to uopce raditi pa ako radi kupit cu retail key

 

jel kad se instalira jel se moze normalno napraviti harakiri i jel radi onda updejtanje....moze odgovor i na PM ako je problme ovo

 Nikakav jogurt niti ostali mliječni proizvodi...

Skineš Media Creation Tool sa zvanične MS stranice, te njime napraviš iso ili bootabilan usb medij. Pokreneš instalaciju, te pri procesu preskočiš unos ključa. Na kraju dobijaš funkcionalan OS (neaktiviran), čije je najveće ograničenje u odnosu na aktivirani to što ne možeš kroz ugrađene alate kastomizirati izgled (mijenjanje pozadine i slično), te watermark (ne previše upadljiv) kojim te MS podsjeća da je OS neaktiviran.

Sigurnosni, kao i major update-i/upgrade-i dolaze regularno, kao i korištenje svih ostalih dijelova OS-a.

 

Doduše, nekima to smeta, pa koriste alternativne metode aktivacije, no kao i u alternativnoj medicini, nikad ne znaš šta si još napravio sa OS-om osim što si maknuo watermark i dobio mogućnost mijenjanja pozadine.

morrisoN
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.3.2018 19:11 (morrisoN).
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Ne treba ti nikakva jogurt verzija. Samo skini i instaliraj; Windows 10 možeš koristiti i bez licence. Jedino što nećeš moći je promijeniti pozadinu, temu i sl., te će ti u kutu pisati Activate Windows; drugih limitacija nema. Pozadina se može promijeniti tako da je skineš, pa desni klik -> Set as background image, a Activate Windows se može maknuti preko nekog registry ključa kojeg netko već gore napisao.

11 godina
offline
Windows 10 - općenito

hvala puno...stvarno su to pojednostavili maksium...al nisam dj_ubre, kupit cu key...ne odmah ali budem svakako...za 7 sam kupio preko ebay-a, retail cdkey...jel to jos tako funkcionira i kako se krecu cijene...

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Windows 10 - općenito
Ako imas neki viska kljuc od Win 7 mozes probat njega upisat u Win 10.
Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
GSP kaže...

hvala puno...stvarno su to pojednostavili maksium...al nisam dj_ubre, kupit cu key...ne odmah ali budem svakako...za 7 sam kupio preko ebay-a, retail cdkey...jel to jos tako funkcionira i kako se krecu cijene...

 Ako je retail key i jos uvijek ga imas ,  99% da ces ga  moci aktivirati na  novom PCu .  Jucer sam bas na HPov brand name PC instalirao 10 i aktivirao sa kljucem od 7 bez ikakvih problema .  Naravno ,  uz odgovarajucu verziju kljuca tj verzije Windowsa  ... Ako je za Ultimate 7 , ide na 10 Pro . Home premium 7 ide na 10 Home itd .

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice