Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.436.776
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
11 godina
offline
Windows 10 - općenito

da imam al sta ce biti onda sa tim pc-em di mi mi sedmica...prvo moram dektivirat sedmicu i onda ga unjet na 10ku...kupit cu jos jedan key onda za sedmicu ima na ebay provjerno za 5 dolara i riješeno...lakše mi i tako nego se zezat sa torrentima i glupostima..

 

zasto onda firme nekoriste te besplatne 10ke nego svi daju neke velike pare za kljuceve...

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - općenito

https://purchasewindowsproductkey.co.uk/

 

4.5 Eur ključ za sedmicu, triba bi radit i na bilo kojem novijem OSu, na jednom stroju, ne više od jednog

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.3.2018 20:49 (Gorstak79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Zato što je Windows komercijalan softver, nije besplatan i moraju imat dokaz da su kupili Windowse. Ako imaš firmu i inspekcija te uhvati da imaš piratske ili neaktivirane Windowse, platit ćeš kaznu...

11 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Normalno da šljaka, ali to ti je siva zona. Windowsi ti se mogu deaktivirati svakog trenutka kad Microsoft doda ključ na blacklistu. Ima ljudi da im licenca kupljena preko eBay-a radi, a ima i onih kojima su se nakon mjesec dana deaktivirali Windowsi.

 zasto to deaktiviraju?sta ti kljucevi budu pokredeni? nekuzim ovo

13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Postoje tri verzije ključeva koje se prodaju na eBay-u:

  1. korišteni ključevi
  2. OEM
  3. MSDN ključevi

 

S korištenim ključevima i OEM ne bi trebao imati problema (npr. da se deaktiviraju nakon nekog vremena, ali može se dogoditi da se deaktiviraju jer ništa nije viječno). S MSDN ključevima bi već mogao imati problema jer se oni ne bi smijeli prodavati. Ako Microsoft primjeti da netko prodaje MSDN ključeve, isti ih doda na blacklistu i svim korisnicima koji su aktivirali Windowse s tim ključevima, Windows će se deaktivirati. Pročitaj u opisu kakvi su ključevi i pogledaj feedback prodavača. Možeš i ovdje pitati korisnike od koga su kupili ključeve tako da izbjegneš prevaru.

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

..

MSDN ključevi

 

..

 -bezvezarija. Ms ima ugovor s institucijama, u slučaju 'zloupotrebe' tužba (vid str. prije), protiv konkretne institucije.

uz to tremniski ograničene licence, npr godišnje vrijede upravo tako, ako se licenca ne produži gubi se... + server aktivacija kms. ukoliko računalo nije na kms server spojeno 180 dana deaktivira se, to je automatika, ne msovo blasklistanje i sl. gluparije koje juzeri postaju po internetu.. tj može neki konkretan msov link?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Gdje točno piše kako Microsoft ima ugovor s institucijama i kojima to točno? Vijesti, koje si ti linkao, su iz vremena kada Microsoft još nije imao novog CEO-a i kada nisu prešli na novi poslovni model. Uostalom, logično je da će Microsoft tužiti firmu, ali što ako ključ prodaje pojedinac, a ne firma? Nekako sumnjam da će na to trošiti novce, već će jednostavno staviti licencu na blacklistu i to je to. Ako Microsoft stvarno tuži na sve strane, zašto se na eBay-u i drugim sličnim stranicama i dalje prodaju MSDN ključevi? Češće se viđaju naslovi kako korisnici tuže Microsoft zbog nečega, a ne Microsoft njih.

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

naveo si msdn keyeve.. za te keyeve postoje ugovori, konkretne institucije-firme-kompanije i odgovorne osobe.

evo npr iz 2011te za ebay .. i konkretnog trgovca, kao slučaj kad keyevi ne rade. Kao i objašnjenje, npr kupiš jedan jednokratni key i prodaš ga stotini kupaca.. i sl. Naravno da takav key neće raditi ali to nije zbog blacklistanja nego zbog tog što je aktiviran-potrošen..

 

a sad, imaš li neki konkretniji, noviji primjer za key-blacklistanje npr win10 jer to je tema, ne nešto što je možda sporadično bilo prije 5-10 godina.. jer se sve mjenja.

Koje keyeve je MS blaclistao npr unazad godinu-dvije? Možda netko s foruma, netko tko je možda kupio na ebyu, klingunu i sl... ima li?

 

Marko :D kaže...

Gdje točno piše kako Microsoft ima ugovor s institucijama i kojima to točno? ..

 - spominješ MSDN. Da bi bio partner, ušao u program, moraš biti firma-institucija, npr škole-fax.. klikni buy subs.. i vidi što je idući korak (uvjet). Fax je institucija koja tad ima ugovor i određene keyeve-licence koje koriste studenti i akademici. Te licence-keyevi nisu za tržište, ne smiju se naći u normalnoj trgovini, to je jednako prodaji robe na crno ili lažnjaka.. dok ugovorna odgovorna osoba snosi kaznu. ili msdnaa.. i tad, ako ti keyevi 'procure', lako se kazni odgovorne, institucija-ugovor.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.3.2018 22:39 (ihush).
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Pa dobro ako ugovor postoji, zašto Microsoft ne kazni te što prodaju te licence? U čemu je problem? MSDN ključevi se i dalje prodaju, onda u čemu je problem?

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

-problem je što to iznosiš kao činjenicu.. a koja to nije. Odnosno, ako to nekto radi, tad MS reagira i kazni. Ponovo, ima li neki konkretan primjer npr s foruma, keya koji je tako kupljen i blacklistan. (a to navodiš).

-ja kažem, sve što se javno prodaje bez tužbe-prijave ili barem reakcije MSa je (vjerojatno) legitimno i korisnik se time ne treba zamarati. Korisnik-kupac nema baš nikakvu mogućnost kontrole-provjere, dok ebay nije neki anonimac na 'darkwebu'.. i MS zna, vidljivo po par linkova koje sam dao.. no jednako vidljivo da je to davna povjest win7 vrijeme i da je to izuzetak-sporadično. Sad su tu win10, tema je win10.. ne win7key i sl. i tvrdnje koje izneseš nekako (vjerojatno) možeš dokazati.. (edit: o tome koji se keyevi prodaju, naveo si oem, korišteni, msdn..).

 

-problem? nema problema, nema s keyem.. pitaj MS.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.3.2018 23:13 (ihush).
7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

...Ako imaš firmu i inspekcija te uhvati da imaš piratske ili neaktivirane Windowse, platit ćeš kaznu...

 

Može link na konkretan hrvatski zakon i članak tog zakona kojim bi potkrijepio svoju tvrdnju ?

13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
ihush kaže...

-problem je što to iznosiš kao činjenicu.. a koja to nije. Odnosno, ako to nekto radi, tad MS reagira i kazni. Ponovo, ima li neki konkretan primjer npr s foruma, keya koji je tako kupljen i blacklistan. (a to navodiš).

-ja kažem, sve što se javno prodaje bez tužbe-prijave ili barem reakcije MSa je (vjerojatno) legitimno i korisnik se time ne treba zamarati. Korisnik-kupac nema baš nikakvu mogućnost kontrole-provjere, dok ebay nije neki anonimac na 'darkwebu'.. i MS zna, vidljivo po par linkova koje sam dao.. no jednako vidljivo da je to davna povjest win7 vrijeme i da je to izuzetak-sporadično. Sad su tu win10, tema je win10.. ne win7key i sl. i tvrdnje koje izneseš nekako (vjerojatno) možeš dokazati.. (edit: o tome koji se keyevi prodaju, naveo si oem, korišteni, msdn..).

 

-problem? nema problema, nema s keyem.. pitaj MS.

To ne znači da se takve licence ne prodaju. Zar ti misliš da Microsoft ima specijalni tim koji prati kad i gdje se koji ključ prodaje? Smiješno.

bunker kaže... 

Može link na konkretan hrvatski zakon i članak tog zakona kojim bi potkrijepio svoju tvrdnju ?

Zakon je ogroman i iskreno ne da mi se tražiti točan stavak zakona, ali ako te baš jako zanima, uvijek možeš kontaktirati BSA.

 

Ono što ću ti ja dat je članak iz medija; Vaša tvrtka koristi piratski softver? Evo koliku ćete kaznu platiti

 

Možeš li ti sad meni dati nešto iz čega se može vidjeti kako se piratski softver u firmama ne kažnjava?

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.3.2018 0:04 (Marko :D).
7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

@marko

Ti si iznio konkretnu tvrdnju, ja te zatrazim link na zakon i clanak koji bi to potvrdili, ti nemas link, i jos postavljas zahtjeve bez da si odgovorio ono kaj te se pitalo.

Bonton, kultura, znanje.... ? 😊

Znaci, rekao si da će inspektori kazniti firmu ako ima piratske ili neaktivirane windowse. Moje pitanje je vrlo vrlo jednostavno : Po kojem clanku kojeg zakona će te koji inspektor kazniti na teritoriju republike hrvatske za to što tvrdiš ?

Pusti ti clanke kvazi copy paste novinarčića, i daj link na narodne novine u kojima je sluzbeno objavljen taj zakon a u popratnom tekstu navedi koji članak.

Kada to nebudes mogao pronaći, onda bu ti jasnije zakaj to pitam, a usput bus i naucio kaj je bitno drzavi a kaj microsoftu pri komercijalnom koristenju softvera.

( pomoći će ti literatura o pdv, carini, trosarini, porezu na dobit, R1, ... ) ....
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.3.2018 0:59 (bunker).
16 godina
offline
Windows 10 - općenito

Siguran sam da će ti inspektor koji ti bude napisao kaznu navesti tačan član i paragraf. Ti znaš zašto pitaš jer znaš nešto što mi ne znamo, al' nećeš da nam kažeš, nego da pročitamo krivični zakon i zakone o PDV-u, carini i još dva tri druga, pa ćemo onda i nama biti jasnije. Koliko ti predlog iz prethodne rečenice ima smisla?!

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

@ivan

Da , ja znam, ali neću to istresti, jer zelim marka navesti da pocne kvalitetnije djelovati s obzirom da mu se zaleću dezinformacije.

Zasto mislis da nema smisla kolwgu koji je izjavio da će inspektor kazniti, pitati po kojem to clanku kojeg zakona će kazniti ?

Ako ćemo bez argumenata i sluzbenih izvora, onda evo mog doprinosa : golf je najbolji auto .... ☺
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
bunker kaže...
Marko :D kaže...

...Ako imaš firmu i inspekcija te uhvati da imaš piratske ili neaktivirane Windowse, platit ćeš kaznu...

 

Može link na konkretan hrvatski zakon i članak tog zakona kojim bi potkrijepio svoju tvrdnju ?

 

Marko :D kaže...
ihush kaže...

-problem je što to iznosiš kao činjenicu.. a koja to nije. Odnosno, ako to nekto radi, tad MS reagira i kazni. Ponovo, ima li neki konkretan primjer npr s foruma, keya koji je tako kupljen i blacklistan. (a to navodiš).

-ja kažem, sve što se javno prodaje bez tužbe-prijave ili barem reakcije MSa je (vjerojatno) legitimno i korisnik se time ne treba zamarati. Korisnik-kupac nema baš nikakvu mogućnost kontrole-provjere, dok ebay nije neki anonimac na 'darkwebu'.. i MS zna, vidljivo po par linkova koje sam dao.. no jednako vidljivo da je to davna povjest win7 vrijeme i da je to izuzetak-sporadično. Sad su tu win10, tema je win10.. ne win7key i sl. i tvrdnje koje izneseš nekako (vjerojatno) možeš dokazati.. (edit: o tome koji se keyevi prodaju, naveo si oem, korišteni, msdn..).

 

-problem? nema problema, nema s keyem.. pitaj MS.

To ne znači da se takve licence ne prodaju. Zar ti misliš da Microsoft ima specijalni tim koji prati kad i gdje se koji ključ prodaje? Smiješno.

bunker kaže... 

Može link na konkretan hrvatski zakon i članak tog zakona kojim bi potkrijepio svoju tvrdnju ?

Zakon je ogroman i iskreno ne da mi se tražiti točan stavak zakona, ali ako te baš jako zanima, uvijek možeš kontaktirati BSA.

 

Ono što ću ti ja dat je članak iz medija; Vaša tvrtka koristi piratski softver? Evo koliku ćete kaznu platiti

 

Možeš li ti sad meni dati nešto iz čega se može vidjeti kako se piratski softver u firmama ne kažnjava?

 -bezbroj puta sam ispravljao, ne nasjedajte BSAovskoj priči, gluposti.. pravnici koji ako se time bave moraju znati razlike u zakonu, terminologiju itd. (ne slučajno). Članci, naslovi i sadržaj veze ni sa čim nemaju, još manje s djelom, presudom i sl.

 

-što je (kolokvijalno) piraterija? .. skraćeno, 'sva zla svijeta', kršenje copyrighta, distribucija, hack-ckack... (uz terorizam, pedofiliju, klasičan pamflet optužbi), kazneni zakon.

-što je korištenje s ili bez valjane licence? Privatna tužba vlasnika-korisnika, predstavnik BSA, isključivo prema firmama.. (nema slučaja MSa protiv kućnog korisnika, nije to RIAA-mp3 ili TPB..).

-zato bunker pita za zakon i link-optužbu/presudu.. dok inspektor može samo prijaviti zatečeno stanje, javiti nadležnima (BSA kao predstavnik vlasnika). To s urednim knjigovodstvom nema veze, tj sve u vlasništvu firme (pa i računalo-soft) mora biti na R1-računima.. bez tok je porezni prekršaj, kazna ali sa softom-licencom nema veze ili s MSom, nego država-zakon-firma i vođenje poslovnih knjiga (kao i višak u kasi, netočna cijena artikla, protupožarni aparat itd..)

 

- ako ti npr ja snimim i dam win-install, tad sam pirat, jer nisam ovlašteni distributer (nemam ugovor s MSom-vlasnikom i nisam registrirana firma, porez..) i zato je to kažnjivo, mada sad može svatko skinuti, ali to ne znači da smiješ distribuirati. Isti problem s torrentom.. a piraterija je to, ne korištenje win. Jesam li pirat ili leglani distributer ovisi o ugovoru i porezu.

-drugi dio, ako koristiš win, bez licence, npr neaktiviran, tad je to stvar vlasnika-korisnika, ne države. Ako crakneš, koristiš neke nedozvoljene alate-aktivarore, tad si opet pirat, zbog kršenja copyrirghta, opet kazneni zakon i tad je stvar države-zakona (ne MSa). U slučaju kad te država kazni, MS nema od toga ništa, jednako kao što npr opel nema ništa s tim što si npr pregazio babu vozeći opel-corsu.. osim što je to navedeno u zapisniku.

-inspektor ne može protiv zakona, tj može isključivo po konkretnom članku.. kad je KZ, ostalo samo prijaviti nadležnima (vlasnicima, ne državi). Svi koji su npr skinuli win s torrenta su pirati, oni koji su skinuli s MSove str. nisu, svi koji koriste crack su pirati.. itd. dok u novisnkim naslovima možemo vidjeti svašta, pa i gluposti kad kriminalca privode a umjesto konkretnog djela u naslovu je 'zbog softwarea'.. ne, nitko nije kažnjen zbog korištenja softvarea. Zbog piraterije, zbog privrednih prekršaja, zbog prolaska kroz crveno.. ali ne zbog korištenja softa.

-na win se koristi više appsa-softwarea, ne sam OS, ako je os čist, imaš li licencu za nero, office, igre.. svaki pojedini soft-licenca. Ako je nero cracknut, antivirus, igra.. tad je to piraterija, ako je samo instaliran i korišten tad nije piraterija, tad je samo korištenje čak ponekad legalno kao trial-demo (ali ne za komercijalu, jer free/home i sl su isključivo za homejuzere, nema za biz). Ako inspektor pronađe bilo što (a popularni su i adobe, corel, acad..) to pirjavi BSA koji tad privatnom tužbom u ime vlasnika pokrene postupak protiv korisnika-firme. U prošlosti, inspektori su to koristili za 'dodatnu vrijednost', nešto kao pdv, ali osobni prihod.. :) i to je ugl bilo njima zanimljivo ali s državom, zakonom i MSom je to imalo jako malo veze.

 

.. iz tih vremena i takve prakse, se vuku takva pogrešna tumačenja. Dosta! :))

-pogledati datum, na linku.. i potražit nešto takvog recimo godinu-dvije unazad.. nema? .. uvelo se reda i sad BSA manje baljezga.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.3.2018 2:20 (ihush).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
bunker kaže...

@ivan

Da , ja znam, ali neću to istresti, jer zelim marka navesti da pocne kvalitetnije djelovati s obzirom da mu se zaleću dezinformacije.

Zasto mislis da nema smisla kolwgu koji je izjavio da će inspektor kazniti, pitati po kojem to clanku kojeg zakona će kazniti ?

Ako ćemo bez argumenata i sluzbenih izvora, onda evo mog doprinosa : golf je najbolji auto .... ☺

Procitaj zakon o intelektualnom vlasnistvu.

 

 

Ukoliko postoji Licensing Agreement od Microsofta, u kojem jasno pise kome je softver namijenjen i kakvu licencu kakav korisnik mora imati, onda krsis njihov pravilnik. Ako krsis Microsoftov pravilnik, krsis i zakon.

 

Jednostavno je.

6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
bunker kaže...

@marko

Ti si iznio konkretnu tvrdnju, ja te zatrazim link na zakon i clanak koji bi to potvrdili, ti nemas link, i jos postavljas zahtjeve bez da si odgovorio ono kaj te se pitalo.

Bonton, kultura, znanje.... ? 😊

Znaci, rekao si da će inspektori kazniti firmu ako ima piratske ili neaktivirane windowse. Moje pitanje je vrlo vrlo jednostavno : Po kojem clanku kojeg zakona će te koji inspektor kazniti na teritoriju republike hrvatske za to što tvrdiš ?

Pusti ti clanke kvazi copy paste novinarčića, i daj link na narodne novine u kojima je sluzbeno objavljen taj zakon a u popratnom tekstu navedi koji članak.

Kada to nebudes mogao pronaći, onda bu ti jasnije zakaj to pitam, a usput bus i naucio kaj je bitno drzavi a kaj microsoftu pri komercijalnom koristenju softvera.

( pomoći će ti literatura o pdv, carini, trosarini, porezu na dobit, R1, ... ) ....

 

Ako te zanima pronađi zakon o autorskim pravima pa pronađi članak ili ako imaš bilo kakav piratski softver prijavi sam sebe doći će ti kući policija, podnijeti optužni prijedlog pa ćeš se iz prve ruke uvjeriti na tenmelju čega i po kojemu članku ćeš kaznu platiti..

našao bih ti ja ali moram na posao.

 

https://www.zakon.hr/z/106/Zakon-o-autorskom-pravu-i-srodnim-pravima

 

ovo gore ti se odnosi na prijatelje informatičkog filozofa pa neka pročita što je AUTORi kako se autor postaje te imaš li pravo koristiti njegovo djelo.

tko ne vjeruje neka mi da adresu stanovanja, ime i prezime a ja ću mu poslati ekipicu koja će provjeriti ima li ilegalnog softvera na računalu pa neka njima objasni da je on u pravu.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.3.2018 7:07 (Anđeo bez falinge).
7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Anđeo bez falinge kaže...

Ako te zanima pronađi zakon o autorskim pravima pa pronađi članak ili ako imaš bilo kakav piratski softver prijavi sam sebe doći će ti kući policija, podnijeti optužni prijedlog pa ćeš se iz prve ruke uvjeriti na tenmelju čega i po kojemu članku ćeš kaznu platiti..

našao bih ti ja ali moram na posao.

 

https://www.zakon.hr/z/106/Zakon-o-autorskom-pravu-i-srodnim-pravima

 

.....

 

 

 

Bonton i opća kultura nalažu da je teret dokazivanja na iznositelju tvrdnje a ne na meni koji kažem da prvotna autorova teza nije točna. A teza je bila da će inspektor kazniti firmu ako ima piratski softver ili neaktivirane windowse. Linkao si zakon o autorskom pravu , a sada navedi članak tog ili bilo kojeg drugog zakona u RH temeljem kojeg će te inspektor kazniti za piratski ili neaktivirani windows...  I pusti te fore da si ja pronađem ili čitam ako me nekaj zanima , jer ja netvrdim ništa što bih morao dokazati već sam uputio posve jednostavno pitanje ; temeljem kojeg zakona i kojeg članka u tom zakonu će te inspektor kazniti za piratske ili neaktivirane windowse. Imaš odgovor, reci ga, nemaš odgovor , uzalud hrpa poratnog teksta ako nemaš konkretan odgovor.

 

 

Mitch kaže...

Procitaj zakon o intelektualnom vlasnistvu.

 

 

Ukoliko postoji Licensing Agreement od Microsofta, u kojem jasno pise kome je softver namijenjen i kakvu licencu kakav korisnik mora imati, onda krsis njihov pravilnik. Ako krsis Microsoftov pravilnik, krsis i zakon.

 

Jednostavno je.

 

 

Pa ako je tako jednostavno, onda natipkaj ovdje link na zakon i u popratnom tekstu navedi članak tog zakona temeljem kojeg će te kazniti inspektor za piratski ili neaktivirani windows.

Da je to tako jednostavno, onda bi svi hr odvjetnici bili bogati poput g. Prodanovića.... Razumiješ da inspektor i sud u Rh postupaju temeljem trenutno važećih zakona izglasanih u hr saboru a ne temeljem eula međunarodnih korporacija. Linkam li ovdje au agende koja je hrvatska supotpisala i time prihvatila, tek onda bi vidio kupus od zakonika i gomilu nelogičnosti koje su realno neprovedive , no nema smisla širiti temu u tom smjeru jer niti na ovo jednostano pitanje još nitko od vas nije dao konkretan odgovor . Ihush razumije u kojem smjeru ciljam jer je čovjek vrlo dugo u biznisu , i dovoljno je flertan da prati globalne tijekove te razumije da ono što je dojučer bilo uobičajeno danas možda više nevrijedi.  Jesi bio kad na sudskim ročištima ( ja jesam, na stotinama , nekad u funkciji optužbe nekad u funkciji okrivljenika ) , ako jesi onda znaš da sudsko vijeće zanima samo konkretan zakon i članak temeljem kojeg će donositi sud o tvojoj krivnji. Fulaš li u optužnom prijedlogu članak ili zakon, prijava se formalno odbacuje i vraća na doradu.

 

Idemo dalje ? Presude su javne ( osim onih koje zadiru u maloljetnike ili nacionalnu sigurnost ) tako da ću rado pročitati ukoliko linkaš neke od tih presuda  RH vezanih uz Licensing Agreement...

Nenađeš li niti jednu adekvatnu pravomoćnu presudu, biti će ti jasnije zakaj pitam za članak i zakon a svanuće ti i zakaj je g. Čedo bogat a većina odvjetnika baš i nije...

 

6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - općenito

 ...... U pravilu riječ je o Nedozvoljenoj uporabi autorskog djela ili izvedbe umjetnika izvođača (Kazneni zakon RH, čl. 230), pa se tako bez suglasnosti autora njegovo djelo ne bi smjelo objavljivati, reproducirati ili umnožavati, stavljati u promet, prikazivati, izvoditi itd.

 

Eto, piše ti koji članak kaznenog zakona. Dakle nije prekršajni nego kazneni zakon.

opet ponavljam po stoti put.

Ti i onaj filozof informatičar instalirajte nekakav ilegalni softver pozovite policiju i iz prve ruke ćete se uvjeriti koji član zakona i koja je kazna..

Nemoj tu trolati i pametovati...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Anđeo bez falinge kaže...

 ...... U pravilu riječ je o Nedozvoljenoj uporabi autorskog djela ili izvedbe umjetnika izvođača (Kazneni zakon RH, čl. 230), pa se tako bez suglasnosti autora njegovo djelo ne bi smjelo objavljivati, reproducirati ili umnožavati, stavljati u promet, prikazivati, izvoditi itd.

 

Eto, piše ti koji članak kaznenog zakona. Dakle nije prekršajni nego kazneni zakon.

opet ponavljam po stoti put.

Ti i onaj filozof informatičar instalirajte nekakav ilegalni softver pozovite policiju i iz prve ruke ćete se uvjeriti koji član zakona i koja je kazna..

Nemoj tu trolati i pametovati...

 

Članak 230 Kz-a Rh  govori o razbojništvu :

 

https://www.zakon.hr/z/98/Kazneni-zakon

 

Tvoje krajnje neznanje i površnost sada pokušavaš opravdati napadom u smjeru pametovanja i trolanja ?

Pa kazniti te treba za iznošenje netočnih činjenica i obmanivanje javnosti.... tako da se zapitaj kaj će biti ako netko ovu prepisku pošalje adekvatnoj adresi ( uzalud buš brisao i editirao jer sve verzije zakonski ostaju godinama pohranjene..)

6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
bunker kaže...

@marko

Ti si iznio konkretnu tvrdnju, ja te zatrazim link na zakon i clanak koji bi to potvrdili, ti nemas link, i jos postavljas zahtjeve bez da si odgovorio ono kaj te se pitalo.

Bonton, kultura, znanje.... ? 😊

Znaci, rekao si da će inspektori kazniti firmu ako ima piratske ili neaktivirane windowse. Moje pitanje je vrlo vrlo jednostavno : Po kojem clanku kojeg zakona će te koji inspektor kazniti na teritoriju republike hrvatske za to što tvrdiš ?

Pusti ti clanke kvazi copy paste novinarčića, i daj link na narodne novine u kojima je sluzbeno objavljen taj zakon a u popratnom tekstu navedi koji članak.

Kada to nebudes mogao pronaći, onda bu ti jasnije zakaj to pitam, a usput bus i naucio kaj je bitno drzavi a kaj microsoftu pri komercijalnom koristenju softvera.

( pomoći će ti literatura o pdv, carini, trosarini, porezu na dobit, R1, ... ) ....

 Zakon o autorskom pravu i srodnim pravima NN 62/2017

 

POSEBNE MJERE ZAŠTITE
Članak 112.
Povreda prava na računalnom programu čini se
osobito:
1. bilo kojom radnjom distribucije primjerka
računalnog programa za koji se zna ili ima
razloga  vjerovati  da  je  to  primjerak  kojim  je  
povrijeđeno tuđe pravo,
2. posjedovanjem, u komercijalne svrhe, primjerka
računalnog programa za koji se zna ili ima
razloga  vjerovati  da  je  to  primjerak  kojim  je  
povrijeđeno tuđe pravo,
3. bilo kojom radnjom distribucije ili posjedovanjem
u komercijalne svrhe bilo kojeg sredstva čija je
jedina namjena olakšati neovlašteno uklanjanje
tehničkog uređaja koji služi za zaštitu računalnog
programa ili osujetiti rad toga uređaja.

7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
ridealong kaže...

 Zakon o autorskom pravu i srodnim pravima NN 62/2017

 

POSEBNE MJERE ZAŠTITE
Članak 112.
Povreda prava na računalnom programu čini se
osobito:
1. bilo kojom radnjom distribucije primjerka
računalnog programa za koji se zna ili ima
razloga  vjerovati  da  je  to  primjerak  kojim  je  
povrijeđeno tuđe pravo,
2. posjedovanjem, u komercijalne svrhe, primjerka
računalnog programa za koji se zna ili ima
razloga  vjerovati  da  je  to  primjerak  kojim  je  
povrijeđeno tuđe pravo,
3. bilo kojom radnjom distribucije ili posjedovanjem
u komercijalne svrhe bilo kojeg sredstva čija je
jedina namjena olakšati neovlašteno uklanjanje
tehničkog uređaja koji služi za zaštitu računalnog
programa ili osujetiti rad toga uređaja.

 

Ma da?  A sada bi bilo dobro da nađeš i linkaš ( ili ss ) dijela zakona u kojem se kaže sa koliko dana zatvora ili sa koliko dnevnih dohodaka će se kazniti netko ukoliko povrijedi prava koja si opisao.

Naime, i u ustavu rh piše da imaš pravo na posao,zdravlje, zaposlenje, no nema niti jedne sankcije propisane ustavom kojom će se nekoga kazniti zato jer si možda podstanar ili nezaposlen ili si se razbolio udišući smog nekog velegrada....  Znači, poznavanje, tumačenje i provođenje zakona nije baš niti jednostavno niti za svakoga , a ovako paušalno izlistani članci su tek uvod u cjelu priču. Kraj je sa pravomoćnom presudom i odsluženom ( ili naplaćenom ) kaznom.

 

I naravno, kako su presude javne, bilo bi dobro i neki link na pravomoćnu presudu. Nenađeš li niti  jednu , opet tebi kao i ostalima, zapitaj se zašto ih nema....

6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
bunker kaže...
ridealong kaže...

 Zakon o autorskom pravu i srodnim pravima NN 62/2017

 

POSEBNE MJERE ZAŠTITE
Članak 112.
Povreda prava na računalnom programu čini se
osobito:
1. bilo kojom radnjom distribucije primjerka
računalnog programa za koji se zna ili ima
razloga  vjerovati  da  je  to  primjerak  kojim  je  
povrijeđeno tuđe pravo,
2. posjedovanjem, u komercijalne svrhe, primjerka
računalnog programa za koji se zna ili ima
razloga  vjerovati  da  je  to  primjerak  kojim  je  
povrijeđeno tuđe pravo,
3. bilo kojom radnjom distribucije ili posjedovanjem
u komercijalne svrhe bilo kojeg sredstva čija je
jedina namjena olakšati neovlašteno uklanjanje
tehničkog uređaja koji služi za zaštitu računalnog
programa ili osujetiti rad toga uređaja.

 

Ma da?  A sada bi bilo dobro da nađeš i linkaš ( ili ss ) dijela zakona u kojem se kaže sa koliko dana zatvora ili sa koliko dnevnih dohodaka će se kazniti netko ukoliko povrijedi prava koja si opisao.

Naime, i u ustavu rh piše da imaš pravo na posao,zdravlje, zaposlenje, no nema niti jedne sankcije propisane ustavom kojom će se nekoga kazniti zato jer si možda podstanar ili nezaposlen ili si se razbolio udišući smog nekog velegrada....  Znači, poznavanje, tumačenje i provođenje zakona nije baš niti jednostavno niti za svakoga , a ovako paušalno izlistani članci su tek uvod u cjelu priču. Kraj je sa pravomoćnom presudom i odsluženom ( ili naplaćenom ) kaznom.

 

I naravno, kako su presude javne, bilo bi dobro i neki link na pravomoćnu presudu. Nenađeš li niti  jednu , opet tebi kao i ostalima, zapitaj se zašto ih nema....

 Sada bi bilo dobro da prestaneš.

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
bunker kaže...
 

Članak 230 Kz-a Rh  govori o razbojništvu :

 

https://www.zakon.hr/z/98/Kazneni-zakon

 

Tvoje krajnje neznanje i površnost sada pokušavaš opravdati napadom u smjeru pametovanja i trolanja ?

Pa kazniti te treba za iznošenje netočnih činjenica i obmanivanje javnosti.... tako da se zapitaj kaj će biti ako netko ovu prepisku pošalje adekvatnoj adresi ( uzalud buš brisao i editirao jer sve verzije zakonski ostaju godinama pohranjene..)

 Moje neznanje nije ako sam na mobitelu i nadjem link koji sam kopirao i koje su napisale ozbiljne dnevne novine a članak zakona je spomenuo visokorangirani djelatnik MUPa zadužen za gospodarski a samim time i informatički kriminal.

Vjerojatno se i vodi pod tom točkom jer korištenje tuđeg autorskog djela je teška krađa kao i kad obiješ bankomat i ukradeš 10 t kn.

U čemu je razlika ? Ukrao si, nisi ništa bolji od osobe koja je upala u poštu i ukrala novac.

Po milijunti put kažem;

Instaliraj Photoshop s crackom prijavi sam sebe i kolegu pa ćeš se uvjeriti u to da će vas tretirati i kazniti isto kao i najgoreg lopova.

EOD što se tiče moga objašnjavanja jer nekima lakše uđe u dupence nego u glavu.

Pa me ti tuži. 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - općenito

Samo bih se vratio na te tvoje deluzije o podacima koji ostaju trajno na Webu.

Kod brisanja postova s foruma postoje hard delete i soft delete opcije.

Mi smo nahard delete sustavu i što god pobrišeš toga više nema.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
1 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Anđeo bez falinge kaže...

Samo bih se vratio na te tvoje deluzije o podacima koji ostaju trajno na Webu.

Kod brisanja postova s foruma postoje hard delete i soft delete opcije.

Mi smo nahard delete sustavu i što god pobrišeš toga više nema.

 

Ma da ? Znači ja ovdje izvrijeđam predsjednicu ili natipkam papi prijeteću poruku, nakon toga to izbrišem i nitko mi nemože ništa ??  Hoćeš to probat u praksi ??

 

Anđeo bez falinge kaže...

 ....Moje neznanje nije ako sam na mobitelu i nadjem link koji sam kopirao i koje su napisale ozbiljne dnevne novine a članak zakona je spomenuo visokorangirani djelatnik MUPa zadužen za gospodarski a samim time i informatički kriminal.....

 

Vjerojatno se i vodi pod tom točkom jer korištenje tuđeg autorskog djela je teška krađa kao i kad obiješ bankomat i ukradeš 10 t kn.

U čemu je razlika ? Ukrao si, nisi ništa bolji od osobe koja je upala u poštu i ukrala novac.

 

 

 

 

 Teška krađa, član 229 kz-a rh , pročitaj pa ovdje izdvoji bilo koji dio tog članka koji barem malo vuče na piratske ili neaktivirane windowse....

 

Tvoje neznanje je još dublje ako linkaš netočne izvore makar bili i od ministra izrečeni ( i on može pogriješiti, a ti još više ako se za time povedeš )

 

ridealong kaže...
....

 Sada bi bilo dobro da prestaneš.

 

 

 

Nemaš izvore o zapriječenim kaznama i pravomoćnim presudama  ili je ovo vrh tvoje argumentiranosti ??

 

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Anđeo bez falinge kaže...

 ...... U pravilu riječ je o Nedozvoljenoj uporabi autorskog djela ili izvedbe umjetnika izvođača (Kazneni zakon RH, čl. 230), pa se tako bez suglasnosti autora njegovo djelo ne bi smjelo objavljivati, reproducirati ili umnožavati, stavljati u promet, prikazivati, izvoditi itd.

 

Eto, piše ti koji članak kaznenog zakona. Dakle nije prekršajni nego kazneni zakon.

opet ponavljam po stoti put.

Ti i onaj filozof informatičar instalirajte nekakav ilegalni softver pozovite policiju i iz prve ruke ćete se uvjeriti koji član zakona i koja je kazna..

Nemoj tu trolati i pametovati...

-još te drži rizling ili je to tak, normalno...?

-možda treba nešto shvatiti kao prijetnju, postaješ agresivan..?

-ili može li bar neki hint koji je to ilegalni software, neki tajni, zabranjeni.. koliko se prisjećam zakona, ako policija pronađe kalauz to se smatra dokazom (pokušaj pljačke, provale).. ima li to veze s windowsima?

 

ridealong kaže...
bunker kaže...

@marko

Ti si iznio konkretnu tvrdnju, ja te zatrazim link na zakon i clanak koji bi to potvrdili, ti nemas link, i jos postavljas zahtjeve bez da si odgovorio ono kaj te se pitalo.

Bonton, kultura, znanje.... ? 😊

Znaci, rekao si da će inspektori kazniti firmu ako ima piratske ili neaktivirane windowse. Moje pitanje je vrlo vrlo jednostavno : Po kojem clanku kojeg zakona će te koji inspektor kazniti na teritoriju republike hrvatske za to što tvrdiš ?

Pusti ti clanke kvazi copy paste novinarčića, i daj link na narodne novine u kojima je sluzbeno objavljen taj zakon a u popratnom tekstu navedi koji članak.

Kada to nebudes mogao pronaći, onda bu ti jasnije zakaj to pitam, a usput bus i naucio kaj je bitno drzavi a kaj microsoftu pri komercijalnom koristenju softvera.

( pomoći će ti literatura o pdv, carini, trosarini, porezu na dobit, R1, ... ) ....

 Zakon o autorskom pravu i srodnim pravima NN 62/2017

 

POSEBNE MJERE ZAŠTITE
Članak 112.
Povreda prava na računalnom programu čini se
osobito:
1. bilo kojom radnjom distribucije primjerka
računalnog programa za koji se zna ili ima
razloga  vjerovati  da  je  to  primjerak  kojim  je  
povrijeđeno tuđe pravo,
2. posjedovanjem, u komercijalne svrhe, primjerka
računalnog programa za koji se zna ili ima
razloga  vjerovati  da  je  to  primjerak  kojim  je  
povrijeđeno tuđe pravo,
3. bilo kojom radnjom distribucije ili posjedovanjem
u komercijalne svrhe bilo kojeg sredstva čija je
jedina namjena olakšati neovlašteno uklanjanje
tehničkog uređaja koji služi za zaštitu računalnog
programa ili osujetiti rad toga uređaja.

 -piraterija. Što je piraterija (distribucija, kršenje aurtoskog prava-copyrigth..). Veze s licencom-korištenjem nema. Ima kao distribuiraš, ako si koristio torrent i sl. tad si pirat, tad je KZ. Knjigovodstvo-R1 je stvar poreza, korištejne u skladu s licecnom je stvar ugovornog odnosa, privatni spor između dviju strana (ne KZ). itd.

-zaštita je stvar vlasnika, probijanje-zaobilaženje je KZ (nema veze s korištenjem, jednako kao što vožnja auta nije isto što i provlana krađa). npr možeš najnormalnije gledati film na YT, kabelskoj i sl (autorska prava, primarno zamp), ali ako pri tome koristiš sredstva koja zaobilaze zaštitu, tad je upravo to djelo kažnjivo, ne gledanje ili DL, kao što je kažnjiv UL-distribucija.

-čitati treba znati, tumačiti i ne miješati (kao što je to namjerno radio BSA godinama, pravnici koji to znaju, prestali su.. ali ostalo je u 'narodu vjerovanje'.. kao s vješticama) :)

 

-svađat se je lako.. argumentirati? npr jedna sudska presuda (pita bunker, ne slučajno).. može? i btw, nemojte tad dati za pirateriju, nego za korištenje, licencu.. i ako može za kućnog korisnika. Nešto što nije starije od 2015-16.. recimo dvije godine? (jer u srednjem vijeku su vještice spaljivali, danas baš i ne..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.3.2018 11:38 (ihush).
16 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
bunker kaže...

Bonton i opća kultura nalažu da je teret dokazivanja na iznositelju tvrdnje a ne na meni koji kažem da prvotna autorova teza nije točna. ...

 I reći da "prvotna autorova teza nije točna" je iznošenje tvrdnje. U sudskom slučaju u kome je neko optužen za prekršaj, tužilaštvo ima na sebi teret dokazivanja učinjenog dela, no to je pravno, a ne logičko pravilo, niti pitanje bontona i opšte kulture. Tu je takvo pravilo uvedeno jer je usvojen princip da je bolje pustiti krivca nego osuditi i za neko delo kazniti nevinu osobu. U ovakvoj diskusiji to nije relevantno i obe strane imaju jednaku obavezu potkrepljivanja iznesenog činjenicama, a ako neka strana ima veću obavezu, to je ona koja iznosi neverovatniju tvrdnju.

 

A konkretno, u ovom slučaju, neverovatnija je tvrdnja da neko ko koristi piratski software za obavljanje komercijalne delatnosti nije u prekršaju. ihush je, rekao bih, napisao dosta lep i informativan post, kome si i ti dao palac gore. U njemu je, između ostalog, napisao sledeće: ukoliko neko skine Windows torrent, pirat je i njegovo delo potpada pod kazneni zakon; ukoliko Windows koji je na neki način dobavio cracka, takođe je pirat i potpada pod isti zakon; ukoliko nabavi Windows od neke treće strane (neko mu da/proda Windows instalacioni medij bez licence) i on ga zatim nastavi koristiti nakon isteka probnog perioda, ali bez cracka, nalazi se u određenoj sivoj zoni i mogao bi se izvući.

 

Vezano za MSDNAA licence od kojih je sve krenulo, to što se određeni prekršaji u praksi ne kažnjavaju, ne znači da nisu protivzakoniti. Primer, u Italiji je protivzakonito nepropisno prelaziti ulicu; međutim, moja prijateljica, Italijanka koja živi u Rimu, ne zna ni za jedan slučaj da je iko ikada tamo zbog toga i kažnjen. No to ne menja činjenicu da je prelazak ulice na crveno protivzakonit (i da bi teoretski, jednog dana, neko taj zakon mogao da počne i da sprovodi). Ugovori su nešto što ima pravnu težinu. MS sa korisnicima MSDNAA programa stupa u određeni ugovorni odnos: licence se dobijaju pod povoljnijim uslovima, uz klauzolu da se koriste u akademske svrhe. To ima određenu pravnu težinu (verovatno slično, ako ne i isto, kao kad je u pitanju korišćenje sredstava iz donacija). Osoba koja proda takav ključ je prekršila ugovor. Osoba koja je dobila ključ kroz program, a koristi ga u komercijalne svrhe je takođe prekršila ugovor. To što MS nije digao spyware na taj nivo da za nečiji Windows proveri potiče li licenca iz MSDNAA programa i, i ako potiče, da li se taj računar zaista koristi u akademske i nekomercijalne svrhe, te se takvi prekršioci za sada ne gone, ne znači da prekršaja nema. Osoba kupac takvog ključa, budući da nema ugovor s MS-om koji bi prekršila, no istovremeno kupivši nešto što nije smelo biti prodato, nalazi se u sivoj zoni. To što pet ljudi koji učestvuju u ovoj diskusiji ne znaju za slučajeve u kojima su takvi završili na sudu ne znači da se to jednog dana neće desiti (a ne znači baš 100% ni da se nije dešavalo). I, ako se desi, dosadašnje nepostojanje sudske prakse u takvim slučajevima ne znači da će biti oslobođen, nego da će biti zamorac, ogledni kunić na kome će se ispitivati da li se određeni član zakona odnosi i na takve slučajeve ili ne.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - općenito

Jadno je kad čovjek mijenja mišljenje kao čarape i prati trendove.

Isti taj ihush je prije nekoliko godina mačevima branio neobranjivu tezu da skidanje filmova s torrenta i softvera z a osobnu upotrebu NIJE KAZNENO djelo.

Vidim da čovjek sad napreduje, lagano no doći će on sebi.

Čitat ćemo za dvije godine ihushove postove gdje govori da je korištenje, skidanje filmova, glazbe i sl s torrenta teško kažnjivo djelo i da takve zločince treba vješati i kako je on to ODUVIJEK GOVORIO I ZASTUPAO.

Bijedno..

Za komunikaciju s pojedinim forumskim likovima čovjek stvarno mora biti dobrano pjan.

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice