Windows 10 - problemi izdvojena tema

poruka: 6.671
|
čitano: 1.712.360
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
16 godina
offline
Windows 10 - problemi

Tako je, dobro ste shvatili. Samo me ikona smetala. A WD je isključen od strane ESET.

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Jesi pogledao u vezi cega je onaj zuti usklicnik na ikoni?
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
djigibao kaže...
Jesi pogledao u vezi cega je onaj zuti usklicnik na ikoni?

 Kad mi je laptop na bateriji vrijeme za sleep je never. 

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
7 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
I meni taj žućo javlja da promjenim postavke svjetline i sl....

😊
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Windows 10 - problemi

Postoji li neki razlog zašto su mi full pathovi navedeni umjesto naziva stavki u postavkama veze, ili sam naprosto glup?

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.4.2017 11:05 (NiramX).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Mislim da se nesto poremetilo kod instalacije pa ti zato tako pise.
Mozes probat sfc /scannow a mozda sa nekim updejetom se to popravi.
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Znaći instalirao sam windows 10 prije par dana i kada mi se komp pali dođe mi na dio sa windows logom i vrti mi se dosta dugo, nakon toga dodje na desktop i zacrni mi se desktop i nakon nekog vremena buse sve okej. Ali kada recimo mi se pojavi da mi se prilikom paljenja opet tako dugo pali, stisnem tipku za restart i onda se upali sasvim normalno brzo i sve. Jednostavno nije mi jasno ako tko ima kakvo riješenje bio bih mu zahvalan :/

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Moslavac. kaže...

Znaći instalirao sam windows 10 prije par dana i kada mi se komp pali dođe mi na dio sa windows logom i vrti mi se dosta dugo, nakon toga dodje na desktop i zacrni mi se desktop i nakon nekog vremena buse sve okej. Ali kada recimo mi se pojavi da mi se prilikom paljenja opet tako dugo pali, stisnem tipku za restart i onda se upali sasvim normalno brzo i sve. Jednostavno nije mi jasno ako tko ima kakvo riješenje bio bih mu zahvalan :/

Updateaj drivere za GPU. To sam viđao u počecima W10 na laptopima sa switchable grafikom.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
softwaremaniac kaže...
Moslavac. kaže...

Znaći instalirao sam windows 10 prije par dana i kada mi se komp pali dođe mi na dio sa windows logom i vrti mi se dosta dugo, nakon toga dodje na desktop i zacrni mi se desktop i nakon nekog vremena buse sve okej. Ali kada recimo mi se pojavi da mi se prilikom paljenja opet tako dugo pali, stisnem tipku za restart i onda se upali sasvim normalno brzo i sve. Jednostavno nije mi jasno ako tko ima kakvo riješenje bio bih mu zahvalan :/

Updateaj drivere za GPU. To sam viđao u počecima W10 na laptopima sa switchable grafikom.

 updejtani su ..

14 godina
offline
Windows 10 - problemi

Clean ili upgrade OS?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Windows 10 - problemi

odgađam ja ovaj creators update i danas odlučim napravit, naravno odma problemi, search bar zaključan, probam uć u kalkulator ne ide, sigurno još brdo toga pojebano, mamu im glupu j. 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
softwaremaniac kaže...

Clean ili upgrade OS?

 Clean instalacija, ssd format i install tak uvijek radim...

12 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Jedino ako nije problem što kada sam išao instalirati windowse ostalo mi je kao 100mb unallocated space, to sam isto formatirao i sada mi je to ostalo kao particija, nije mi jasno kako ali eto... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 10 - problemi

Ne bi smjelo imati veze. Što kaže sfc?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
softwaremaniac kaže...

Ne bi smjelo imati veze. Što kaže sfc?

 system file checker mislis ? ako na to mislis to nikad nisam ni pokrenuo niti realno znam što je to :(

12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
softwaremaniac kaže...

Ne bi smjelo imati veze. Što kaže sfc?

 evo ako je to to na što misliš 

15 godina
offline
Windows 10 - problemi

Format i instalacija nanovo. Ako opet bude isto, problem je u nekim driverima. Trebaš dijagnosticirati. Ne znači da su svi driveri koje windowsu potegnu s interneta pri instalaciji odgovarajući...

Sinoć sam lega jutros...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
BlackMoon kaže...

Format i instalacija nanovo. Ako opet bude isto, problem je u nekim driverima. Trebaš dijagnosticirati. Ne znači da su svi driveri koje windowsu potegnu s interneta pri instalaciji odgovarajući...

 Ma to je i jedino normalno riješenje, imao sam win 10 i proije ali nikad nisam imao takvih problema, navodno govore da nije do anniversary updatea sve se to poremetilo, dok uzmem novi ssd stavljam ponovno win10...

11 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Silent horror1992 kaže...

odgađam ja ovaj creators update i danas odlučim napravit, naravno odma problemi, search bar zaključan, probam uć u kalkulator ne ide, sigurno još brdo toga pojebano, mamu im glupu j. 

 

 hm, kod mene upgrade desetke, bez clean installa, radi od prvog dana kako je pušten i nemam nikakvih problema, niti sa creators update

na dječjem kompu isto tako + znam bar 6-7 računala koja su također bez problema... jesi siguran da je do njih?

15 godina
offline
Windows 10 - problemi

Dobro jutro,

 

evo i meni prvi problem...na laptopu radi sve super, na piceku je ovakva situacija...na Details jpeg datoteke se ne vide...guglam ali ne nalazim rješenje...jel netko imao slican problem?

 

Hvala unaprijed... 

Bolje je znati malo i temeljito nego mnogo i površno.- I. Kant
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
picajzla0707 kaže...
Silent horror1992 kaže...

odgađam ja ovaj creators update i danas odlučim napravit, naravno odma problemi, search bar zaključan, probam uć u kalkulator ne ide, sigurno još brdo toga pojebano, mamu im glupu j. 

 

 hm, kod mene upgrade desetke, bez clean installa, radi od prvog dana kako je pušten i nemam nikakvih problema, niti sa creators update

na dječjem kompu isto tako + znam bar 6-7 računala koja su također bez problema... jesi siguran da je do njih?

 

Nešto je bilo, do koga ne znam, ali uspio sam nakon 2 sata muke i sad je sve u redu.

Imao sam problem da se update iz windowsa obavi ali ne pokaže gumb za skidanje onog upgrade toola sa kojim sam u konačnici i napravio, nešto se očito nije do kraja odradilo pa zato bio i ugasen search bar, aplikacije i sigurno još dosta toga što nisam ni skužio.

Nešto mi samo nije jasno, jesam li mogao skinut taj upgrade tool direktno odavdje i upgradeat bez da čačkam iz windows update centra, ili sam proceduru odradio kak i treba samo neki vrag naopako se dešavao ? 

Nisam uopće znao da je to ovakav update dok se nije sranje desilo i dok nisam googlao rješenja za zaključani search bar, ja sam mislio obični update ko i inače, reko ajde da napravim šta me košta. 

 

11 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Silent horror1992 kaže...

 

Nešto je bilo, do koga ne znam, ali uspio sam nakon 2 sata muke i sad je sve u redu.

Imao sam problem da se update iz windowsa obavi ali ne pokaže gumb za skidanje onog upgrade toola sa kojim sam u konačnici i napravio, nešto se očito nije do kraja odradilo pa zato bio i ugasen search bar, aplikacije i sigurno još dosta toga što nisam ni skužio.

Nešto mi samo nije jasno, jesam li mogao skinut taj upgrade tool direktno odavdje i upgradeat bez da čačkam iz windows update centra, ili sam proceduru odradio kak i treba samo neki vrag naopako se dešavao ? 

Nisam uopće znao da je to ovakav update dok se nije sranje desilo i dok nisam googlao rješenja za zaključani search bar, ja sam mislio obični update ko i inače, reko ajde da napravim šta me košta. 

 meni je napravio normalni upgrade iz winsa, ubij me - ne sjećam se, ali mislim da nikakav tool nije skidao, sve je sam obavio

jedino što mi napravi je da doda par duplih ikona u my doc, za one koje su preusmjerene sa ssd na hdd (downloads, my pic, my music i slično)

te duple samo pobrišem i drugo je sve ok

eh da, također sam zaboravio ištekati tv kod updejta, pa mi je pojebao ikone na desktopu i napravio tv kao primarni, no ajde, to je više tramak za slaganje nego neki problem

10 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Neki dan konacno nadjem vremena da uradim upgrade na ovaj zadnji win update, uradim clean install kako i preporucuju za ovaj cu update.

I probam malo odigrat nesto, i tako igram ja nekih 15min, i odjednom se komp samo ugasi, kao da je nestalo struje.

Ponovo upalim pc, i sec. ili dva nakon sto bootuje i pokaze mi desktop, ponovo crni ekran, pa dodje slika sa onim login ekranom, pa desktop treperi i izbacuje neke prozore kojini nisu rendani kako treba, nist ne pise.

Iskljucim pc i restarujem, nakon drugog trceg pokusaja uspije se ok bootat do desktop ekrana.

Kad vidim dvije poruke u onom notification, generic Microsoft display driver stopped working ili tako nesto.

Mada sam uradio clean install i zadnje Nvidia drivere.

 

Slicne probleme i na drugom pc, doduse samo blinkanje deskopa nihe se se skroz ugasi pc.

I to dok sam koristio winrar da unzipujem neke filove.

Na drugom pc-u je amd grafa i driveri. 

 

Zakljucak, zadnji win je smece prepuno bugova, ne raditi update, do daljnjeg.

 

 

https://goo.gl/SPuQdX
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
picajzla0707 kaže...

 meni je napravio normalni upgrade iz winsa, ubij me - ne sjećam se, ali mislim da nikakav tool nije skidao, sve je sam obavio

jedino što mi napravi je da doda par duplih ikona u my doc, za one koje su preusmjerene sa ssd na hdd (downloads, my pic, my music i slično)

te duple samo pobrišem i drugo je sve ok

eh da, također sam zaboravio ištekati tv kod updejta, pa mi je pojebao ikone na desktopu i napravio tv kao primarni, no ajde, to je više tramak za slaganje nego neki problem

 

E tu je meni neš krivo otišlo, ja sam 2 puta iz windowsa pravio update i u update history stoji kao da je update prošao no windowsi zbrkani i nisam imao onih novih opcija u settingsima, game mode i šta sve već ima, to jest ostalo je na staroj verziji, nije bilo ni mape windows.old.

Nakon drugog puta sam uz pomoć googla uspio obrisat taj krivo odrađeni update jer se nije dao unnistalirat na uobičajen način, nakon toga opet se odradio update "normalno" i opet pisalo u update history da je prošao update ali i dalje nema tih novih opcija ali se sad pojavio gumb za skinut taj upgrade tool koji sam skinuo i uspješno upgredao, nakon svega pojavio se i folder windows.old kojeg sam sa disk cleanupom riješio i oslobodio sa SSD-a dragocjeni prostor.

 

11 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Imperator01 kaže...

Zakljucak, zadnji win je smece prepuno bugova, ne raditi update, do daljnjeg. 

 hm, zasad na tri kompa na kojima sam upgrejdao winse nikakvih problema s cu updejtom, bez clean installa

za još nekoliko znam da nemaju problema, nisam siguran jel i kod njih proša o i cu update

Silent horror1992 kaže...

E tu je meni neš krivo otišlo, ja sam 2 puta iz windowsa pravio update i u update history stoji kao da je update prošao no windowsi zbrkani i nisam imao onih novih opcija u settingsima, game mode i šta sve već ima, to jest ostalo je na staroj verziji, nije bilo ni mape windows.old.

 tu je vjerojatno došlo do pojebanije, u takvom slučaju najbolje je odraditi clean install pa iznova update, jer bi kasnije moglo opet doći do problema

kod mene sve fercera od prvog dana i dok tako radi, neću ništa ni dirati jer nisam pobornik "nužnog" formatiranja svakih par mjeseci i prevelikog drkenjanja po winsima, instaliranja raznoraznih programčića, bloatwarea i slično

sedmica mi je radila godinama bez ikakvih problema i usporavanja, samo sam je nadogradio na desetku i opet je ne diram

16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Srednji kaže...

Dobro jutro,

 

evo i meni prvi problem...na laptopu radi sve super, na piceku je ovakva situacija...na Details jpeg datoteke se ne vide...guglam ali ne nalazim rješenje...jel netko imao slican problem?

 

Hvala unaprijed... 

 

Kakve su ti postavke u Control panel-folder options?

Always show thumbnails...oznaceno ili nije?

 

Moze slika

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.4.2017 14:29 (djigibao).
9 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Srednji kaže...

Dobro jutro,

 

evo i meni prvi problem...na laptopu radi sve super, na piceku je ovakva situacija...na Details jpeg datoteke se ne vide...guglam ali ne nalazim rješenje...jel netko imao slican problem?

 

Hvala unaprijed... 

 Ja sam imao! Resetiraj sve apps na microsoft recommended defaults (ne samo photo viewer) pa ponovo postavi koje hoćeš!

15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

evo slike...isto kao i na lapu...

Bolje je znati malo i temeljito nego mnogo i površno.- I. Kant
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Hvala puno Prikaza...rijesilo problem...

Bolje je znati malo i temeljito nego mnogo i površno.- I. Kant
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.4.2017 6:48 (Srednji).
11 godina
offline
Windows 10 - problemi

da li neko zna kako rješiti problem nestajanja ikona u start meniju?

nekad ih fali manje, nekad više, vratim ih tako da upalim tablet mod, pa ga odma isključim, al nakon reseta računala, opet nestaju

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice