Windows 10 - problemi izdvojena tema

poruka: 6.671
|
čitano: 1.711.456
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
8 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi

Neradi mi search odnosno kada upisem u search ime programa vidim ga ali klikanjem se nista ne uradi. Pokusao sam sve zivo:

 

sfc /scannow

disable/enable cortana

reindex everything

restart computer

closing/opening explorer.exe

 

Nije malware 100%...

 

Uradio bih repair win10, ali neznam hoce li mi se izbrisati sve s kompa.

15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Aplikacije i postavke hoće, podatke neće. Imao sam sličan problem lani, nije mi radio search ni desni klik na start. Problem je bio što mi je jedna aplikacija ubacila string u context menu. Vidi šta sve imaš tamo, probaj pobrisati ono što nije default od windowsa, restartaj pa probaj...

Sinoć sam lega jutros...
14 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Ljudi, trebam vasu pomoc. Naime, krenio sam instalirati nanovo Windows 10. Bootao sam ga na USB i problem je u tome da kad dodem do dijela da odaberem particiju na koju ga zelim instalirati, izbacuje mi error.

 

Tj. imam 443 GB unlocated spacea i 488 GB koje zauzima E particija (na njoj mi je sve bitno i treba ostati takva kakva je, ne smijem ju brisati), ali kad zelim napraviti novu particiju od ovog unlocated spacea jednostavno izbaci error da to ne mogu napraviti.

 

Malo sam googlao i dosao do ovoga na slici ispod...

Moje pitanje je kako da od ovoga napravim novu particiju, a da ova trenutna ostane ovakva kakva je? Samo da taj OFFSET (visak) postane nova particija na koju cu onda instalirati Windowse

 

 

 

EDIT:

Uspijem s tim diskpartom napraviti novu particiju i onda imam:
Drive 0 Partition 1 - Total size: 443.2 GB - Free space: 443.1 GB - Type: Primary -> na tu bi htio instalirati Windowse

Drive 0 Partition 2: Local disc - Total size: 448.3 GB - Free Space 431.1 GB - Type: Primary -> na ovoj mi je sve bitno i ne smijem ju obrisati ni za zivu glavu....

 

Skuzio sam da su te particije GPT, a trebale bi biti MBR, ali ne mogu to promijeniti.

Sto da radim??

Kako da spasim ove podatke sto su na E particiji?

xFire: rebelsy | steam: rebelsy | origin: rebelszuka | battlenet: rebelsy#21796
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.5.2017 16:17 (rebelsy).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Dakle, obje particije su mi GPT te ne smijem izgubiti ovu drugu particiju na kojoj su vazni podaci.

Kako instalirati Windows? Sto trebam napraviti da bi to funkcioniralo?
Skinio sam RUFUS i stavio da mi boota .iso na usb sa GPT partition sheme for UEFI.

Problem je kad iskljucim Legacy u BIOSu ne zeli mi bootati USB...

 

xFire: rebelsy | steam: rebelsy | origin: rebelszuka | battlenet: rebelsy#21796
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
rebelsy kaže...

Dakle, obje particije su mi GPT te ne smijem izgubiti ovu drugu particiju na kojoj su vazni podaci.

Kako instalirati Windows? Sto trebam napraviti da bi to funkcioniralo?
Skinio sam RUFUS i stavio da mi boota .iso na usb sa GPT partition sheme for UEFI.

Problem je kad iskljucim Legacy u BIOSu ne zeli mi bootati USB...

 

 Jesi li probao napraviti boot stick sa mct alatom i sa opcijom uefi u biosu?

Pomalo, šegavo i vajka!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi

Uspjelo je ovo s rufusom i tom gpt shemom. Dizem windows upravo.

Hvala ti svejedno!

xFire: rebelsy | steam: rebelsy | origin: rebelszuka | battlenet: rebelsy#21796
13 godina
offline
Windows 10 - problemi

imam jedan cudan problem, vec par dana (ajmo reci samo od sebe, nisam nista instalirao, eventualno Win update) kada u search unesem ime programa/foldera jednostavno ga ne mogu otvoriti iz izbornika, kliknem na nju ali nista?

Respect the Raise...!
 
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Windows 10 - problemi

moze pomoc koja je djelomicno vezana za win 10

imao sam dual boot win 10 i drugog win. problem je slijedeci: i prije sam imao dual boot sa win10 i ubuntu. I kad sam htio maknuti ubuntu isao sam na disc menagement i desni klik pa delete volume i tako 2 puta. Potom bi isao desni klik na C particiju i dodijelio joj nazad tu kolicinu gb. Sad mi se dogada da kad sam isao maknuti druge winse i ostaviti win10 ne mogu jednostavno vratiti C particiji koliko sam bio uzeo. Odmah na prvi klik delete volume nije mi stavilo free space pa zeleni obrub nego crno sa unlocated memory. Ako netko moze pomoci bio bi zahvalan i dal je to do windowsa?

Hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Koji ti je OS bio prije instaliran? Taj što si ga obrisao?

 

Sinoć sam lega jutros...
9 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi

server 2016

15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
OBLAKprasine kaže...

server 2016

Da li ti boota windows 10 kad restartaš?

Sinoć sam lega jutros...
9 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi

da radi sve normalno, ne pokazuje ni vise ono da biram koji cu bootat

citao sam forume, jel problem sto se izmedu c i te druge prazne 'particije' nalazi healthy tj recovery partition?

15 godina
offline
Windows 10 - problemi

Ako radiš kroz Disk managment iz windowsa, nećeš moći napraviti to što želiš. Probaj naći neki sofisticiraniji program za to, pa probaj s njim, ali pazi što radiš da ne ostaneš bez podataka. Čudno mi je da ti je uopće bootao windows 10, ako si samo onako izbrisao server 2016 koji je bio prvi instaliran. Vjerojatno je napravio automatski recovery...

 

Sinoć sam lega jutros...
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi

prvo je win10 bio instaliran (sry mozda sam krivo bio napisao). Ma da to sam i mislio, hvala na pomoci. Htio sam samo izbjeci koristenje nekog drugog programa ali ako ne ide kroz win...

16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Uz pomoc windows alata mozes spojit dvije particije samo ako su slova za redom (npr. c-d, d-e..) ne mozes preskakat slova (npr. c-e, d-f...)
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Na win 10 mi napravilo update i nakon toga iako pokazuje da je internet spojen kablom ne mogu nikako na google. Ni sa jednim pretraživaćem. Probao neke programe napraviti update i opet ništa. Jedino mi torrent uredno radi. U čemu bi mogao biti problem?
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi

da tako sam i mislio. Sad sam pokusao na neki nacin prevariti sistem pa ponovno od te particije napraviti novu kojoj je dofaultno dodjeljeno D. Medutim nece se pomakne prema C particiji nego i onda ostane izmedu ova recovery particija. Nema veze nek budu ostanu onda C i D do slijedeceg clean installa.

 

Nego sta mislite koliko se razlikuju verzije win tipa pro ili edu. Pitam zato sta imam edu verziju onu koju se dobije na faksu i tako pricam s ostalim kolegama koji su stavili tu verziju i kazu da uvijek imaju nekakvih 'problema'. Tipa neki procesi zauzmu puno resursa hard diska, meni se kad upalim komp vrti onaj microsoft telemerty compatibility koji gurne disk do 90% pa moram ugasiti proces, onda system i system interrupted, onih service host milijun...

12 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Pozdrav,

 

Imam problem sa windows 10, nakon greške instaliranja drivera za zvuk napravljeno je vraćanje na zadnju dobru konfiguraciju i windows se pokrenuo iz početka sa novim userom bez prijašnjeg.

Da li postoji mogućnost vraćanja svih programa i podataka sa starim userom jer vidim da su svi podatci još na disku?

 

Hvala unaprijed,

 

lp

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
dxd kaže...

Pozdrav,

 

Imam problem sa windows 10, nakon greške instaliranja drivera za zvuk napravljeno je vraćanje na zadnju dobru konfiguraciju i windows se pokrenuo iz početka sa novim userom bez prijašnjeg.

Da li postoji mogućnost vraćanja svih programa i podataka sa starim userom jer vidim da su svi podatci još na disku?

 

Hvala unaprijed,

 

lp

 Da li si se probao logirati na taj račun koji si imao?

Sinoć sam lega jutros...
14 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
KIKI3ooo kaže...

Evo ja da prijavim da sam našao uzrok svog problema pa možda i drugima pomogne. Naime, prije nekoliko mjeseci, nakon što sam kupio komp, odjednom se povećao RAM usage na 99% u task manageru učinivši tako i7-6700K sa 16giga rama potpuno neupotrebljivim za rad. Problem sam stavio u ovdje u temu ali nismo otkrili uzrok. Međutim, sad kad se to danas opet ponovilo, provjerio sam task manger Details tab (u Procesess tabu se ne vidi da iti jedna aplikacija koristi puno rama - a piše da se koristi 99% rama...) i sortirao aplikacije po korištenju rama sam vidio da lola:

MsMpEng.exe Antimalware Service Executable

koristi preko 12 giga rama...

Googlajući sam vidio da je to povezano sa Windows Defenderom, pa kad sam isključio real time protection i resetirao komp je sad ok.

Eto. Nisam ulazio detaljnije za sada, ako netko ima rješenje - hvala na pomoći. Ja ću napraviti update ako nađem rješenje problema, ako ono postoji...

 

Usput, u oba dva puta kad se to pojavilo sam skidao podatke sa web servera za lokalni backup, znači FPT klijent radi dan-noć par dana. I još da napomenem da su osim tog MsMpEng.exe puno rama koristili i chrome te još neke.... prilažem i task manger tabove u privitku (samo mi je screenshoter odrezao ekran ovako...to još moram vidit što mu je sad jer je u postavkama namješteno da obuhvati full screen... :)

 Uglavnom - nije problem u Windows Defenderu samom po sebi već problem sa napumpavanjem RAM-a do maxa nastaje kada se koristi FTP klijent, konkreno WinSCP, konkretno dok preuzima nešto sa servera više sati. Znači kad koristim WinSCP, za prezimanje backupa kompletnog servera, onda moram isključit Windows Defender. Ja sam sa ovim adresiranjem i zaobilaženjem problema potpuno zadovoljan, a zašto se to događa - me stvarno ne zanima )

 

Update:

Evo i kad je sve u Windows Defenderu onemogućeno, svejedno se napuše ram.

Uglavnom, FTP klijent (WinSCP) preuzima datoteke sa servera. Ništa drugo ne radi na kompu. Ram raste i nakon 5-6 sati se napumpa do kraja. Računalo postaje neupotrebljivo, u task manageru stoji 99% rama da je zauzeto a kad se poredaju programi po korištenju rama, niti jedan ne koristi više od 1 posto rama i svi zajedno kad se zbroje ne daju ni 5% rama. Korištenje CPU-a je zanemarivo, par posto. Nužan je restart za nastavak rada. 

 

To se samo dogodi kad se koristi FTP klijent. Ne vjerujem da je do WinSCP ali ću probat drugi FTP klijent. Ne znam šta bi.

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.5.2017 12:44 (KIKI3ooo).
16 godina
offline
Windows 10 - problemi

Usage 99% RAM mi se događao na faxu kad sam imao Win7 i podijeljen download folder na lokalnoj mreži sa 300+ drugih studenata. Jednom prilikom je netko preuzimao isti torrent što sam ja već bio skinuo te se preko lokalne mreže direktno prebacivao na njegov laptop, mrežni bandwith je radio max 10MB/s i ne znam zašto je isto tako RAM usage bio 99%?

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

zato jer je to client OS, ne server.. jer je svaki task postavljen kao glavni, jer mreža utilizira resurse, agresivni keš itd... to je tako (i zato se za mrežne stvari koristi server, linux.. ne client-desktop OS ako su zahtijevi malo veći od kućnih..). To je normalno, ništa čemu se treba čuditi.. :)

+ pogotovo s taskovima koji su povezani s diskom i veličinom/količinom filea. Banalno, prevoziti veći teret fićom ili šleperom.. usporedba je OK :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.5.2017 9:08 (ihush).
15 godina
offline
Windows 10 - problemi

Otkad koristim Win 10 već 2-3 puta mi se desio identičan problem, npr prilikom rada po folderima i sl. čitav taskbar postane neaktivan, baš sve od Win ikonice do sata i ništa ne regaira, ikonica miša pokazuje nekakav loading, ne mogu otvoriti niti jedan shortcut na desktopu, a ako slučajno minimiziram otvoreni folder u taskbar ne mogu ga povratiti. Pomaže samo reset PC-a, kojeg ne mogu uraditi na normalan način preko Win ikonice, nego CTRL+ALT+DEL, pa tek onda izabrati restart. Nakon restarta sve je OK. 

Problem nastane random, ne znam uzrok i prisutan je 5-6 mjeseci i dešava se rijetko. 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Ja i dalje imam crn ekran pri paljenu racunara, Win CU i Nvida.

Uvijek isti problem, display drivers faild to start.

Probao sve moguce fixeve koje sam nasao na netu.

Probao razne verzije drivera, nista ne pomaze.

Moram pc tri-cetiri puta rucno restartovati i onda mi ponudi onaj plavi ekran sa opcijom repair i restart pc. Tu kad restartujem onda proradi pc normalno i radi do ponovnog gasenja.

 

 

https://goo.gl/SPuQdX
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Pa pikni drugu vga i odmah bu ti jasno jel problem hardverski ili softverski...
.
10 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Software 100%, vidim na netu dosta ih ima isti problem. 

Imam i drugi pc sa amd grafom, i on ima nekih problema sa win Cu, al rijesava se instalacijom starijih amd drivera.

 

https://goo.gl/SPuQdX
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Imperator01 kaže...

Ja i dalje imam crn ekran pri paljenu racunara, Win CU i Nvida.

Uvijek isti problem, display drivers faild to start.

Probao sve moguce fixeve koje sam nasao na netu.

Probao razne verzije drivera, nista ne pomaze.

Moram pc tri-cetiri puta rucno restartovati i onda mi ponudi onaj plavi ekran sa opcijom repair i restart pc. Tu kad restartujem onda proradi pc normalno i radi do ponovnog gasenja.

 

 

 

Probaj drivere unistalirat sa Revo Uninstaller, znači totalno obrisat sve tragove, sve mape, sve fajlove i sve iz registry.

15 godina
online
Windows 10 - Night light
Ivan M. kaže...

Kako ovo čudo ugasit???

Ako netko ima isti problem, rješenje je da u regedit pronađete [HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\CloudStore\Store\Cache\DefaultAccount\$$windows.data.bluelightreduction.bluelightreductionstate\Current] i pod Data upišete ovaj hex: 02,00,00,00,54,83,08,4a,03,ba,d2,01,00,00,00,00,43,42,01,00,10,00,\ d0,0a,02,c6,14,b8,8e,9d,d0,b4,c0,ae,e9,01,00

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.5.2017 9:29 (Ivan M.).
11 godina
odjavljen
offline
Windows 10 - problemi

Znači,

Ispočetka mi nije smetalo al sad već malo žešće je počelo..

Dešava mi se konstantno da mi se isključuje i uključuje miš iz usb-a, tj. prekida(zvuk-nestane kursor-zvuk-pojavi se)..

Probao sam na svim 2.0 i 3.0 portovima, 2 USB kabela(jer mi je na produžnom i ovaj sad košta 250kn tako da nije jeftinjara)..

Tipkovnica radi bez problema.

SkorvY
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
skorvy kaže...

Znači,

Ispočetka mi nije smetalo al sad već malo žešće je počelo..

Dešava mi se konstantno da mi se isključuje i uključuje miš iz usb-a, tj. prekida(zvuk-nestane kursor-zvuk-pojavi se)..

Probao sam na svim 2.0 i 3.0 portovima, 2 USB kabela(jer mi je na produžnom i ovaj sad košta 250kn tako da nije jeftinjara)..

Tipkovnica radi bez problema.

 Pogledaj u Device Manager pod ikonom misa ako ti je pod properties ukljucena stednja

 Takodjer pogledaj u Power Options->USB postavke

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice