Windows 10 - problemi izdvojena tema

poruka: 6.671
|
čitano: 1.711.990
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
11 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - problemi

Pokušao sam s drugom opcijom koju si naveo pa sada budemo vidjeli. Inače power plan je High Performance(Custom edit).

SkorvY
15 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Imam veliki problem sa Kernel-Power 41 errorom. Kada radim bilo sto na kompu samo prestane reagirati, sve stane, mis mogu micati, ali sve ostalo stoji na mjestu. I kada sam u igrama i kada browsam po internetu, gledam filmove, slusam glazbu... samo random stane sve. Konfiguraciju mozete vidjeti ispod profila. 

Overclockao sam procesor davno i nikakvih problema dok se to nije pocelo dogadati. Vratio sam sve na stock ali nema nikakve razlike, nista ostalo nije overclockano. Nema pregrijavanja. Napravio sam diskcheck, skenirao sve za viruse i malware i sl. nista znacajno nistam instalirao od tada. Napravio sam clean install drivera za graficku karticu. Zalijepio sam log file.

Log Name: System
Source: Microsoft-Windows-Kernel-Power
Date: 2017-05-15 12:56:26 PM
Event ID: 41
Task Category: (63)
Level: Critical
Keywords: (35184372088832),(2)
User: SYSTEM
Computer: xy
Description:
The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly.
Event Xml:
<Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">
<System>
<Provider Name="Microsoft-Windows-Kernel-Power" Guid="{331C3B3A-2005-44C2-AC5E-77220C37D6B4}" />
<EventID>41</EventID>
<Version>3</Version>
<Level>1</Level>
<Task>63</Task>
<Opcode>0</Opcode>
<Keywords>0x8000200000000002</Keywords>
<TimeCreated SystemTime="2017-05-15T18:56:26.345308000Z" />
<EventRecordID>55044</EventRecordID>
<Correlation />
<Execution ProcessID="4" ThreadID="8" />
<Channel>System</Channel>
<Computer>xy</Computer>
<Security UserID="S-1-5-18" />
</System>
<EventData>
<Data Name="BugcheckCode">0</Data>
<Data Name="BugcheckParameter1">0x0</Data>
<Data Name="BugcheckParameter2">0x0</Data>
<Data Name="BugcheckParameter3">0x0</Data>
<Data Name="BugcheckParameter4">0x0</Data>
<Data Name="SleepInProgress">0</Data>
<Data Name="PowerButtonTimestamp">0</Data>
<Data Name="BootAppStatus">0</Data>
</EventData>
</Event>

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.5.2017 21:54 (headshot).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - problemi
headshot kaže...

Imam veliki problem sa Kernel-Power 41 errorom. 

Razloga može biti puno.. Deinstaliraj Realtekove drivere za zvuk i ostani samo na win default(ako ima)

SkorvY
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
skorvy kaže...
headshot kaže...

Imam veliki problem sa Kernel-Power 41 errorom. 

Razloga može biti puno.. Deinstaliraj Realtekove drivere za zvuk i ostani samo na win default(ako ima)

 Hvala na savjetu. Pokusao, ne radi. 

12 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
headshot kaže...
skorvy kaže...
headshot kaže...

Imam veliki problem sa Kernel-Power 41 errorom. 

Razloga može biti puno.. Deinstaliraj Realtekove drivere za zvuk i ostani samo na win default(ako ima)

 Hvala na savjetu. Pokusao, ne radi. 

 Imaš vremena? Napravi potpuni backup sustava, format c, novi Windowsi i onda probaj.

Ako se ponovo događa, onda je hardverski problem. Vratiš win i za početak probaš s drugim RAM-om. Ili isprobavaš jedan po jedan od ovih koje imaš.

 

Ako se više ne događa, probaj snimati drivere i programe koje sad imaš, možda poslije jednog ponovo postane nestabilan sustav.

Ili vrati win iz backupa, pa dalje traži problem, bar ćeš znati da je softverski problem.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
CyberDemonVZ kaže...
headshot kaže...
skorvy kaže...
headshot kaže...

Imam veliki problem sa Kernel-Power 41 errorom. 

Razloga može biti puno.. Deinstaliraj Realtekove drivere za zvuk i ostani samo na win default(ako ima)

 Hvala na savjetu. Pokusao, ne radi. 

 Imaš vremena? Napravi potpuni backup sustava, format c, novi Windowsi i onda probaj.

Ako se ponovo događa, onda je hardverski problem. Vratiš win i za početak probaš s drugim RAM-om. Ili isprobavaš jedan po jedan od ovih koje imaš.

 

Ako se više ne događa, probaj snimati drivere i programe koje sad imaš, možda poslije jednog ponovo postane nestabilan sustav.

Ili vrati win iz backupa, pa dalje traži problem, bar ćeš znati da je softverski problem.

 Prilicno sam siguran da je software, tj driver. Radio sam ovo: LINK - driver verifier bas kako je objasanjeno i upao sam u ciklus gdje se nije mogao bootati, pa sam usao u safe mode i iskljucio verifier. Samo je problem sto ja ne znam koji je to driver radio problem.

EDIT. Evo DMP file od tog dana. LINK

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.5.2017 21:04 (headshot).
14 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
headshot kaže...
CyberDemonVZ kaže...
headshot kaže...
skorvy kaže...
headshot kaže...

Imam veliki problem sa Kernel-Power 41 errorom. 

Razloga može biti puno.. Deinstaliraj Realtekove drivere za zvuk i ostani samo na win default(ako ima)

 Hvala na savjetu. Pokusao, ne radi. 

 Imaš vremena? Napravi potpuni backup sustava, format c, novi Windowsi i onda probaj.

Ako se ponovo događa, onda je hardverski problem. Vratiš win i za početak probaš s drugim RAM-om. Ili isprobavaš jedan po jedan od ovih koje imaš.

 

Ako se više ne događa, probaj snimati drivere i programe koje sad imaš, možda poslije jednog ponovo postane nestabilan sustav.

Ili vrati win iz backupa, pa dalje traži problem, bar ćeš znati da je softverski problem.

 Prilicno sam siguran da je software, tj driver. Radio sam ovo: LINK - driver verifier bas kako je objasanjeno i upao sam u ciklus gdje se nije mogao bootati, pa sam usao u safe mode i iskljucio verifier. Samo je problem sto ja ne znam koji je to driver radio problem.

EDIT. Evo DMP file od tog dana. LINK

Daemon Tools je uzrok. Makni ga.

15 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Imao sam ga oduvijek, nikad problema sa njim. Zasto mislis da je on uzrok?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
headshot kaže...

Imao sam ga oduvijek, nikad problema sa njim. Zasto mislis da je on uzrok?

Zato jer Minidump tako kaže.

16 godina
offline
Windows 10 - problemi

Uh mrzim ovaj OS. Ali eto, kako su ukinuli podršku za win7 sa Ryzen procesorima, nevoljko sam prešao na ovo  
Uglavnom, dakle moj problem: 
Kad uključim Photoshop, nakon nekog vremena (ne odmah) cijeli OS, dakle sve na monitoru napravi gamma shift. Sve posvijetli. 
Isključio sam sve power opcije, na monitoru (dell 34") instalirao i dellov dodatni softver u kojem sam na silu isključio bilo kakvu customizaciju/color profil
pri paljenju bilo kojeg programa, poisključio sve ove ogavne win 10 "night shift, silent mode..." Photoshop nema nikakvu opciju kojom bi izazvao 
posvjetljivanje cijelog zaslona (plus što ga koristio na win7 strojevima i nikad ovakvih sranja)... nisam siguran dali shiftanje izaziva kad nije u full screen modu nego u prozoru, ali 
ako skačem između njega i nekog drugog programa, npr web browsera, shift se vraća nazad na standard profil (opet ne odmah).
Izmijenio i tri verzije drivera sa "clean instalacijom" za nvidiju (gtx 1080), naravno nema razlike.
Monitor nije neispravan, jer na njega imam spojen i drugi komp, koji ga ne shifta (nikad nijedan nije osim ovog )
Ako netko zna u čemu je , bio bih jako zahvalan. Dakle nešto slično ovome, samo ja ne koristim laptop.
https://forums.adobe.com/message/7814011#7814011

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
overhaul kaže...

Uh mrzim ovaj OS. Ali eto, kako su ukinuli podršku za win7 sa Ryzen procesorima, nevoljko sam prešao na ovo  
Uglavnom, dakle moj problem: 
Kad uključim Photoshop, nakon nekog vremena (ne odmah) cijeli OS, dakle sve na monitoru napravi gamma shift. Sve posvijetli. 
Isključio sam sve power opcije, na monitoru (dell 34") instalirao i dellov dodatni softver u kojem sam na silu isključio bilo kakvu customizaciju/color profil
pri paljenju bilo kojeg programa, poisključio sve ove ogavne win 10 "night shift, silent mode..." Photoshop nema nikakvu opciju kojom bi izazvao 
posvjetljivanje cijelog zaslona (plus što ga koristio na win7 strojevima i nikad ovakvih sranja)... nisam siguran dali shiftanje izaziva kad nije u full screen modu nego u prozoru, ali 
ako skačem između njega i nekog drugog programa, npr web browsera, shift se vraća nazad na standard profil (opet ne odmah).
Izmijenio i tri verzije drivera sa "clean instalacijom" za nvidiju (gtx 1080), naravno nema razlike.
Monitor nije neispravan, jer na njega imam spojen i drugi komp, koji ga ne shifta (nikad nijedan nije osim ovog )
Ako netko zna u čemu je , bio bih jako zahvalan. Dakle nešto slično ovome, samo ja ne koristim laptop.
https://forums.adobe.com/message/7814011#7814011

 Mora biti nešto sa color profilima.

morrisoN
15 godina
offline
Windows 10 - problemi

Win10 CU-1703.. problemi s VMima (ili ništa ili bsod), npr VBox ukoliko je uključen hyperV.. (koji ne pokreće ono što je do 'jučer' radilo..). Isključivanjem hyperVja radi vbox.. (nije problem neka verzija vboxa.. tak da tko treba npr 5.0 (do 24, stariji linux support) može).

 

edit: MS (pljuc!) i kroz VMove pokušava eliminrati korištenje (pra)starih OSeva, MSovih.. od DOSa nadalje.. there can be only one, X.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.5.2017 9:57 (ihush).
 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
ihush kaže...

Win10 CU-1703.. problemi s VMima (ili ništa ili bsod), npr VBox ukoliko je uključen hyperV.. (koji ne pokreće ono što je do 'jučer' radilo..). Isključivanjem hyperVja radi vbox.. (nije problem neka verzija vboxa.. tak da tko treba npr 5.0 (do 24, stariji linux support) može).

 

edit: MS (pljuc!) i kroz VMove pokušava eliminrati korištenje (pra)starih OSeva, MSovih.. od DOSa nadalje.. there can be only one, X.

 Također, ukoliko je uključen Hyper-V dobivam bsod. Recimo ubuntu i win 7 rade najnormalnije dok ko podizanja XP-a u Virtualboxu poslije loading screena dobivam black screen.

Proc je ryzen 5 1600

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.5.2017 12:57 (big smoke).
10 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

ne rade mi neki buttoni dolje na windows traci.

rade mi svi buttoni osim windows start menu (ne funkcionira ni win tipka na tipkovnici), wifi, baterija, zvuk, action center (tamo gdje dolaze obavijesti) i kalendar. sve ostale ikone i buttoni rade.

desni klik radi na svim buttonima.

 

pokusao sam u powershellu komandu sfc /scannow , ali rezultat dođe windows protection resource did not find any integrity violations.

pokusao sam u task manageru restartirati windows explorer, ali ni to ne pomaze.

 

sto da napravim da mi ti buttoni prorade?

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Reset sa opcijom ocuvanja datoteka ?
11 godina
odjavljen
offline
Windows 10 - problemi

Kada idem pod search i nađe mi program koji tražim, te kada kliknem na njega neželi otvoriti? Preko starta normalno otvara.

SkorvY
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi
skorvy kaže...

Kada idem pod search i nađe mi program koji tražim, te kada kliknem na njega neželi otvoriti? Preko starta normalno otvara.

 Ista stvar kod mene vec preko 3 tjedna neznam sto raditi pokusao sam najmanje 10 stvari nista ne pomaze.

www.aocsource.com
11 godina
offline
Windows 10 - problemi

Ja ako ne poludim,nitko nece.Danas idem file u raru otvarat,kada ono izbaciva nekakav tekst kao da file nije siguran.Nekako sam ga uspio pokrenuti i instalirao to sto trebao.Sada isao sa AMD stranice skinut drivere za grafu.Skinem ih ja i sada hocu otvoriti i on opet sere da file nije siguran i da se obratim publisheru....MA KOJI VRAG ONI RADE SA OVIM OS.om.Ako me ovaj OS ne strpa na psihijatriju,niti jedan nece....

 

True true trueee 

 

https://kompjuteras.com/windows-10-recenzija-ukratko-ne-znam-sta-da-vam-kazem/

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.6.2017 0:16 (Endymon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Endymon kaže...

Ja ako ne poludim,nitko nece.Danas idem file u raru otvarat,kada ono izbaciva nekakav tekst kao da file nije siguran.Nekako sam ga uspio pokrenuti i instalirao to sto trebao.Sada isao sa AMD stranice skinut drivere za grafu.Skinem ih ja i sada hocu otvoriti i on opet sere da file nije siguran i da se obratim publisheru....MA KOJI VRAG ONI RADE SA OVIM OS.om.Ako me ovaj OS ne strpa na psihijatriju,niti jedan nece....

 

True true trueee 

 

https://kompjuteras.com/windows-10-recenzija-ukratko-ne-znam-sta-da-vam-kazem/

 Jako puno se toga promijenilo otkad je napisan tekst koji si linkao. Drugo, ako ti imaš probleme, ne znaći da ih imaju svi. Meni Desetka savršeno radi još od 2015.

Sinoć sam lega jutros...
11 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
BlackMoon kaže...
Endymon kaže...

Ja ako ne poludim,nitko nece.Danas idem file u raru otvarat,kada ono izbaciva nekakav tekst kao da file nije siguran.Nekako sam ga uspio pokrenuti i instalirao to sto trebao.Sada isao sa AMD stranice skinut drivere za grafu.Skinem ih ja i sada hocu otvoriti i on opet sere da file nije siguran i da se obratim publisheru....MA KOJI VRAG ONI RADE SA OVIM OS.om.Ako me ovaj OS ne strpa na psihijatriju,niti jedan nece....

 

True true trueee 

 

https://kompjuteras.com/windows-10-recenzija-ukratko-ne-znam-sta-da-vam-kazem/

 Jako puno se toga promijenilo otkad je napisan tekst koji si linkao. Drugo, ako ti imaš probleme, ne znaći da ih imaju svi. Meni Desetka savršeno radi još od 2015.

 Da,samo sto 80% ljudi ima probleme,dal iste,slicne ili totalno drugacije.A OS star 2 godine.Hmmm...WIN7 koliko god da je star,nije uspio nadmasiti 10tku u problemima.I vecina ljudi je presla na 10tku samo iz razloga sto je bila PRIMORANA da predje.Jer Microsoft se jako dobro potrudio da velika vecina programa/igra,je optimizirano kako spada na 10tku.Zalosno ali istinito.

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.6.2017 1:06 (Endymon).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Endymon kaže...

Ja ako ne poludim,nitko nece.Danas idem file u raru otvarat,kada ono izbaciva nekakav tekst kao da file nije siguran.Nekako sam ga uspio pokrenuti i instalirao to sto trebao.Sada isao sa AMD stranice skinut drivere za grafu.Skinem ih ja i sada hocu otvoriti i on opet sere da file nije siguran i da se obratim publisheru....MA KOJI VRAG ONI RADE SA OVIM OS.om.Ako me ovaj OS ne strpa na psihijatriju,niti jedan nece....

 

True true trueee 

 

https://kompjuteras.com/windows-10-recenzija-ukratko-ne-znam-sta-da-vam-kazem/

 -svaki (izvršni) file preko mreže dobija oznaku 'nesiguran-blokiran' .. imaš opciju desni klik, odblokiraj.. koja služi kao upozorenje kao uac-rizik.. ništa više (i to postoji odavno, nije fičer w10, za psihijatriju-terapiju ipak konzultiraj doktora..). Argumentirati nešto nekim linkom... koji veze ni sa čime nema, pogotovo ne s tvojim 'problemom'.. čemu? :)

 

edit: 2. nije svaki driver digitalno potpisan (certifikat, izdaje MS, naplaćuje se.. proizvođačima se ne da baš konstantno brinuti o tome), od w8 za instalaciju necertificiranog drivera moraš u poseban reboot-mod, da bi mogao instalirati driver, dok je prije xp-w7 bilo samo upozorenje. Dakle, to je zapravo isto, osim gnjavaže za reboot-f7.. 'dopusti instaliranje necertificiranog drivera'. (valjda je jasno čemu služi ta opcija?).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.6.2017 9:22 (ihush).
7 godina
protjeran
offline
Windows 10 - problemi

Kriva tema 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.6.2017 9:23 (sh92).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 10 - problemi

ekipa danas sam primjetio da mi jedan update konstantno neće instalirati(slika u prilogu) i na startu mi ne radi pretraživanje bilo koju aplikaciju koja je instalirana ako napišem dole da pronađe ne nalazi... dali mi može tko pomoći 

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi

Probaj s ovim, https://support.microsoft.com/en-us/instantanswers/512a5183-ffab-40c5-8a68-021e32467565/windows-update-troubleshooter meni uglavnom pomogne kod updeta. S problemima pretraživanja se nisam susretao.

14 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Pendula kaže...

Probaj s ovim, https://support.microsoft.com/en-us/instantanswers/512a5183-ffab-40c5-8a68-021e32467565/windows-update-troubleshooter meni uglavnom pomogne kod updeta. S problemima pretraživanja se nisam susretao.

 Nažalost sam probao već s time ali nije pomoglo. 

11 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - problemi
Kresimir4 kaže...
skorvy kaže...

Kada idem pod search i nađe mi program koji tražim, te kada kliknem na njega neželi otvoriti? Preko starta normalno otvara.

 Ista stvar kod mene vec preko 3 tjedna neznam sto raditi pokusao sam najmanje 10 stvari nista ne pomaze.

 Riješio problem s ovime. Samo restart nakon.

SkorvY
8 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi

Nemogu vjerovat..... hvala !!!!!

www.aocsource.com
14 godina
offline
Windows 10 - problemi

Treba mi jedna mala pomoc posto igram wot a u prijasnjim verzijama, windowsa sam ga lako rijesavao nakon ovog novog update neznam kako doci do te postavke.Uglavnom o cemu se radi pritiskom vise puta shifta cuju se oni beepovi a to sam iskljucivao na nacin da mi izbaci prozorcic gdje mogu iskljuciti sad se nista ne dogadja pa ako netko zna kako bio bih zahvalan, mislim da se to zeve sticky keys tako nesto a ako netko bolje zna neka me ispravi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Windows 10 - problemi
14 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
ERROR1911 kaže...

ekipa danas sam primjetio da mi jedan update konstantno neće instalirati(slika u prilogu) i na startu mi ne radi pretraživanje bilo koju aplikaciju koja je instalirana ako napišem dole da pronađe ne nalazi... dali mi može tko pomoći 

 

 

 Imali još tko kakvu ideju?

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice