Windows 8 i 8.1 - općenito izdvojena tema

poruka: 8.531
|
čitano: 4.350.327
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 DEV instalacija i dojmovi, Windows 8 i 8.1 - problemi
11 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1

Pozdrav, može li se ovaj Windows 8.1 Pro for Students ($70) instalirati na svježe sastavljeno računalo koje prije nije imalo nikakve Windowse, da li je netko to uspio ovdje s Bug foruma. Gledao sam na Googlu neki kažu da se može, a neki da se mora prije instalirat Win 7. I na koji naćin se potvrdi da si student? Sorry ako je netko već prije pitao.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Ivan77Ever kaže...

Pozdrav, može li se ovaj Windows 8.1 Pro for Students ($70) instalirati na svježe sastavljeno računalo koje prije nije imalo nikakve Windowse, da li je netko to uspio ovdje s Bug foruma. Gledao sam na Googlu neki kažu da se može, a neki da se mora prije instalirat Win 7. I na koji naćin se potvrdi da si student? Sorry ako je netko već prije pitao.

Ja mislim da bi se moglo normalno instalirati bilo koji OS dal bio Windows, Linux, Mac.

Možemo upotrebljavati najrazličitija dostignuća tehnologije, no ako su bez srca, nehumana - ostavimo ih po strani.
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Kill Frenzy kaže...

laptop nije moj ali mislim da nije nista brisano.pokusat cu i sad s

instalacijskim dvdom.hvala

 

u boot meniu ima hdd recovery ali mi ga nece pokrenuti

 

- vjerojatno je netko obisao recovery particiju (često juzeri žele tih par GB, kasnije ih žale..). To ako je 'pravi' OEM, tvornički.. tad je i key u UEFIju (različita rijeć od BIOS.. ne vidiš ga.). Ako je instaliran u trgovini (ili popularnom distributeru-MSan) tad možda nema ničeg, ali bi trebao biti medij+kutija.

 

Ivan77Ever kaže...

Pozdrav, može li se ovaj Windows 8.1 Pro for Students ($70) instalirati na svježe sastavljeno računalo koje prije nije imalo nikakve Windowse, da li je netko to uspio ovdje s Bug foruma. Gledao sam na Googlu neki kažu da se može, a neki da se mora prije instalirat Win 7. I na koji naćin se potvrdi da si student? Sorry ako je netko već prije pitao.

- može. To je Retail. Odavno ne postoji upgrade, pa čak nema ni legalizacijske verzije u trgovinama.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Telsey kaže...
zeus-mo kaže...

Meni poslije ovog updatea zvuk u winsima se smanjuje sam svako malo! Ima neko rijesenje?

U Control panel > Sound > Communication stavi na Do nothing  

Nije ni to pomoglo, tek poslije instaliranja novog drivera za zvucnu rijesio problem. U svakom slucaju hvala!

14 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1

Pozdrav! Gdje mogu skinuti Windows 8.1 sa Update 1 bez ikakvih dodataka?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Almin94 kaže...

Pozdrav! Gdje mogu skinuti Windows 8.1 sa Update 1 bez ikakvih dodataka?

Poslao sam ti u poruci. :D

Možemo upotrebljavati najrazličitija dostignuća tehnologije, no ako su bez srca, nehumana - ostavimo ih po strani.
11 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1

Pozz el moze neko pomoc imam asus hero MBO 6 i instaliran game first ez program i svaki put kad se pali i rr pc izbaci mi ovo moze ko molim vas rec kako da nevidim to svaki put kad rr pc posto je program instaliran tak da ne shvacam zasto mi izbacuje to poruku? stavit cu sliku programa dolje i toga bugu kaj mi izabacuje! 

 

program http://i.imgur.com/fkU1WQF.jpg

 

glich/bug http://i.imgur.com/w8bTwqe.jpg svaki put iskoci nakon rr !

 

i stisnem run i uncekam i idalje iskace van nakok restarta neznam kaj bi jos mogo napravit?

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.4.2014 12:38 (Nvidia GTX 680).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Nvidia GTX 680 kaže...

Pozz el moze neko pomoc imam asus hero MBO 6 i instaliran game first ez program i svaki put kad se pali i rr pc izbaci mi ovo moze ko molim vas rec kako da nevidim to svaki put kad rr pc posto je program instaliran tak da ne shvacam zasto mi izbacuje to poruku? stavit cu sliku programa dolje i toga bugu kaj mi izabacuje! 

 

program http://i.imgur.com/fkU1WQF.jpg

 

glich/bug http://i.imgur.com/w8bTwqe.jpg svaki put iskoci nakon rr !

 

i stisnem run i uncekam i idalje iskace van nakok restarta neznam kaj bi jos mogo napravit?

Program: makni ga iz Startupa: pokreni Task Manager ,idi na tab Startup i ,desni klik na ''Game First II'' (ili kak se već zove) i stavi na Disable!

Bug: (koji uopće nije bug ,nego normalno ponašanje Windowsa) - dakle ,makni kvačicu sa ''Always ask before opening this file''!
 

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.4.2014 13:19 (kizo2703).
11 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1

kizo kaj mi nece onda program radit ak ga disable? skroz u tasku?  i UAC mi je off skroz! dolje ti je slika od ta dva procesa koji dizu program koji da onda ugasiM?

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.4.2014 13:24 (Nvidia GTX 680).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1

Samo se neće pokretati sa Windowsima. Inače će raditi sasvim normalno.

 

Siguran? Ako nije disablean u CMD-u ,i ako ti rade Metro/Modern aplikacije ,radi i UAC!

 

Edit: nemoj disableat servis ,nego samo program!

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.4.2014 13:28 (kizo2703).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
kizo2703 kaže...

Samo se neće pokretati sa Windowsima. Inače će raditi sasvim normalno.

 

Siguran? Ako nije disablean u CMD-u ,i ako ti rade Metro/Modern aplikacije ,radi i UAC!

 

Edit: nemoj disableat servis ,nego samo program!

ok onda cu samo program disable btw jel ovo nacin kako da ga full disable? http://www.eightforums.com/system-security/2434-disable-uac-completely.html meni je sad samo UAC dolje povucena ona lajna do dna pise da je off sad neznam.. p,s imam start is back tako da mi izgleda ko win 7 desk nema charma onih niti neividm one moder appove

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.4.2014 13:33 (Nvidia GTX 680).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
zviznemte kaže...
Ivan77Ever kaže...

Pozdrav, može li se ovaj Windows 8.1 Pro for Students ($70) instalirati na svježe sastavljeno računalo koje prije nije imalo nikakve Windowse, da li je netko to uspio ovdje s Bug foruma. Gledao sam na Googlu neki kažu da se može, a neki da se mora prije instalirat Win 7. I na koji naćin se potvrdi da si student? Sorry ako je netko već prije pitao.

Ja mislim da bi se moglo normalno instalirati bilo koji OS dal bio Windows, Linux, Mac.

Kao student sveucilista u zagrebu imas pravo na 3 licence windowsa (8, 8.1, 7, sto zapravo znaci 2 licence za windows 8.1), po zahtjevu i potrebi vise. Microsoft dreamspark (nekadasnji msdna) to omogucuje, za ostala sveucilista u HR i drugdje ne znam, ali rekao bih da vrijedi isto 

Ukoliko smatrate da sam vam svojim postom, citiranjem, ili odgovorom pomogao, uzmite u obzir stisnuti tipku ''Hvala'', hvala Vam :)
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Nvidia GTX 680 kaže...

ok onda cu samo program disable btw jel ovo nacin kako da ga full disable? http://www.eightforums.com/system-security/2434-disable-uac-completely.html meni je sad samo UAC dolje povucena ona lajna do dna pise da je off sad neznam.. p,s imam start is back tako da mi izgleda ko win 7 desk nema charma onih niti neividm one moder appove

Nemoj uopće dirati UAC ,samo makni program koji te muči iz Startupa kao što je opisano.

 

To je sve kaj trebaš.

Mojpismonosa kaže...

Kao student sveucilista u zagrebu imas pravo na 3 licence windowsa (8, 8.1, 7, sto zapravo znaci 2 licence za windows 8.1), po zahtjevu i potrebi vise. Microsoft dreamspark (nekadasnji msdna) to omogucuje, za ostala sveucilista u HR i drugdje ne znam, ali rekao bih da vrijedi isto 

To znači da s jednim ključem možeš aktivirati Windowse na dva PC-a.

 

I da ,od prošle godine ,svaki ključ sa DreamSpark Premiuma ,za bilo koji OS ,također vrijedi za aktivacju na dva PC-a.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.4.2014 13:56 (kizo2703).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Nvidia GTX 680 kaže...

kizo kaj mi nece onda program radit ak ga disable? skroz u tasku?  i UAC mi je off skroz! dolje ti je slika od ta dva procesa koji dizu program koji da onda ugasiM?

Ustvari, samo dođi do te datoteke, klikni desom tipkom na nju, odi na properties i klikni Unblock, najnižu opciju u kartici.

Nije to do UACa, to je do NTFSa i file attributesa.

Early adopter
11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Teerex kaže...
Nvidia GTX 680 kaže...

kizo kaj mi nece onda program radit ak ga disable? skroz u tasku?  i UAC mi je off skroz! dolje ti je slika od ta dva procesa koji dizu program koji da onda ugasiM?

Ustvari, samo dođi do te datoteke, klikni desom tipkom na nju, odi na properties i klikni Unblock, najnižu opciju u kartici.

Nije to do UACa, to je do NTFSa i file attributesa.

nema mi toga moze slika?

15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Teerex kaže...
Nvidia GTX 680 kaže...

kizo kaj mi nece onda program radit ak ga disable? skroz u tasku?  i UAC mi je off skroz! dolje ti je slika od ta dva procesa koji dizu program koji da onda ugasiM?

Ustvari, samo dođi do te datoteke, klikni desom tipkom na nju, odi na properties i klikni Unblock, najnižu opciju u kartici.

Nije to do UACa, to je do NTFSa i file attributesa.

 -točno. Svaki download dobije attrib blocked.

 

-desni klik. prop., unblock ili koji već jezik..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.4.2014 22:55 (ihush).
11 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1

-pitanje kako maknut ovaj štit pokraj evga precision i jos par ostalih programa?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 8 i 8.1
Steam: charmander2005 || Origin: Bassotronic || Xfire: charmander1 || Skype: thebass999
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1

Ne znam je li ovo bug ili feature 8.1.

 

Uglavnom, prije sam mogao stalno povuć miš u lijevi i desni kut pa bi mi izbacilo one settingse i metro appove, te sam se tako mogao micati iz metro sučelja na desktop. Sada to iz nekog (meni nepoznatog razloga to nije moguće. Što i kako to riješit ako je to moguće riješit?

 

BTW primjetio sam i da u metro appovima na početku bude minimize/close button, a nakon što kliknem mogu se maknut iz metro programa samo da kliknem win tipku na tipkovnici. Ne mogu više povući metro app dolje ni kliknuti close button u desnom kutu.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Jel ovo bug ili sta?

Nekad mi ie zabloka, i samo se resetiraju sve metro app i vrate se na staro(kad ih ponovno otvorim)
16 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Mitsuoka kaže...

Ne znam je li ovo bug ili feature 8.1.

 

Uglavnom, prije sam mogao stalno povuć miš u lijevi i desni kut pa bi mi izbacilo one settingse i metro appove, te sam se tako mogao micati iz metro sučelja na desktop. Sada to iz nekog (meni nepoznatog razloga to nije moguće. Što i kako to riješit ako je to moguće riješit?

 

BTW primjetio sam i da u metro appovima na početku bude minimize/close button, a nakon što kliknem mogu se maknut iz metro programa samo da kliknem win tipku na tipkovnici. Ne mogu više povući metro app dolje ni kliknuti close button u desnom kutu.

 

Pogledaj si postavke Taskbara i stavi si kvacice (crvene kao na slici)

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1

Označeno mi je tako već. Neodlučan

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Mitsuoka kaže...

Ne znam je li ovo bug ili feature 8.1.

 

Uglavnom, prije sam mogao stalno povuć miš u lijevi i desni kut pa bi mi izbacilo one settingse i metro appove, te sam se tako mogao micati iz metro sučelja na desktop. Sada to iz nekog (meni nepoznatog razloga to nije moguće. Što i kako to riješit ako je to moguće riješit?

 

BTW primjetio sam i da u metro appovima na početku bude minimize/close button, a nakon što kliknem mogu se maknut iz metro programa samo da kliknem win tipku na tipkovnici. Ne mogu više povući metro app dolje ni kliknuti close button u desnom kutu.

Identična situacija i kod mene. Isto tako, označeno sve u opcijama.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
16 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
mind_challenge kaže...
Mitsuoka kaže...

Ne znam je li ovo bug ili feature 8.1.

 

Uglavnom, prije sam mogao stalno povuć miš u lijevi i desni kut pa bi mi izbacilo one settingse i metro appove, te sam se tako mogao micati iz metro sučelja na desktop. Sada to iz nekog (meni nepoznatog razloga to nije moguće. Što i kako to riješit ako je to moguće riješit?

 

BTW primjetio sam i da u metro appovima na početku bude minimize/close button, a nakon što kliknem mogu se maknut iz metro programa samo da kliknem win tipku na tipkovnici. Ne mogu više povući metro app dolje ni kliknuti close button u desnom kutu.

Identična situacija i kod mene. Isto tako, označeno sve u opcijama.

 

Pogledajte si u PC Settings (Metro)

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
djigibao kaže...

 

Pogledajte si u PC Settings (Metro)

 

Bilo je uključeno. Proradilo je kad sam isključio pa ponovo uključio.

Nevezano, primjetio sam dok sa otvarao te opcije, da mi je Metro dosta usporio, search i otvaranje je jako sporo. Probat ću rebootati računalo.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1

Isključio/Uključio i meni je svejedno ista situacija. 

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Mitsuoka kaže...

Isključio/Uključio i meni je svejedno ista situacija. 

Kod mene takodje.

13 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Imam jedno pitanje, nadam se da ćete znati riješiti jer sam pretražio sve moguće na netu ali nema rješenja.

Dakle, radi se o sljedećem.
Kada hoću poslati mail nekom iz nekog 3rd party programa, dogodi mi se ovo.

Hoću koristiti Mail (app), ali mi ne dozvoljava {#}

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || Xiaomi MI3 user ||
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Sta ti stoji u PC Settings pod Defaults App?

Mozes pogledat i u: Control Panel\All Control Panel Items\Default Programs\Set Default Programs

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.4.2014 16:27 (djigibao).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1

imam kupljenu licencu za startisback,vasa misljenja dobro ili lose? imam win 8.1?

Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 DEV instalacija i dojmovi, Windows 8 i 8.1 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice