Xiaomi Redmi Note 5 Pro

poruka: 2.739
|
čitano: 776.330
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Jehonan kaže...
Žena mi te također i ja prezadovoljni!

 

Evo, baš sinoć bubnuo ovaj zadnju iteraciju ROM-a 9.5.14.0, "uklonio" bloatware (bez rootanja, dakle putem adb shell pm uninstall --user 0 ...) i zbilja radi lijepo. Eto, ako Ti to nešto znači, ako Ti ne smeta tj. ako ti odgovara MIUI, možes slobodno uzeti.

 Super, hvala na informacijama. Kako generalno mob radi, ima li nekakvog štucanja? :)

maks0806 kaže...
Svaki Xiaomijev budžetni telefon je bolji od Huaweijevih u istom cjenovnom rangu, pa tako i po kamerama. P9 lite i RN5 pro nisu ista liga ni približno, kako god okreneš Xiaomi je kralj budžetnih telefona u HR trenutno i realno gledano u tom rangu mu nitko nije ravan da nudi mob sa toliko jakim procesorima, kamerama i baterijama. 

 Pa dobro, to i sam znam. Nisu isti rang jer je P9 lite koštao oko 2000 kuna kad je izašao, a RN5 Pro sad košta oko 1700-1800. Samo me zanima da li se isplati zamjena i kakav je mobitel generalno..

amd freak kaže...

Šta vas muči tolko ta kamera...kad ljudima pokažem slike apsolutno me svi pitaju o kojem mogu je riječ jer im se sviđaju.

 

Ako to nije dokaz da kamera nije loša onda neznam što je. Naravno da nije kamera na razini s9 ali je daleko od loše.

 Super, odlične informacije.. Kako si zadovoljan trajanjem baterije? Može li bez problema izdržati 1 dan? Vidio sam da ima i brzo punjenje, to je sa punjačem koji se dobije u pakiranju ili? Pozz :)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Na servisu se vadi baterija i kopča direktno da se zaobiđe čip u mobitelu koji ima ograničenja tj zaštitu. Barem mislim da je tako.
Čuo sam da se klasičnu akumulatori za automobile i traktore isto šokiralo jer nisu radili. Akumulatori stako u nekad bili jako skupi pa su ih često tako popravljali a i dopunjavali sa kiselinom .
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Eto, baš čitam, krenuo je i official development za lineage os. Taman kad mi prođe čekanje za unlock bootloadera
And I assure you, I did not have sexual relations with that woman!
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Da li bi bilo dobro ovo kaljeno za xiaomi redmi note 5? https://neutrinomobile.hr/kaljeno-staklo-za-xiaomi-redmi-note-5-pro.html

Pošto je ovo pro verzija i jednom kamerom više na prednjoj kameri...da ne kupim pa nece pasat na ovaj model jer baš nigdje nema kaljenog za rn5...

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
domac5 kaže...

ma treba mi da otvorim kameru i slikam, nemam ja vremena podesavat sve i svasta.. zato dam 100 eura vise za neki Mi i miran sam bar god i pol dana a ti novci mi nis ne znace kroz takav period 

 A znam, ali to je 2 sekunde posla...izdvojis neko vreme da lepo podesis telefon i posle ne razlisljas... :)


thebatman fotke su super...nocu ispadaju malo bolje kada se fotka u night ili HHT modu...e sad, na ove dve fotke je iso bio 9600 i 6400, a tu se muce i dslr aparati...tako da za telefon od 200e, ovo je skroz ok...steta sto redmi note 5 nema manuelni mod...tu bi se uz neku duzu ekspoziciju dobile skroz ok fotke... :)

8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ove nocne..

shutter cca 

  • 1/13

 

iso :

9600 na jednom primjeru

drugi 6400..

 

sa gcamom bi to bilo 1/5 , 1500 sto bi dalo puno bolje rezultate 

 

https://www.flickr.com/photos/137560037@N04/26172486558/in/album-72157665328722698/

primjer :D

 

7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Pozdrav, može li mi netko reći koja je razlika kada se naručuje između Global Version i Global Rom?
Neznanje je bliže istini nego predrasuda
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Neuk kaže...
Pozdrav, može li mi netko reći koja je razlika kada se naručuje između Global Version i Global Rom?

 Ako je global rom, onda ima samo globalnu varijantu roma sa svim jezicima, play storeom i minimalno bloata

Ako je global version onda ima i kutiju na engleskom, europski punjač i ima b20 frekvenciju

Hearthstone: Maks0806#2960
6 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Da li bi bilo dobro ovo kaljeno za xiaomi redmi note 5? https://neutrinomobile.hr/kaljeno-staklo-za-xiaomi-redmi-note-5-pro.html

Pošto je ovo pro verzija i jednom kamerom više na prednjoj kameri...da ne kupim pa nece pasat na ovaj model jer baš nigdje nema kaljenog za rn5...

Hitno potrebno staklo,a nigdje ga nema

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
maks0806 kaže...
Neuk kaže...
Pozdrav, može li mi netko reći koja je razlika kada se naručuje između Global Version i Global Rom?

 Ako je global rom, onda ima samo globalnu varijantu roma sa svim jezicima, play storeom i minimalno bloata

Ako je global version onda ima i kutiju na engleskom, europski punjač i ima b20 frekvenciju

 
Zahvaljujem! 
Znači što se tiče hardverskih razlika, to je samo: b20 frekvencija? 
Igra li to veliku ulogu tamo gdje nema 4G signala?

Neznanje je bliže istini nego predrasuda
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Neuk kaže...
maks0806 kaže...
Neuk kaže...
Pozdrav, može li mi netko reći koja je razlika kada se naručuje između Global Version i Global Rom?

 Ako je global rom, onda ima samo globalnu varijantu roma sa svim jezicima, play storeom i minimalno bloata

Ako je global version onda ima i kutiju na engleskom, europski punjač i ima b20 frekvenciju

 
Zahvaljujem! 
Znači što se tiče hardverskih razlika, to je samo: b20 frekvencija? 
Igra li to veliku ulogu tamo gdje nema 4G signala?

 Iz mog iskustva ne igra nikakvu ulogu. Na vipu imam svugdje signal na Mi6

Tele 2 u selima bi mogao gubiti signal, ali ne mogu ti reći konkretan primjer da se to desilo nekome. Sa ostalin nemaš problema, adapter za utičnicu, global rom i na konju si

Hearthstone: Maks0806#2960
6 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Tele 2 nije problem. Čini mi se da su oni na band 3 samo. Nego t-ht i vip i njihove mreže ostale koriste band 20.

 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

E pa ja u selendrama sam imao signala i za net i za pozive, a vip sam. Ne brini

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Znači što se tiče hardvera, to je jedino različito. Mislio sam da su drugačije i komponente, senzor kamere, SoC,... itd

To je zanemarivo onda
Neznanje je bliže istini nego predrasuda
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Problem će biti ako Tele2 odluči nadograditi mrežu i koristiti 800 MHz kao i HT i Vip. Baš šteta što rijetko koji Xiaomi mobitel podržava band 20.

13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Prvi dan, odnosno dva dana i tek treba prvi put na punjač.

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Nabavio sam QC3 punjac od HTC U11 pa cu bas sada napunit mobitel s njime kad mi padne na 5% i svako 15-20min koliko se napunio i koliko mu treba do 100%, sutra cu istu stvar napravit sa QC2 punjacem.

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
thebatman kaže...

Nabavio sam QC3 punjac od HTC U11 pa cu bas sada napunit mobitel s njime kad mi padne na 5% i svako 15-20min koliko se napunio i koliko mu treba do 100%, sutra cu istu stvar napravit sa QC2 punjacem.

 Evo napunio sa QC3, ali sam imao "neredno" punjenje, dosta poziva sam imao pa ne mogu baš rec da je ovo pouzdano, probam veceras opet isti postupak sa airplane modom.

 

09:30 4%
09:40 14%
09:50 24%
10:10 31% Ovde nemam pojma što se desilo, jednostavno usporio.
10:20 41%
10:40 63%
10:50 73%
11:00 82%
11:20 94%
11:40 100% Zadnjih 5-6% 20ak min, al kažu da je to normalno.

15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Ja u selendri nemam 4g na vipu tako da b20 što se mene tiče ide ubuduće pod obavezno.
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.7.2018 11:46 (tintin).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Evo malo se ponovio na aliu

Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Mofi imam i ja na RN4X, i drži se odlično, nemam prigovora.

Dobar izbor 👍

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.7.2018 14:32 (fer-de-lance).
6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

I ja imam qc 3.0 , a sad da li puni kao 2.0 ili 3.0 ne mogu provjeriti kak nemam onaj usb voltmetar. S ampere aplikacijom samo struju možeš gledati pa ništa koristi.

Ovo di je usporio vjerojatno radi temperatura. Meni se čini da mi ide dosta brže to sve nego tebi ,tipa jučer mislim da mu možda sat i pol trebalo od 10 posto do 100,ali baš ću izmjeriti jedanput.

13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Sa koje stranice najbolje naruciti 4/64gb model?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Jeti kaže...

Sa koje stranice najbolje naruciti 4/64gb model?

 geekmaxi.com

Šalju iz Poljske, kod tebe je kroz nekih 3 dana, garancija u njihovim servisnim centrima u Europi.

12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ili sa gearbesta za 1100 kn 4/64GB. A za carinu se moraš snaći 😀

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Više nitko ne kupuje od Goldwaya?


13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Nalazim se u Njemackoj, dal bi trebalo sta prije stici ili? Kako mislite snaci za carinu?

 

Ma jos razmisljam jel dobar upgrade sa note 4x na ovaj ili izdvojiti jos vise i ici na Mi 8 se

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.7.2018 18:34 (Jeti).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

A onda nikako, ali porez je 18% kod vas tak da i nije puno...

12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Biti će ti dobar nakon 4x. Mi8 SE ima bolji procesor, ekran i kameru, ali nema toliko dobru bateriju niti ima utor za slušalice, a košta gotovo duplo više 

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
maks0806 kaže...

Biti će ti dobar nakon 4x. Mi8 SE ima bolji procesor, ekran i kameru, ali nema toliko dobru bateriju niti ima utor za slušalice, a košta gotovo duplo više 

 A niti nema nesto bolju kameru, tj cak imaju senzor iste velicine..

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice