Xiaomi Redmi Note 5 Pro

poruka: 2.739
|
čitano: 776.542
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Nema nikakav fix jos
Hdr na prednjoj kameri (isto kao i portrait mode) radi samo u dobrom osvjetljenju, inače zeza i nece spremati slike.
Treba pričekati da neki developer s RN5 sredi gcam za naš mob.

Inace, lagano izlaze i 9.0 romovi, vec postoje 2.
Odlična je ovo kupnja sve u svemu
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Ima jedna čudna stvar, ili ne znam podesiti postavke, a to je da bez uključenog hdra slike ispadnu bolje.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ja pored normalnog hrd-a imam i neki "poboljšani hdr plus" piše točno tako pa to koristim

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Ne kužim zašto, ali i s tim ispadnu lošije slike.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Jel se mozda zna kad dolazi miui 10 global stable?

I ako mozete pls napisati kolika vam potrosnja otpada na cell standby?

Na redmi note 4x proslog tjedna imao sam mozda 3-4% potrosnje, tako da ne vjerujem da je do signala tele2...

Otisao sam promjeniti mob unutar prvih 7 dana, i na ovom je potrosnja nest manja, nekih 15%, u odnosu na prijasnjih 22%

What could possibly go wrong?
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Hornet_93 kaže...
Jel se mozda zna kad dolazi miui 10 global stable?

I ako mozete pls napisati kolika vam potrosnja otpada na cell standby?

Na redmi note 4x proslog tjedna imao sam mozda 3-4% potrosnje, tako da ne vjerujem da je do signala tele2...

Otisao sam promjeniti mob unutar prvih 7 dana, i na ovom je potrosnja nest manja, nekih 15%, u odnosu na prijasnjih 22%

 Meni cell standby 7%.

9 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Prvo sam mislio da sam jedini koji ima problema sa cell standby, ali sam onda našao ovu temu i vidio da dosta ljudi sa tim ima problema. Meni je oko 20%, ali preko noći ne troši više od 3% baterije (wifi i automatski sync uključeni).

Isto tako, neki Mi service framework mi je bio na 20-tak posto potrošnje, ali on se sad smanjio na 0.5%. 

 

Popodne mi je stigla notifikacija za ažuriranje na 9.6 tako da sam to odradio, pa ćemo kroz koji dan vidjete dal ima kakvih razlika.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Meni je cell standby 7,7%

 

Trenutno najduži SOT cca 8h u 2 i pol dana. Ja zadovoljna. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Aha, a onda je valjda bug... Istu stvar sam imao na a5 2016 model, stvar je rjesio update, pa ne preostaje nis nego cekat, zato pitam kad dolazi miui 10
What could possibly go wrong?
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Meni od prvoga dana do zadnjeg screen najviše troši . Ove neke ogromne vrijednosti standby draina nikad. Probajte staviti blokadu , naime xiaomi se svako malo spaja na svoje reklamne servise . Ne sjećam se više kad sam gledao ,ali mislim da svakih par minuta, blokada će ubiti te konekcije pa će se možda poboljšati ovo s baterijom. Debloat treba isto napraviti svakako. 

 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Kako se radi ta deblokada?
What could possibly go wrong?
 
1 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Pozdrav,

imam problem da mi whatsapp troši abnormalno puno baterije.

U 2 dana upalio sam ga niti 3 puta i ukupno je potrošio 21%, a zaslon upaljen 3,5 sata 10%.

Viber, koji puno više koristim nije potrošio niti 3%

Probao sam sve moguće kombinacije u postavkama i uvijek isto

 

Ako netko može pomoći,

zahvaljujem

 

Sve što imam u životu sam ukro, jedino sam vozačku kupio
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
slavenP22 kaže...
Hornet_93 kaže...
Jel se mozda zna kad dolazi miui 10 global stable?

I ako mozete pls napisati kolika vam potrosnja otpada na cell standby?

Na redmi note 4x proslog tjedna imao sam mozda 3-4% potrosnje, tako da ne vjerujem da je do signala tele2...

Otisao sam promjeniti mob unutar prvih 7 dana, i na ovom je potrosnja nest manja, nekih 15%, u odnosu na prijasnjih 22%

 Meni cell standby 7%.

 
Meni stoji na Cell standby na oko 5%.  Kada kliknem na to uđe na Cell standby i piše - "battery used by radio"  a raio nisam nikako slušao. 
nemam pojma što je to.
Meni inače ne gubi dosta baterija na standbyu , ali sam primjetio dosta drugih stvari koje cuclaju bateriju, tipa "android system" koji zna biti po 30-40 %

Neznanje je bliže istini nego predrasuda
6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Hornet_93 kaže...
Kako se radi ta deblokada?

 Nisam siguran što me pitaš? 

Blokada je ovo . Skini , instaliraj , pozabrani da je MIUI gasi i blokirati će ti reklame. 

 

Debloat je brisanje tj. onemogućiš neke njihove aplikacije kao što su browser ,analitika i sl. Ako treba napišem kako iako mislim da se pisalo tu. 

 

 

12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Mozes samo nabacit neki link po kojem si to radio?
What could possibly go wrong?
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Evo ovako. 

Prvo se mora na PC-u složiti adb ako se već nije.

 Ovo popratiti samo ,nije problem.

 

Sad imamo dvije opcije za dalje;

1) Pročitati ovo. Tu je član foruma podrobno objasnio kako postaviti developer mode i ujedno kako se izvrše naredbe za brisanje i koje. 

 

2)Druga meni možda draža opcija i ujedno jednostavnija je ovako; 

Skinuti ovu aplikaciju. Raspakirati zip i pokrenuti .exe file , klik na "Debloater " i jednostavno poklikati što hoćeš maknuti i nema zavrzlame s pisanjem komanda i razmišljanjem kako se koja aplikacija zove. Ako niste sigurni što treba obrisati ,a što ne, pitati ili Googleati što je što. 

Realno sve se može obrisati bez nekih značajnih problema s liste u aplikaciji, ali imati na umu da za neke stvari nema vraćanja osim factory reseta. Neke stvari se pak mogu jednostavno instalirati s google playa(evo meni npr. nije updater aplikacija htjela otvoriti .zip file za update sve dok nisam skinuo Xiaomijev file manager s play storea) . Nakon updatea sam ga opet obrisao. Ja sam skoro sve maknuo osim možda kalkulatora,sata i tako nečega. Pogotovo bi preporučio da se maknu sve koje mogu davati reklame ( browser, video player i sl.)  Ako koristite neke ono xiaomi cloudove i slične gluposti onda se ne smiju micati one "Mi ....." aplikacije. 

 

 

Inače , izašla je nova verzija ovoga toola . https://github.com/Saki-EU/XiaomiADBFastbootTools Osobno je nisam koristio jer je u javi i onda još i to treba instaliravati. Ova koju sam stavio gore je čisto ok ako ste na windowsima.

Evo to je više manje to, ako ne ide pitati.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.8.2018 18:40 (protest431).
11 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Namjeravam kupiti ovaj mobitel izvana pa da pitam s koje stranice da narucim i tko ima najbrzu dostavu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Geekmaxi
 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
tomo104 kaže...

Namjeravam kupiti ovaj mobitel izvana pa da pitam s koje stranice da narucim i tko ima najbrzu dostavu?

 Ja sam narućio sa geekmaxi, kroz 3 dana došlo bez ikakvih problema

Stoja
11 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Pozdrav

Prvo zanima me da li je 'Redmi Note 5 PRO' isto sto i 'Redmi Note 5'?

npr kod nas ovaj za 1832kn https://www.mikronis.hr/smartphone-xiaomi-redmi-note-5-plavi-snapdragon-636-octa-core-1-80ghz-4gb-64gb-5-99-android-8-0-3g-4g-wifi-bluetooth-5-0-p-n-151345.aspx

ili vani ovaj za 210eur tj 1560kn

https://www.geekmaxi.com/en/smartphones-global-version-xiaomi-redmi-note-5-4gb-64gb-599-full-screen-dual-camera-mobile-phone-snapdragon-636-octa-core-4000mah-717.html

- Zanima me da li je s njim moguce slikanje 360 photospher-a koje se postavljaju na gMaps-e. Evo primjer da ne bude zabune: https://tinyurl.com/yatpd5eb

Ako da, moze li netko poslati primjer kako izgleda sfera snimljena sa tim mobitelom. Ne mogu naci nigdje na netu. To mi je glavni razlog kupovanja novog moba (trenutni to ne moze), pa ne bi zelio fulati.

- Ako narucim preko Geekmaxi stranice, kako onda ide ako bude problema sa mob u prve 2 godine, znaci sto ako treba reklamirati nesto dok je pod garancijom? Saljem postom ili kako?

 

Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
congo kaže...

Pozdrav

Prvo zanima me da li je 'Redmi Note 5 PRO' isto sto i 'Redmi Note 5'?

npr kod nas ovaj za 1832kn https://www.mikronis.hr/smartphone-xiaomi-redmi-note-5-plavi-snapdragon-636-octa-core-1-80ghz-4gb-64gb-5-99-android-8-0-3g-4g-wifi-bluetooth-5-0-p-n-151345.aspx

ili vani ovaj za 210eur tj 1560kn

https://www.geekmaxi.com/en/smartphones-global-version-xiaomi-redmi-note-5-4gb-64gb-599-full-screen-dual-camera-mobile-phone-snapdragon-636-octa-core-4000mah-717.html

- Zanima me da li je s njim moguce slikanje 360 photospher-a koje se postavljaju na gMaps-e. Evo primjer da ne bude zabune: https://tinyurl.com/yatpd5eb

Ako da, moze li netko poslati primjer kako izgleda sfera snimljena sa tim mobitelom. Ne mogu naci nigdje na netu. To mi je glavni razlog kupovanja novog moba (trenutni to ne moze), pa ne bi zelio fulati.

- Ako narucim preko Geekmaxi stranice, kako onda ide ako bude problema sa mob u prve 2 godine, znaci sto ako treba reklamirati nesto dok je pod garancijom? Saljem postom ili kako?

 

Hvala!

 Postoje 

Note 5 (jedna kamera, namijenjen za indijsko tržište)

Note 5 Pro (dual kamera 13+5, prednja 20mpx, nema QC)

Note 5 Dual AI Camera (dual kamera 13+5, prednja 13, nešto bolja kamera, ima QC 3.0, ovaj model se prodaje kod nas u Neutrino)

 

Oba modela koja si naveo su Note 5 Dual AI

12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ne, ne ne!

Ne brkajte, Redmi Note 5 je model sa 2 kamere, a Redmi 5+ je slabiji model sa jednom

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

I ja sam prije dva dana uzeo Redmi 5 Plus.

Stvarno me pozitivno iznenadio, od kvalitete izrade do performanse za tako male novce.

Također već dolazi sa folijom na ekranu i zgodnom tamnom prozirnom maskicom.

Svakako preporuka ljudima tanjeg džepa 

 

Napravio sam i kratki unboxing&first look

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Prvo su se proizvodili u Indiji Redmi note 5 i redmi note 5 pro. S tim da je taj prvi zapravo isti Redmi 5 plus.

Kasnije se počeo praviti u Kini taj redmi note 5 Pro ali su odbacili PRO iz imena. Najbitnije od svega je gledati kamere na poleđini ako je jedna po sredini onda je redmi 5 plus a ako je dual kamera na lijevoj strani onda je Redmi note 5

Xiaomi je napravio veliki zajeb sa imenima, samo su zakomplicirali svojim kupcima .
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Kako je najbolje postaviti postavke za mobilne podatke da mi ne prebacuje stalno sa lte na 3g i obrnuto ?

Koje brzine dobivate na lteu?
Meni je upload oko 10mbps, a download oko 3,5mbps.
Vip, za chill tarifa.
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.8.2018 23:44 (tintin).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
@congo
Mozes snimati fotosphete bez frke, samo moraš imati instaliran gcam (miui kamera moze snimati samo panorame).
Nemam vise nijedan primjer (jednu sam snimio tek tolko da vidim dali radi), ali ispadnu kao i na svakom drugom mobu.
To ovak i onak ovisi o samom softweru, vise nego o mobu :)
13 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Kažete da je AOSIP najbolji custom ROM za ovaj mob? Koju točno verziju skinuti? Da li na nešto treba posebno paziti prilikom instalacije?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ja imam stavljen onaj prvi odmah di su sve "konekcije" u posatvkama, što se tiče brzine dobivam 17 Mbps down I 7 up na bonbonu.

Skini ovu posljednju verziju sa xda

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.8.2018 15:48 (glikoprotein).
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Može mi netko malo pojasniti stvari oko enkripcije kod custom romova.
Vidim da se dosta spominje, ali nisam ju baš pohvatao.
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice