Xiaomi Redmi Note 5 Pro

poruka: 2.739
|
čitano: 776.201
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
ibme74 kaže...

I ja sam prije dva dana uzeo Redmi 5 Plus.

Stvarno me pozitivno iznenadio, od kvalitete izrade do performanse za tako male novce.

Također već dolazi sa folijom na ekranu i zgodnom tamnom prozirnom maskicom.

Svakako preporuka ljudima tanjeg džepa 

 

Napravio sam i kratki unboxing&first look

 

 

Ja sam mislio da je ta rupica na vrhu uređaja drugi pomoćni  mikrofon za otklanjanje buke u razgovoru... 

Neznanje je bliže istini nego predrasuda
15 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ma jok, hard reset

Sve što imam u životu sam ukro, jedino sam vozačku kupio
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.8.2018 15:08 (popo).
10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
speedy56 kaže...
ocean77 kaže...

Kada svi poskidate gcam ocekujem neke fotke na flickr i postove na temi kamere u smartphonima.

 Ja bi slikao rado, ali nisam ti neki fotograf baš 

Aaliiii....jedan lik je ovdje složio usporedbu RN5 s Gcam-om i Pixela 2XL

Mislim da su ovo skroz ok rezultati za uređaj koji košta 1/3 cijene Pixela

https://www.flickr.com/photos/137560037@N04/sets/72157669430081057

 

Btw: dečki na Aosip-u - probajte Codex Kernel

S njim na Antutu dobijem preko 120 000 bodova (slika), Miui mi je bio oko 115 000...

Na drugoj slici je geekbench, ovaj lošiji rezultat je sa stock Aosip kernelom (derp kernel), a ovaj bolji s Codexom.

 

 

 

Jako dobro...Redmi Note 5 ima bolju kameru od vecine Xiaomia iz gornjeg razreda...citaj skupljih modela.

15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Ima tko ideju kako da natjeram MIUI da prepozna Bluetooth sluske kao sluske,a ne wireless tipkovnicu radi equalizera ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ma nema, u mraku se totalno gubi, čim nije super osvjetljeno se šum pojavljuje odmah. Dobra je u tom rangu, ali MiA2, Mi Note 3, Mi8 SE su vidno bolje

Hearthstone: Maks0806#2960
10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
maks0806 kaže...

Ma nema, u mraku se totalno gubi, čim nije super osvjetljeno se šum pojavljuje odmah. Dobra je u tom rangu, ali MiA2, Mi Note 3, Mi8 SE su vidno bolje

 

 

Uzorke (gcam) koje sam vidio nisu u skladu sa ovim sto pises.

MiA2 sam imao par dana i ta kamera mi se nikako nije svidjela.

 

Sto se tice Mi Note 3 nemam zamjerke...imao ga pola godine.

12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Držim RN5 u ruci dok ti ovo pišem, doduše sa stock/open cam i naspram MiA2 je poprilično loš što se tiče fotkanja u iole slabijem osvjetljenju. Nisam nijedan od ta dva na Gcamu probao

Hearthstone: Maks0806#2960
10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
maks0806 kaže...

Držim RN5 u ruci dok ti ovo pišem, doduše sa stock/open cam i naspram MiA2 je poprilično loš što se tiče fotkanja u iole slabijem osvjetljenju. Nisam nijedan od ta dva na Gcamu probao

 

 

Vrati se par stranica unazad i vidi uzorke od clana Speedy...evo njegova galerija na flickr:

 

https://www.flickr.com/photos/137560037@N04/sets/72157669430081057

 

Ja sam imao Mi A2 i on nije bio ni blizu Pixelu kojega sam imao usporedno s njim krace vrijeme...ovi uzorci pokazuju koliko je RN5 blizu Pixelu.

12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Možda Gcam radi čudo, ili je moj RN5 defektan, ali kojigod review upalim, MiA2 ga praši po mraku, a i sam to mislim makar nemam oba uređaja trenutno. Možda loši dojmovi idu isto i od činjenice da sam sa Mi8 prešao na RN5, ali dam ruku u vatru da je MiA2 imao puno više detalja od ovog mamlaza u mraku.

 

Mislim, ako je baš tolika razlika, a čini se da je, možda se poigram sa stavljanjem google kamere na Rn5. Inače stvarno super mobitel za sitnu lovu, samo da nema burn in...

 

Hearthstone: Maks0806#2960
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.8.2018 18:40 (maks0806).
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
@maks0806
Isto mislim. Ljudi hvale kameru RN5 a meni je "onako". Nije loše, puno je bolja od cijenovnog ranga, pa čak je bolja i od nekih dosta skupljih, ali ne vidim ništa spektakularno. I u mene isto instalirana stock i opencam. Kopka me da probam gcam, ali to nisam nikad prije radio pa me strah da nešto ne zeznem..
Uglavnom dobro je, neka jos malo pa cu pokusati instalirati gcam
Neznanje je bliže istini nego predrasuda
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.8.2018 6:47 (Neuk).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Neuk kaže...
@maks0806
Isto mislim. Ljudi hvale kameru RN5 a meni je "onako". Nije loše, puno je bolja od cijenovnog ranga, pa čak je bolja i od nekih dosta skupljih, ali ne vidim ništa spektakularno. I u mene isto instalirana stock i opencam. Kopka me da probam gcam, ali to nisam nikad prije radio pa me strah da nešto ne zeznem..
Uglavnom dobro je, neka jos malo pa cu pokusati instalirati gcam

Ima na netu detaljna uputstva ali još se nisam usudila, strah me da ne nešto ne zeznem. Ali kopka me pa budem vjerovatno probala ubrzo.

12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
ocean77 kaže...

 

Vrati se par stranica unazad i vidi uzorke od clana Speedy...evo njegova galerija na flickr:

 Nije moje baš samo da se zna  . Na Xda sam našao to.

----------------

 

Ovak, po meni RN5 s Gcam daje super fotke, pogotovo super za mob koji košta 200e. 

Malo sam testirao MIUI vs Gcam, i u zatvorenom i otvorenom prostoru, i HDR i bez HDR-a, gcam je SVAKI put dao bolju fotku od MIUI kamere, tako da bilo koju recenziju s miui kamerom ne razmatram. Da imam volje i vremena mogao bih tak složiti neku usporedbu, ali nemam nažalost, tko je probao zna da gcam uvijek daje bolje rezultate.

Za open cameru ne znam jer nisam probao.

Ne znam niti kakav je u usporedbi s ostalim uređajima, do sad sam par godina bio na dobrom starom Sonyu, tak da nisam relevantan kaj se toga tiče. Dečki i cure tu koji su promijenili više novijih mobitela mogu više reći po tom pitanju.

7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
@speedy56
A mene zanima je li se išta bitno mijenja u operativnom sustavu mobitela u pogledu funkcioniranja, udatea, sigurnosti...itd ako se odradi čitav taj postupak instaliranja googleove kamere.

S obzirom da treba otključati bootloader (već jesam) pa rootati mobitel, pa onda instalirati TWRP pa magisk, pa onda dodavanje nekakvih redova u kodu, pa tek onda instalacija GCama... Ima li to ikakav utjecaj na sigurnost OSa i funkcioniranje?
Kako se ponaša "stock" kamera i je li je moguće koristiti?
I ostavlja li to ikakve posljedice što se tiče daljnjih nadogradnji?

Eto taj sigurnosni aspekt me zanima. Ako je to sve OK i ništa se bitno ne mijenja u pogledu sigurnosti i funkcioniranja, onda bi se sam upustio u to instaliranje. Ali ako se nepovratno neke funkcije ili nadogradnje gube onda bih dobro dvaput razmislio..

Eto ako može tko odgovoriti , bio bih vrlo zahvalan! ;-)
Neznanje je bliže istini nego predrasuda
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.8.2018 16:08 (Neuk).
9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Bok svima,

 

razmisljam o kupovini ovog mobitela s geekmaxija, ali me obeshrabrilo puno ekipe koja govori o image renention / burn-in problemima s ovim mobitelom. Znate sto o tome?

 

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-5-pro/how-to/severe-image-retention-burn-problem-t3795154

 

LP

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Nema nikakvih problema sa os-om kad se stavi gcam.
Na nekim romovima treba ubaciti jednu liniju u build.prop pa restartati mob i to je to.
 
0 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
@tintin
Kako na nekim romovima? Zar nije na svim??
Kako to provjeriti?
Neznanje je bliže istini nego predrasuda
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Neuk kaže...
@tintin
Kako na nekim romovima? Zar nije na svim??
Kako to provjeriti?

 https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.vipek.camera2_compatibility_test

10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
list kaže...

Bok svima,

 

razmisljam o kupovini ovog mobitela s geekmaxija, ali me obeshrabrilo puno ekipe koja govori o image renention / burn-in problemima s ovim mobitelom. Znate sto o tome?

 

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-5-pro/how-to/severe-image-retention-burn-problem-t3795154

 

LP

 Nemam peticu, vec cetvorku. I da, kada bih neku aplikaciju duze koristio ostali bi tragovi od nje, no nakon vremena nestanu.

No onda sam pronašao rješenje, da ako odem u postavke za display - color & contrast - stavim na automatic i Cool. Više mi se ne događa taj problem. 

15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Neki romovi opciju enable camera2api imaju u postavkama npr. aosip, a neki ne.

Na aosipu ne vidim opciju za display, a za sad niti burn in.
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.8.2018 19:10 (tintin).
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Neuk kaže...
@speedy56
A mene zanima je li se išta bitno mijenja u operativnom sustavu mobitela u pogledu funkcioniranja, udatea, sigurnosti...itd ako se odradi čitav taj postupak instaliranja googleove kamere.

Ništa se ne mijenja, gcam instaliraš kao bilo koju drugu aplikaciju.

Jedina stvar koju moraš odraditi je omogućiti camera2api. 

Neki romovi imaju u sebi ugrađenu postavku za to (kak ti je kolega rekao), neki nemaju.

Kod ovih koji nemaju moraš onda camera2api omogučiti ili dodavanjem jedne linije u build.propu (samo copypasteaš "persist.camera.HAL3.enabled=1" u build.prop, rebootaš mob i to je to) ili instliranje magisk modula koji omogućuje camera2api (zove se camera2api enabler ili tak nekak slično). 

Ima vjerojatno još neki način, ali ja znam za ova dva.

 

Meni miui camera i nakon camera2api-ja radi ok.

 

Ne znam samo kak se Gcam ponaša na MIUI-ju, stavljao sam ju samo na custom romove.

11 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Meni se prilikom instalacije novog updatea na aosipu izbrisao codex kernel i stavio derp. A kad se rebootao sam nakon instalacije odveo me na onaj mi logo screen što je koliko sam gledao po netu ekvivalent hard bricku. Svaki put kad stisnes power ne ide dalje od mi loga i nakon vise pokusaja nekako se odlucio bootat u fastboot i sad sve ok radi. Čudna pojava.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Znači najelegantnije rješenje bi bilo: otključati bootloader - rootati - dodati taj redak koda u build.prop - instalirati gcam ?

Moze li se to onda bez TWRP-a?
I pomocu kojeg programa se dodaje ta linija u build.prop ?
Neznanje je bliže istini nego predrasuda
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Neuk kaže...
Znači najelegantnije rješenje bi bilo: otključati bootloader - rootati - dodati taj redak koda u build.prop - instalirati gcam ?

Moze li se to onda bez TWRP-a?
I pomocu kojeg programa se dodaje ta linija u build.prop ?

Build.prop editor

Hearthstone: Maks0806#2960
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
maks0806 kaže...
Neuk kaže...
Znači najelegantnije rješenje bi bilo: otključati bootloader - rootati - dodati taj redak koda u build.prop - instalirati gcam ?

Moze li se to onda bez TWRP-a?
I pomocu kojeg programa se dodaje ta linija u build.prop ?

Build.prop editor

 Hvala.
A ostade mi nejasno, jel može to onda bez TWRPa ?

Neznanje je bliže istini nego predrasuda
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Možda sam u krivu, ali svi načini rootanja xiaomija dosad su mi išli kroz instalaciju twrp-a

Hearthstone: Maks0806#2960
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Ne ide bez custom recoverya.
 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
glikoprotein kaže...

Meni se prilikom instalacije novog updatea na aosipu izbrisao codex kernel i stavio derp. A kad se rebootao sam nakon instalacije odveo me na onaj mi logo screen što je koliko sam gledao po netu ekvivalent hard bricku. Svaki put kad stisnes power ne ide dalje od mi loga i nakon vise pokusaja nekako se odlucio bootat u fastboot i sad sve ok radi. Čudna pojava.

 Update Aosipa je sadržavao cijeli rom, samim time i njegov stock kernel (koji je u njegovom slučaju derp), flashanjem njega su ti se "overwriteali" fajlovi koje su flashao s Codexom. Neki možda i nisu, pa su ostali tamo i smetaju. Lupam...ali uglavnom, nije dobro flashati kernele preko kernela, ako imaš sreće radit će ok, ako nemaš (ja 99,9% slučaja do sad) - neće.

Zato napraviti fino svaki put nandroid backup, samo restoreaš i miran si.

 

Update romova, ako se naknadno flashao neki kernel, je najbolje raditi clean flashom.

A i inače, bez nekog dodatnog flashanja, zna doći do problemčića. Na kraju krajeva, isto kao i kod redovnih updateova mobitela od proizvođača - ima milijun situacija gdje se nakon updatea neke shebe (bugovi, kraća baterija, sporiji mob) kaj se onda popravi vračanjem tvornički postavki (factory reset u twrp)

Neuk kaže...

 Hvala.
A ostade mi nejasno, jel može to onda bez TWRPa ?

 Za edit build.propa trebaš root - za root trebaš Magisk - za Magisk treba twrp

 

Inače, ako imaš instalirani neki file explorer (npr. solid explorer ili Mixplorer), možeš samo s njima urediti build.prop (većina ih ima te root mogućnosti)

Fajl se nalazi u "root" - "system", tamo je build.prop fajl.

8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Novi update 9.6.4.0.
Jos fluidnije radi, fiksan WiFi drain pa bi baterija trebala biti još bolja.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
speedy56 kaže...

 

Meni miui camera i nakon camera2api-ja radi ok.

 

Ne znam samo kak se Gcam ponaša na MIUI-ju, stavljao sam ju samo na custom romove.

Stavio sam gcam prije nekih 6 mjeseci te nemam pojma jel radi miui camera jer ju nijednom nakon toga više nisam upalio  Fotke s gcama su u potpunosti druga kategorija, pogotovo low-light - kome se da to odraditi (iako je proces zapravo jednostavan, od 10 minuta ako već imap root) neka ni ne razmišlja dvaput. Kao drugu kameru koristim Open Cam, ali isključivo za snimanje videa jer podržava EIS (treba omogućiti u opcijama) te je video tada stabilan k'o kuća. Gcam općenito na 60fps radi kvalitetom nešto bolje video uratke od OpenCam-a, ali mi često fali zna usfalit stabilizacija...

13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Alfa_R kaže...
Novi update 9.6.4.0.
Jos fluidnije radi, fiksan WiFi drain pa bi baterija trebala biti još bolja.

 Jel sad svi novi updateovi imaju antirollback? 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice