Xiaomi Redmi Note 5 Pro

poruka: 2.739
|
čitano: 776.278
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Mahjongg kaže...

Jel se nekome desilo da mu početni ekran ne reagira...sada drugi put u dva dana da mi kada izađem iz neke aplikacije početni ekran ne reagira...virtualne tipke reagiraju kao i prečaci sa vrha ekrana ali prečaci na početnome ekranu i swipe lijevo desno ne...restart rješava problem...mob nije rootan niti ništa drugo..stock global sa zafnjim updateom

 

 

Meni se danas prvi put to desilo, morao sam napraviti restart

Sve što imam u životu sam ukro, jedino sam vozačku kupio
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.9.2018 21:12 (popo).
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ja sam nedavno stavio staklo na moj note primjetio sam vani na suncu pod kutem matricu ali nije toliko  izražena kao sto neki pišu. Da se izdržati jer bas trebagledati sa strane da ju se vidi.

No htio bi navesti u vezi toga da sam ja prije isto kupio staklo ali drugi seller na aliexu. sad uspoređujem ambalažu ovih sada i ovih prije ambalaža je ista, tj svi isti tekstovi samo je prije bila bijela kutija a sada je plava a tekstovi i svi ostali detalji su isti. Probat ču pogledati povijest kupovine pa kupiti opet od onog prije  i naručiti više komada da se nađe, 4x jer znam da je kasnije teže nači kada prodje godina itd.

 

 

Imam pitanje za vas koji ste stavili Miui 10, dali su pobolšali notifikacije ? ja sam primjetio da na MIUI nema notifikacija na baru, naprimjer kad bi na starom mobu netko napisao preko messengera osim sto zavibrira istodobno se pokaze i dio poruke na gornjoj traci a na Miui 9 koji sada imam nema toga. A zasto je to bitno pa ljepse je kada odma vidis tko ti sto pise barem ukratko dok nesto drugo radis ali ovako vidis dali bi odgovarao odma ili nebi. Ako je netko sa kime želis rađe pričati onda odma kliknes.

 

 

7 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Zna li itko gdje ima naručiti maskica za ovaj mobitel ali da prelaze iznad stakla? 
Pretražio sam internet i svakakvih ima ali mi sve izgledaju kao da su u ravnini sa prednjim staklom.
Ima li nešto malo jače ali da baš ne izgleda seljački debelo sa svih strana?

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Nillkin frosted case ?
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
tintin kaže...
Nillkin frosted case ?

  

Može li neki link?
Ove dosad što sam gledao dobre su sa stražnje strane i po bokovima, ali prednjica skoro gola

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.9.2018 9:42 (Neuk).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Nadam se da je do update i da ce ispravit...

15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Neuk kaže...
tintin kaže...
Nillkin frosted case ?

  

Može li neki link?
Ove dosad što sam gledao dobre su sa stražnje strane i po bokovima, ali prednjica skoro gola

Nillkin case

15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Neuk kaže...

Zna li itko gdje ima naručiti maskica za ovaj mobitel ali da prelaze iznad stakla? 
Pretražio sam internet i svakakvih ima ali mi sve izgledaju kao da su u ravnini sa prednjim staklom.
Ima li nešto malo jače ali da baš ne izgleda seljački debelo sa svih strana?

 LINK Ovakvu sam ja uzeo, jako je dobra, cijeli uređaj ti skroz zaokruži i zaštiti, za te novce, odličan case. Evo i par fotki kako izgleda

Stoja
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
tintin kaže...

  

Može li neki link?
Ove dosad što sam gledao dobre su sa stražnje strane i po bokovima, ali prednjica skoro gola

Nillkin case

 
Hvala, ali izgleda mi kao da je u ravnini sa staklom?  

Stoja kaže...


LINK Ovakvu sam ja uzeo, jako je dobra, cijeli uređaj ti skroz zaokruži i zaštiti, za te novce, odličan case. Evo i par fotki kako izgleda  



Ova odlično izgleda!  
Samo me zanima zna li se sama rastaviti jer mi spojevi izgledaju labavo? Je li drži čvrsto?

15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Neuk kaže...




Ova odlično izgleda!  
Samo me zanima zna li se sama rastaviti jer mi spojevi izgledaju labavo? Je li drži čvrsto?

 SAmo izgleda hahah, gornji i donji dio se spajaju sa kopčicama i sve stoji kao jedan komad, samo te crtice/spojevi daju naznaku da nije u jednom komadu. Za skinuti treba podosta sile da se odvoji. Tu bi i rekao sitnu manu ovog case-a , a to je da ako imaš neke deblje 3,5mm konektore za slušalice/zvučnike, nećeš preko maskice uvijek uhvatiti kako treba, gubit će lako kontakt, zbog čega kad spajam na liniju moram skinuti donji dio maskice i onda uštekati konektor (za slušalice koristim bluetooth pa me ovo ne muči previše)

Stoja
6 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ovu nillkin nebi uzeo ni da je besplatna dok vidim da nisu sposobni na gumbe staviti zaštitu i gore i dolje sve otvoreno . S tim korist kao da je i nema.

Imam ovakvu i staklo na njemu i ima nešto "mesa" još iznad tempered glassa.

Trebala bi mi i ova doći ovih dana pa javim kakva je.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Ja sam imao Nilkin maskicu kad sam imao asus i imao je na maskici izrezane poklopce da poklopis rupe kad se ne koriste. Meni je to bilo super i neznam zasto su odustali. Šteta .
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
T700 kaže...

Ja sam nedavno stavio staklo na moj note primjetio sam vani na suncu pod kutem matricu ali nije toliko  izražena kao sto neki pišu. Da se izdržati jer bas trebagledati sa strane da ju se vidi.

No htio bi navesti u vezi toga da sam ja prije isto kupio staklo ali drugi seller na aliexu. sad uspoređujem ambalažu ovih sada i ovih prije ambalaža je ista, tj svi isti tekstovi samo je prije bila bijela kutija a sada je plava a tekstovi i svi ostali detalji su isti. Probat ču pogledati povijest kupovine pa kupiti opet od onog prije  i naručiti više komada da se nađe, 4x jer znam da je kasnije teže nači kada prodje godina itd.

 

 

Imam pitanje za vas koji ste stavili Miui 10, dali su pobolšali notifikacije ? ja sam primjetio da na MIUI nema notifikacija na baru, naprimjer kad bi na starom mobu netko napisao preko messengera osim sto zavibrira istodobno se pokaze i dio poruke na gornjoj traci a na Miui 9 koji sada imam nema toga. A zasto je to bitno pa ljepse je kada odma vidis tko ti sto pise barem ukratko dok nesto drugo radis ali ovako vidis dali bi odgovarao odma ili nebi. Ako je netko sa kime želis rađe pričati onda odma kliknes.

 

 

 Ovkao izgledaju notifikacije na MIUI 10 i vidi se sadržaj. Kod nekih (npr. telegram) to se da namjestiti u aplikaciji. Meni i na MIUI 9 prikazuje sadržaj poruke u notifikaciji za sve app

 

EDIT: dodao sliku

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.9.2018 14:00 (crazy_luđak).
6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Sviđa mi se dizajn MIUI 10ke 

Trust nobody, become the best !
16 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
protest431 kaže...

Ovu nillkin nebi uzeo ni da je besplatna dok vidim da nisu sposobni na gumbe staviti zaštitu i gore i dolje sve otvoreno . S tim korist kao da je i nema.

Imam ovakvu i staklo na njemu i ima nešto "mesa" još iznad tempered glassa.

Trebala bi mi i ova doći ovih dana pa javim kakva je.

 

A kaj će ti zaštita gumba? Samo su teže dohvatljivi

Osobno koristim ovu Nilkin. Koristim ju zbog gripa samo, inače bi bez maske.

10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
stiffler kaže...
protest431 kaže...

Ovu nillkin nebi uzeo ni da je besplatna dok vidim da nisu sposobni na gumbe staviti zaštitu i gore i dolje sve otvoreno . S tim korist kao da je i nema.

Imam ovakvu i staklo na njemu i ima nešto "mesa" još iznad tempered glassa.

Trebala bi mi i ova doći ovih dana pa javim kakva je.

 

A kaj će ti zaštita gumba? Samo su teže dohvatljivi

Osobno koristim ovu Nilkin. Koristim ju zbog gripa samo, inače bi bez maske.

 

 

Takva je i meni u dolasku, imao sam vec na jednom takvu i odlicna je...pogotovo grip.

13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
@speedy i jesi uspio instalirati gcam bez rootanja?
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Nisam niti pokušavao 

13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Koliko sam vidio na xda, na miui 10 bi trebalo biti lakse staviti gcam..
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
mcf kaže...
Koliko sam vidio na xda, na miui 10 bi trebalo biti lakse staviti gcam..

 Izvor?

16 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Pa ne možeš staviti Gcam bez camera2api, a da bito omogućio treba root. 

Nikakav MIUI 10 neće omogućiti instalaciju Gcama bez roota.

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Dal se zna uopce kad dolazi miui10?
What could possibly go wrong?
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Došao je na China stable, pa pretpostavljam da će i global uskoro

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Na mom Mi 8 Se je camera 2 api vec omogucen, a imam miui 10.. najlakse je da neko od vas na miui 10 provjeri s ovim https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.vipek.camera2_compatibility_test

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Mahjongg kaže...

Jel se nekome desilo da mu početni ekran ne reagira...sada drugi put u dva dana da mi kada izađem iz neke aplikacije početni ekran ne reagira...virtualne tipke reagiraju kao i prečaci sa vrha ekrana ali prečaci na početnome ekranu i swipe lijevo desno ne...restart rješava problem...mob nije rootan niti ništa drugo..stock global sa zafnjim updateom

 Meni je prije par dana pocetni ekran zablokirao na dva xiaomia u roku sat vremena, fingerprint unlock radi, ali sve ostalo ne radi, pocetni ekran je mrtav jednostavno. Jedino restart rijesava problem. Izgleda da su nesto sprckali u ovom novom updateu jer je dosad sve radilo ludjacki brzo. 

 

Sto se tice samog mobitela nakon dvomjesecnog koristenja mogu samo reci da je vrh vrhova, odusevljenje i dalje traje. Baterija brutalna. Bez rijeci. 

Jedini problem je sto mi je se na par mjesta izgrebao oko konektora za punjenje iako je u maskici, izgleda da je bas podlozan grebanju. 

I jos ovo, neznam cemu plakanje za stock androidom, MIUI je po meni bas brutalan, hrpa mogucnosti za postavke i prilagodbu. Sjeo mi je bas odmah iz prve i tu nemam nikakvih zalopojki za nekakvim cistim androidom. Neznam samo po cemu je to cisti android bolji od MIUI? Neznam zbog cega svi hoce nesto prckat i modificirat po softweru kao i toliku opsjednutost za g camom ali ajde ako vas to veseli neka svatko radi sto ga je volja.

12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Jer dobiješ puno bolji rezultat slikanja sa istim hardverom. Kao da si doibio besplatnu hardversku nadogradnju...

MIUI je skin preko Androida, koji često loše optimiziraju, a android one uređaji generalno rade bolje jer imaju čisti android od googlea. Baš zato sam zadovoljniji sa MI A1 jer radi brže od Notea 5 na istom hardveru. 

Hearthstone: Maks0806#2960
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Aceruser kaže...
Mahjongg kaže...

Jel se nekome desilo da mu početni ekran ne reagira...sada drugi put u dva dana da mi kada izađem iz neke aplikacije početni ekran ne reagira...virtualne tipke reagiraju kao i prečaci sa vrha ekrana ali prečaci na početnome ekranu i swipe lijevo desno ne...restart rješava problem...mob nije rootan niti ništa drugo..stock global sa zafnjim updateom

 Meni je prije par dana pocetni ekran zablokirao na dva xiaomia u roku sat vremena, fingerprint unlock radi, ali sve ostalo ne radi, pocetni ekran je mrtav jednostavno. Jedino restart rijesava problem. Izgleda da su nesto sprckali u ovom novom updateu jer je dosad sve radilo ludjacki brzo. 

 

Sto se tice samog mobitela nakon dvomjesecnog koristenja mogu samo reci da je vrh vrhova, odusevljenje i dalje traje. Baterija brutalna. Bez rijeci. 

Jedini problem je sto mi je se na par mjesta izgrebao oko konektora za punjenje iako je u maskici, izgleda da je bas podlozan grebanju. 

I jos ovo, neznam cemu plakanje za stock androidom, MIUI je po meni bas brutalan, hrpa mogucnosti za postavke i prilagodbu. Sjeo mi je bas odmah iz prve i tu nemam nikakvih zalopojki za nekakvim cistim androidom. Neznam samo po cemu je to cisti android bolji od MIUI? Neznam zbog cega svi hoce nesto prckat i modificirat po softweru kao i toliku opsjednutost za g camom ali ajde ako vas to veseli neka svatko radi sto ga je volja.

 app vault zajebava, obrisi azuriranje i trebalo bi biti sve ok

15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
domac5 kaže...

Na mom Mi 8 Se je camera 2 api vec omogucen, a imam miui 10.. najlakse je da neko od vas na miui 10 provjeri s ovim https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.vipek.camera2_compatibility_test

 Na nekim mobitelima (Mi 8, Mix 2S i Poco) je po defaultu ukljucena od MIUI 10. Na nekima nije (RN5 itd.), ali se moze ukljuciti pa da GCAM radi. Na RN4 je u MIUI 10 niti ne mozes ukljuciti, kad napravis build.prop edit aplikacije za check prikazuju da je ukljuceno, medutim GCAM i aplikacije koje koriste camera2 api uopce ne fukncioniraju.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
mind_challenge kaže...
domac5 kaže...

Na mom Mi 8 Se je camera 2 api vec omogucen, a imam miui 10.. najlakse je da neko od vas na miui 10 provjeri s ovim https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.vipek.camera2_compatibility_test

 Na nekim mobitelima (Mi 8, Mix 2S i Poco) je po defaultu ukljucena od MIUI 10. Na nekima nije (RN5 itd.), ali se moze ukljuciti pa da GCAM radi. Na RN4 je u MIUI 10 niti ne mozes ukljuciti, kad napravis build.prop edit aplikacije za check prikazuju da je ukljuceno, medutim GCAM i aplikacije koje koriste camera2 api uopce ne fukncioniraju.

 Pod "uključiti" misliš na unlockanje BL-a i flashanje zipova za enable camera2 apija ili postoji civilniji način?

15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
crazy_luđak kaže...
mind_challenge kaže...
domac5 kaže...

Na mom Mi 8 Se je camera 2 api vec omogucen, a imam miui 10.. najlakse je da neko od vas na miui 10 provjeri s ovim https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.vipek.camera2_compatibility_test

 Na nekim mobitelima (Mi 8, Mix 2S i Poco) je po defaultu ukljucena od MIUI 10. Na nekima nije (RN5 itd.), ali se moze ukljuciti pa da GCAM radi. Na RN4 je u MIUI 10 niti ne mozes ukljuciti, kad napravis build.prop edit aplikacije za check prikazuju da je ukljuceno, medutim GCAM i aplikacije koje koriste camera2 api uopce ne fukncioniraju.

 Pod "uključiti" misliš na unlockanje BL-a i flashanje zipova za enable camera2 apija ili postoji civilniji način?

 Ne postoji civiliniji nacin. Da bi "ukljucio" treba ti root, da bi dobio root treba ti TWRP, da bio dobio TWRP treba ti otkljucan Bootloader.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice