Xiaomi Redmi Note 5 Pro

poruka: 2.739
|
čitano: 776.352
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
@T700
Puno sam kopao po internetu danima i meni se čini da je ovo najjednostavnija opcija baš zato jer ne treba rootati! Samo mora biti otključan bootloader.
A izgleda mi i dosta pregledno sa svim koracima i slikama priloženim (čak ima i video).

A pitam ovdje stručnjake zato jer nikada nisam (barem uspješno) ulazio u fastboot mod. Jednom sam tako slušao neke likove sa XDA foruma pa sam brickao stari mobitel, poslje se nitko nije javljao. Tako da sam nepovjerljiv na sve što ljudi pišu. Pokušavam provjeriti na što je moguće više strana da opet ne bih bacio nov mobitel.

Ovaj gore lik je to ekstra slikovito i razumljivo objasnio, ja samo tražim potvrdu od iskusnijih je li taj postupak 100% ispravan (da nije slučajno za neku drugu verziju) i jesu li verzije TWRPa i Gcama najbolje. Ostalo mogu sam slijediti ove korake.

Čim ovo odradim javljam se sa utiscima ;-)
Neznanje je bliže istini nego predrasuda
11 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Koristim Outlook app ali nikako da natjeram ledicu obavijesti da treperi. Zna li netko

 

ukljuučeno je sve pod Obavijesti i traka statusa-Obavijesti aplikacija-Outlook

 

koristim ovaj zadnji miui

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ja bi ti preporucija international xiaomi.eu verziju

Miui10 ti je support za 18:9 ekrane, puno ljepsi design za fullscreen uredaje

 

12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Neuk kaže...

 
Može li netko od vas iskusnijih znalaca baciti oko na ovaj postupak?
Našao sam vrlo razumljiv priručnik za instaliranje Gcam (omogućavanje camera2api) na Redmi Note 5, koji (valjda) vrijedi za sve uređaje na MIUI9.
Pošto nisam 100% siguran je li to sve u redu, može li netko potvrditi pa da se upustim u ovo danas.
Hvala puno  
https://www.quora.com/How-do-I-install-the-Google-Camera-on-a-Redmi-Note-5-Pro

Ovaj guide je ua MIUI baš, i bez rootanja kolisko vidim (bez Magiska). Ja bih čak probao ići na tu soluciju s linka.

 

Ne znam kak bi to kak sam ja radio (ja sam na custom romu) funkcioniralo na MIUI, zato ti se bojim neke određenog reći.

11 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Može link za neko dobro kaljeno staklo za kameru? Uzeo sam ovu maskicu i ovaj tempered glass zasad i zadovoljan sam. Samo što rupa za kameru na maskici nije baš toliko duboka kao kod nekih, no mob odlicno lezi u ruci.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Instaliranje TWRP-a je lagano ako je mobitel u "anti 3"

Ako je anti 4 onda ce bit problema, jer svaki nedopusten ulazak u custom recovery ce izazvat brick uredaja

Pisa sam o tom na prijasnjoj stranici

 

7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
@Destinyg133
Jel se referiraš na moje pitanje?
Ja nisam mislio flashati Romove, pa cak ni praviti root i instalirati twrp ni magisk.
Koliko sam shvatio u onoj metodi koju sam zalijepio na linku, TWRP se samo pokrene sa kompjutera.
Nije valjda da je i to opasno zbog toga ARB 4??

Daj me nemoj... Taman sam posao napraviti sebi gcam
Neznanje je bliže istini nego predrasuda
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Ja nisam ni trenutka požalio što sam sa miuia prešao na custom rom.
Sve je na customu bolje posloženo i nema problema kao na miuiu - npr. komplicirano podšavanje notifikacija, razbacanih postavki...
O prednostima roota ne treba ni govoriti.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Destinyg133 kaže...

Instaliranje TWRP-a je lagano ako je mobitel u "anti 3"

Ako je anti 4 onda ce bit problema, jer svaki nedopusten ulazak u custom recovery ce izazvat brick uredaja

Pisa sam o tom na prijasnjoj stranici

 

 

Jel mozes ovo malo pojasniti?

 

Koliko sam ja skuzio TWRP bi se trebao moci instalirati lagano nebitno da li ima anti 3 ili anti 4, ulazak u recovery ne bi trebao brickat uredjaj.

Problem je samo kod flashanja MIUI romova gdje treba paziti da se ne flasha anti 3 verzija preko anti 4.

Non-MIUI romovi ne bi trebali imati nikakvih problema bez obzira koja je gori antirolback verzija.

Right?

15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Na anti4 twrp treba pokrenuti iz fastboota pa onda unutar samog twrpa izvršiti instalaciju twrpa. Ako to ne napraviš kod restarta ga pregazi stock recovery. Nakon toga ide custom rom jer ako ostane miui zbrikat ćeš mob.
Za anti3 nek malo pojasni ko ima anti3 mob.
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.9.2018 9:14 (tintin).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Jel se može gcam postaviti na RN5 bez rootanja? Na službenim stranicama od xiaomia piše da čekaju Oreo (?) pa da će onad moći (?)

10 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Kod anti 3 je sve normalno, kao za svaki drugi mob, normalno instaliras twrp i on je "permanently" tu

Anti 4 - ARB ukljucen

Anti 3 - ARB iskljucen

Anti 2 - ARB ne postoji

 

Prica se da ce doc i Anti 5 koji bi ili treba ispravit sve sto je dosad na anti 4 bilo zasrano, ili ce bit jos jaca zastita

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Zbunjen sam sa tim imenima.

Da li je ovo Pro verzija koja se ovdje komentira:

https://neutrinomobile.hr/smartphone/brand/xiaomi/filter/model/redmi-note-5.html

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Da

Hearthstone: Maks0806#2960
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ne to je ai dual, kineska verzija, ista je kao i pro (pro je samo indijska) 

Razlike mozes pogledat ovdje https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9120&idPhone2=8893#diff-*,*,*

 

Ai dual je poboljsana verzija indijskog telefona

Doduse imaju i koriste isti firmware pod nazivom "whyred"

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.9.2018 14:13 (Destinyg133).
13 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Neznam sta komplicirate sa objasnjenjima... ljudi gledajte Redmi Note 5 sa SD636 i ne mozete falit.

Moj PC  
4 0 hvala 1
12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Je, to je to, ne trkeljaj. Čim vidiš modul sa dvostrukom kamerom i sd636 to je to. 

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

I pro i ai dual oboje imaju Qualcomm SDM636 Snapdragon 636

Ja samo navodim da to nije "pro" verzija

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Ima tko problema sa baterry drainom na ovome zadnjem updateu 9.6.4 ?

Stalno mijenja signal iz 4G u H+ pa opet nazad pa edge i gubi bateriju tko zna gdje
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Navodno je bolje za bateriju da stalno bude na 4g ukoliko zivis u okolini gdje je pokrivenost za 4g dobra. I čak je drain manji nego na wifi-u navodno u tom slučaju. Baš neki dan to kopao po internetu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.9.2018 18:06 (glikoprotein).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Nije istina, npr kad učim u knjižnici, imam 6-7h sot, a kad učim negdje gdje imam wifi imam do 9. Po grafu se vidi da je drain od 4g viši nego kada je wifi upaljen.

 

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Lose si prokopo majstore, drain na 4g nikako nemoze bit manji nego na edgu, 3g ili wifiju

14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Došao i moj Note, pokušaj otključavanja BL-a. Moram čekati 720h, nekome ću glavu skinut. Što je najbolje, navodno je standardna praksa da prvo otključavanje ne prolazi, samo su sad poduplali vrijeme na 30 dana

Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Kako sad prelaze internacionalno korak po korak

To in je nacin zastite

Debilno slazem se, al jebiga, ako zakljucas mob, neko ce se dobro namucit na ti ga samo reseta i tjt

14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ma znam, to je zaštita da distributeri ne flashaju svoje romove na mobitele koje dobiju i takve daju kupcima, pune bloata, onda kupci koji ne znaju bolje, krive Xiaomi. Al opet...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Destinyg133 kaže...

Lose si prokopo majstore, drain na 4g nikako nemoze bit manji nego na edgu, 3g ili wifiju

 Pa na moru mi je Mi 5 manje trosio na 4g nego na 3g mogu ti rec.. manje se grijao.. a i 4g i h+ su skoro imali puni signal

15 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ne shvacate,identicni uvjeti kao prije updatea i nije bilo battery draina,nema veze sa mrezom,prebacivanjem i slicnim.
Vidim da se dosta jos ljudi zale,nadam se da ce rijesiti do kraja iduceg tjedna.

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Jel se nekome desilo da mu početni ekran ne reagira...sada drugi put u dva dana da mi kada izađem iz neke aplikacije početni ekran ne reagira...virtualne tipke reagiraju kao i prečaci sa vrha ekrana ali prečaci na početnome ekranu i swipe lijevo desno ne...restart rješava problem...mob nije rootan niti ništa drugo..stock global sa zafnjim updateom

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

meni se zna desiti da 4-5 puta moram stisnuti prečac da pokrene OneNote i to samo kada izađem iz navigacije. Ne reagira odmah ekran. Imam zadnji miui.

Pitanje: Ako rootam mobitel da li ću moći primati update Miui roma kao i do sada?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
dar01 kaže...

meni se zna desiti da 4-5 puta moram stisnuti prečac da pokrene OneNote i to samo kada izađem iz navigacije. Ne reagira odmah ekran. Imam zadnji miui.

Pitanje: Ako rootam mobitel da li ću moći primati update Miui roma kao i do sada?

 

Da, root ne mijenja išta osim što omogućuje aplikacijama root access svim datotekama sistema

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice