Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.114
|
čitano: 13.254.024
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Osim ako kupoprodajni bude glasio na tvog oca a on ispuni darovni da glasi na tebe i tako iskoristis rupu u zakonu i izbjegnes placanje poreza tj upravne pristojbe 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ne mislim ih daviti radi sice...

Ugl, bitno mi samo radi prijepisa, valjda je onako kako sam napisao

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Itko jos?

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Svejedno ti je naveo ili ne

Jer svakako plačaš upravnu naknadu

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jarvan kaže...
ivanzu kaže...

Perem auta u garazi posto ima odvod tako da nije skroz do sunca. Obrisem auto sto prije mogu ali ako ostane imalo traga vode odma sutradan se pretvori u bijelu mrlju koju ne mozes skinuti bez brisanja kao lud, izgleda ima previse kamenca u vodi. Mislio sam staviti vosak na auta ali nista od toga dok ne skinem te usrane mrlje.

 

 

 

 

 Prohrđala sirota pčelica :)

 Da se nadovežem na sebe, kupio sam Opela neki dan ... karma je ...

 

Može preporuka neke "multimedie", koji tablet da uguram?

 

Meriva 2004.g.

https://www.youtube.com/user/ddokmanic
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Meriva je super - od tih malih automobila - Meriva zaista ima mjesta za obitelj.

Kupio sam jednu to godiste sestricni - jos uvijek ju vozi - tad sam ju platio 5600€ sa 46.000km i 9 godina starosti.

Vozila ju je moja susjeda, i kako je otisla u mirovinu i odlucila se preseliti s muzom natrag u Cesku,

tako su stavili oglas na autu - rekoh prava prilika, nigje hrdje, iznutra bonboncic.

 

Da, auto-multimedija je njesra, samo audio-CD bez MP3ca.

Ja sam stavio USB transmitter, sestricni dovoljno. Evo do sad je napravila s njih 27.000km, dakle s obzirom da ga vozi vec par godina,

to je nista.

 

Od popravaka je do sad morala varit nosac lonca, to je sve prohrdjalo i raspalo se, promjenit diskove jer su i oni prohrdjali,

i obrusit straznji desni blatobran, jer i on dobio hrdju - al ona ga vozi i po snijegu i soli - dok je susjeda vozila po gradu i suhom,

te je bio garaziran - sad stoji pred kucom.

 

Takodjer od popravaka su promjenjeni prednji i straznji motor brisaca, te same stange od brisaca, to se pocelo uvijati,

jer je sestricna ukljucivala brisace i kad je na autu snijeg, a to ne moze biti dobro, kad tad su se morali posavijati, i motor krepati.

 

Za Merivu sad vec imas svega - mozes birati sto hoces:

https://www.aliexpress.com/popular/opel-meriva-car-radio-mp3.html

 

Usput - koji motor? Njen je 1.6 16V 100PS - zvuci puno, ali je trom. Bar meni.

Ciglu na gas i gotovo nista se ne desava. Al radi mirno i djeca otraga mirno spavaju.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.7.2019 15:25 (Čitatelj).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Meriva je dosta tezak auto, ima nekih 1300kg. Ovako kada ga gledas pomislio bi da ima 1100kg.

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Pa pogledaj malog Yarisa hibrida - 1245kg, 75KS - a naspram Merive - raketa.

Jednostavno elektro-motor ga izvlaci, dodas gas i nesto se desava.

Tek iznad 130km osjetis da mu pocinje falit soka, tako da od 130 do 170 mu treba.

Maksimalna brzina koju sam dostigao je 188km/h, nece brze, eventualno nizbrdo.

 

Sa Merivom sam isao 182km/h, dalje nejde, ali jako je trom. 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Biježao sa 18 godina u mercedesu, šteta da nije vozio avion neki, skuplje bi platio vlastitu grešku...
INFO

BTW:
video o fap-u, fora za pogledati

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.7.2019 18:26 (1BIT).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nisam na kraju uzeo, ali trazim drugog sestaka...tipa 330i 330d is200 i sl. Prihedlozi? Do 4 - 5000 eur

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja bi isao a BMW-a (benziac), nekako mi je to najprikladnije za nase podneblje. 

 

A i nisam previse upoznat s drugima.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Evo iz bmw grupe jedan

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
11 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Da ne otvaram temu, ukratko cu ovdje postaviti pitanje.

Koliko je stetno za automobil sa automatskim mjenjacem koji ne posjeduje pravi "launch control" mod "ispaljivanje" iz mjesta (naravno ne svakodnevno, niti ludacko za neke rekorde, cisto tu i tamo malo zabave). Dakle lijeva noga na kocnicu, desna gas i pustaj kocnicu. U pitanju je automobil Audi A3 iz 2002. godine sa automatskim mjenjacem.

 

Hvala unaprijed.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

Nisam na kraju uzeo, ali trazim drugog sestaka...tipa 330i 330d is200 i sl. Prihedlozi? Do 4 - 5000 eur

Ak baš mora bit šest onda GS300. Ak ne mora onda GS430. Druga generacija. Uglavnom ih je malo na tržištu, al se da nać ako import igra ulogu. Na njuškalu je 430, taman u budžetu.

Subaru Legacy 3.0 sa flat-6. Uglavnom karavani. Sedani su skuplji.

 

 

11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Meriva je dosta tezak auto, ima nekih 1300kg. Ovako kada ga gledas pomislio bi da ima 1100kg.

 Masa praznog vozila 1530 kg, još je teža. 1.7 CTDI 101 KS (74 kW). Muče je neke sitnice, to ću riješit ovih dana, usis turbine, MAP/EGR, klasika.

 

Kum ima novog 3008 pižoa, 250 kg lakši od stare meriva.

 

Teška je, osjeti se ako se želiš povest u zavoju, vuče te naprijed gdje ne treba.

https://www.youtube.com/user/ddokmanic
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav,

koji je najbolji izbor do 50-60000kn?

 

U uži krug mi je za tu cifru upao Clio 90, 2015.god te do cca 100 000 kilometara.. Je li to best buy za tu cijenu? Imam modernistički ukus pa mi je želja imati bolju opremu poput NAV ekrana, senzora itd.

 

Hvala

 

 

http://dogadaji.hr
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.7.2019 9:27 (joze).
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jarvan kaže...
ivanzu kaže...

Meriva je dosta tezak auto, ima nekih 1300kg. Ovako kada ga gledas pomislio bi da ima 1100kg.

 Masa praznog vozila 1530 kg, još je teža. 1.7 CTDI 101 KS (74 kW). Muče je neke sitnice, to ću riješit ovih dana, usis turbine, MAP/EGR, klasika.

 

Kum ima novog 3008 pižoa, 250 kg lakši od stare meriva.

 

Teška je, osjeti se ako se želiš povest u zavoju, vuče te naprijed gdje ne treba.

 Uh sretno s tim motorom. Vozio sam ga 9 godina u astri h i potrosio sam poprilicno novaca na popravke.

PSN:Tomislav025
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
joze kaže...

Pozdrav,

koji je najbolji izbor do 50-60000kn?

 

U uži krug mi je za tu cifru upao Clio 90, 2015.god te do cca 100 000 kilometara.. Je li to best buy za tu cijenu? Imam modernistički ukus pa mi je želja imati bolju opremu poput NAV ekrana, senzora itd.

 

Hvala

 

Moras malo detaljnije napisat za sto trebat auto, koliko km radis godisnje i tako. A Clio IV je sam po sebi OK autic, nis posebno, al dizajn odlican.

11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...
Jarvan kaže...
ivanzu kaže...

Meriva je dosta tezak auto, ima nekih 1300kg. Ovako kada ga gledas pomislio bi da ima 1100kg.

 Masa praznog vozila 1530 kg, još je teža. 1.7 CTDI 101 KS (74 kW). Muče je neke sitnice, to ću riješit ovih dana, usis turbine, MAP/EGR, klasika.

 

Kum ima novog 3008 pižoa, 250 kg lakši od stare meriva.

 

Teška je, osjeti se ako se želiš povest u zavoju, vuče te naprijed gdje ne treba.

 Uh sretno s tim motorom. Vozio sam ga 9 godina u astri h i potrosio sam poprilicno novaca na popravke.

 Ne razumijem zašto si ga trpio 9 godina. Ak me nekaj muči tog se riješim.

Šogor ga ima u svojoj Astri (prvi vlasnik), 305.000 km, original kvačilo, bosch pumpa otišla na 280.000 km, samo redovni servisi.

Samo kaj je bio kod limara dva puta radi hrđe.

https://www.youtube.com/user/ddokmanic
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Trpio sam ga jer sam skupljao za novi. Ja bi na tvom mjestu preventivno reparirao alternator. Motor je trom,velika turbo rupa,dosta velik porrosac,dosta grubo radi za CR motor.

 

Taj motor nema bosch pumpu tak da neznam kak je tvom sogoru otisla. Uglavnom ne zelim te plasiti,zelim ti srecu sa autom ali tesko da ces biti sretan. Eh da skoro sam zaboravio obavezno si provjeri crijeva od vode jer to voli propisati. Neznam ak meriva ima kazaljku temperature, astra nije imala.

 

 

PSN:Tomislav025
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

To je onda Astra G ako ima bosch pumpu sto znaci da je to VP44 pumpa koja ima sranja sa lemovima i jeftino se popravi za nekih 300-500kn. Astra H je common rail te koristi pumpu visokog pritiska. Kod te generacije problem je alternator koji ima vakum pumpu na sebi pa voli crknuti i bude skup popravak, opcenito ta generacija auta 2004-2008 nije neka sreca u dizelskim varijantama. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.7.2019 15:46 (ivanzu).
7 godina
protjeran
offline
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Opcenito opel i dizel nejdu zajedno. Ako mora biti opel onda benzinac. Benzinci su im uglavnom dobri i pouzdani.

PSN:Tomislav025
13 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

To je onda Astra G ako ima bosch pumpu sto znaci da je to VP44 pumpa koja ima sranja sa lemovima i jeftino se popravi za nekih 300-500kn. Astra H je common rail te koristi pumpu visokog pritiska. Kod te generacije problem je alternator koji ima vakum pumpu na sebi pa voli crknuti i bude skup popravak, opcenito ta generacija auta 2004-2008 nije neka sreca u dizelskim varijantama. 

 dizelski 1.9 cdti je isto sto i fiat 1.9 jtd ako se ne varam.

 

ti to je dobar motor.

 

a za 1.7 cdti isuzu ne znam kakvi su

6 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav,

može li mi molim vas netko pojasniti sve oko uvoza auta, znaci od trenutka kad ga vidim na mobile.de do kada je na hr tablicama. Razmisljam i o tome da nekoj autokuci platim dovoz i da rijese svu papirologiju jer mi se cini komplicirano i da puno vremena oduzima. I kolika je razlika da sve sam odradim naspram firme posrednika. Nije u pitanju da moram vidjeti auto jer je auto 2016. sa 60000km u ovlastenom bmw salonu sa bmw premium selection certifikatom, jedino mi je dilema da li sam ili preko firme jer apsolutno nista ne znam od procedure. I koliko je sigurno preko posrednika da me ne prevare. Puno hvala

 

Lp

12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Jel imate neki držač za mobitel? Samo da je magnetni i da ide na ploču. Držač je dosta nizak, ploča je ravna i s velikim mobitelom ne mogu naštelovat više kut. Mobilni doslovno gleda u nebo. Mobilni mi je 6"(1:2) 

 

@Stavio sam sliku ali je ne vidim iz nekog razloga.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.7.2019 18:10 (Dex.pwn).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema

//

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.7.2019 18:08 (Dex.pwn).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Prijevoz auta je nekih 400€ i mislim da toliko jos dode usluga. Po meni je sigurno ako sve radis preko neke nase vece auto kuce tipa TRCZ, Neostar i sl.. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.7.2019 18:14 (ivanzu).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Sve ovisi koliko ti auto kuća misli uzeti,većinom su to 1500-2000€ marže što sam ja upućen.

Ako nađeš auto kuću koja će ti to srediti do 1000€,možda čak i nije loše ako ti se neda zezati

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice