DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik izdvojena tema

poruka: 1.762
|
čitano: 836.341
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

BTW, do još dodatno smutim vodu... Moji imaju HBO kanale a Arene nemaju. :D

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

-sve, baš sve.. i naravno da radi, dok su isključivo fta kanali za snimanje itd.. tj to nema veze sa samim uređajem-buketima i sl.

-izgleda da su to napravili greškom tj na kutiji je otisnuto ''evotv na dar 90 dana'' ali iz drugih reklama postoji razlika što se u tome misli, npr buketi-paketi i uvjek +hbo +sport tj na cjenicima postoje fusnote-zvjezdice * za izuzetak npr slaganje mjesečnog buketa u što se ne računa npr hbo itd...

-ponuda na webu je svježa, izmjene ovaj tjedan tako da je to vjerojatno njihovo petljanje tj izmjene u hodu pa su i greške moguće, ali time kupac ima pravo tražiti i dobiti sve.. jer tako piše i ostalo je tad kažnjivo-zavaravajuće i sl, pa ću za mjesec ako mi nešto ugase malo natezati-maltretirati ih.. jer mi ovaj dodatni uređaj nije nužan, kupljen onako.. da imam, tj mogu bez njega pa mi nije problem prijaviti na mingo.hr i maltretirati dok ne ispune navedno a grešku nek snosi odgovoran, što je u slučaju firme sam tcom.

-normalan korisnik će vjerojanto popustiti tj ako nema tv tad je teže natezati se neko vrijeme (i nemati za to vrijeme tv program..) pa tad obično ljudi plate i šute, dok je meni plan upravo time ih naučiti pameti i igrati se pravne države, jer kad-tad svi moraju igrati po pravilima. Ako je greška, svejedno je važeće i tad se mora ispuniti ugovoreno ili kazna dok oni mogu za grešku utjerivati odgovornost nekog djelatnika, to je njihova stvar..

 

edit: .. inače, evotv imam od početka prije cca 5god.. imam par paketa-dodatni.. i znam što se nudi, cijene i sl. dok sam ovaj uređaj uzeo onako, umjesto nekog jeftikanera za korištenje uz monitor-pc, zato sam gledao i uređaje s CI+ modulom jer mogu lako prebaciti modul iz tva po želji.. i prije tjedan dana je stanje bilo drugačije nego danas (bio je strong 8550) kao što je i svježe postojanje opcije unosa korisničkog broja-keya uređaja tj to je bio razlog da kupim njihov uređaj umjesto neki treći i da ako želim mogu aktivirati pakete koje već imam na pretplati. Pošto imam kabelsku-bnet i za koji dan optiku tcom.. imam sve potrebne kanale tj ne sjećam se kad sam gledao hbo dok sport trebam samo kad je ekipa na roštilju i neka važna utakmica.. tj nisu stvari koje me zanimaju i čisti bonus kao i razlog za smajlić.. a baš zato ću ih maltretirati ako mi nešto od tog isključe idućih 90 dana tj gledat ću samo zato da ih mogu gnjaviti :))

 

pa preporuka, kupiti u tcom centru, jer na kutiji piše 90 dana, dok zato jer nije navedeno koji paketi moraju dati sve, na webu je to lako izmjenjivo i možda za koju minutu više neće biti svi paketi uključeni npr greškom, no realno ne mora to biti greška nego može i pamtena reklama-promo tj to je najbolji način kako privuči korisnika pa čak da dumpaju cijene prijemnika ispod nabavne, tj njima je trošak isti gledao ja jedan ili sve kanale.. i jedini cilj im je da poželim nešto platiti, 30-69-125kn.. mjesečno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.10.2020 10:15 (ihush).
12 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Leon4rdo kaže...

Jučer u T-coma roditeljima uzeo EVOTV T52IR prijemnik za 189kn. Prijem signala je odličan. Tome pomaže i to što s prozora vidim odašiljač i 20tak km udaljenosti. Kada se ovaj isti prijemnik kupi kod pošte, dobije se 30 dana probni period sa svim kanalima (Cinestar, HBO, Cinemax, National Geographic, Cartoon Network, Arena Sport), no kod telekoma se nakon tih mjesec dobije kod za još dva mjeseca. Ti u stvari ne upisuješ ništa budući ti oni odmah u poslovnici odrade sve to, tako da ti doma samo spojiš prijemnik s televizorom i odskeniraš kanale.

 

Sam prijemnik je manja kutijica sa svim priključcima sa zadnje strane. Napajanje je dosta kompaktno i izdvojeno tako da se prijemnik manje grije što će sigurno pomoći kod trajnosti. Na dodir jedva da se osjeti da je uključeno. Priključaka ima dovoljno. Antenski ulaz, pass-through ukoliko to nekome treba, 3.5mm AV za slušalice, optički S/PDIF, HDMI 1.4, USB za vanjski disk/stick, Ethernet. Nema SCART za one televizore koji nemaju HDMI ali tada se televizor spoji preko 3.5mm adaptera. Televizori ionako iz SCARTa često koriste composite (1 linija) a ne s-video (2) ili component/RGB (3) komponente tako da je to svejedno. Adapter nije u pakiranju, ali su stavili HDMI kabel što će vjerojatno većina koristiti. Irdeto v4.0 dekoder ne može koristiti kartice što mnogima isto tako neće biti problem. Daljinski je kakav se isporučujue sa mnogim kineskim kutijicama. Dosta je lagan, visine je 17,5 cm što zaista nije premalo, ali će nekima vjerojatno trebati malo vremena za prilagodbu. Ali, moglo je biti i gore. Dugmad nisu premekana. Testirao sam na 4m i sa daljinskim zakrenutim pod kutem od 45°, što je sasvim pristojnoSa softverske strane nije ništa posebno. Namještanja rade, EPG radi, teletekst radi, preko USB MKV 10-bit 7.1ch radi. Tako da nekih zamjerki baš i nemam ukoliko ne računam titlove. Čita vanjske titlove koji trebaju imati isto ime kao i video (.en ili .hr na kraju ne prolaze ali tako je kod dosta playera pa to ne može biti neka zamjerka). Nisam našao da se može odabrati veličina ili pozicija titla. Nažalost, za naše znakove čini mi se da će biti potrebna konverzija. Nisam previše testirao ali baratanje titlovima unutar mkv kontejnera mi je isto tako upitno.

 

Prijemnik je negdje u cijeni drugih kineskih složenaca. Ali, dosta njih stave SCART u kojem prespoje tko zna što i izbace passthrough, usb, ethernet (nisam testirao ali po onome što sam čitao jednako kao i kod drugih vjerujem da nema punu funkcionalnost) ili optički audio. Sveukupno za prosječnog korisnika rekao bih sasvim dovoljno. Ovdje dobiješ još 90 dana EVOTV.

summus kaže...

- znači uz ova INTD HD T52IR prijemnik ne idu svi buketi, nema sport premium buketa (ArenaSport 1-6) to ide samo sa skupljim modelom koji ima hbbtv? (ovo prvi put čujem)

- može li se na ovom INTD HD T52IR reproducirati video sadržaj koji je skinut negdje drugdje a ne snimljen na uređaju (koje formate)

- podržava li naše subtitlove (mogu li se povećavati/smanjivati)

- možeš li probati danjinski pod nekim kutom kako hvata

  • EVOTV je u početku imao sve ArenaSport kanale, nakon nekog vremena HT je odlučio prijenose hrvatske nogometne lige zadržati samo za svoje pretplatnike tako je EVOTV stavio SportKlub na kojem si i dalje mogao gledati golf, košarku i strani nogomet. HT koji je sada novi vlasnik EVOTV prenosi ArenaSport 1-6.
  • Nisam testirao sve kombinacije ali 1080p 10-bitni video sa 7.1 Dolby AC3 5.1 i Dolby Digital Plus 7.1 zvukom rade (isto kao i za Arena Sport već je napisano na prošloj stranici). 4k video imam samo sa Dolby TrueHD i Dolby Atmos zvukom. TrueHD i Atmos čak i noviji televizori rijetko čitaju, stoga ne zamjeram. Koliko sam vidio svi slični kineski boxovi uglavnom podržavaju samo 1080p izlaz, stoga je upitna mogućnost samog čipseta za baratanje sa Ultra HD materijalom. Uglavnom, pojavi se početak filma - izbaci poruku da video nije podržan - izađe.
  • već napisano
  • već napisano

 

@ihush čovjek u poslovnici mi je rekao 30-dana kanali (nije znao koji) i onda se ne prijemniku pojavi poruka da li želite produžiti za još ta dva mjeseca. Kako sam već napisao on je neke brojeve sa prijemnika dok sam bio u poslovnici unio u EVOTV bazu, pa je moguće i da je to produženje već u bazi. Vidjet ću.

 

Otvoreni svi kanali sa www.evotv.hr/usluge/ponuda-paketa:

  • 24 Kitchen
  • AXN
  • Al Jazeera Balkans
  • Arenasport 1~6
  • Baby TV
  • Boomerang
  • CNN
  • Cartoon Network
  • CineStar TV Action and Thriller
  • CineStar TV Fantasy
  • CineStar TV Premiere HD 1~2
  • Cinemax 1~2
  • Cinestar TV
  • DM Sat
  • Da Vinci
  • Doku TV HD
  • Epic Drama
  • FOX
  • FOX Life
  • Fox Crime
  • Fox Movies
  • HBO HD 1~3
  • HNTV
  • Jugoton
  • Kino TV
  • Klasik TV
  • Laudato TV
  • M1 FILM
  • M1 GOLD
  • MTV
  • NatGeo Wild
  • National Geographic
  • Nick Jr.
  • Nickelodeon
  • Nicktoons
  • Pickbox TV
  • RTL Adria
  • RTL Crime
  • RTL Living
  • RTL Passion
  • TV1000
  • Toon Kids
  • VH1
  • Viasat Explore
  • Viasat History
  • Viasat Nature HD
  • Vivid
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

RTL Adria, RTL Crime, RTL Living, RTL Passion i još par kanala su programi plus i kao takvi se mogu gledati i bez evotv pretplate.

16 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Arena nema prvih 90 dana?
Jer na evotv poveznici piše da postoje u sport premium paketu a trebali bi otkljucati sve
Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
8 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Upravo došal iz T coma i po Vašoj preporuci uzeo taj Intek. Na kutiji piše Evotv dar do 90 dana.U samoj kutiji je i letak -najvažnije informacije za početak.Prvih 30 dana možemo pratiti najbolje filmske,dokumentarne i sportske kanale koji su dostupni na EVOtv usluzi.Nakon toga za aktivaciju dodatnih 60 dana treba poslati sms poruku na broj 818901 sa aktivacijskim brojem uređaja. Dodatnih 60 dana ne uključuje isti sadržaj kao i prvih 30 dana.

Uz uređaj se dobije i Hdmi kabel kaj je još jean plus.

 
2 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Leon4rdo kaže...
..

 

@ihush čovjek u poslovnici mi je rekao 30-dana kanali (nije znao koji) i onda se ne prijemniku pojavi poruka da li želite produžiti za još ta dva mjeseca. Kako sam već napisao on je neke brojeve sa prijemnika dok sam bio u poslovnici unio u EVOTV bazu, pa je moguće i da je to produženje već u bazi. Vidjet ću.

..

 - točno. No to što netko nešto kaže je sporedno, npr moj agent-trgovac u tcom centru je normalno provukao barkod-skener i to je bilo to tj samo je odšetao do printera uzeti isprintan račun a4 formata, bez da je nešto negdje tipkao-unosio, nikakvog govora o nekom unošenju tj sve je automatika tj pitao sam samo kad je aktivno očekujući trenutno što je potvrdio (dok prođe korz sustav-baza..) tj to je tcom centar, dok drugi trgovci-partneri vjerojatno imaju drugačiji način rada tj nisu u njihovoj internoj bazi-sustavu, slično-jednako kao za mobilne operatere tj ne vidim razliku u načinu rada osim što web nema veze s centrom tj lijeva ruka ne zna što radi desna.. no to je zato jer su (pre)veliki.

-nikad se ne smiješ osloniti na ono što netko usmeno kaže, tj možeš se na to pozivati ali je papirnato ono što vrijedi, a papir-kutija-reklama u ovom slučaju kaže 90 dana.

-znam kako posluju, znam kako je od početka bilo navedeno-predviđeno da se bilo koji kompatibilan uređaj može aktivirati no nikad nisu to napravili kao dio aplikacije u kojoj operater nešto može napraviti, tj nije u softwareu-opciji bilo mogućnosti dodavanja uređaja osim kupnjom kad je to automatika. Već godinu dana se natežem zbog zamjene starog-novog uređaja i od tad imam dva računa umjesto jedan s dodatnim uređajem, jer je tako napravljena app tj nije predviđeno i svodi se na kemijanje pa imam dva korisnička broja s ukupnim iznsom koji je ok (70+40), osim gluposti da stižu dva računa-kuverte ponekad isti dan ponekad razdvojeno pa plaćam dva puta dok je njima besmislen trošak-papir-kuverta i to samo zato jer su tad kemijali uvođenjem novog uređaja kojeg sam uzeo prije planirane gužve tj gašenja SD signala koje je trebalo biti prije pola godine + da mogu gledati hd kanale u međuvremenu. Godinu dana od kupnje nije bilo promjena, do ovog ljeta.. i sad to sređuju, moguće greške ali je recimo sad ok. Svaki drugi mjesec nazovem i admin nešto napravi i kaže da će idući mjesec biti jedan račun.. pa stignu dva :) vidjet ću za desetak dana, možda je to napokon riješeno no tako rade, spetljano bez razrađenog if-then scenarija u startu koji je previdom prošao tj malo je korisnika kao ja da je uzeto više uređaja-paketa i sl. pa da postoji mogućnost problema.

 

-važna stvar je popis svih kanala koji su navedeni u tom free periodu, a to su svi, i hbo+sprot.. možda greškom, no greške se plaćaju + uvjeti-ugovori i reklamirano se moraju poštivati.

-važnije, na kutiji piše 90 dana.. i tad to mora biti devedeset dana, ne 30 ili neki manji broj tj jedino ako žele može više.. + istina, to može biti nekim dodatnim klikom recimo kao procedura i moguće da je dovoljno to obaviti na uređaju ili na web stranici.. no na webu nema bez neke cijene, 30-125kn.. i tad ne postoji mogućnost osim ako to uskoro ne dodaju što bi bilo nepotrebno jer su već svi podaci kod njih u bazi nakon očitavanja barkodom i printanjem računa i od tog trenutka imam 90 dana, sve ostalo je kemijanje ili greška-propust no to je tad njihov propust time i teret..

-nema nikakvog dodatnog uvjeta, nema npr neke online registracije ili nekog kupona-bona kojeg moram aktivirati.. nema, time nema ni takve opcije koja može biti npr uz kupljenu vga za neku igru ili printer-komponente za produljenje jamstva i sl. ... no u ovom slučaju toga nema, ništa, nikakva fusnota-zvjezdica koja bi nešto uvjetovala i tad vrijedi ono što piše i to se mora ispuniti.

-po isteku poklon-perioda naravno da očekujem gašenje kanala koji se plaćaju-paketi, tj ako želim izaberem paket i platim, tj to je sad na webu omogućeno unosom korisničkog broja (koji prije nije postojao kao opcija), pretplata ili bon itd.. dok je za sve kanale cijena 100kn (124,99)..

 

-nisam očekivao 90 dana (samo 30), nisam očekivao sve kanale (hbo-sport).. i nije mi ni bilo važno, ali eto, imam i tako piše, a tad.. - i to ću dobiti, samo je pitanje natezanjem ili normalno, jer ako je greška tad je njihova a zbog reklame ne mora biti greška nego svjestan plan koji ima dobre razloge upravo u trenu kad će većina korisnika zemaljske tv-antene morati kupiti novi uređaj za h.265-hevc dekodiranje i time najbolji trenutak za širenje svoje potencijalne baze korisnika.. čak da dijele uređaje đabe imalo bi smisla kao što mobitel dobiješ za 1kn..

-hoću li nakon 30 dana (do 90) imati npr hbo-arena sport.. ne mora biti, jer ne piše, tj piše samo za 30 dana i piše za neke pakete, ali piše u popisu svih kanala koji se dobiju i time moraju biti i navedeni uključeni, mada meni nisu važni niti sam u startu to očekivao.

 

-išao sam u tcom centar samo zato da preskočim čekanje dostave tj da ne ovisim o tome kad oni stignu da netko mora biti doma tj obavze i lakše mi je autom otići i uzeti dok sam prije online provjeravao cijene i zaključio da nema razlike što je i logično osim što na webu spominju popust 20% koji se zapravo nigdje ne vidi, tj cjenik je cjenik.. nije neka akcija, nego samo popust na količinu (ako se uzme sve pakete..) tj to je bilo istaknuto prije par dana, sad više nema nikave reklame za popust 20% tj to je greška-uklonjeno (jer nema popusta tj cjenik je cjenik, nije neka akcija i tad je to zavaravanje, kao da ti netko reklamira popust na vreću krumpira 25kg koja je jeftinija nego po kili.. tj to je tad cijena, ne neki popust na postojeću cijenu ili kao akcija-sniženje-rasprodaja koja tad ide po strogim pravilima.. tj trgovina nije nešto za one koji te stvari ne znaju, pravila igre)

 

-ili što im trenutno piše na stranicama-webu o cijenama uređaja, npr 299 i 199kn..(+ opet su stari uređaji kao strong.. kao prošli tjedan, možda su zbog pada sustava podigli stariju verziju iz backupa, možda greška..) dok su novi uređaji 189 kao i cijena CI modula.. tj deset kuna niža cijena nego što piše po ostalim cjenicima koje još nisu sredili..  evo ovdje, start paket, 199kn.. i tu piše hbo 30 dana.. ne piše npr arena-sport ili 90 dana kao ni 189kn koliko smo platili uređaj ja i još par likova u temi.. tj cijena je 189kn. tj službeni cjenik je samo jedan neovisno što po webu imaju razne podatke, možda zbog pada sustava ili traljavost.. pa se tako kao fusnota * napomene

*Ponuda ne uključuje premium paket HBO i Cinemax te Sport premium.

.. u cjenku.

 

-što kad imamo različite cjenike-informacije? .. pa tad za korisnika vrijedi ono što mu je povoljnije.

 

edit: .. za post iznad, hvala.. naravno nisam čitao papire-letke, u kutiji je. Točan opis, osim što ću čisto iz inata tražiti i možda dobiti hbo+sport, jer tako su naveli na popisu kanala koji uključuje uslugu, neovisno što na letku piše drugačije, tj sadržaj kutije je ono što kupac dobije-vidi prije/nakon kupnje.. a na kutiji piše 90, kao što na webu piše popis svih kanala uključujući i hbo-sport.. i tad mada me ne zanimaju, tražit ću i dobit ću :) tj da su taj letak stavili na kutiju-opis, tad bi to bilo ok, razumljivo.

- njihova greška i prijava hakomu-mingo će to riješiti.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.10.2020 12:52 (ihush).
5 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
ihush kaže...

 

 


 

-ili što im trenutno piše na stranicama-webu o cijenama uređaja, npr 299 i 199kn..(+ opet su stari uređaji kao strong.. kao prošli tjedan, možda su zbog pada sustava podigli stariju verziju iz backupa, možda greška..) dok su novi uređaji 189 kao i cijena CI modula.. tj deset kuna niža cijena nego što piše po ostalim cjenicima koje još nisu sredili..

 

Ovo bi sad trebala bit glavna str, a ovaj mess s evotv webshop, cjenicima i ponudom mogu riješit brzo ali očito im se neda

 

https://www.hrvatskitelekom.hr/televizija/dvb-t2-digitalni-prijamnik

 

" Gledajte HBO, Cinemax, Arenasport, Nickelodeon, DokuTV, History Channel, ne propustite utakmice Hrvatski Telekom Prve lige, serije, filmove, dokumentarce, dječje sadržaje. Tu su i RTL paytv kanali s najboljim domaćim i stranim telenovelama.
Nakon isteka 3 mjeseca nastavite gledati EVOtv uslugu kada poželite. Uz naš prijamnik uvijek vidite više od 20 nacionalnih i lokalnih televizija, uključujući Da Vinci, Toon Kids, Al Jazeera i Laudato Tv. "

 

Najnoviji cjenik. Kak je krenulo oni će svaki dan mjenjat cjenike 

 

https://www.evotv.hr/datastore/filestore/44/CjenikUredaja_od_24.9.2020.pdf

 

Modul je zanimljiva priča. Šteta što nemaju u ponudi i taj CI modul (t-centri) niti u jednoj varijanti (normalnih 30 ili poželjno 90), barem mi je lik tak rekao. Za one koji ne trebaju receiver to je dobra cijena 189 kn.

8 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

A meni sad fakat ništ nije jasno.

Imaju u ponudi jedan te isti uređaj po različitim cijenama i opisu:

https://moj.evotv.hr/#/uredaji/evotv-startpaket-uz-interaktivni-hbbtv-prijamnik-intd-hbbtv-hdt52ir

https://moj.evotv.hr/#/uredaji/evotv-startpaket-uz-prijamnik-intd-hd-t52ir

 

Zar je moguće da naplaćuju Hbbtv uslugu!?

 

BTW, kad želim platiti na evotv webshopu preko corpus gatewaya baca me na ovo:

https://wallet.corvuspay.com//#/checkout/redirect/decline

A prošli tjedan sam uredno naručio...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

-.. i na tom prvom linku ista stvar, tj naveden je i hbo i arena jedino što je navedeno da se nakon 30 dana aktivira smsom ostalih 60 dana, ali nema govora o tome da ne uključuje hbo+arena itd. (što piše u letku, da nisu svi kanali uključeni u tih dodatnih 60 dana).

+ pazite glupost, letak koji to navodi je u kutiji, da to navedu na kutiji uz reklamu 90 dana + zvjezdici-fusnotu rekao bi ok.. 'sitna slova', ali ovako je to blentavo, tj morat će svima koji zatraže dati sve kanale ili će biti sankcija :)

+ dodatno, pošto je u proceduri jedino mobitelom (tako navedeno, isključivo sms-om) moguće aktivirati tih 60 dana.. zašto to kao uvjet nije navedeno tj mogu reći da nemam mobitel... i već time imam razlog za vratiti tj tražiti povrat novca za nešto što u hodu mijenjaju uvjete-ugovore, jer ovo je ugovor, kupoprodajni, pravila igre. Istim novcem mogu tad opet jednako kupiti novi uređaj i novih 30-90 dana odnosno dok se ne opamete i konkretno urede cjenike-uvjete-reklame.

- nitko se nije sjetio na kutiju uz reklamu dodti * -zvjezdicu/napomenu, kako bi se tad pozvali na dodatak-kanale.. propust.

 

-Zar takve firme nemaju odgovarajući kadar-ljude i plan kako se to radi, pa i u hodu... izgleda raspad nije samo u telefoniji, nego nitko u velikoj firmi nije 'šef' pogotvo što se svako kod problema radije skloni a veće promjene traže sinkronizaciju raznih odjela i tad se sve raspadne :)

 

..

edit: .. ok, popust je za kupnju bonova, ovisno o paketima tj 20%..  no to nije cjenik start paketa tj za kupnju uređaja, tj ne piše tako, dok na web stranici piše da hbo-sport nisu u paketu.. * kao fusnota. Dok se bonovi kupuju za konkretan paket s ili bez hbo-sport pa ne može biti s-ili-bez .. nego je konkretan bon -20% trenutni popust za webshop. Tako je svi+hbo+sport= 230 tj 184kn s popustom.

 

-to ne piše na kutiji i nema veze sa start paketima-cijenama uređaja i što se dobije u startu, nego samo 30 ili 90 dana, dok svi dobiju 30 dana sve kanale, ovisi o mjestu kupnje.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.10.2020 15:40 (ihush).
5 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

@ihush, treba pričekat koji dan pa možda neće bit potrebe davat više love. Naime budući da se pojavio najnoviji firmware za onaj model s hbb možda će se moć i ovaj od 189kn flashat pa se dobije hbbtv model s 90 dana:) Čekamo info s onog foruma kak je prošao taj postupak

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

-takvi uređaji su generički isti tj ovisi što se naruči, tad uređaj s hbbtv sigurno ima dodatni chip + ram-rom odgovarajućeg kapaciteta kojeg jeftiniji sigurno nema i tad ne možeš flashati (često s routerima-modemima u odnosu na tvorničke-u prodaji i operaterove..).

-sam hbbtv nema s tim veze, fičer koji nikome uz pc ili msartphone nije zanimljiv (kao i teletext..) i demo npr novetv ima tetris, vremensku prognozu.. nevažno + sporo i smeta kad listaš programe. Držim isključeno na tv-opciji..

-za razliku do svakog smart-uređaja koji može na yt-netflix.. što još nekog i zanima, hbbtv je mogućnost koju više vole tv kuće-kanali za svoje reklame.. baš kao teletext ali online, tj kao da listaš sadržaj njihove tv web stranice-kuće i da je to nešto zanimljivo.. (radije sam na bug forumu..) :) ..

-app kao hrti ili tv2go, flat tarife na mobaču.. to je zanimljivo dok hbbtv baš i nije.. no uređaj koji ima sve ostalo, lan-pvr.. možda ima i hw dovoljan za sve pa možda čak i to može proći, tj to ovisi o kinezima kojima je i jedan cent niži trošak dovoljan da ga izbace jer je to zakon velikih brojeva i tad nećeš dobiti nešto više od naručenog.. tak oda ne vjerujem da će flashanje biti od koristi (ali bi moglo patchirati zaključane kanale od snimanja.. kao slučajno).. tj time nam tv kuće ograničavaju pravo korištnja koje smo platili zampom, rtvom, nametom na medije i ograničavaju na 21 dan kao i reprodukciju na tom uređaju.. to bi eu trebao riješiti, ali prije godinu je tv-film-glazba lobi bio jači i do daljnjeg nema promjene..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
myroman kaže...
Prije samog scana sam na moj.evotv.hr aktivirao proizvod tako da sam unio aktivacijski kod s naljepnice na uređaju....

Uglavnom,  za osnovno korištenje, gledanje kanala, uređaje je za te pare, best buy! Još samo da skužim gdje su Arene i kako nakon 30 dana aktivirati još 60 dana free perioda. :)

 Napravio si grešku, nisi trebao ništa aktivirati odmah. Ja sam jučer uzeo prijemnik u t-com centru i u uputama stoji da se aktivacija napravi tek nakon isteka prvih 30 dana i da nekih kanala neće biti poslije. Prvih 30 dana imaš sve kanale, pa tako i arene a onda poslije u periodu od 60 dana nekih kanala nema.

13 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Čekajte, dolaze li na kraju Arene s prijemnikom bez HbbTV-a ili je za njih potrebno kupiti skuplji prijemnik?

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Arene dolaze sa prijamnikom bez HbbTV-a!

13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Buki6 kaže...

Arene dolaze sa prijamnikom bez HbbTV-a!

Dakle, govorimo o prijemniku INTD HD T52IR za 189,00 kn?

9 godina
neaktivan
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

U čemu je uopće razlika između ovih t2 prijamnika i pomaže li što ako je antena za t2 prijamnike?

rijeiworhxn9rhis
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
peksimo99 kaže...

U čemu je uopće razlika između ovih t2 prijamnika i pomaže li što ako je antena za t2 prijamnike?

Tri glavne razlike;

 

1. Prijemnik je dosta jeftin.

2. Dobivaš besplatno gledanje EVOtv-a na 3 mjeseca.

3. Po isteku EVOtv probnog perioda, neki dodatni TV kanali ostaju aktivni koje ne možeš gledati s običnim DVB-T2 prijemnikom.

5 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Da,sa ITNTEND HD T52IR dobije se 90 dana Arene,a 30 dana Cinestar programi!

13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Eto, moji sutra idu kupit prijemnik u HT. Hvala 👍

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.10.2020 20:41 (Marko :D).
11 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Besplatni programi koje nudi na evotv, jel se mogu gledati ako kupim evotv modul i ako nemam pretplatu?

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.10.2020 21:59 (filipusis5).
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Programi plus su kanali koje možeš gledati i bez EVOtv pretplate. Bitno je samo da imaš EVOtv uređaj ili modul, budući da su ti kanali kodirani.

14 godina
neaktivan
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Mogu li se na INTD HDT52IR prijemniku kanali posložiti po želji? Zanima me za ove kanale koji nisu kodirani kad se automatski pretraže da li se poslije mogu posložiti po rasporedu koji želiš?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Mogu, prva stvar koju sam napravio odmah nakon detekcije kanala :)

Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

-prijemnik je dovoljno jeftin ga ga se kupi u odnosu na ostale jeftine po trgovinama, prednost support zbog evotv-a i time eliminirani problemi npr verzije softwarea za jezik i regionalne postvke kao kanali.

-dovoljno kvalitetan + perforomanse i mogućnosti softwarea kao sortiranje i ostale sitnice, npr antenski ulaz-izlaz ako netko ima više od jednog prijemnika.

-svi prijemnici koji imaju irdeto teoretski mogu služiti i za evotv dok obrnuto naravno ne može tj ako je prijemnik samo za FTA tad nije za kodirane kanale ili bi tad morao imati ci+ modul (dekoder) a to su uređaji cijene 400-više kn tj do sad su evotv prijemnici koštali cca dvostruko i ako netko nije planirao gledati te programe (pretplata-bon..) nije bilo smisla kupiti skuplje, no sad se to sve mijenja + gratis 30/90 dana za evotv programe (sve.. + **). Nema ugovorne, nema ničeg, jednako kao da u bilo kojoj trgovini kupite bilo što, aktivno trenutno i radi (osim što su spetljali dodatnu aktivaciju nakon 30 dana tj to nisu naveli u reklami ili na kutiji nego tek u letku koji se nalazi u kutiji i koji se vidi-pročita nakon kupnje.

-s evotv prijenikom uz sve domaće-zemaljske kanale-programe kao htv+lokalni se mogu gledati i neki free evotv kao davinci .. i to je već dovoljan razlog za kupnju u odnosu na druge-ostale uređaje tj ovim cijenama nema smisla kupiti nešto drugo-jeftinije jer se previše toga gubi tj nema ni mogućnosit dok ovako ima.

-sve se svodi na to treba li netko kutiju-prijemnik, ci+ modul (za odgovarajući tv) ili 'jači' model koji ima i hbbtv (koji je za sad nepotreban, interaktivna tv koju svaka tv stanica-kanal-progam može imati ali za sad samo nova, tj kao teletext, nešto što danas nije važno jer imamo mobitele i sl. kao i internet.. tj to je mogućnost kao smrttv i potreban je internet ali to nije iptv nego kao gledanje neke web stranice koja služi reklami te tv kuće-kanala) i koji je recimo meni nepotreban pa time ni +100kn više nije vrijedno, no tko želi može. Takvu mogućnost ima i stari strong 8550 + ima i scart, dok novi nemaju scart, samo hdmi + av-jack (kompatiblan sa stereo jackom 3,5mm ..) i to je jedini način za spojiti odgovarajućim kablom-adapterom npr cinch ili scart za stare uređaje koji nemaju hdmi. (samo treba pronaći kabel.. a možete ga prepoznati ako je s jedne strane av-jack 3,5mm (kao stereo-zvučnici-pc.. s jednim prstenom više) s druge scart ili tri cincha (žuti-crveni-bijeli ili rgb koji ima umjesto žutog tri kabla R-G-B za komponenti video).

 

-popis kanala imate na evotv stranicama ili gore u temi.. svi kanali-paketi/buketi + HBO/Cinemax + Premium Sport (AS-1-6).. aktivni trenutno do 30 dana (a možda i duže, jer su spetljani), dok se ovisno o tome kad gledate koju web stranicu miješa mogućnost dodatnih 60 dana aktivacije tj izgleda da je najbolje kupiti u tcom centru dok sve ostalo može biti samo 30 dana bez produljenja tj to im izgleda služi za cjenkanje jer su formalno cijene iste, npr 189kn jednako na webshopu i tcom centrima, dok se u ponekoj starijoj reklami spominje i šalter pošte koji je bivši vlasnik i dalje pruža uslugu posrednika za evotv (kao broj reda čekanja na šalteru ..) ali više nemaju prave veze s evotv i sve stare rekame-cijene više ne vrijede, dok uređaji kupljeni u pošti koji nisu za evotv nemaju više nikakve veze (mada su du ''jučer'' bili isti ti uređaji za evotv.. tj dovoljno da je druga verzija softwarea i sve se mijenja dok sama kutija može biti identična).

-već cca tjedan tcom stalo mijenja sadržaj početne stranice za evotv, izgleda da su imali pad sustava (ne samo linije neki dan..) i da je jučer vraćeno stanje-ponude-reklame od prije tjedan, dok možda već sad opet imaju izmjenu tj ažurirane, ponude, cjenika, stanja.. i tako ćete možda vidjeti cijenu od npr 199kn .. za isti uređaj prijemnik ili ci+ .. no cijena je 189kn.

- trenutno je u popisu kanala +100.. no kad se ugase dupli sd-hd (cca 15.. domaći, prelazak na hevc) to se vrti oko +70 kanala tj najmanje u odnosu na ostale ponude operatera za kabelsku-iptv ali su to 90% isti kanali i razlika je samo u kombinaciji paketa-buketa koji netko izabere ako želi pretplatu ili na bonove + hbo i sport koji su zasebni paketi i u svim kombinacijama je to napomena za pakete-bukete (na koje idu popusti-trajni.. tj tako je nasljeđeno od pošte, način slaganja ponude-paketa koji se nazivaju buketi..).

 

-može se koristiti bez ikakvog plaćanja-pretplate/bon .. tj tad je jednak ostalim prijemnicima ili bolji jer ima konkretnu podršku za lokalne postavke i nije noname jeftikaner ili mačak u veći dok uz ovu cijenu ne treba tražiti jeftinije, npr dobije se i hdmi kabel pa je i to nešto + važnije, mogućnost prijema evotv free kanala i besplatno 30 dana za sve.

-ima lan priključak, tj spomenuto u temi, identičan je i skuplji koji ima i hbbtv pa se govori o tome da se možda može nadograditi firmware.. tj moguće da je samo soft razlika (za skuplji 299kn) dok ci+ modul s tim nema veze nego to tad radi tv (ima ili nema lan+hbbtv.. neki iz klase smart..) tj ako netko gleda OiVov popis kompatibilnih uređaja gjde se navodi h.265/hevc i hbbtv ali su to dvije odvojene stvari i samo hevc je ono što treba novi prijemnik za zemaljske kanale nakon gašenja starog sd-h.264 signala.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Sve radi, sve pet. Nema nikakve aktivacije, svi kanali odmah otključani, pa i Arene Sport. Ali ako želite imati EVOtv dodatnih 60 dana, uređaj s kodom morate aktivirati po isteku prvih 30 dana. To se spominje i u letku, zato čitajte papirologiju što ste dobili uz prijemnik.

 

Btw da slika na besplatnim kanalima nije glatka prve dvije sekunde, ali onda se normalizira. Pretpostavljam da je to problemčić koji će bit riješen softverskom nadogradnjom. Inače sve radi brzo i jednostavno. Jedino što mene iritira je nemogućnost promijene broja kanala, odnosno, nemogućnost isključivanja LCN. Tu opciju nisam pronašao, a mrzim imati jedne kanale na 100, druge na 800.

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.10.2020 19:07 (Marko :D).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Da li i kupovinom risivera preko weba na njihovoj stranici isto vrijedi ovih 30+60 dana gratis gledanje kanala, da li se isto dobije taj letak.
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Ne znam. Moji su danas išli u HT i kupili taj prijemnik kako sam im rekao.

12 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

I ja sam danas otišao u t centar i kupio ga. 189 kn, 30 dana free pa onda još 60 dana nakon toga sa aktivacijom (broj je zaljepljen na dnu receivera). Pronašao je sve jako brzo ima i arene i hbo. Nisam se još bavio preslagivanjem programa, to ću sutra. Imao sam prije neki Synergy koji je jako volio izmiješati programe svako malo, softver mu je koma, ali samo za gledanje je bio ok. Ovaj evo tv mi mrvicu sporije okreće programe, ali nisam primjetio nikakvo zastajkivanje. Ono kaj me dosta smeta je kaj se programi na listi ne vrte sami prema dolje ili gore dok držim tipku, nego moram stalno stiskati za svaki korak prema dolje/gore. Npr ako želim na listi brzo doći sa 10tog na 300ti moram klikat sve do tamo a ne samo držati tipku. Meni i sve za štelanje izgleda lijepo i dobro složeno, ne izgleda sfušano na brzinu. Za razliku od nekih 50 kna od nekog tamo iz Špara ili nečeg takvog jako se isplati. Sutra idem još jedan roditeljima kupit. Oni će vjerojatno nakon isteka free razdoblja uzet dalje pretplatu. 

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.10.2020 20:48 (Dud).
 
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
ihush kaže...

-takvi uređaji su generički isti tj ovisi što se naruči, tad uređaj s hbbtv sigurno ima dodatni chip + ram-rom odgovarajućeg kapaciteta kojeg jeftiniji sigurno nema i tad ne možeš flashati (često s routerima-modemima u odnosu na tvorničke-u prodaji i operaterove..).

-sam hbbtv nema s tim veze, fičer koji nikome uz pc ili msartphone nije zanimljiv (kao i teletext..) i demo npr novetv ima tetris, vremensku prognozu.. nevažno + sporo i smeta kad listaš programe. Držim isključeno na tv-opciji..

-za razliku do svakog smart-uređaja koji može na yt-netflix.. što još nekog i zanima, hbbtv je mogućnost koju više vole tv kuće-kanali za svoje reklame.. baš kao teletext ali online, tj kao da listaš sadržaj njihove tv web stranice-kuće i da je to nešto zanimljivo.. (radije sam na bug forumu..) :) ..

-app kao hrti ili tv2go, flat tarife na mobaču.. to je zanimljivo dok hbbtv baš i nije.. no uređaj koji ima sve ostalo, lan-pvr.. možda ima i hw dovoljan za sve pa možda čak i to može proći, tj to ovisi o kinezima kojima je i jedan cent niži trošak dovoljan da ga izbace jer je to zakon velikih brojeva i tad nećeš dobiti nešto više od naručenog.. tak oda ne vjerujem da će flashanje biti od koristi (ali bi moglo patchirati zaključane kanale od snimanja.. kao slučajno).. tj time nam tv kuće ograničavaju pravo korištnja koje smo platili zampom, rtvom, nametom na medije i ograničavaju na 21 dan kao i reprodukciju na tom uređaju.. to bi eu trebao riješiti, ali prije godinu je tv-film-glazba lobi bio jači i do daljnjeg nema promjene..

 

Naravno, ak je u pitanju hardware onda ništ. Vrlo je malo podataka o tim receiverima i samo na onom forumu ima nekih info pa ćemo vidjet. Ak je samo u pitanju fw onda je to druga priča, zašto ne iskoristit onaj gumb na daljinskom koji nema funkciju u ovom 189kn paketu:)

 

A valjda će i državna katedrala duha potpunim prelaskom na 1080p50 pokrenut na hrtovima hbbtv, nije riječ o 4K pa da je to toliko skupo

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice