AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.640.359
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...
Riot kaže...

MEGATAMA na teškim aparatima.

 Nadam se da nije zavrsio na intenzivnoj, ipak je neki dan ugrabio 3080 za cijenu 6900xt 

Lol, pa uvijek bi uzeo 3080 da biram izmedju nje i 6900XT. Logicno.

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
DarthMarkus kaže...
Da ne kvarim rush, nadam se da će rudari odjebat od ove serije

 AMD je limitirao za ovu godinu jedna grafa jedan covjek. Najpametniji potez koji se moze napraviti

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
15 godina
offline
Re: AMD Navi
dreadmoore kaže...

Sta nam je sa megatamom on jos sebi nemoze doci, 2 dana prije predstavljanja kupio grafu po cijeni najjace 6900xt.Ma svaka mu cast treba ga nominirati za nobelovu nagradu zbog gluposti.

 ova stara narodna opisuje sve....strpljen spašen.

ČVARCI = ČIPS OD SVINJE
15 godina
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...

 

 E to je druga stvar. ALI ja to nenabijam na nos kao zelenasi dlss, i sada evo AMD ih obisao po tech-u po mojem misljenju i znase sta ce devosi vise implementirati.

AMD combo best gaming setup

 Po meni ako je ovo istina a nije neki smensi trick DA, AMD Ryzen 5000+ Navi best setup... to je to...

Dodatno su zabili cavao Intelu iako su pozabijali s Ryzenom 5 serije sve sto se moze pozabijati...

 

Ovo se kaze "OBA SU PALA"

 

 

Bnet: mNik987#2148
14 godina
offline
Re: AMD Navi
toxic kaže...
ibme74 kaže...

Jel se ovo AMD upravo pokakio i po nvidii? 

Cekam kolegu picajzlu da dode pricati o DLSS-u 

 dlss je zakon stvar... nije smece, vjerujem da ce i AMD imati neku svoju implementaciju navedenog..

 Razvijaju AMDLSS ili super resolution.

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
ansha kaže...
HCgamingCRO kaže...
Riot kaže...

MEGATAMA na teškim aparatima.

 Nadam se da nije zavrsio na intenzivnoj, ipak je neki dan ugrabio 3080 za cijenu 6900xt 

Lol, pa uvijek bi uzeo 3080 da biram izmedju nje i 6900XT. Logicno.

 Cuda da, ali sta megatami treba cuda, nismo svi profici kao ti jbga?

Znaci budi iskren, svima kojima nije potreebna cuda, 3080 je onak fail buy naspram ovog navi-a sada... ako nmisu 3080 dobili po msrp-u.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
16 godina
offline
AMD Navi

Super, uz pretpostavku (budemo vidjeli) veće dobavljivosti/samim time nižih cijena, definitivno mijenjam svoju GTX 1080 sa "običnom" 6800. Mrcina na 1440p.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
superJozo kaže...
toxic kaže...
ibme74 kaže...

Jel se ovo AMD upravo pokakio i po nvidii? 

Cekam kolegu picajzlu da dode pricati o DLSS-u 

 dlss je zakon stvar... nije smece, vjerujem da ce i AMD imati neku svoju implementaciju navedenog..

 Razvijaju AMDLSS ili super resolution.

 Eto dakle i oni misle da je DLSS super...

Bnet: mNik987#2148
11 godina
offline
AMD Navi

Rekoh da ce Big Navi bit skup...pretpostavio sam onda 800-900eu.....a 1000eu je i to preporucena cijena znaci barem 1100-1200eu ce bit

Hrco i company su tvrdili 499eu za big navi....samo je duplo skuplji.

Potrosnja....rekoh prije da ce big navi trosit....ekipica je pisala ovdje super stedljiv...yea right.

 

 

Moj PC  
1 20 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Navi
............
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 18:19 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Navi

Kakav RIP za ove budaletine koji kupuju Ampere po duplo vecem MSRP jer se nisu mogli strpjeti nedaj Bože mjesec ili dva.

twice the pride double the fall
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Navi
mislioc kaže...
Zakaj sam stekao dojam da AMD nekaj dijeli za 650$ i 1000$?

 

14 godina
offline
AMD Navi

 E morat će ovo moje đubre durat još neko vrijem, dok se sve istestira i kristalno razjasni.

Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
dad0r kaže...

Kakav RIP za ove budaletine koji kupuju Ampere po duplo vecem MSRP jer se nisu mogli strpjeti nedaj Bože mjesec ili dva.

 Prejadna je ova zavist,odvratno.

14 godina
offline
AMD Navi

Evo uspio sam neke grafove pohvatati, odlicna i 6800 579$ msrp jaca je od 3070 steta sto amd nije predstavio i nize modele.Trenutno je best buy 3070 za 499$ ako 6700xt nebude bolja.

Moj PC  
2 0 hvala 1
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...

Rekoh da ce Big Navi bit skup...pretpostavio sam onda 800-900eu.....a 1000eu je i to preporucena cijena znaci barem 1100-1200eu ce bit

Hrco i company su tvrdili 499eu za big navi....samo je duplo skuplji.

Potrosnja....rekoh prije da ce big navi trosit....ekipica je pisala ovdje super stedljiv...yea right.

 

 

 Ja sam rekao da ce 6900xt biti 999 a 6800xt oko 50-100 eura manja od 3080.. jedino me 6800 zajeb...ajde mega nemoj kakiti priznaj da ti je zao, kao 350 eura nije nista jok.

I rekao sam da ce navi biti 50tak W ispod 3080-3090-- eto na kraju je 20tak i nestzo spram 3080 i 50 spram 3090.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 18:00 (HCgamingCRO).
10 godina
offline
Re: AMD Navi
toxic kaže...
HCgamingCRO kaže...
toxic kaže...
Rhodin kaže...

Puno ljudi piše RIP nVidia... ali nisam baš toliko siguran.

Dali su puno naslova, ali ne one kojima se kitila nVidia... ne znam ovako napamet usporediti

 

Cijene su OK, ali nisu baš... revolucionarne. Jeftiniji su, to je dobro... valjda.

 

Bit ću oprezno optimističan dok ne vidim 3rd party reviewe.

 

Impresivno... samo RT 6800XT i RT 6900XT su maltene identične, troše isto, 6800XT ima valjda... lošiji chip? Ako dobro shvaćam, 6900XT plaćaš da ti je chip probran unaprijed? Moguće će biti firmware opet da se 6900XT dobije iz 6800XT?

 6900xt ima vise CU 72 vs 80....

Ono sto znamo da je testirano s Ryzeno 5 serije sto u kombinaciji daje dodatan boost... svi koji nemaju Ryzen 5 serije po meni bi trebali dobivati manje od prikazanog?

ali kako god past ce jedna od ovih garant.

 Ajde molim te pa 4K nema veze kakvi proc imas...i budi siguran da je AMD 3080 i3090 testirao sa ryzen 5000

 Ne kuzim sta ti nije jasno... pa napisao sam da je testirano s Ryzenom 5, pisalo je na kraju.. Sami su rekli da ce davati odredeni boost kombinacija Ryzena 5 serije i Navia cak si imao i sliku na 4k....cca 8% avg ak se dobro sjecam...

 Jel su rekli zbog cega boost ? PCIE 4.0 ili je nesto drugo u pitanju ?

15 godina
offline
Re: AMD Navi
hahhaajaads kaže...

 Jel su rekli zbog cega boost ? PCIE 4.0 ili je nesto drugo u pitanju ?

 Ne, Ryzen 5 serije u kombinaciji s novom plocim i Navijem otkljucava neki dodatni boost na Naviu, ne znam kakav zovu ga "Smart Access"

 

edit:

 

evo nasao "If you have both a Ryzen 5000 CPU and a Radeon 6000 GPU in your system, AMD Smart Access Memory gives your CPU access to your graphics card's full memory buffer, rather than the usual 256MB chunks. That direct communication cuts down on buffering and potential latency."

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 18:03 (toxic).
13 godina
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...
dad0r kaže...

Kakav RIP za ove budaletine koji kupuju Ampere po duplo vecem MSRP jer se nisu mogli strpjeti nedaj Bože mjesec ili dva.

 Prejadna je ova zavist,odvratno.

 

Cista stvar zdravog razuma a ne novaca, kaj se odma osjecas ugrozenim zar sam sebe smatras budaletinom?

 

Moja recenica se odnosi na cijene u HR posto 3080 kosta tocno pa 1400 eura trentno, a ima budala koje budu to kupile i ako ne shvacas di je tu problem ja ti nisam kriv.

twice the pride double the fall
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...

Rekoh da ce Big Navi bit skup...pretpostavio sam onda 800-900eu.....a 1000eu je i to preporucena cijena znaci barem 1100-1200eu ce bit

Hrco i company su tvrdili 499eu za big navi....samo je duplo skuplji.

Potrosnja....rekoh prije da ce big navi trosit....ekipica je pisala ovdje super stedljiv...yea right.

 

 

 Diši duboko...

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...

Moram sada remizirati onu najavu navi-a za ljude koji to cekaju/odlucili cekati spram nvidie(da ima i takiv iznenadili bi ste se).

znaci krecemo: AMD je na prezentaciji pokazao 70+ CU gpu sto bi imalo smisla buducia 60-i nesto CU grafa konkurira 2080ti, ako apu os xbox-a sa 52 je na razini 2080 super...lagana matematika.

Znaci AMD ima asa u rukavu, ima top die od 80 CU-a koji je presavijao 3080 i na razini je 3090, postavlja se pitanje jedino sada a sta to kosta? Buduci da je AMD nabio vec leadership harac na procesorima, nemoze i na grafama jel nije ipak u leadershipu-nece dobiti u svakoj igri rtx3090. rx6700xt(3070 razina) 400-500$, rx 6800xt 600-700$(razina3080) i onda ono sto ce AMD pokazati na kraju je 6900xt koja se nadam da ce biti ispod 999 eura jel ce ipak izazavati u duel 3090 i mislim da je 800-900 eura realna i oke cijena.

AMD nece prezentirati 8k jel to nije mainstream niti ce biti u narednih 5 godina i jos sam dao kratko vrijeme jel sam dobar. 

Dlss dolazi kazem vam, neznam kako ce se zvati ali bit ce to neka naprednija verzija amd sharpeninga+upscaling i izgledat ce dobro- nece biti perf gaina kod nvidie jel ipak ova ima hardware za to i to je cheat, kasnije kad software nauce kako AI funkcionira bude i dlss osao u zaborav jel kosta a software samo truda.

Famozni Ray tracing je tu, da i kada ga uljucite nece biti na rezoluciji ko nvida ali ko to primjeti uopce, ni nvidia nemoze na max! bitno da reflektira kako bi mi se osusile oci- ono sto mogu 100% reci vrtiti ce se RT ON na AMD-u bolje nego na nvidiju, znaci ocekujte na AMD-u jedno 5% mozda i manje gubitka perf. Sto je i bolje po meni samo ukljucisi i picis za razliku od opet nvidijevog rijesenja.TDP ocekujte oko 50W manji od konkurencije po SKU-ima

Eto to bi bilo od mene, cim pohvatam nove leakov-e po netu budem postao ali nece se tu puno promijeniti osim cijene ili imena grafickih.

 

 

 Eto za reminder, pogodio sam sve boldano, a ismijali ste me. OSjecam se stvarno razocarano, srce mi je puklo, mislio sam da smo svi virtualni frendovi 

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 18:03 (HCgamingCRO).
12 godina
suspendiran
offline
AMD Navi

Boost sa Ryzenom i Navijem u kombu

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...
ansha kaže...
HCgamingCRO kaže...
Riot kaže...

MEGATAMA na teškim aparatima.

 Nadam se da nije zavrsio na intenzivnoj, ipak je neki dan ugrabio 3080 za cijenu 6900xt 

Lol, pa uvijek bi uzeo 3080 da biram izmedju nje i 6900XT. Logicno.

 Cuda da, ali sta megatami treba cuda, nismo svi profici kao ti jbga?

Znaci budi iskren, svima kojima nije potreebna cuda, 3080 je onak fail buy naspram ovog navi-a sada... ako nmisu 3080 dobili po msrp-u.

Ma ne gledajuci cuda-u, cisti gaming, opet je 3080 logican izbor. 10% nize performanse + dlss + rt + puno manje jebanja sa driverima. Kakav crni AMD... to je za mazohiste...

15 godina
offline
AMD Navi

Evo i boosta s kombinacijom Ryzena 5 serije nove ploce i Navia

Bnet: mNik987#2148
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Znači ryzen 5000 i rx 6000 = ultimate combo, novci za 5900x su spremni, još ostaje dvojba između rx 6800xt i potencijale rtx 3080 20 gb verzije .

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 18:05 (Riot).
 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
ansha kaže...
HCgamingCRO kaže...
ansha kaže...
HCgamingCRO kaže...
Riot kaže...

MEGATAMA na teškim aparatima.

 Nadam se da nije zavrsio na intenzivnoj, ipak je neki dan ugrabio 3080 za cijenu 6900xt 

Lol, pa uvijek bi uzeo 3080 da biram izmedju nje i 6900XT. Logicno.

 Cuda da, ali sta megatami treba cuda, nismo svi profici kao ti jbga?

Znaci budi iskren, svima kojima nije potreebna cuda, 3080 je onak fail buy naspram ovog navi-a sada... ako nmisu 3080 dobili po msrp-u.

Ma ne gledajuci cuda-u, cisti gaming, opet je 3080 logican izbor. 10% nize performanse + dlss + rt + puno manje jebanja sa driverima. Kakav crni AMD... to je za mazohiste...

 Rekao sam opet cu, nadam se velikoj navali 3080 na police kada dodje navi cisto da mogu biti miran da dobijem 6800xt- ali sve mi se vise sada naginje na 6900xt.

I nemoj tako ansha, vjeruj mi katd ti kazem da je sada AMD napravio drivere kako spadaju, jednostavno povejruj u to 

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Navi
Pa niste valjda i to posaugali s tim boostom.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Navi
toxic kaže...

Evo i boosta s kombinacijom Ryzena 5 serije nove ploce i Navia

 ja bih prije reko da je to marketinški trik, nego stvarni boost ali ajde izaci ce testirat ce ljudi na intel procesorima zivi bili pa vidjeli.

13 godina
offline
Re: AMD Navi

 Grafe su očito dobre. RTX 3090 je za gaming DOA. Sad sve ovisi koliko će koštati koja kad se pojave na tržištu kod nas. Isto kao i RTX 3070. Očito ćemo čekati tamo negdje 12 mjesec da se stanje normalizira ako RX serija izlazi 18.11. I valjda imaju grafi za prodavat. 

16 godina
offline
Re: AMD Navi
ibme74 kaže...

Jel se ovo AMD upravo pokakio i po nvidii? 

Cekam kolegu picajzlu da dode pricati o DLSS-u 

Da, RX 6800 je uloženo-dobiveno pregazio/totalno obezvrjedio RTX 3070 u jednom potezu.

 

Dalje se nema kaj komentirat, Nevidija je doživjela sličnu sudbinu kao i Intel vs Ryzen 3000 Zen 2.

 

Ranije sam rekel, da če RDNA2 na GPU djelu bit ista priča/uspjeh kao Zen 2/3000 vs Intel konkurencija.Najeftinija žutača izgleda najbolje, ili uloženo dobiveno to je model koji če večina i kupovat.Večini kupaca ne treba skuplja grafa, ili razumni gejmeri niti pod razno neče ili ne mogu platit više od 600$ za bilo kakav GPU.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/amd-navi/265345.aspx?page=130&jumpto=6212541&sort=asc&view=flat

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/amd-navi/265345.aspx?page=139&jumpto=6224182&sort=asc&view=flat

 

Kaj se tiče memorije na RX 6800 vs RTX 3070, hm malo sam omašio ali u pozitivi.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/nvidia-ampere-30xx/265501.aspx?page=196&jumpto=6231477&sort=asc&view=flat

 

Fina igra skrivača, kad je večina mislila da je prije nekoliko dana VS RTX 3080 bio pokazan najači RDNA2 model.Ali šipak nio bio najači model i nije bio od 80CU, dakle za ubuduče uzmimo ili očekujmo da AMD po defoltu mudro  laže da zahebe konkurenciju.

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 18:16 (rambox).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice