NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.791.916
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Bljuv, bljuv, bljuv, bljuv, bljuv, bljuv....
Sad vidim da čovjek spominje toksičnost, a na prošloj strani je napisao 3 posta za redom.

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.10.2020 10:57 (cvaja997).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Gospodo to sto vi radite je odvratno i primitivno i na stranim forumima na kojima ja sudjelujem tipa AVForums vi ne bi prezivjeli jedan dan aktivnosti. 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.10.2020 10:59 (MEGATAMA).
Moj PC  
2 4 hvala 0
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Riot kaže...

Znači ne smijemo kritizirati Nvidiu.... je on za demokraciju, ali ne da priča svatko tko šta želi... Ništa idem naručit karticu, testirat je pa ću onda pisat hvalospjeve, ajoj da, dostupnost...

 

jebiga činjenica je da neki isključivo kritiziraju, kakva god da dođe vijest neki odmah ispale ali to je iz ovog ili onog razloga, nema ajmo sačekat pa vidjet

 

mnogi komentari ovdje više izgledaju kao ljutnja i frustracija što netko ima novaca za novu grafu

Moj PC  
2 0 hvala 1
5 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Kakva svađa, ja upiknuo 2060 Super, i mogu reci da sam zadovoljan.

Za FHD 144hz taman.

Stara rx580 nije mogla iznad 100injak fpsa, ova je puno bolja.

RX580, poklonil frendu da zamijeni GTX 1050, njemu preporod. 

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Riot kaže...

Znači ne smijemo kritizirati Nvidiu.... je on za demokraciju, ali ne da priča svatko tko šta želi... Ništa idem naručit karticu, testirat je pa ću onda pisat hvalospjeve, ajoj da, dostupnost...

 
Bila je palitova za sitnih 1050 eura jučer u Protis-a, postao sam link, mogo si kupit

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Riot kaže...
Cansee kaže...

 

jebiga činjenica je da neki isključivo kritiziraju, kakva god da dođe vijest neki odmah ispale ali to je iz ovog ili onog razloga, nema ajmo sačekat pa vidjet

 

mnogi komentari ovdje više izgledaju kao ljutnja i frustracija što netko ima novaca za novu grafu

 Šta drugo možeš? Počevši od hardverskih problema, problema s driverima, katastrofalna dostupnost, pa čak i jedan Nvidia bot poput MEGATAME čeka tu famoznu karticu što dovoljno opisuje realno stanje, a kao šećer na kraju i cijena koja je sve samo ne ona kakva se predstavila. Launch 3000 serije spada u fail epskih razmjera, a ovo za novce bolje ne komentirati, ljudi imaju novaca, platili su pa su ili dobili refund, ili čekaju već dugo vremena tako da je smiješno čitati nešto tako....

 

koliko sam uspio upratiti po netu dosta je problema sa crashanjem riješeno, dostupnost će biti vjerojatno uskoro bolja. jebiga i sony i microsoft imaju sličan problem sa novim konzolama. Ja se recimo ne žurim s ničim od toga svega, šutim i čekam, pa ćemo vidjeti. Čekam i AMD. Imat ćemo priliku i tamo na temi vidjeti ponašanje ekipe.

 

U svakom slučaju mislim da nije neki preveliki fail s obzirom kako je cijela godina izgledala, ali dobro. Ja čekam još nekoliko mjeseci i prije grafulje i prije konzole 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Cansee kaže...

 

koliko sam uspio upratiti po netu dosta je problema sa crashanjem riješeno, dostupnost će biti vjerojatno uskoro bolja. jebiga i sony i microsoft imaju sličan problem sa novim konzolama. Ja se recimo ne žurim s ničim od toga svega, šutim i čekam, pa ćemo vidjeti. Čekam i AMD. Imat ćemo priliku i tamo na temi vidjeti ponašanje ekipe.

 

U svakom slučaju mislim da nije neki preveliki fail s obzirom kako je cijela godina izgledala, ali dobro. Ja čekam još nekoliko mjeseci i prije grafulje i prije konzole 

 Također, još prije launcha sam govorio da treba pričekati, tj izbjegavati biti beta tester zbog potencijalnih problema, i evo neki su se otkrili vrlo brzo. A dok su kartice nedostupne tj paper launch šta drugo ostaje nego kritizirat, počevši od launcha pa do problema s driverima (navodno samo softverski problem). Ne mogu hvaliti performanse kad ju je nemoguće dobiti,a sve ostalo je za kritizirati. Ne radim za Nvidiu kao kolega MEGATAMA, niti me financiraju na bilo koji način pa se neću suzdržavati uputivati kritike kad to zaslužuju.

12 godina
suspendiran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Riot vidim da su tvoje kritike urodile plodom, sve Palit 3080 za 8000kn nestale u roku keks.
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Jos jedan na ignor listi,ljudi ne brinite se za tudji novac.

 A brate i ti si toksičan za neopisati, zadnjih mjesec dana pricas da ces kupiti koliki si fenbojcic to je neopisivo.Ali kad treba dokazat jos uvjek se mislis hoces slanu ili popisanu, odluci se vise spamas temu svakavim glupostima.Onda ulete RiotHCgamingCROcvaja997Rhodin i hahhaajaads kad ga pocnu stavljat ne vade ga a ti se jos vise palis.Ja da sam kao ti toliko spamao temu dosad bi tri 3080 kupio. 

Moj PC  
17 0 hvala 3
6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Riot kaže...

 Šta drugo možeš? Počevši od hardverskih problema, problema s driverima, katastrofalna dostupnost, pa čak i jedan Nvidia bot poput MEGATAME čeka tu famoznu karticu što dovoljno opisuje realno stanje, a kao šećer na kraju i cijena koja je sve samo ne ona kakva se predstavila. Launch 3000 serije spada u fail epskih razmjera, a ovo za novce bolje ne komentirati, ljudi imaju novaca, platili su pa su ili dobili refund, ili čekaju već dugo vremena tako da je smiješno čitati nešto tako....

koji su to hardverski problemi?

 

problemi sa driverima rjeseni u roku 3 dana, za razliku od recimo nekih kompanija koje niti 423 dana nakon izlaska proizvoda jos nisu ispravili bugove.

 

katastrofa dostupnost, apsolutno tocno, vidjet cemo da li ce to  popraviti sa 3070 i 3060 koje se ipak ocekivano budu prodavale u puno vecem broju od 3080 i 3090

 

cijena, bar kod nas, bar u nekom normalnom ducanu sasvim korektna

 

nije sve tako crno kako zelis prikazati

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ja ću samo reći da u zadnjim driverima koji su došli neki dan su implementirali Reflex ili kaka se već zove tehnologiju ( od GTX 970 na više ) i mogu reći iz prve ruke da u konkretno COD MW to radi savršeno u MP i da ima stvarne efekte u praksi  - pa sad jbg čovjeka veseli kad daju nešto đabe kaj nije vezano samo uz najnoviju generaciju nego ide i na gro starijih ......

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dreadmoore kaže...
MEGATAMA kaže...

Jos jedan na ignor listi,ljudi ne brinite se za tudji novac.

 A brate i ti si toksičan za neopisati, zadnjih mjesec dana pricas da ces kupiti koliki si fenbojcic to je neopisivo.Ali kad treba dokazat jos uvjek se mislis hoces slanu ili popisanu, odluci se vise spamas temu svakavim glupostima.

Odličan post, respekt .

12 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Pa to si apsolutno u pravu,par postova ispod tvog lik me pita od kuda meni novci za 3080...instant ignor.

 

Ekipa je bolesno ljubomorna i lurka po forumima i napada ljude koji si nesto priuste lol.

 

I to je konstanta na ovom forumu....

Toksican si za temu toliko da mi se neda citati temu uopce, iako se da nac koja pametna informacija i korisni video o Amperu...Od tebe citamo samo rijeci hvale (tipicni fanboyizam) bez kritika, bez realnog osvrta, bez dokazanih tvrdnji i naravno rijeci tipa super, kul, uber, mega mega, i neke djecje fore bljuv, fuj i slicne...Ne znam, ali meni je to veci "ocaj" od pisanja postova nego ovi sto stalno kritiziraju ili pisu lose o Ampere...Necu spominjati to kako Strix dizes u nebesa i sl...Zalosno iskreno... No i to cemo srediti, bit ce reportova pa ce te se maknut iz teme dovoljno da se moze bar normalno citati sve...

 

Takoder sta ko radi za svoje novce ni tebe ne treba zanimati, tj. sta te briga tko sta kaze o necijoj kupnji...Otkud meni novci za 3090? Pa eto ima se i dobro...

 

Napomena samo, 3090tke su na dan dostpunosti od losijih modela bile od 1500 do 1600 eura, poslije sada vec 6 dana cijena im je otisla gore za cca 200 eura, bljuv...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Moj PC  
7 0 hvala 1
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

 Jedva čekam da kupim novu grafu Rtx ili Navi i CPU i da odj... s ovim temama di ima hrpetna trolera.

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.10.2020 11:50 (rokonja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Zanima me kako bi dotični MEGATAMA reagirao da je čitao jednu kolumnu od Bug novinara pod imenom Davor Šuštić, specijaliziran upravo za PC hardver, i dosta je kritizirao, pa mogu slobodno reći i pljuvao Nvidiu (zasluženo), znači kad jedan od čelnih ljudi Bug časopisa, ujedno i foruma tako nešto piše, onda MEGATAMA nemaš šta tu raditi ako ne želiš prihvatiti demokraciju, ovo nije mjesto botova koji će pisati samo hvalospjeve, nego postoje ljudi koji kritički razmišljaju, ponekad i više od plana jer se ipak radi o "prljavoj" kompaniji koja se koristi raznim trikovima kako bi namamili korisnike i izmuzli im novac, i imamo pravo kritizirati ih kao i kupovati stvari od njih. Onoga dana kad mi Nvidia bude dala besplatno karticu, rado ću ih samo hvaliti, čisto da se zna ... a dotad....

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.10.2020 11:53 (Riot).
 
2 0 hvala 1
15 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Riot kaže...

Zanima me kako bi dotični MEGATAMA reagirao da je čitao jednu kolumnu od Bug novinara pod imenom Davor Šuštić, specijaliziran upravo za PC hardver, i dosta je kritizirao, pa mogu slobodno reći i pljuvao Nvidiu (zasluženo), znači kad jedan od čelnih ljudi Bug časopisa, ujedno i foruma tako nešto piše, onda MEGATAMA nemaš šta tu raditi ako ne želiš prihvatiti demokraciju, ovo nije mjesto botova koji će pisati samo hvalospjeve, nego postoje ljudi koji kritički razmišljaju, ponekad i više od plana jer se ipak radi o "prljavoj" kompaniji koja se koristi raznim trikovima kako bi namamili korisnike i izmuzli im novac, i imamo pravo kritizirati ih kao i kupovati stvari od njih.

Je, istina... ni jedna kompanija nije nevina :)

 

Ali kako god, nVidia ima i vjerojatno će imati najbolju / najbržu / najisplativiju karticu na tržištu - kako stvari stoje. E sad, što sve ide s time je u biti nevažno.

It is always darkest just before the dawn.
5 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...

Jedinu koju dobivaju, Gainward Phoenix 3080 :) Nadam se da će biti ok. Cijena je super, 6600 (nije web popust jer nisam uzeo na webu), jos kad se odbije pdv bit ce oko 5400.

 Šteta što ih ne rade ko 10** seriju za crveno - zlatnim bojama - predivne kartice... Ovo sad je je ono - meh. Imao 1070 i sad 2080s od gainwarda i ono što mogu definitivno reć je da su ladne i tihe. 

Sve Vas Volim
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Mene samo zanima gdje su admini, ovo je je već prešlo svake mjere

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Srce Isusovo kaže...
mrsmith kaže...

Jedinu koju dobivaju, Gainward Phoenix 3080 :) Nadam se da će biti ok. Cijena je super, 6600 (nije web popust jer nisam uzeo na webu), jos kad se odbije pdv bit ce oko 5400.

 Šteta što ih ne rade ko 10** seriju za crveno - zlatnim bojama - predivne kartice... Ovo sad je je ono - meh. Imao 1070 i sad 2080s od gainwarda i ono što mogu definitivno reć je da su ladne i tihe. 

Izgleda da su preuzeli kućište/izgled od Palit kartica za seriju 30xx. Identične su.. (u biti nije ni čudo jer je Gainward podružnica PALIT-a).

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.10.2020 12:07 (mrsmith).
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
RazguzatorNeukih kaže...
Luka123 kaže...

Mene samo zanima gdje su admini, ovo je je već prešlo svake mjere

 Tesko je obudzati navalu gnjeva kod ponekih nakon sto je Nvidija jednim driverima rijesila problem za koji drugima treba godinu dana. 

 nije bas isto. amd ima puno veci problem jer su ocito nesto skenjali u rdna1 arhitekturi sta se ne da ispraviti (iako su solidno to patchali. ja se i ne sjecam kad sam zadnji put imao problema tako da je i to prenapuhano). nvidija, s druge strane, je pozurila sa releasom pa nisu stigli popeglat drajvere prije izlaska sta su ispravili super-brzo. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Sad bio u Media Marktu da vidim hoce li mozda kod njih brze doc nego u Computeruniverse....samo u toj trgovini naruceno 118 TUF modela....

Nista, cekat ovdje gdje sam narucio.... 

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Po čemu je ova informacija bitna za forum? Nisi rekao ništa što se već ne zna...nema kartica i to je to. Zbilja misliš da ekipu ovdje zanima tvoja situacija sa čekanjem?

Bit će!
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
unique83 kaže...

Po čemu je ova informacija bitna za forum? Nisi rekao ništa što se već ne zna...nema kartica i to je to. Zbilja misliš da ekipu ovdje zanima tvoja situacija sa čekanjem?

 Idemo hvaliti Nvidiu, nije dostupna u jednoj trgovini, a ni u drugoj, živjela Nvidia.

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.10.2020 12:59 (Riot).
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ni po cemu nije bitna jer on ocito nema skim u zivotu razgovarati, pa dođe ovdje traziti društvo.Tek tako da ima nešto napisano na temi, ne bili se netko odazvao da razbace šuplju.
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Cansee kaže...
Riot kaže...

Znači ne smijemo kritizirati Nvidiu.... je on za demokraciju, ali ne da priča svatko tko šta želi... Ništa idem naručit karticu, testirat je pa ću onda pisat hvalospjeve, ajoj da, dostupnost...

 

jebiga činjenica je da neki isključivo kritiziraju, kakva god da dođe vijest neki odmah ispale ali to je iz ovog ili onog razloga, nema ajmo sačekat pa vidjet

 

mnogi komentari ovdje više izgledaju kao ljutnja i frustracija što netko ima novaca za novu grafu

ovakvih je puno previše...

jedno 3-4 korisnika dominiraju svojim pojavama po temama i njihova mora biti zadnja... a zapravo nemaju pojma o cemu govore

npr u suprotnoj temi iz niceg izazvan korisnik opet proziva intel, naravno nitko mu ne odgovara jer vec naporan svima

Bnet: mNik987#2148
6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
HCgamingCRO kaže...
MEGATAMA kaže...

Ne razumijem zasto mi stize obavjest da me kvotao netko koga sam stavio na ignor, logicno je da me ne zanima napisano ako je ignor. 

 Ajde pliz prestani!!! Bit ces ko Pale sam na svitu!

slazem se s ovim.

 

stvarno nas ne zanima svakih sat vremena svaki dan slusati kako tebi napreduje nabavka graficke kartice

 

kad je dobijes onda se javi sa benchevima i slicno

 

do tada, drzi se teme 

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.10.2020 13:18 (3dfx).
Moj PC  
15 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Gospodo to sto vi radite je odvratno i primitivno i na stranim forumima na kojima ja sudjelujem tipa AVForums vi ne bi prezivjeli jedan dan aktivnosti. 

 

 Iskreno ni ti nebi previse prezivio da stalno tupis "aa kak je ova 3080 dobra, napokon cu moc pokrenut svojih 5 dlss igara na 4k 100 fpsa" i tak jedno 20ak postova za redom + sa ovim da si narucio, pa odustao, pa opet narucio, pa ova nevalja pa ova valja pa sad sve valjaju, daj odrasti vise 

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.10.2020 13:45 (hahhaajaads).
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
hahhaajaads kaže...
MEGATAMA kaže...

Gospodo to sto vi radite je odvratno i primitivno i na stranim forumima na kojima ja sudjelujem tipa AVForums vi ne bi prezivjeli jedan dan aktivnosti. 

 

 Iskreno ni ti nebi previse prezivio da stalno tupis "aa kak je ova 3080 dobra, napokon cu moc pokrenut svojih 5 dlss igara na 4k 100 fpsa" i tak jedno 20ak postova za redom + sa ovim da si narucio, pa odustao, pa opet narucio, pa ova nevalja pa ova valja pa sad sve valjaju, daj odrasi vise 

 Pa vidis da je u njemackoj da su ga i tamo odjebali sa foruma, skontali ljudi da je težina kao i mi što smo na ovom hrv forumu u kratkim crtama opisali.7 godina je lik na forumu zadnja 3 mjeseca spama sa svojim glupostima.

10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dreadmoore kaže...
hahhaajaads kaže...
MEGATAMA kaže...

Gospodo to sto vi radite je odvratno i primitivno i na stranim forumima na kojima ja sudjelujem tipa AVForums vi ne bi prezivjeli jedan dan aktivnosti. 

 

 Iskreno ni ti nebi previse prezivio da stalno tupis "aa kak je ova 3080 dobra, napokon cu moc pokrenut svojih 5 dlss igara na 4k 100 fpsa" i tak jedno 20ak postova za redom + sa ovim da si narucio, pa odustao, pa opet narucio, pa ova nevalja pa ova valja pa sad sve valjaju, daj odrasi vise 

 Pa vidis da je u njemackoj da su ga i tamo odjebali sa foruma, skontali ljudi da je težina kao i mi što smo na ovom hrv forumu u kratkim crtama opisali.7 godina je lik na forumu zadnja 3 mjeseca spama sa svojim glupostima.

 

 

Ja da sam u Njemackoj i da znam Njemacki, odhebao bi sa svih balkanskih foruma i presao samo na Njemacke, jedino ostaje taj balkanski mentalitet 

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.10.2020 13:52 (hahhaajaads).
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

A nemoj baš ni tako, kupuje grafu, uzbuđen je. Jbg svi smo emotivni oko nečega, vjerujem da jedva čeka. Znam kako je meni doma, pisnem o novim komponentama, žena me oče udavit, frendovima pričam o Zen 3 i Big Navi / RTX 3000 , ok, jednog zanima, al večina gleda kako će platit račune ovaj mjesec, na poslu ne mogu šefu i kolegama pričat kak planiram dat 15k kuna za gamerski komp i onda tražit povišicu jer mi treba više para...

ostaje ti forum, a onda i tu naletiš na minu svaki put kad ti popuste kočnice i napišeš rečenicu dvije previše, iako ne možda zlonamjerno.

 

Da budem iskren svi povremeno pretjeramo i neugodni smo, ja prvi priznam za sebe, iako nije to zlonamjerno, ajmo reć u afektu.

 

Pišem ovo jer vidim da rasprave idu u malo krivom smjeru. Doći će taj release, proći će, za 2 mjeseca se nebumo svađali "koja bu bolja" jer sve će se znat, neki će bit sretni, neki pregrist g*vno, nekima bit svejedno, ali moramo moć komunicirat do slijedećeg releasea ponovo :)

 

Nhf svima i svak neka uživa najbolje što može u onome što ima.

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.10.2020 13:56 (Rhodin).
Moj PC  
20 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice