Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.621
|
čitano: 5.581.573
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Kupujem novu jer nisam uspio rijesit mi10..inace bi na njusci gledao 270s ili 2080

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

I ne možeš se strpiti mjesec dva već ćeš dati 3k kuna za nešto što objektivno vrijedi 2? 

Super je ova nvidia ekipa koja komentira usporedbu 5700xt i 2060s staru pola godine mada znaju da ima novija stara par tjedana od istog lika i gdje je prva značajno poboljšala performanse!? Pa koliko ćete lagati ili se pretvarati(?) da ste glupi samo da potvrdite svoje teze? Izgleda da si picajzla oko pogrešnih stvari čovječe

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Nemam kaj stavit u komp..da imam integriranu pricekao bi...

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Onda nabavi rx580 privremeno, 1660 / super / ti. Nesto od toga da ti gura igre u 60-90fps. Samo da ne izgubis previse novaca kada budes htio uzet novu seriju. Osim ako zelis uzet nesto jako odmah to je druga prica.

12 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
2060S nemaš kaj razmišljat, jeftinija i ima dlss koji samo fanboy ne primjeti. Moraš bit teški fanboy da bi tehnologiju koja diže fps 50%+ nazvao glupost.
Naravno da će se dlss gurat u nove igre pogotovo što svi imaju stav da je odlična stvar koja u biti diže high refreash rate gaming na drugi nivo.
https://www.google.com/amp/s/www.pcgamer.com/amp/nvidia-dlss-2-performance-benchmarks-control-wolfenstein-youngblood/
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.10.2020 15:09 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Imam danas do 16 fore

3 Rtx 2060super
14 Rx 5700xt
BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Na 2060 bi išao samo ako planiram igrati isključivo nove aaa igre, za sve ostalo bi išao na amd

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Uzmi nvidiu i mir , vise ces dobit pri prodaji iste nego 5700 a platit ces ih jednako.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pa cekam cyberpunk da dodje to jedino za sada..nasao u adm palit 2060 super jetstream

 

https://www.adm.hr/palit-rtx2060-super-jetstream-8gb-gddr6-hdmi-3x-dp-ne6206st19p2-1061j/62516/product/

Po slici je to 2060 super...a jeftinija od gainwarda i msi gaming x..a bolji boost..kakav je palit? Kazuna tech power upu da je hladnjak ko na 2070 i pcb

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.10.2020 15:26 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ovako ti to napravi.
Dvije muhe jednim šusom.
Kupi r5 3600 i Palit 2060S 36mjeseci garancija.
Ispadne te oko 5000kn, prodaš 1600 za oko 600-700 i dobiješ boost u fps-u da se ukenjaš.
Pogotovo za 144hz 1080p.
400kn je Rtx jeftinija +1600 u prodaju za 600-700kn i za 500kn više imaš puno bolji procesor.
Bolji kombo nego 2070S sa Ryzen 1600.
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.10.2020 15:32 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ovo je ti par Ssova iz PUBG na 5700XT Nitro+ SE na 2560x1080 i medium detaljima...Stavit cu i WOT iako to mozda ne igras...

 

Nikako 2060S, ili 2070S ili 5700XT, dlss sad ili nikad upitno je, picajlza prica o tome dlssu ne znam koliko dugo, cak i kada sam ja uzeo 5700XT, a do sada sam se naigrao i naigrao, a dlssa nigdje, toliko o tome... Takoder moze i AMD za pola godine ili godinu dana "izmislit" neki svoj dlss pa 5700XT moze biti 70% bolja, no to je ono sto bi bilo kad bi bilo...

 

Tiha grafa prije svega, odlican boost i super temperature...

 

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.10.2020 15:36 (Tomo53nja).
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Proc cu sigurno uzet novi u 1 mj...i vidim po glasanju da je 5700 xt vise dobila

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.10.2020 15:36 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ja sam imao i 5700 i 2070s. Ako igrš stare igre Nvidia je kralj, zato i ja jesam trenutno na 2070s. Ako te zanimaju isključivo nove igre, nemaš što razmišljati 5700xt. U novim testovima 5700xt s novim driverima rastura.

Problem s AMD drverima su stare igre, neke rade super, neke ne. Nvidia na starim naslovima radi bez problema. Pošto ja većinu svog vremena igram starije igre Nvidija je moj izbor.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

moguće da uzmem grafu i preko firme, pa da vas odma pitam što bi najbolje radilo u mojoj konfiguraciji?

 

Ovo je jedini izbor na webshopu od kud nabavljamo opremu.

 

6 Gigabyte RTX2070 WINDFORCE 8G
0 Gigabyte RTX2060 D6 6G
0 Radeon Pulse RX 5700XT
0 SAPPHIRE PULSE RX 5600XT 6GB
10 SAPPHIRE PULSE RX 5700XT 8GB
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Također, nemoj zaboraviti AMD out of the box ima mnogo bolju sliku. Kod Nvidije kad instaliraš driver moraš podesiti postavke boje. Ovo su moje postavke. Ideš na Nvidia Control panel, Adjust desktop color settings, Use Nvidia settings:

Brightness +40

Contrast +35

Gamma +1.00

 

Digital Vibrance +50

Hue +0

 

Zašto je to tako?

Nvidia (to this day) ship their drivers with full color representation off. Because Nvidia relies on software scheduling, it is less intensive for them to do it this way. AMD on the other hand uses an on die scheduler (which is why they could avoid a latency layer like nvidia reflex) The gpu itself handles color output in chip and hence no performance penalties.
Također AMD ima problema s starim igrama koje koriste OpenGL kao Doom 3, Rage...
''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mariolla79 kaže...

Pa cekam cyberpunk da dodje to jedino za sada...

mariolla79 kaže...

Proc cu sigurno uzet novi u 1 mj...i vidim po glasanju da je 5700 xt vise dobila

super, kad izađe cyberpunk gledat ćeš bencheve gdje 2060s ima duplo veći fps

to je tako kad mujo ide kud i svi ostali 

11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ma nosam fanboy nvidie imao ih5...samo jednu amd 7950...skinem ddu i clean and restart iz windowsa ili ima kakva bolja opcija za deinstal neki safe mode

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mariolla79 kaže...

Ma nosam fanboy nvidie imao ih5...samo jednu amd 7950...skinem ddu i clean and restart iz windowsa ili ima kakva bolja opcija za deinstal neki safe mode

 ne govorim da si ti fanboy, nego si stavio anketu na forumu punom fanboya 

ako čekaš cyberpunk vidjet će ovakve benčeve dolje, na slici je non s 2060 ali za poantu nije bitno

 

znači možeš vidjeti kako funkcionira dlss za grafe koje ga imaju - s neigrivih 30fps dođeš na preko 70

to što će ti jedna 5700xt imat 8-9% veće perfomanse znači da će ona ostat na 33fps dok ćeš sa rtx grafom igrat na 67 ili 77 ovisno jel želiš dlss balanced ili performance

ovdje ti je benchmark iz kojeg je izvađena slika - link, da vidiš i utjecaj dlss-a na kvalitetu slike

 

također opcija ray tracinga nije za odbaciti ako preferiraš eye candy u igrama, što sa 5700 možeš zaboraviti, a računaj da s novim konzolama koje to podržavaju će svaka buduća aa igra imati rt i dlss

10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Uf da sigurno ce sa 5700xt imat 33fpsa na 1080p, 100%

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mariolla79 kaže...

Ma nosam fanboy nvidie imao ih5...samo jednu amd 7950...skinem ddu i clean and restart iz windowsa ili ima kakva bolja opcija za deinstal neki safe mode

To je najbolja opcija. Restart, DDU, restart, install driver.

28.10.2020. ti je predstavljanje novih AMD-ovih kartica, a 6.11.2020. ide prodaja. Možda da se strpiš.

Nvidijin Ampere će navodno biti dostupne u 1mj.2021. 

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
12 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Taichi 5700XT je uzeo sad sam vidio u slike vašeg hardwarea.
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.10.2020 19:11 (mislioc).
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Alfredo nr.2 kaže...
mariolla79 kaže...

Ma nosam fanboy nvidie imao ih5...samo jednu amd 7950...skinem ddu i clean and restart iz windowsa ili ima kakva bolja opcija za deinstal neki safe mode

To je najbolja opcija. Restart, DDU, restart, install driver.

28.10.2020. ti je predstavljanje novih AMD-ovih kartica, a 6.11.2020. ide prodaja. Možda da se strpiš.

Nvidijin Ampere će navodno biti dostupne u 1mj.2021. 

  +  isto bitno iskljucit internet ako vec DDU nije, no ja uvijek iskopcam kabal da nebi windows update povuko neki svoj

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Meni je Windows update isključen po defaultu. Uključujem ga samo po potrebi. Zadnji update mi je zeznuo konekciju na internet pa ne preporučujem imati uključen update po defaultu.
''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Jep..taichi...hebiga sad negledam.nis vise 2 godine...lol

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Kak da ne :)
Dobra je Taichi.
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.10.2020 20:40 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...

ray tracinga nije za odbaciti ako preferiraš eye candy u igrama, što sa 5700 možeš zaboraviti, a računaj da s novim konzolama koje to podržavaju će svaka buduća aa igra imati rt i dlss

 Ray tracing je za odbaciti ako nemaš 2080S/Ti ili 30xx seriju, jer se performanse užasne.

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Kako da ne, on ima 1080p monitor, evo ti kako 2060s performa sa high rt postavkama uz dlss 2.0
https://wccftech.com/control-gets-dlss-2-0-look-perform/

I tko kaže da mora sve biti na najvećim postavkama, malo prilagodiš kao i inače kad nemaš top grafu
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

ima li tko iskustva s ASUS Dual RX5700XT 8GB EVO?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
makaown kaže...

ima li tko iskustva s ASUS Dual RX5700XT 8GB EVO?

 

Dosta je glasna, osobno bi rađe išao na PowerColor ili Sapphire po pitanju RX5700/XT modela ako nije velika razlika u cijeni.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice