Novi statusi (zvjezdice) izdvojena tema zaključana tema

poruka: 210
|
čitano: 83.896
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Novi statusi (zvjezdice)

Super ideja narocito mi se svidja ovo o kvaliteti a ne kolicini poruka.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Novi statusi (zvjezdice)

Ma ja zaista ne kuzim zasto je svima na ovom forumu toliko stalo do toga koliko zvjezdica imaju ili ranije koliko su postova imali da bi imali bolji status.....

Ovo dodje kao kakav MMO hajmo pisati po forumu, hvalit cemo ljude, trudit se da djelujemo pametnije ili korisnije pa cemo imati bolji rang i bit cemo vise cool....

Dajte ljudi ponasate se kao kakva mala djeca.

I nemojte sada samo molim vas da pisete kao ono lik sa 4 zvjezdice je pouzdaniji od nekoga sa jednom ili 0.

Ja pratim ovaj forum pasivno od pocetka i 98% postova su totalno sr*nje i sada neki likovi koji su registrirani od pocetka i koji imaju po par tisuca postova od kojih je 99% beskorisno, ce da imaju 4 zvjezdice i oni bi trebali da budu kao pouzdani. Ma nigdje veze...........

 

Oh i ja koji mozda imam dvadesetak postova u preko godinu dana imam 2 zvjezdice......

WOW sjajna vam je formula................

I samo me zanima na koji nacin ce se ocjenjivati ta famozna kavaliteta poruka ili je to samo prodavanje magle........

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.5.2009 23:44 (Dr. Vicko).
 
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Novi statusi (zvjezdice)

Lijepo, gj Domagoj :)

The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
15 godina
offline
Novi statusi (zvjezdice)

Vjerojatno ce se sa vremenom uskladiti te zvjedice i onda ce biti ravnopravno, samo se treba malo strpitiNamigiva

nemam konja, koza i ovaca samo brdo klokana !
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Novi statusi (zvjezdice)

Lijepo, više mi se sviđa ovaj koncept od 'krpelja', ali... (zašto uvijek postoji 'ali...'?) Ah...

 

Jasno je da moderatori neće ocjenjivati kvalitetu poruka već se to radi po (predpostavljam) :

 

  • Količini 'HVALA' korisnika
  • Duljini poruka
  • Količini 'Slažem se'

(sve navedeno se odnosi na određivanje kvalitete poruke)

 

 

Nadam se da kvaliteta poruka 'igra' najveću ulogu u svemu ovome.

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Novi statusi (zvjezdice)
Domagoj kaže...
(s)izgoreo kaže...

puna zvjezdica više ili manje onome ko otkrije kako sustav funkcionira (u detalje)? Cool

Ne moraš se niti truditi, foruma je presložena da bi ju itko ručno išao računati, a kamoli pogodio.
OK, kužim da je teško, ali ipak moram probatiNamigiva
Pazi, gledam te!
16 godina
neaktivan
offline
Novi statusi (zvjezdice)

ovako možda

ili možda ipak ne ili možda ipak ne
ex biljna uš, puknite me toljagom po lusteru možda ugledam zvjezdicu više
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Novi statusi (zvjezdice)
Random. kaže...

Jasno je da moderatori neće ocjenjivati kvalitetu poruka već se to radi po (predpostavljam) :

 

  • Količini 'HVALA' korisnika
  • Duljini poruka
  • Količini 'Slažem se'

(sve navedeno se odnosi na određivanje kvalitete poruke)

 ali ja mislim da autori još nisu skroz prihvatili te nove mogućnosti. koliko sam vidio, malo ljudi to koristi
15 godina
protjeran
offline
RE: Novi statusi (zvjezdice)

i lipo ako ocete da radi kako triba svakon korisniku ogranicite dnevni broj mogucih klikova na "vala lipo" i slazen se, i da taj broj ne bude isti nigo ovisi o kolicini zvizda koje imas, npr ja niman nijedne zvizde nit cu je ikad imat i nemogu klikat nikome ili mogu 1-2 puta dnevno

 

i jos napravite npr da ako ti klikne neko ko ima 4 zvizde vridi vise od onoga ko ima jednu, tako npr kliknu ti tri puta ko imaju par zvizda i vec tise poveca renking ali kliknu ti 10 puta ovi sa 0-1 zvizdon nista ti se ne poveca jelda, eto na lacajte se programisanja ja to ne znan nit me zanima

nu, glamac, djava ga odnija
16 godina
neaktivan
offline
Novi statusi (zvjezdice)

Ovo je dobra stvar. Napokon spammaši u nekim temama neće mijenjati rankove svako popodne nakon par stotina bezveznih poruka...Smijeh

 

Nije da se mogu pohvaliti "zvjezdicama" ali - good move! Kulturno dečki, kulturno.

http://www.keindl-sport.com/proizvod.asp?id=2094
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Novi statusi (zvjezdice)
Dr. Vicko kaže...

Oh i ja koji mozda imam dvadesetak postova u preko godinu dana imam 2 zvjezdice......

 Zaista. Čovjek govori istinu, kvaliteta na djelu?

Izgleda da je datum registracije dobar 'dio' formule.
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.5.2009 0:00 (Random.).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Novi statusi (zvjezdice)
ribar kaže...

i lipo ako ocete da radi kako triba svakon korisniku ogranicite dnevni broj mogucih klikova na "vala lipo" i slazen se, i da taj broj ne bude isti nigo ovisi o kolicini zvizda koje imas, npr ja niman nijedne zvizde nit cu je ikad imat i nemogu klikat nikome ili mogu 1-2 puta dnevno

 

i jos napravite npr da ako ti klikne neko ko ima 4 zvizde vridi vise od onoga ko ima jednu, tako npr kliknu ti tri puta ko imaju par zvizda i vec tise poveca renking ali kliknu ti 10 puta ovi sa 0-1 zvizdon nista ti se ne poveca jelda, eto na lacajte se programisanja ja to ne znan nit me zanima

Omg. Zašto bi nečiji "hvala" vrijedio više? Ako meni neko pomogne, je li bitno imam li ja 0 ili 5 zvijezda? Naravno da nije.
The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
15 godina
offline
Novi statusi (zvjezdice)

ribar,dobija si od mene palac gori,jer si mi cili smišan,a u tvojen postu ima i ponešta istine.Cool

http://s2.ba.bitefight.org/c.php?uid=94118
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Novi statusi (zvjezdice)

Ugodno sam iznenaden zvjezdicama - pogotovo jer broj postova ne cine kvalitetu kao sto odijelo ne cini covjeka.

 

Nadam se da ce se ljudi naviknuti na ovakav high-tech sistem te da ce sve to zajedno dobro fukncionirati.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Novi statusi (zvjezdice)
(s)izgoreo kaže...

ovako možda

 
 bolje onda ova ikona koja označava web.

nek cijela bubamara označava sadašnju punu zvjezdicu, a pola bubamare šuplju zvjezdicu

mislim da je to nekako logičnije, nego zvjezdica. pa bubamara je simbol bug-a, ne?
15 godina
protjeran
offline
RE: Novi statusi (zvjezdice)
itf4n kaže...
ribar kaže...

i lipo ako ocete da radi kako triba svakon korisniku ogranicite dnevni broj mogucih klikova na "vala lipo" i slazen se, i da taj broj ne bude isti nigo ovisi o kolicini zvizda koje imas, npr ja niman nijedne zvizde nit cu je ikad imat i nemogu klikat nikome ili mogu 1-2 puta dnevno

 

i jos napravite npr da ako ti klikne neko ko ima 4 zvizde vridi vise od onoga ko ima jednu, tako npr kliknu ti tri puta ko imaju par zvizda i vec tise poveca renking ali kliknu ti 10 puta ovi sa 0-1 zvizdon nista ti se ne poveca jelda, eto na lacajte se programisanja ja to ne znan nit me zanima

Omg. Zašto bi nečiji "hvala" vrijedio više? Ako meni neko pomogne, je li bitno imam li ja 0 ili 5 zvijezda? Naravno da nije.
brzo san mislija/pisa nisan mislijo na vala nego ovo palac gori i doli, fala bi dabome tribalo za svakog bit isto

i ca se tice klikanja na palce meni nista ne znaci jer znan da i vecina klika iskljucivo subjektivnin dojmon, zato bo tribalo ogranicit broj tih klikova ako ocete realno stanje, osobno ne klikan nikome niticu
nu, glamac, djava ga odnija
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.5.2009 0:03 (ribar).
15 godina
offline
RE: Novi statusi (zvjezdice)
fromcelltohell kaže...

Dobra stvar.:thumbsup:Cool

 

EDIT:

Što se tiče neprijavljivanja na forum,odnosno pisanja na istom.

Ima ljudi koji su spriječeni dolaziti(terenski posao i sl.) povremeno i po tjedan dana,

mislim da bi se i to trebalo uzeti u obzir.Znači,vidjet uzorak u kojim intervalima korisnik dolazi i

adekvatno tome ne ukidat zvjezdicu.Nadam se ipak da su ti intervali promjene ranka

malo duži,a ne na dnevnoj ili tjednoj bazi.

 Ha ha ha ha...
Pa ja nemogu da vjerujem da ima ovako "opterecenih" ljudi s ovim forumom. Mislim stvarno...jel sad trebas pasti u depresiju sto neces biti na forumu zbog zivotnih obaveza, pa ce ti spasti "rank"? Neodlučan
                                                 Momak bez uvrede....

Mene licno ne zanimaju nikakvi rankovi niti sam time opterecen, tu sam cisto radi foruma, privukao me je, saznao sam i naucio dosta i pomocu forumasa rijesio neke probleme. Zahvaljujem im se!

Jedina pozitivna stvar koju vidim u ovim zvjezdicama je da ce neki forumasi malo "ozbiljnije" shvatiti tu novost i potruditi se da pisu malo "bolje", "pametnije" i "korisnije" postove. Medjutim, kako sam pesimista u dusi, moze biti da je ovo i dvosjekli mac.
Neki ce ovo sigurno zloupotrebljavati te ce sumanuto klikati po thumbs up i down itd. Ako se netko nekome nesto zamjerio bice svega..

Primjetio sam da se uvijek oko ovih stvari tj. "rankova" vodila rasprava i primjecujem da je dosta ljudi "optereceno" sa ovim "statusnim simbolima"...

Slobodno sad ispod moga posta 300 puta udarite thumbs down, jer znam da se vecina vas nece sloziti sa ovim sto sam napisao.
Cool


Silence is golden when you can't think of a good answer. Muhammad Ali
15 godina
neaktivan
offline
RE: Novi statusi (zvjezdice)
jurluk kaže...
(s)izgoreo kaže...

ovako možda

 
 bolje onda ova ikona koja označava web.

nek cijela bubamara označava sadašnju punu zvjezdicu, a pola bubamare šuplju zvjezdicu

mislim da je to nekako logičnije, nego zvjezdica. pa bubamara je simbol bug-a, ne?
 ja bi rađe te bubamare stavio umjesto ovih ikona s lijeve strane:crvena-ima novih poruka..bijela-nema..bar za probu..
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.5.2009 1:31 (seneka).
16 godina
neaktivan
offline
Novi statusi (zvjezdice)

Stvarno super ideja za jedan "pametni" sistem za status na forumu. Puuuno bolje od samo broja postova, ili neke vrste reputacije...

Svaka čast dečki!

V.V.V.V.V.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Novi statusi (zvjezdice)
jurluk kaže...
(s)izgoreo kaže...

ovako možda

 
 bolje onda ova ikona koja označava web.

nek cijela bubamara označava sadašnju punu zvjezdicu, a pola bubamare šuplju zvjezdicu

mislim da je to nekako logičnije, nego zvjezdica. pa bubamara je simbol bug-a, ne?
 pola bubamare je morbidno, a što kažeš na žohari u minus (lijevo)Belji se

Veliki Brat kaže...
OK, kužim da je teško, ali ipak moram probatiNamigiva
 
random zvjezdica s tendencijom na manje i modovima pet... moguće....ma ne
ex biljna uš, puknite me toljagom po lusteru možda ugledam zvjezdicu više
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.5.2009 0:24 ((s)izgoreo).
15 godina
offline
RE: Novi statusi (zvjezdice)
boxer kaže...
 Ha ha ha ha...
 "opterecenih" ljudi s ovim forumom....

FCTH kaže: Prvo i osnovno: Ja nisam opterećen niti ovim forumom,niti rankom,a niti tvojim mišljenjem.
Isto,kao i ti ovdje dolazim kad god uzmognem da bi se malo podružio s ljudima i pročitao nešto zanimljivo.

A,kako se govorilo u uvodnom postu ove teme da se radi o jako sofisticiranom
i nadasve kompleksnom sustavu rankiranja,
onda sam smatrao da bi bilo dobro uključiti i tu varijablu.
Što ne bi bilo nikakav problem implementirati u ovako dobar sustav,zar ne????


                  boxer kaže...                               Momak bez uvrede....

FCTH kaže:

Ništa zato,jedino što nisam momak(nažalost) već više deda(sudeći po već sijedoj bradi)

       Nego,di baš mene od sviju nađe komentirati,i sad ja izgubih par minuta svojeg
       jadnog života na odgovor(nisam mogao ne odgovoriti,bez uvrede)Cool
 
http://s2.ba.bitefight.org/c.php?uid=94118
16 godina
neaktivan
offline
Novi statusi (zvjezdice)

Nije mi bilo sudeno da budem "krpelj" :)

 

Odlicna ideja da se smanji broj "nabadaca" postova.

 

Koristite Baesovu formulu?

 

Rejting= (v / (v+m)) * R+ (m / (v+m)) * C

 

Р= Prosjecna ocena za post

V= Broj "hvala" ili "ne slazem se"

m= Minimalan broj glasova da bi se post "poceo rangirati"

C= Prosjecna ocena svih postova

All your carefully picked arguments can easiliy be ignored! There are no real rules about posting. There are no real rules about moderating either - enjoy your ban
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Novi statusi (zvjezdice)

From Cell To Hell tvoj post mi se na nacin kako si ga pisao ucinio da si se "navukao" na "statusne simbole" na ovom forumu.

Neznam, ali kad neko napise da je "bitno" da se u taj proracun u vezi rankova uvede i to da neki imaju obaveze koje ih sprijecavaju da budu na forumu i da nebi bilo uredu da izgube "status", onda mi se to pomalo cini smijesnim.

Isto tako sam primjetio da pomalo "kukas" zasto neki novi na forumu imaju vec sa jednim postom  pola zvjezdice, a neki koji su duze vremena opet imaju pola zvjezdice....

Ovdje te ne napadam zbog toga te nemoj to tako shvatiti, nego samo komentarisem tu "opsjednutost" tim rankovima kod dosta forumasa kao da rankovi zapravo i znace nesto...

 

Na forumu sam oko godinu dana, i bolje ja sam znam kome cu vjerovati kad mi daje neki odgovor/pomoc jer sam stekao dojmove o nekim forumasima, te mi nisu potrebne nikakve zvjezdice..

 

Napominjem da te zvjezdice samo smatram novim sadrzajem i nicim vise, te se uopce ne zabrinjavam/razmisljam u vezi njih.

 

Ako je tebi vazan taj "status", onda ok...

 

"Momak" mi je uzrecica...nista lose tim ne mislim...te nisam napisao da si "jadan" ili da netko ima "jadan zivot" zbog toga, samo komentarisem preveliko davanje paznje tim statusima koje dovodi do negativnih stvari na forumu.

 

Opet, bez uvrede...

Silence is golden when you can't think of a good answer. Muhammad Ali
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Novi statusi (zvjezdice)

Evo jedan dobar razlog ovoga:

 

Oni spameri, koji vole nabijat postove, kojima je cilj biti naj bez obzira sto im je post kratak, nepomaže, smeta,  e sad ti spameri ce bit jedni od boljih na forumu (mozda) jer sad ce morat googlat da nekom pomognu, i time smo dobili još ljudi koji žele pomoći, a puno manje onih koji nabijaju postove.
(Iako formula ima nekih caka, gresaka, opet je dobro)

 

Samo mi malo smeta sto imam 1,5 zvjezdicu(nisam aktivan u zadnje vrijeme, prije sam bio)

I don't care...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Novi statusi (zvjezdice)

Čuj,nemoj ni ti zamjerit meni što sam tako posložio svoj post.

Prvo i osnovno u cijeloj priči oko rankova je to da meni

zbilja ne znači taj rank ama baš ništa.

 

Međutim,kako je ovdje bila riječ o rankovima,

nisam mogao ne primjetiti da su neki koji su tek došli,

a da ne pričam o smislenosti ili vrijednosti,te broju njihovih postova:

 

http://www.bug.hr/forum/user/veky_sb/12372.aspx

 

-jedini  post mu je obrisan,jer je tražio pomoć oko cracka igre,

 

te  http://www.bug.hr/forum/user/spyware/12370.aspx 

 

-također samo jedan post,

 

a zajedničko im je da su tek došli na forum i

da imaju rank pola zvjezdice za učinak od samo 1 posta...

dakle dobili rank koji neki puno aktivniji useri,

sa dužim stažom na forumu te definitivno više

korisnih postova taj i takav rank  jednostavno nemaju.

 

Znači,dotakao sam se tog problema,jer ako ćemo slijedit zamisao

o rankovima to onda i nema baš previše smisla.

 

Niti je sustav za rankove puno bolji niti smisleniji od onog starog.

 

Samo sam prokomentirao činjenično stanje,i nisam se nigdje žalio na svoj rank.

Iskreno,po broju korisnih postova ne zaslužujem niti ovu jednu zvjezdicu,

jednostavno sam napisao ovoliko(1656) postova iz samo jednog razloga:

Volim se družiti i pisati sa ljudima i to je sve.

 

Što se mene osobno tiče,ako koga smeta,

apeliram na modove da mi ukinu zvjezdicu

i da mi ubuduće ne dodjeljuju nikakav rank.

 

Ja o tome toliko,tebi boxer želim laku i mirnu noćCool

http://s2.ba.bitefight.org/c.php?uid=94118
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.5.2009 1:56 (fromcelltohell).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Novi statusi (zvjezdice)

A ja mislim da bi trebali stavit da se na profilu more vidit neka statistika, i broj postova, i zahvala i nesto tako sl., nesto more i graficki, kao aktivnost po postovima i po kvaliteti postova!

(Tako bi zadovoljili neke, a i forum bi bio ljepsi)

I don't care...
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Novi statusi (zvjezdice)

ma sveje to baš super to o ponašanju i nabijanju postova itd ali moderatori disu moje zvizde a već sam poprilićno dugo na forumu ????

I Jadantisi
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Novi statusi (zvjezdice)
giga kaže...

ma sveje to baš super to o ponašanju i nabijanju postova itd ali moderatori disu moje zvizde a već sam poprilićno dugo na forumu ????

 heh, izgleda da su oni koji imaju 1 post, napisali ga kvalitetniej nego ti svojih XXX, koliko ih vec ima!
I don't care...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Novi statusi (zvjezdice)
giga kaže...

ma sveje to baš super to o ponašanju i nabijanju postova itd ali moderatori disu moje zvizde a već sam poprilićno dugo na forumu ????

 fakat,imaš dosta postova,možda ti je to zato što "pratiš" vaneOsmijeh
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.5.2009 2:25 (seneka).
16 godina
offline
Novi statusi (zvjezdice)

Meni se svida:) Pozdravljam sve ljude koji se trude oko ovog foruma...

Intel Core 2 Duo E6750@2.66GHz, Gigabyte P35C-DS3, s775, iP35, DDR2 2X1GB PC6400 (800MHz) OCZ, platinum XTC, BFG GTX 280 OC, CoolerMaster HAF 932 big tower , CHIEFTEC, CFT-650-14C 650 W, LOGITECH, MX
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice