Dobre i loše strane Star Trek: Discoverya

poruka: 57
|
čitano: 19.227
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dobre i loše strane Star Trek: Discoverya".
16 godina
offline
Dobre i loše strane Star Trek: Discoverya

Volim svaki Star Trek pa i ovaj.

Ne smeta mi šta se ne uklapa u "standardni" ST.

Radujem se svakoj novoj epizodi.

 

PSN: Muskarcina77
Moj PC  
6 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Dobre i loše strane Star Trek: Discoverya
Ljudi, shvatite par stvari

Discovery je ratni prototip, nije istraživački brod. Rat sa Klingoncima je u toku, Lorca ima odrešene ruke da radi šta hoće. Setite se i onog sestrinskog broda, šta mu se desilo. Sve to kad se spoji dobijemo totalno drugačiji setup, nije onaj stari ST kalup od ranije.

Takođe, Enterprise je bio zadnji takav iz kalupa i totalno je failovao. Tako nešto nam ne treba opet. Previše si dozvoljavate da vam utisak kvari to što imaju pešovane i jednu puniju gospođicu na brodu.
Ja uživam u ovome, a okoreli sam Trekkie/Trekker.
Moj PC  
5 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Dobre i loše strane Star Trek: Discoverya

Koliko ja znam i nakon tvoga posta sam to i potvrdio pitajuci google, discovery je istrazivacki brod.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Dobre i loše strane Star Trek: Discoverya

Ne znam jel još neko, ali ja sam blizu nervnog sloma kad vidim scenarij gdje za antagoniste autori često koriste kliše nacizma i rimske republike ili mrskih kultova. Sve mogu podnijeti u tim kreativnim vratolomijama sa sadržajem serija i filmova, ali kultovi slijepe odanosti manijaku, uniforme poput nacističkih, pozdravi rukom, vikanje u jedan glas na pozdrav, arogancija antagonista s puno dramatiziranja... bljak, bljak, bljak...

Let go of any expectations and look to generate curiosity in the process, rather than expectation in the result. ~Andy Puddicombe
 
2 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Re: Dobre i loše strane Star Trek: Discoverya
Zeljko B kaže...

Ne znam jel još neko, ali ja sam blizu nervnog sloma kad vidim scenarij gdje za antagoniste autori često koriste kliše nacizma i rimske republike ili mrskih kultova. Sve mogu podnijeti u tim kreativnim vratolomijama sa sadržajem serija i filmova, ali kultovi slijepe odanosti manijaku, uniforme poput nacističkih, pozdravi rukom, vikanje u jedan glas na pozdrav, arogancija antagonista s puno dramatiziranja... bljak, bljak, bljak...

Terrani bi trebali biti kao alternativna, tamna strana čovječanstva, a varijacije na temu imaš u MOO, Star Trek Online, Starcraftu, pa i Starship Troopersima gdje su kao fol pozitivci. Njihov je lore uvijek takav, pretjerivanje je prijeko potrebno jer su bitno drugačiji, samo treba to dobro izrežirat da ih se shvati ozbiljno.

 

 

8 godina
protjeran
offline
Dobre i loše strane Star Trek: Discoverya

Pa ovaj discovery je takva serija da nemas pojma vise sto se dogada, federacija je ta koja je pocela rat, a ne obratno, onda imas onaj "blink drive" koja je glupost totalna pogotovo kada ga stavljas u to vrijeme star treka ili uopce. Tako shuttle moze unistiti bilo koji brod, pravit ce jakoooo malo dmga, ali ce ga praviti stalno. Pocetak je amo reci dobar, ali kada umre ona kapetanica je glupost, 1 casnik zavrsi u zatvoru, ali to nije zatvor nego drugi brod na kojem radi bez ranka -.- Onda dobije neki rank na mostu i prica sa kapetanom kao da je visa od njega, sve sto se dogada vrti se oko nje... onda pederi se ljube i slicne gluposti, scena nje i vulkanca kako komuniciraju tako daleko je isto glupost i onda nakon svega sto je ucinila svi joj vjeruju. Onaj "monster" koji se moze stvoriti na bilo kojem mjestu ili cak u drugoj dimenziji kako su njega uspjeli uhvatili? Ova zadnja epizoda umjesto da ubije onoga lika ona ga ispred svih, pogotovo 30cm ispred casnika za teleportaciju ona ga teleportira na discovery bez da je itko vidio gdje ga je teleportirala. Ovo bi vise opisao kao "gay ljubavnu scenu i federaciju koja je ista kao amerika mi mozemo sve blabla".

 

Steta sto nije u skladu sa drugim star trek serijama gdje su se neke epizode vrtile samo oko 1 covjeka, upoznas kakav je, bude zanimljivo pa se pitas sto ce sada biti, komunikacije medu vrstama itd itd, ali u ovoj toga nema, samo se ide nekim stilom kao michael - space rambo nitko joj ne moze nista, moze pobit hrpu ljudi nitko je nece zatvoriti i ne samo to jos ce je nagraditi.

Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Dobre i loše strane Star Trek: Discoverya

Uglavnom, glavni problem je "pederi se ljube".

 
1 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Dobre i loše strane Star Trek: Discoverya
Nije problem u pederima nego u tome da je ST uvik bija ispred svog vremena u takvim stvarima, a sad kad na TVu nema serije bez gay para, ovo ispada bijedno i "me too".

Bolje da su išli na više krvi/sexa/nasilja a'la GoT onda što bi se bolje uklopilo u priču.
 
4 1 hvala 0
15 godina
offline
Dobre i loše strane Star Trek: Discoverya

Lose strane:

 

1. Scena, izgled, nacin snimanja, atmosfera i sve sto ide u vizaulni stil nema veze sa Star Trekom.

 

2. Losi i nekarizmaticni likovi. Pogledao sam svih 11 epizoda i jedino koga znam po imenu su Michael i kapetan Lorca. Mislim da je to slucaj i sa vecinom drugih gledatelja. Osim sto su drugi likovi losi i nezanimljivi serija je takva gdje se sve vrti oko njih, za razliku od prije kad je svaki lik dobio svoju epizodu ili vise.

 

3. Nema sexy zenskog lika. Realno 90% gledatelja Star Treka su muskarci i jednostavno je promasen smisao bez sexy zenskog lika. Svaki Star Trek ga je imao, mozda su nekom Michael i ona deblja zenska sexy i zgodni ali za vecinu su 7 of 9, T'Pol, Deanna Troi, Jadzia Dax i ostale pojam ljepote i sexipila.

 

4. Radnja u proslosti gdje dolazi do konflikta sa izgledom broda i tehnologijom da izgleda naprednije od Voyagera a i proslost je vec dosta istrazena sa Archerom. Ljude zanima buducnost i dogadaji nakon Voyagera.

 

5. Forsiranje gay ljubavi i scena koji nemaju nikakav utjecaj na pricu i likove. Sto bi bilo drugacije za pricu i likove da ona dva lika nisu gay? Nista. Pada mi na pamet serija Prijatelja gdje lik gay Carol ima utjecaj na pricu, likove, odnose medu njima, Rosove strahove u buducim vezama itd. To je primjer kad nije forsiranje vec je dobro uklopljeno.

 

 

Dobre strane:

 

1. Za nekog tko nikad nije gledao Star Trek ovo bi mogla biti dobra serija, jer netreba znati nista o dosadasnjem Star Treku i sve je puno akcije.

 

2. Epizodni nacin price kao i sama prica nisu toliko losi i ipak daju neku zanimljivost sto ce se dogoditi dalje.

 

 

Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Dobre i loše strane Star Trek: Discoverya
walentkane kaže...

 

3. Nema sexy zenskog lika. Realno 90% gledatelja Star Treka su muskarci i jednostavno je promasen smisao bez sexy zenskog lika. Svaki Star Trek ga je imao, mozda su nekom Michael i ona deblja zenska sexy i zgodni ali za vecinu su 7 of 9, T'Pol, Deanna Troi, Jadzia Dax i ostale pojam ljepote i sexipila.

 

 pazi da ti Oprah i njena dvolicna SJW vojska ne pokucaju na vrata nakon ovoga

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
8 godina
protjeran
offline
Dobre i loše strane Star Trek: Discoverya

Stvarno bi volio viditi novu seriju poslije voyagera, nove brodove, vrste, rat itd to bi bilo jako zanimljivo, ovako se rade serije koje nemaju veze s vezom. Prije nego sto je izasla ova nova serija govori se kako se uklapa u staro vrijeme enterprisea i mislis ajde ok, da vidimo nesto sto nismo vidili, kad ono katastrofa, ne da nema veze sa star trekom nego nema veze sa nikakvom pricom, sve se rijesava u sekundi, u jednoj epizodi problem, u drugoj samo vidis scenu kako su rijesili taj problem dok u PRAVOM star treku su gledali mogucnosti kako rijesiti taj problem, pokusavali sve i svasta, oduzimalo se vrijeme itd odmah povezes sa pravim zivotom pricu kako se nista ne rijesava u sekundi sto u ovoj novoj seriji nije slucaj.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Dobre i loše strane Star Trek: Discoverya

Serija je OK. Samo ne valja naziv.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.1.2018 22:21 (markoBT).
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Dobre i loše strane Star Trek: Discoverya
učo kaže...

Orwille mi je nekako malo neozbiljan, mada je dobra fora da su kapetan i Prva časnica muž i žena (bivši).

Poanta i je u tome da bude neozbiljan, vidiš valjda tko je kreator tog djela i kakvi su njegovi ostali radovi.

Čak je i preozbiljan
Još ispada da ima više dodirnih točaka nego ovo nešto zvano STD

16 godina
offline
Dobre i loše strane Star Trek: Discoverya

"Pa tako nakon crnca, žene i starca,..." Kakvog starca? Misli li autor na Simbionta iz DS9? Ono nije bilo glavni lik. 
A Patrick Stewart u TNG je krenuo kad je imao 48 godina. Sorry, ali to za mene nije starac. Pritom autor potpuno preskače
Pikea i Kirka. Valjda jer nisu crnac žena i starac.

soker kaže...
učo kaže...

Orwille mi je nekako malo neozbiljan, mada je dobra fora da su kapetan i Prva časnica muž i žena (bivši).

Poanta i je u tome da bude neozbiljan, vidiš valjda tko je kreator tog djela i kakvi su njegovi ostali radovi.

Čak je i preozbiljan
Još ispada da ima više dodirnih točaka nego ovo nešto zvano STD

To je istina. Orville je bio zamišljen kao spoof. Gledao sam kad je mcfarlaine tumačio da su dizajn glavnog broda radili inspirirani otvorenim poklopcem wc školjke. Maske su planirali posuđivati lutkarske od Jim Hensona ala Muppet show pigs in space/yoda, imaju i onog želatinoznog cg lika koji je bio na tu foru spoof Odoa.
No nakon 3 epizode, kad su vidjeli kakav je Discovery, McFairlaine je potpuno prepustio scenarij i režiju original ST ekipi poput Jonathana Frakesa, koja je radila I voy i ds9, a i dizajn je pomalo otišao u ozbiljnije vode. Pa sad, tko što voli. Nisam pratio dali se isplaio zaokret Orville ekipi glede postotka gledanosti.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.1.2018 1:21 (overhaul).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Dobre i loše strane Star Trek: Discoverya

Gledam upravo zadnju epizodu DS9 i moram reći da je to ipak puno drugačije nego Discovery. Emotivno drugačiji. Nekako sam se vezao za ove likove, mrgodnog Worfa, Kapetana, Kiru, Quarka, Noga i ostale. Čak je i mala suzica skliznula, a inače baš nisam neki mekani tip. Kod Discoverya toga nema, a bilo je i u DS 9, u Next generation i u originalu, a bogme i kod Janewaice. Nije Discovery loš, daleko od toga, ali on i djelomično Archer (osim T'Pol) mi nisu sjeli onako emotivno kao ostali.

dolazim odmah - Godo
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.1.2018 9:23 (učo).
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Dobre i loše strane Star Trek: Discoverya

Meni je Discovery do epizode 9 bio prosjek, a nakon te epizode serija kao da je puštena s lanca i ja sam pozitivno iznenađen.

 

Zasmeta me forsiranje sladunjavih scena u krivom trenutku, ali sreća pa ih nema previše tako da je ostatak baš po mom guštu.

 
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Dobre i loše strane Star Trek: Discoverya
Blackstorm kaže...

Meni je Discovery do epizode 9 bio prosjek, a nakon te epizode serija kao da je puštena s lanca i ja sam pozitivno iznenađen.

 

Zasmeta me forsiranje sladunjavih scena u krivom trenutku, ali sreća pa ih nema previše tako da je ostatak baš po mom guštu.

 

Je, baš je sjela u groove serija nakon pauze. Iako je internet spoilao neke reveale ovaj zadnji me bome iznenadio. Odlično!

16 godina
offline
Dobre i loše strane Star Trek: Discoverya

Baš je dobro Michael izabrala Kelpiena, siguran sam da to neće spomenuti Saruu nikad. XD

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Dobre i loše strane Star Trek: Discoverya
Frk kaže...

Sve bi se to dalo lakše gledati da nema tog žvaljenja. 

 

Onda nemoj gledati "Sense8", tamo nije samo žvaljakanje, tamo svršavaju jedni po drugima, puko sam od smijeha. Iako žvaljakanje muških mi nekako odbojno, dok me žvaljakanje ženskih uopće ne smeta. Čudno je to jer logika govori da bi me oboje trebalo jednako smetati li ne smetati, osim ako su premise logike falične :).

 

Markić7 kaže...
. Ako već stvaraš novu seriju ili film poanta je da zadržiš postojeće fanove i privučes nove. 

 

Gle.. nemreš napraviti novo da bude kao staro u očima promatrača. To čega se ti sjećaš je prošlo, zato jer si i TI iz onoga vremena dok su ti stare serije bile super jednako tako prošlost.

Sve te serije su prilagođene duhu vremena u kojem su nastale, kako onda tako i danas.

 

Osvrt na glavni tekst:

 

Pročitao sam ga više od jednom i... koja je poanta ovog teksta?  "Ja ne volim ovaj StarTrek, ali ga ipak gledam i možda ga malo ipak volim, ali ga ipak ne volim jer ja i StarTrek imamo History, pa ne mogu voljeti novi StarTrek, ali ipak ga malo volim."

Zvuči kao još jedan "Holodeck bug" :)

 

Super mi je, baš sam jučer odgledal zadnju seriju, Lorca je iz paralelnog svemira, Burham rastura mala je za pet, spore drive puca po šavovima, queer znanstvenik šeta kroz podsvijest, sve u svemu kao najbolje Voyager, TNG, serije, ali još nabrijanije.

 

Meni su nekada filmovi Jerry Lewisa bili nešto najbolje na svijetu. Od onda je prošlo puuuno vremena i danas kad to pogledam... lakrd, mija. Ljudi mijenjate se, pa se mijenja i svijet oko Vas.. nema potrebe osjećati se žalosno. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.1.2018 12:45 (Sroljo the second).
15 godina
neaktivan
offline
Dobre i loše strane Star Trek: Discoverya

Mislim da ništa neće moći nadmašiti TNG i DS9. Jednostavno TNG je No 1. svh star trek-ova. Tu je naravno DS9. Evo jučer je bila zadnja epizoda. DS9 isto jako dobar stavio bi ga na drugo mjesto. Sisko Obrien quark  i ostali likovi su odlični. Ali nažalost prošla su ta vremena i danas ako ne stave crnca i gay par u film i seriju vrlo brzo slijedi prigovaranje javnosti i ukidanje.

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.1.2018 19:09 (zeroname).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Dobre i loše strane Star Trek: Discoverya
walentkane kaže...

 

 

5. Forsiranje gay ljubavi i scena koji nemaju nikakav utjecaj na pricu i likove. Sto bi bilo drugacije za pricu i likove da ona dva lika nisu gay? Nista. Pada mi na pamet serija Prijatelja gdje lik gay Carol ima utjecaj na pricu, likove, odnose medu njima, Rosove strahove u buducim vezama itd. To je primjer kad nije forsiranje vec je dobro uklopljeno.

 

 

 

 

 6. Ili još gore forsiranje međurasne ljubavi i scena. Ne razumijem zašto nisu mogli ovu Majkela napraviti bjelkinjom ne bi imalo nikakav utjecaj na priču, a ne da moramo gledat crnkinju kako se ljubi s onim iz osiguranja. Što je najgore mislim da je glumac čak i nekakv arap i musliman. Ko da nema dovoljno dobrih katolika, bjelaca glumaca nego guraju nekakvu različitost na silu koja nema nikakve veze s radnjom. Razumio bi da to utječe na priču kao u recimo "Pogodi tko dolazi na večeru" gdje bi film bio dosta nerazumljiv i besmislan da umjesto Sidneya Poitiera glubi Clint Eastwood recimo. Recimo tamo je to ok, ovo je samo bezveze forsiranje nekakvih drugih rasa umjesto da koriste bjelce kad ne utječe na radnju filma. 

 

Iako da me neko ne razumije krivo ja inače nemam ništa protiv crnaca ili drugih rasa, nedaj bože.  Jel tako walentkane?

 

 

*warning: my contian irony

15 godina
offline
Dobre i loše strane Star Trek: Discoverya

O cemu ti? Na cemu si ti? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Dobre i loše strane Star Trek: Discoverya
zeroname kaže...

Mislim da ništa neće moći nadmašiti TNG i DS9. Jednostavno TNG je No 1. svh star trek-ova. Tu je naravno DS9. Evo jučer je bila zadnja epizoda. DS9 isto jako dobar stavio bi ga na drugo mjesto. Sisko Obrien quark  i ostali likovi su odlični. Ali nažalost prošla su ta vremena i danas ako ne stave crnca i gay par u film i seriju vrlo brzo slijedi prigovaranje javnosti i ukidanje.

 

Jer Deep Space 9 nije ima crnca kao glavnog lika?

 

Čitam ovu raspravu i ne vjerujem kakve gluposti ljudi trabunjaju.

 

"Ne smetaju mi gejevi, al zašto su ih stavljali ako njihov gejness nema posebnu ulogu"? Zašto bi imalo posebnu ulogu. Gej par par sto godina u budućnosti. Kaj su trebali napravitii cijelu paradu (pun intended) oko toga? Zašto bi ikoga stavljali osim bijelih muškaraca? Ili bi to bilo pregej, pa nek stave neku sisatu elijenku u uskom trikou. Ali ne Klingonku! Fuj. Borgica i Vulkanka su ok, dovoljno su slične ljudima da možeš bez prevelikog napora maštati. Ipak je to serija namjenjena sredovječnim bijelcima koji žele gledati druge sredovječne bijelce kako su glavni među svim rasama u poznatom svemiru s pokojom sisatom sexy elijenkom na kojoj mogu odmarati oči. Otužno.

15 godina
offline
Dobre i loše strane Star Trek: Discoverya

Jos jedan lik koji se totalno pogubio u svojim naporima da obrani nekog od neceg. Pa za tebe i ostale objasnjenje da nije problem u boji kože, spolu, vjeri ili nesto trecem vec je problem u forsiranju neceg samo zato da bude u seriji jer je to sad in.

Recimo slicno kao u politici gdje se forsira da bude omjer zastupnika 50/50, da su zene ravnopravne. Nije bitno dal su sposobne ili ne samo da je 50/50. Naravno nitko ne razmislja da bolje da je i 100% zena ako su unutra zbog svoje sposobnosti a ne spola,  a vrijedi i obrnuto.

Tako da sto se tice serija, moze biti i Star Trek: Gay Generation, ako je serija sa zanimljivom pricom, karizmaticnim likovima i dobrim glumcima.

Kad je slucaj kao sto je u STD gdje su ubaceni samo zato da budu jer su gay onda sam protiv. Recimo da gameri kao sto sam ja jedan dan postanu popularni i budu ubacivani svugdje  samo zato sto su gameri a ne bitni likovi, takoder bi bio protiv.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Dobre i loše strane Star Trek: Discoverya

Dobra strana: totalno ludi preokreti. Prvo sa  Klingoncem zarobljenim u tijelu čovjeka, a onda i ovo sa  Lorcom...

Predviđam da će se Michael opet skompati s kapetanicom, ali da će nešto pući u zadnji čas...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Dobre i loše strane Star Trek: Discoverya
walentkane kaže...

Jos jedan lik koji se totalno pogubio u svojim naporima da obrani nekog od neceg. Pa za tebe i ostale objasnjenje da nije problem u boji kože, spolu, vjeri ili nesto trecem vec je problem u forsiranju neceg samo zato da bude u seriji jer je to sad in.

 

 Apsolutno si u pravu, all life matters, ne samo black. To je sad njima IN u SAD-u nekakva rasna jednakost i sad nam nabijaju pod nos i forsiraju glavne likove crnce i još žene, potpuno nebitno za radnju vrlo lako je mogo glavni lik biti muškarac Michael. I brod pun muškaraca bez ijedne ženske ili crnkinje ili neke druge rase. Svi mi znamo da postoje i drugi spolovi i rase i da postoje i u budućnosti vjerojatno, samo ne kužim zašto to imaju potrebu tako naglašavat u serijama i filmovima da u svakom filmu mora biti bar jedna žena ili jedan crnac. Potpuno bi svejedno bilo za radnju da su svi likovi bijeli muškarci umjesto forsiranja alternativnih spolova i rasa. 

 

"Recimo slicno kao u politici gdje se forsira da bude omjer zastupnika 50/50, da su zene ravnopravne. Nije bitno dal su sposobne ili ne samo da je 50/50. Naravno nitko ne razmislja da bolje da je i 100% zena ako su unutra zbog svoje sposobnosti a ne spola,  a vrijedi i obrnuto."

 

Apsolutno, da su žene jednako sposobne omjer bi bio 51:49 u korist žena, što logično znači da su žene manje sposobne ili zainteresirane za politiku. A tko kaže da to nije tako nego da je razlog puno dublji i kompleksniji zbog nekoliko tisuća godina patrijahalnog i šovinističkog uređenja našeg društva i civilizacije gdje su žene do prije 50 bile i zakonom manje vrijedne, a do prije 200 praktički stvari očito ne zna što priča i pod utjecajem je globalnog IN fenomena i feminističkog pokreta.

 

"Tako da sto se tice serija, moze biti i Star Trek: Gay Generation, ako je serija sa zanimljivom pricom, karizmaticnim likovima i dobrim glumcima.

Kad je slucaj kao sto je u STD gdje su ubaceni samo zato da budu jer su gay onda sam protiv. Recimo da gameri kao sto sam ja jedan dan postanu popularni i budu ubacivani svugdje  samo zato sto su gameri a ne bitni likovi, takoder bi bio protiv."

 

Gejmeri ili gembači, nova potlačena manjina 21. stolječa čija borba pred malim ekranima tek počinje. To Wale, u boj za slobodno prikazivanje gejmera u tv serijama bez da, njihov čudnovat način života neprihvačen od mainstreem društva, izaziva globalnu sablazan. Hoćemo joystic bez cenzure do 2020. Palicu radosti svima, ne samo njima.

12 godina
offline
Re: Dobre i loše strane Star Trek: Discoverya
BlackDog22 kaže...
walentkane kaže...

Jos jedan lik koji se totalno pogubio u svojim naporima da obrani nekog od neceg. Pa za tebe i ostale objasnjenje da nije problem u boji kože, spolu, vjeri ili nesto trecem vec je problem u forsiranju neceg samo zato da bude u seriji jer je to sad in.

 

 Apsolutno si u pravu, all life matters, ne samo black. To je sad njima IN u SAD-u nekakva rasna jednakost i sad nam nabijaju pod nos i forsiraju glavne likove crnce i još žene, potpuno nebitno za radnju vrlo lako je mogo glavni lik biti muškarac Michael. I brod pun muškaraca bez ijedne ženske ili crnkinje ili neke druge rase. Svi mi znamo da postoje i drugi spolovi i rase i da postoje i u budućnosti vjerojatno, samo ne kužim zašto to imaju potrebu tako naglašavat u serijama i filmovima da u svakom filmu mora biti bar jedna žena ili jedan crnac. Potpuno bi svejedno bilo za radnju da su svi likovi bijeli muškarci umjesto forsiranja alternativnih spolova i rasa.

 

Slična stvar je bila u onoj američkoj seriji u kojoj je Goran Višnjić bio liječnik. Čemu forsiranje Slavena u američkom zdravtsvu kad se zna da u stvarnosti ta mjesta drže domaći autohtoni Indijci. 'Ajde još da to utječe na priču kao u filmu "Mirotvorac" gdje je George Clooney spasio New York od atomske bombe koju je podmetao Balkanac ali iz čista mira staviti Slavena kao liječnika, čemu? Što će biti sljedeće? Kongresmen Milorad Pupovac u lovu na vještice 1956?

 

/s

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice