OsmAnd - poznata aplikacija otvorenog koda za navi

poruka: 8
|
čitano: 5.985
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "OsmAnd - poznata aplikacija otvorenog koda za navi".
15 godina
offline
OsmAnd - poznata aplikacija otvorenog koda za navi

Izvrsna aplikacija!!!

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
OsmAnd - poznata aplikacija otvorenog koda za navi

Već godinama je koristim za planinarenje i mogu reći da nemam potrebe dalje tražiti nešto bolje. Jedina mana je prenatrpanost funkcionalnostima i sučelje zahtijeva navikavanje, ali kada se čovjek navikne i kada se odvoji vremena da se prilagodi svojim potrebama postaje vrhunski alat za offline navigaciju. Pred nekoliko godina sam Garmin eTrex zamijenio Uniherz Atom + OsmAnd kombinacijom i nisam se više vraćao Garminu. Topla preporuka.

 
3 0 hvala 2
8 godina
offline
Re: OsmAnd - poznata aplikacija otvorenog koda za
Slazem se
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
OsmAnd - poznata aplikacija otvorenog koda za navi

Na F-Droidu (alternativni repozitorij Android aplikacija) OsmAnd+ je besplatan sa svim značajkama i mogućnostima kao i onaj na Google Playju. Za planinarenje je odličan jer zajednica iza OpenStreetMapa je mapirala daleko više staza i prolaza nego ijedna vlasnička platforma, međutim za cestovnu navigaciju nije baš zgodan jer ima dosta grešaka u Hrvatskoj (neprecizno spojene linije cesta na OSM-u što dovodi do čudnih, naokolnih ruta, dok je u DE, naravno, svojstveno Nijemcima, bolesno detaljan i točan - gotovo je svaki pješački prijelaz ucrtan) te fali određivanje rute bazirane na trenutnom prometu... Za ovo zadnje bez skupljanja podataka korisnika u realnom vremenu teško da će moći parirati mainstream aplikacijama.

In the land of the blind, the one-eyed man is stoned to death. - Joan D. Vinge
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: OsmAnd - poznata aplikacija otvorenog koda za

Nisam znao da se F-Droid verzija razlikuje. Doduše, platio sam jednokratnu cijenu, jer app je zaista odličan, koristan i htio sam podržati proizvođača plus dobijaju se jako korisni shading i contour lines pluginovi (barem jesu davno kada sam kupio app). Pretplatu nemam namjere plaćati, jer mi ne trebaju live karte i drugi benefiti koje pretplata nudi.

16 godina
offline
OsmAnd - poznata aplikacija otvorenog koda za navi

Probajte i OruxMaps, koristim ga za planinarenje i mtb epske vožnje po nedođijama. Postoji opcina za skidanje TK 25 karti direktno sa dgu-a. Ovaj app ću definitivno isprobati.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: OsmAnd - poznata aplikacija otvorenog koda za

Super za Njemačku? Ja nikad nisam uspio dobiti izračunatu rutu sa sjevera na jug Njemačke. Kaže ne može izračunati, probaj dodati međutočke. I koliko god da ih dodam ništa.

16 godina
offline
Re: OsmAnd - poznata aplikacija otvorenog koda za
Wile E. kaže...

Nisam znao da se F-Droid verzija razlikuje. Doduše, platio sam jednokratnu cijenu, jer app je zaista odličan, koristan i htio sam podržati proizvođača plus dobijaju se jako korisni shading i contour lines pluginovi (barem jesu davno kada sam kupio app). Pretplatu nemam namjere plaćati, jer mi ne trebaju live karte i drugi benefiti koje pretplata nudi.

 (Besplatna) F-Droid verzija ima i shading/contour pluginove i live kartu.

In the land of the blind, the one-eyed man is stoned to death. - Joan D. Vinge
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice