Teslinim baterijama Belgija želi stabilizirati ele

poruka: 37
|
čitano: 13.415
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Teslinim baterijama Belgija želi stabilizirati ele".
8 godina
offline
Re: Teslinim baterijama Belgija želi stabilizirati
mac92 kaže...

Evo vam jedan primjer za VB tko želi čitat. Link 1
Link 2

 super. nego, kaj si htio reć s tim?

Ja rekoh
16 godina
offline
Teslinim baterijama Belgija želi stabilizirati ele

Evo malo frških vijesti iz Down Under.

 

Mreža im je na rubu pucanja, ali to nije neka novost.

 

https://thewest.com.au/news/wa/rooftop-solar-poses-blackout-threat-to-was-main-power-grid-ng-b88841322z

 

The Australian Energy Market Operator said the output from solar was so significant at times — particularly on mild, sunny days when demand for electricity was low — it was driving demand to negligible levels.

As a consequence, AEMO said it was having to occasionally invoke “high risk state” operating procedures to force base-load coal- and gas-fired generators to switch off to prevent the grid from becoming dangerously overloaded.

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Teslinim baterijama Belgija želi stabilizirati
Feudalac kaže...
mac92 kaže...

Evo vam jedan primjer za VB tko želi čitat. Link 1
Link 2

 super. nego, kaj si htio reć s tim?

Kolega je rekao da Hr. nije dobar primjer za vjetroelektrane. Ja sam linkao primjer VB koji govori da nema Hr samo te "probleme". Ima ih svaka zemlja s većim udjelom vjetroelektrana. Lijepo piše u brošuri da treba imat neku stabilnu elektranu koju prilagođavaš vjetroelektranama. 

8 godina
offline
Re: Teslinim baterijama Belgija želi stabilizirati
mac92 kaže...
Feudalac kaže...
mac92 kaže...

Evo vam jedan primjer za VB tko želi čitat. Link 1
Link 2

 super. nego, kaj si htio reć s tim?

Kolega je rekao da Hr. nije dobar primjer za vjetroelektrane. Ja sam linkao primjer VB koji govori da nema Hr samo te "probleme". Ima ih svaka zemlja s većim udjelom vjetroelektrana. Lijepo piše u brošuri da treba imat neku stabilnu elektranu koju prilagođavaš vjetroelektranama. 

Koliko sam ja vidio na početku tog pdf-a, oni naglašavaju da uopće nije riječ o stabilnosti mreže, vjetar je prilično predvidiv samo moraš imati manji postotak zamjenskog kapaciteta koji može preuzeti generaciju kada vjetar oslabi. Tamo je riječ o kombinacijama koje su moguće s aspekta izbjegavanja korištenja fosilnih goriva. Nema tu problema niti specijalnih troškova; vjetar je danas, uz sve kombinacije rezervnih kapaciteta i bez subvencija, vrlo jeftin. Na kraju krajeva, zašto ne bi mrežu malo opametili, kad već imamo smart ovo smart ono, neka i bojler, perilica, klima, auto budu pametni pa da troše kad struje ima viška...

Ja rekoh
14 godina
offline
Re: Teslinim baterijama Belgija želi stabilizirati
Feudalac kaže...
mac92 kaže...
Feudalac kaže...
mac92 kaže...

Evo vam jedan primjer za VB tko želi čitat. Link 1
Link 2

 super. nego, kaj si htio reć s tim?

Kolega je rekao da Hr. nije dobar primjer za vjetroelektrane. Ja sam linkao primjer VB koji govori da nema Hr samo te "probleme". Ima ih svaka zemlja s većim udjelom vjetroelektrana. Lijepo piše u brošuri da treba imat neku stabilnu elektranu koju prilagođavaš vjetroelektranama. 

Koliko sam ja vidio na početku tog pdf-a, oni naglašavaju da uopće nije riječ o stabilnosti mreže, vjetar je prilično predvidiv samo moraš imati manji postotak zamjenskog kapaciteta koji može preuzeti generaciju kada vjetar oslabi. Tamo je riječ o kombinacijama koje su moguće s aspekta izbjegavanja korištenja fosilnih goriva. Nema tu problema niti specijalnih troškova; vjetar je danas, uz sve kombinacije rezervnih kapaciteta i bez subvencija, vrlo jeftin. Na kraju krajeva, zašto ne bi mrežu malo opametili, kad već imamo smart ovo smart ono, neka i bojler, perilica, klima, auto budu pametni pa da troše kad struje ima viška...

 Možda ja krivo čitam ili ti ili je neki stoti link, al jednostavno brošura je Za i Protiv energije vjetra (na kopnu). Piše lijepo da su zastupnici britanskog parlamenta parlamenta bili zabrinuti oko subvencija ( i kod njih se subvencionira). Drugi dio piše lijepo naslov "What is the impact of onshore wind intermittency on the electricity system?" 
Piša također da vjetar veoma varira. 

Što se tiče smart ovo ono mogu ti reć da smart stvar vezano za energetski sustav je jako skuplja od obične "smart" stavri masovne proizvodnje ovog kaj si nabrojao. Ne možeš uspoređivat energetsku elektroniku sa arduinom (primjer).

Eto ti označeno ak ti se da čitaj. 

8 godina
offline
Re: Teslinim baterijama Belgija želi stabilizirati
Daj molim te zbroji se. Linkaš mi hrvatski sajt koji je bio jednokratno aktivan 2015., lik je ok ali nema veze s energetikom, serucka kak ti i ja, a veliku britaniju ne bi ni našao na globusu da ga sad zavrtim...
Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.5.2018 23:12 (Feudalac).
14 godina
offline
Re: Teslinim baterijama Belgija želi stabilizirati
Feudalac kaže...
Daj molim te zbroji se. Linkaš mi hrvatski sajt koji je bio jednokratno aktivan 2015., lik je ok ali nema veze s energetikom, serucka kak ti i ja, a veliku britaniju ne bi ni našao na globusu da ga sad zavrtim...

 Pogledaj onda onu brošuru. Tek sam sad skužil o Our energy. Čudno al znam i koji je lik koji to piše, al nema veze. S energetikom i elektrotehnikom imam dosta dodirnih točka (studiram) i ne seruckam. Ak se tebi serucka odi negdje drugdje, ak tebi ne paše da je netko drugi u pravu onda ti imaš problem.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice